Skocz do zawartości
lipa_ml

Nowy Bluray LG BD370

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam pytanie odnośnie podłączenia odtwarzacza do internetu. Mam Aster i są problemy z przyjęciem urządzenia (w każdym urządzeniu, które podłączam do neta muszę wpisać mac, lub ustawić w Wildze współdzielenie). Problem w tym, że nie znam maca mojego BD-Playera. Żeby mi wykryli, to muszę do nich dzwonić, a z tym to raczej nie jest tak łatwo. No i nie mogę nigdzie znaleźć tego maca. Ani na naklejkach, ani w menu tego nie podają. Może trzeba wejść w tryb serwisowy? Jeśli tak, to w jaki sposób? Mam nadzieję, że mi pomożecie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o rade mam telewizor sony KDL-32E4030 i odtwarzacz lg

Ustawienie ekranu na 4x3 zwykły w odtwarzaczu a podczas oglądania filmu obraz rozciąga się i zwęża poucinana lewa i prawa filmu opcji telewizora (smart-ustawienie wyświetlania obrazu) chodzi o film w rozdzielczości 1280×544 chodzi o to czy Bedzie aktualizacja kiedyś na to chodzi, aby nie robiły się takie rzeczy by był film oryginalnie wyświetlany a nierozciągnięty i zwężony

Edytowane przez luzar78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalamy mimo wszystko film i idzie... No właśnie... żeby nie było za różowo 1080p ma na sobie artefakty i bloki. Animacja jest płynna ale obraz jest "nie ten teges". Sprawdziłem na innych 1080p jakie miałem - wszędzie efekt był taki sam. Instrukcja wspomina o tym, że odtwarzacz będzie poprawnie czytał pliki o levelu do wersji 4.1. 1080p to jest podobno 5.0, jak pogrzebiecie w necie i poczytacie specyfikację dla każdego levelu to się okaże że większość 1080p dostępnych jest w levelu nawet 4.0. Czemu więc nie czyta poprawnie, tego nie wiadomo. Wszystkie 720p idą natomiast bez problemów, może więc producent nie chce za bardzo mieszać patykiem w BD i nie daje poprawnej obsługi FullHD? Kto wie...

umnie na plikach 720 Format-Profil : High@L5.1 wyskakuje caly czas ten komunikat ze cos jest nie tak ale film tak czy inaczej leci dobrze.

do profilu 4.1 jest ok,a ostatnio odpalilem film reklamowy 10 min rozdzialka 1080 profil 5.1 i szlo ok . smieszne to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach ta koreańska technologia co? :) Napisałem wszystkie, ale oczywiście wszystkie jakie posiadam i używałem do testu. Też mi się zdarzył później już jeden lub dwa przypadki, gdzie przy 720p piszczał, że może nie odtworzyć poprawnie, a szedł bez problemów...

Edytowane przez sheelah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

wczoraj w sklepie podłączyłem do niego HDD 2.5" i miałem na nim jeden z odcinek serialu .mkv oraz .avi - wszystko ładnie grało, ale napisów brak. Napisy były takiej samej nazwy co film ( ba nawet były wersje .srt oraz .txt ) i nie można było ich wczytać :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś może odpowiedzieć na pytanie jak jest sprawa ze skalowaniem obrazu DVD do HD i z dvix-em do HD bo w innych markach BD wkładano jakieś okrzyknięte procki odpowiedzialne za skalowanie , co siedzi w LG i jak to robi dobrze czy zle i czy ktoś do czegoś to porównywał i na czyją kożyść wypadło pozytywnie.

Ponieważ posiadam odtwarzacz Yamaha S-1700 i LG 370, to porównałem odtwarzanie DVD na obydwu urządzeniach (telewizor Sony KDL-40W4000). Na przysłowiowy pierwszy rzut oka jest niby tak samo ale po chwili widać iż kolory na S-1700 są zwyczajnie lepsze, bardziej plastyczne, a obraz jakby bardziej ostry, a sprawdzałem to na drugiej części Piratów z Karaibów, sceny z morzem w pełni słońca prezentują się bardziej naturalnie ;-)))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jakie połączenie, HDMI czy komponent?

istotnie nie dopisałem, w obydwu przypadkach HDMI, zreszta przy BluRay tez sie mi wydaje ze kolory, są zbyt zimne ale nie mam innego urządzenia lepszej klasy do porównania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponieważ posiadam odtwarzacz Yamaha S-1700 i LG 370, to porównałem odtwarzanie DVD na obydwu urządzeniach (telewizor Sony KDL-40W4000). Na przysłowiowy pierwszy rzut oka jest niby tak samo ale po chwili widać iż kolory na S-1700 są zwyczajnie lepsze, bardziej plastyczne, a obraz jakby bardziej ostry, a sprawdzałem to na drugiej części Piratów z Karaibów, sceny z morzem w pełni słońca prezentują się bardziej naturalnie ;-)))))

Tu kolega porównał DVD i BD lolory i nasycenie -- mozna jeszcze prosić Divx + skalowanie obrazu do HD 1920 x 1080 lub chociaż HDredy 1320 x 720

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś może odpowiedzieć na pytanie jak jest sprawa ze skalowaniem obrazu DVD do HD i z dvix-em do HD bo w innych markach BD wkładano jakieś okrzyknięte procki odpowiedzialne za skalowanie , co siedzi w LG i jak to robi dobrze czy zle i czy ktoś do czegoś to porównywał i na czyją kożyść wypadło pozytywnie.

W którymś z zagranicznych testów czytałem , że robi to poprawnie ale to nie ta liga co REON czy choćby XDE :(

Edytowane przez jaczro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam maly problem sciaglem sobie wczoraj film mkv 720p i na LG jakos dziwnie smiga jagby sie troszke szybciej postacie ruszaly a na pc jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś napisać coś nt. głośności tego klamocika?

Czy słychać sam napęd i na ile szumi wentylator - zmora prawie wszystkich odtwarzaczy BR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nie ma problemu z głośnością (brak wentylatora). Napęd słychać jedynie podczas startu i to bardzo cichutko. Sprzęcik SUPER!!!

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejna prosba Proszę o rade mam telewizor sony KDL-32E4030 i odtwarzacz lg

Ustawienie ekranu na 4x3 zwykły w odtwarzaczu a podczas oglądania filmu obraz rozciąga się i zwęża poucinana lewa i prawa filmu opcji telewizora (smart-ustawienie wyświetlania obrazu) chodzi o film w rozdzielczości 1280×544 chodzi o to czy Bedzie aktualizacja kiedyś na to chodzi, aby nie robiły się takie rzeczy by był film oryginalnie wyświetlany a nierozciągnięty i zwężony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolejna prosba Proszę o rade mam telewizor sony KDL-32E4030 i odtwarzacz lg

Ustawienie ekranu na 4x3 zwykły w odtwarzaczu a podczas oglądania filmu obraz rozciąga się i zwęża poucinana lewa i prawa filmu opcji telewizora (smart-ustawienie wyświetlania obrazu) chodzi o film w rozdzielczości 1280×544 chodzi o to czy Bedzie aktualizacja kiedyś na to chodzi, aby nie robiły się takie rzeczy by był film oryginalnie wyświetlany a nierozciągnięty i zwężony

luzar78

Napisz jeszcze raz spokojnie o co Ci chodzi, bo cztałem to dwa razy i nie kumam. Inni chyba też nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem odtwarzacz można dziś nabyć za 969zł na "zadowoleniu" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanie odnosnie przetwarzania dzwieku,

czy ktos moglby przyblizyc jakie formaty obsluguje bd370?

jakie wspiera jakie nie,

czy robi to na pokladzie czy ma to robic amplituner.

czy pod tym wzgledem jest pełnowartosciowy czy nieco ułomny.

planuje jego zakup i wspolprace z denonem 2309

pozdrawiam forumowiczow

ps. za zyczliwe posty w stylu "poszukaj w manualu" ect z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akaro;

podaj link do manuala to ja ci przekleję.

I góry dziękuje za uczynność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o rade mam telewizor sony KDL-32E4030 i odtwarzacz lg

Ustawiłem w odtwarzaczu WSP.obraz TV - NA 4x3 zwykły a podczas oglądania filmu obraz zwęża się i poucinane jest prawa i lewa strona ekranu film w rozdzielczości 1280×544 Chodzi mi o to czy będzie jakąś aktualizacja na to\

fotki

http://img3.imageshack.us/img3/9550/obraz01.jpg

http://img4.imageshack.us/img4/4131/obraz02w.jpg

Edytowane przez luzar78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu kolega porównał DVD i BD lolory i nasycenie -- mozna jeszcze prosić Divx + skalowanie obrazu do HD 1920 x 1080 lub chociaż HDredy 1320 x 720

Sprawdziłem na kilku plikach DivX o rozdzielczości chyba 640x338 --16x9 (coś w tym stylu) oraz 512x448 czyli proporcje 4x3 i w obu przypadkach proporcje byly dobre w 1080p. Inna dosc oczywista sprawa w tym momencie, to jakosc obrazu w porownaniu do mkv 720p (1280x720 czy 1280x544), szczegolnie dla pliku 512x448 byl on mocno rozmyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba się nie spodziewałeś na plikach o takiej rozdzielczości i stopniu kompresji obrazu jak żyleta? :P

PS. Czy ktoś z szanownego grona podłącza BD370 do jakiegoś rzutniczka 720p/1080p? Jak wrażenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No chyba się nie spodziewałeś na plikach o takiej rozdzielczości i stopniu kompresji obrazu jak żyleta? :)

PS. Czy ktoś z szanownego grona podłącza BD370 do jakiegoś rzutniczka 720p/1080p? Jak wrażenia?

różnie to bywa, sprawdzałem kilka DivX'ow, które całkiem dobrze się prezentują nawet po skalowaniu na sprzęcie "Yamahy" niż LG 370, a szkoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...