Skocz do zawartości
keks

nowa linia

Rekomendowane odpowiedzi

jeszce w tym miesiącu LG wypuści na rynek polski nowe modele plazm z serii LQ ( nie jestem symbolu do końca pewien ) 6000. bedą dostępne modele o przekątnej 42" i 50" - modele te bedą miały osławione 600Hz :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na czym polega to osławione 600Hz, bo Panasonic już ma na rynku plazmy 600Hz z nowej generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic nie jeszcze ma poskim na rynku żadnych plazmy 600Hz.

Albo wskażesz sklep gdzie świeci albo nas przeprosisz.

CZEKAMY.

PILNE.

Co to znaczy:

marketing.

Plazmy mają ogromne problemy z odśiewżaniem matryc.

To taka niby odpowiedź na obóz LCD 240 Hz.

Trzęsiawka w plazmach dla sygnału 1080p@24 jest nie do przyjęcia.

Tgz. judder.

Zobaczymy to będziemy oglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

600 Hz polega na chwycie marketingowym, ktory bedzie kosztował dodatkowe 1000 ojro. Dla fanatków to żadna kasa, a budżety trzeba ratować. W końcu kryzys, i to światowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panasonic nie jeszcze ma poskim na rynku żadnych plazmy 600Hz.

Albo wskażesz sklep gdzie świeci albo nas przeprosisz.

CZEKAMY.

PILNE.

Co to znaczy:

marketing.

Plazmy mają ogromne problemy z odśiewżaniem matryc.

To taka niby odpowiedź na obóz LCD 240 Hz.

Trzęsiawka w plazmach dla sygnału 1080p@24 jest nie do przyjęcia.

Tgz. judder.

Zobaczymy to będziemy oglądać.

a to cudo z serii G10 Full-HD NeoPDP (Ekran plazmowy)

http://www.maximedia.pl/?c=telewizory_plaz...p42g10_txp42g10

jak byk napisane

Inteligentne tworzenie klatki: 600 Hz Sub Field Drive

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe tv Panasonic

"600 Hz Sub-field Drive Intelligent Frame Creation Pro (uff, co za nazwa!). Jego działanie wyjaśnimy szczegółowo już wkrótce ? w kwietniowym wydaniu AV. Efekty działania systemu są wymierne. Metoda pomiarowa APDC, polegająca na badaniu rozdzielczości poziomej na planszach czarno-białych przemierzających szerokość ekranu w 5 sekund, daje obecnie wynik 1080 linii. Dla porównania: w modelach obecnych (G11 na 2008 rok) wynosi ona około 900 linii. 200-hercowy telewizor Sony Z4500, który wykorzystano do porównań, daje (w analogicznym pomiarze) rozdzielczość na poziomie 800 linii. Na przygotowanym przez Panasonica materiale widać było wyraźnie przewagę ostrości nowych plazm, zarówno nad poprzednikami (G11), jak również wspomnianym, 200-hercowym elcedekiem. Pomijając wyniki pomiarów, istnieje spore prawdopodobieństwo, że nowe Panasoniki to obecnie najostrzejsze ekrany na rynku."

http://www.av.com.pl/index.php?news=319

Edytowane przez slimak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demo pokazuje nieruchomy samolot umieszczony w środku planu zaś opis mówi o obrazie bez rozmazywania.

Tło jest bardzo rozmyte więc to jest taki dow[beeep] od LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklama TV jest, więc nie dow[beeep].

Pomijając bezsens tego wszystkiego, LG przebiło wszystkich, nie zdążył nikt z 400 Hz, a od razu jest 600.

Podzielne przez 120, przez 60 i przez 50, pięknie.

Następny mądry musi już zrobić 1200 Hz :):lol:

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...HDmaniacy, ale nawet całe demo trzeba obejrzeć "ze zrozumieniem" :)

Ps - najtańszą plazmę LG (42') z tą nowinką i nie tylko można trafić za ok 2000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model : LG 42PQ6000

Rozdzielczość : 1024x768

To tak gwoli informacji, gdyby ktoś skuszony hasłem "600Hz" pomyślał o zakupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Reklama TV jest, więc nie dow[beeep].

Pomijając bezsens tego wszystkiego, LG przebiło wszystkich, nie zdążył nikt z 400 Hz, a od razu jest 600.

E tam, nie zdążył:

http://hdtvmania.pl/2009/04/24/plazmy-pana...ja-400hz-sdifc/

Zresztą Panas 600Hz też ma.

Czekamy teraz ma megahertze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Model : LG 42PQ6000

Rozdzielczość : 1024x768

To tak gwoli informacji, gdyby ktoś skuszony hasłem "600Hz" pomyślał o zakupie.

Przy 42" to tylko kwestia odległości od TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy 42" to tylko kwestia odległości od TV.

Szczególnie, jeśli podłącza się do niego PC, rozdzielczość 768 nie robi różnicy w stosunku do 1080. Albo jeśli podłącza się PS3/Xbox, gry na 1024x768 wyglądają identycznie jak na 1920x1080.

Po co takie głupstwa pisać? FullHD to 2,5 razy więcej informacji dla oka (przy odtwarzaniu materiału HD), różnica ogromna w każdym aspekcie. Przy oglądaniu SD fakt, żadna różnica, tyle, że na tym forum zgodnie z jego nazwą, raczej brak wielbicieli SD, za to mnóstwo posiadaczy PC, BDP i konsol którym 1024 robi różnicę :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....ja chyba już na stale wejdę w posiadanie budżetowego LG 42PQ200R ("referencyjny" CRT czeka na nowy moduł FB, ale chyba nie będzie sensu finansowego naprawiac, gdyż trzeba ściagać częsci np z Węgier...chyba ze ze starego coś znajdę...?)

Przed 42' testowalem w domu 2 LCD 37'(porażka wieczorem), a ze już wyleczyłem się z HD w "rodzimym" wydaniu to zszokowany jestem LG PDP w np sprawie odszumiania analogowej kablówki (lepiej niż na CRT).

Mam 2 analogowe kablówki i cyfrowe też itp...

Oczywiście puszczone HD wygląda pięknie (jak opisuje poprzednik), czy to z PC, czy np. po componencie, ale ....CRT wzorcem (choćby czerń, biel..- choć zdaje sobie sprawę, że przy 42' CRT może by odpadł z zawodów..).

Co mnie chyba zatrzyma przy tym TV (jako coś na przetrzymanie za rozsądną sumę) , to chyba tryb oszczędzania energii:

- podają średnio ok 190W

- w dzień by zachować jakość w szczycie mam i ponad 300W, jednak wystarczy ukł. zalączyć i jest już srednio 200W, przy min stracie jasności

- fajnie działa sensor i nocne oglądanie (bez ingerencji pilota) daje na filmach średnio 100W.

Generalnie TV niby fajny (Żonie napisy na "Divx" sie podobają, bo olbrzymie), a ja ździwiony jestem że np RMVB , dalej trzyma swoją "jakość", jednak nostalgia za b.dobrym CRT zostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Szczególnie, jeśli podłącza się do niego PC, rozdzielczość 768 nie robi różnicy w stosunku do 1080. Albo jeśli podłącza się PS3/Xbox, gry na 1024x768 wyglądają identycznie jak na 1920x1080.

Po co takie głupstwa pisać? FullHD to 2,5 razy więcej informacji dla oka (przy odtwarzaniu materiału HD), różnica ogromna w każdym aspekcie. Przy oglądaniu SD fakt, żadna różnica, tyle, że na tym forum zgodnie z jego nazwą, raczej brak wielbicieli SD, za to mnóstwo posiadaczy PC, BDP i konsol którym 1024 robi różnicę :lol:

Czy gdybym posadziłbym Cię 4m od takiego TV (a większość tak kupuje, przy 3m to 32" w porywach), puścił BR na zmianę w 1080p i 720p na TV FullHD, postawiłbyś kasę na to, który sygnał jest który? :lol:

Edytowane przez radosuaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Też jestem w Poznaniu akurat, będę 4m od telewizorów a Ty puść mi BR na jednym telewizorze 42'' 1024x768 i na jednym 42'' FullHD. Jak nie rozpoznam który TV jest który - płacę za piwo czy co tam się bedzie lało w czasie testu ok? :lol:

Edytowane przez Ghrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - dajcie spokój z tą "matematyką" (przerabiane wielokrotnie) . :lol:

Jako że jesteście w dziale LG i do tego plazmy to zróbcie test na plazmach tej firmy i dla ułatwienia dodam by w PDP FULLHD włączyć np kontrast dynamiczny na Maxa (zgubi połowę detali na ciemnych scenach), jeszcze zmienić parę pierduł i wtedy piwa...odbiorę ja. :lol:

W teorii wszystko jest proste, a w LG (i nie tylko) już nie bardzo. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie chodzi o matematykę, tylko o to ciągłe rozwadnianie tematów na forum HD bzdetami o 4metrach itd. Wielu jakby nie zauważało, że to forum HD, gromadzące ludzi zainteresowanych technologiami i mediami wysokiej rozdzielczości. Userzy tego forum graja na konsolach HD, oglądają filmy Blu-ray i programy HD TV. Nikt stąd grając na PS3 nie siedzi 4m od ekranu 40'', no litości. Ludzie tu patrzą w tabele odległości, dyskutują o tym, kupują telewizory odpowiednio duże, albo przysuwają kanapę blizej TV tak aby odbior HD był jak najpełniejszy. Takie to forum HD, i temu służy. A w każdym wątku znajdzie się ktoś, jak w tym kolega radosuaf, piszący coś w guście "z 4 metrów nie zobaczysz różnicy". Panowie, weźcie pod uwagę, że ci co oglądają "SD z 4 metrów na małym ekranie" raczej nie są użytkownikami forów HD, więc po co w kółko te bzdety?

Edytowane przez Ghrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

...no właśnie, chyba jesteś(cie) nie w tym dziale...., co potrzeba. :lol:

--------------------------------------------

Teraz o 600Hz.

Czy widać to 600Hz? - Nie wiem, ale:

1. podłączając PC i ustawiając odświeżanie 60Hz (zamiast 75 = na PC) chyba jasne tło się ustabilizowało (może właśnie przez 600Hz)?

2. podłączając analogowa kablówkę nie mam praktycznie śnieżenia (na 32' filtr na maxa chodził) - nie wiem ile zasługi filtru PDP, a może znowu 600Hz przy obróbce też coś usuwa (razem z resztą scalaków)???

Ps - jest też (może to wada, ale na innych wejściach tego nie mam) ciekawostka, oprócz załączonego ręcznie "orbitka" (co 2 min o 2pix wkoło) tylko loga programów, czy dolne tabelki np.TVN24 co parę sek. gubią ostrość.

Jeżeli to zabieg specjalny - to wiadomo, a jak wada to moze być (z 1m widać , jakby reszta obrazu też drgnęła) bo wezmę gwarancję 2+2 lata i... .

Żona tego nie widzi, a i ja po czasie nie zwracam uwagi....(trzeba intensywnie w logo się wpatrywać, ale chyba nie o to chodzi w oglądaniu TV)

Generalnie i czysto subiektywnie nadal nie odpuszczę staremu CRT (cena ponad 2x wyższa...kiedyś), bo jakość obrazu to nie tylko pixele (i gdy stary TV ilość pix miał podobną). :lol:

Edytowane przez hojlo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Też jestem w Poznaniu akurat, będę 4m od telewizorów a Ty puść mi BR na jednym telewizorze 42'' 1024x768 i na jednym 42'' FullHD. Jak nie rozpoznam który TV jest który - płacę za piwo czy co tam się bedzie lało w czasie testu ok? ;)

OK, musiałbym tylko załatwić TV FullHD :D. Co do odległości itp. prawda jest taka, że:

1. mimo nazwy wchodzi tu wiele osób, które chce po prostu kupić TV,

2. często odległość jest zadana, a decydują kwestie budżetowe - ktoś np. ma 4m do TV, a niekoniecznie stać go na TV 65", albo musi decydować, czy przy tej odległości brać 42" FullHD albo 50" HD Ready.

P.S. 720p to nie HD? Może w związku z tym konieczna byłaby zmiana forum na "FullHDTV Polska"? :)

Edytowane przez radosuaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...) decydują kwestie budżetowe (...)

Ok, masz rację, ale nadal uważam, że stawianie sprawy jak napisałeś "to tylko kwestia odległości" jest kompletnie niepoważne, jest to traktowanie użytkowników forum HD jak przygłupów którym trzeba wyjaśnić: "jeśli siedzisz od TV tak daleko, że nie widzisz już żadnych szczegółów, to nie ma różnicy ile pikseli jest wyświetlone na ekranie". TO OCZYWISTE. Niepotrzebnie ciągle ktoś akcentuje takie oczywistości w różnych wątkach, zupełnie bez sensu bo tu wszyscy o tym wiedzą, i grają na PS3 metr od ekranu a nie 4m.

Sorry za offtopa, może do kosza te wszystkie posty poza-600-hertzowe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie przed zakupem "czegoś konkretnego". Interesuje mnie LG 50PS8000. Szczególne wymagania ( tak jak chyba inni ) mam w kwestii płynności w dynamicznych scenach jak też braku jakiegokolwiek migotania tła. Czy ktoś z Was miał okazję oglądać ten model. Chwalą się nim m.in. LG oraz np. (http://www.maximedia.pl/). W saturnie i mediamarkt jeszcze ich nie mają. A może mam kupić LCD Sony 52Z5500 (http://nowetrendy.pl/index.php/news/id/4988), który dopiero wyjdzie w lipcu. Korzystam z tunera sat. z możliwością przeskalowania do 1080i.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

600 hz hehe . Nie dajcie się nabrać na tanie sztuczki. Dlaczego 600hz i z kąd się to wzięło? któryś z kolegów powyżej napisał o samolociku u dołu strony lg, i właśnie tam też jest to pokrętnie wyjaśnione tak by kupujący się nie domyślił a właściciel nie miał po zakupie pretensji ,że nie wiedział, ale do rzeczy. Ekran telewizora a właściwie klatka przezeń wyświetlana jest dzielona przez procesor na dwanaście części ,tak zwanych sub pikseli i każda z tych części obrabiana jest osobno przez ów procesor. Telewizory lg 600hz wyświetlają obraz z częstotliwością 50hz na sekundę i ani więcej ani mniej... 12 sub pikseli razy 50hz = 600 pseudo hz. Niestety to nie jedyne kwiatki jeśli chodzi o lg ,sony ma swoje motionflow 200 ((http://www.youtube.com/watch?v=VB5Gr0RQW8c)) do każdej klatki tworzone są trzy nowe czyli 50hz x 4 (jedna oryginalna plus trzy nowe) =200 zatem w ciągu sekundy mamy sto pełnych klatek bo w 50hzach mieszczą się dwie sekundy filmu 25 klatkowego. Samsung ma swoje 100hz motion plus : do każdej oryginalnej klatki tworzona jest jedna nowa 50hz x 2 =100 czyli 50 pełnych klatek na sekundę dla 25cio klatkowego filmu, natomiast imć LG chcąc dogonić swoich braci zrobił coś takiego : na 50 oryginalnych klatek dodał 50 PÓŁ klatek , zatem jedna pełna nowa klatka przypada na dwie oryginalne czyli 50 oryginalnych plus 25 dodatkowych daje 75 teraz dzielimy przez 2 (bo 50 klatek to dwie sekundy filmu 25 klatkowego) co daje 37,5 pełnych klatek na sekundę reszta to kwestia powielania. UPSSS. Sony 200hz motionflow daje 100 pełnych klatek na sekundę . Samsung 600hz + 100hz motionplus daje 50 pełnych klatek na sekundę a LG 600hz 37,5 pełnych klatek na sekundę. UPSsss? lcd i plazma to nie to samo co ctr. Dlaczego nie ma monitorów do komputeta 600hz a dopiero zaczynają się pojawiać 120hz i to z 22 calową matrycą o rozdzielczości 1680x1050? Nie ma bo producenci wiedzą ,że rasowego gracza nie da się już tak łatwo zrobić w bambuko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze tylko ,że możliwość postrzegania ludzkiego mózgu kończy się na 120hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...