Skocz do zawartości
lipa_ml

Nowy Bluray LG BD370

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiem że podawane już było info o pojawieniu się nowego bluray LG BD370 w innych wątkach ale wydaje mi się że to może być ciekawy model i jednak przełomowy z uwagi na możliwość czytania plików mkv więc warto założyć oddzielny wątek.

Model LG BD370

lgbd3701.jpg

w500.png

Na razie bardzo ogólnikowe parametry na stronie strony producenta.

http://www.lge.pl/prodmodeldetail.do?actTy...;model=NOTHING#

Mnie osobiście bardzo zainteresował ten model z uwagi na czytanie mkv , w końcu miał by sens robienia kopi zapasowych binarek mkv . Trzeba oczywiście poczekać na testy jak to będzie wyglądało w praktyce z czytaniem mkv i polskimi napisami. Z wyglądu też widać że LG nie zostało w tyle .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z tego co udało mi się dowiedzieć od gościa z LG to cena sugerowana przez LG ma być ustalona na 1299 zł brutto a pojawią się na dniach. To pewnie w sprzedaży ok 1000 zł będzie można go wyrwać.

Czuje ze może być fajny napęd jak by szło do usb podpiąć dysk zewnętrzny i z niego zapodawać mkv :)

Edytowane przez lipa_ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wygląda na to, że odtwarzaniem plików .mkv po USB nie powinno być problemów.

Tutaj cytat z polskiej instrukcji, który może to potwierdzać

"Pliki z filmami HD zapisane na płycie CD lub w pamięci USB 1.0/1.1

mogą nie być odtwarzane prawidłowo. Do odtwarzania plików z filmami

HD zalecane są nośniki: BD, DVD lub USB 2.0."

Oczywiście jednoznaczną odpowiedź da dopiero praktyka.

Ja w każdym razie będę czekał na jego pojawienie się na naszym rynku i pierwsze testy.

Edytowane przez dzidzia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wygląda na to, że odtwarzaniem plików .mkv po USB nie powinno być problemów.

Tutaj cytat z polskiej instrukcji, który może to potwierdzać

"Pliki z filmami HD zapisane na płycie CD lub w pamięci USB 1.0/1.1

mogą nie być odtwarzane prawidłowo. Do odtwarzania plików z filmami

HD zalecane są nośniki: BD, DVD lub USB 2.0."

Oczywiście jednoznaczną odpowiedź da dopiero praktyka.

Ja w każdym razie będę czekał na jego pojawienie się na naszym rynku i pierwsze testy.

Dla mnie czytanie mkv to przełom , jeśli oczywiscie nie bezie problemów z czytaniem również polskich znaków .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewnien czy to napewno ten model widziałem (niestety nie spojrzałem na nr modelu),,ale z wyglądu jest taki sam jaki stał w MM w brukseli ,cena 199 euro.Także w sklepach internetowych powinno być taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam.

Odtwarzacz czyta MKV do 1080p. Czyta napisy w formacie TXT, SRT i wbudowane w kontenerze (oczywiście z polskimi ogonkami:)). Widzi bez problemów ścieżki dźwiękowe (zarówno DTS i AC3 odtwarzane bez problemów). Jakościowo Rewelacja przez duże 'R'. Szklana Pułapka 4.0 na Blu-ray i MKV 720p na 42' - praktycznie bez żadnej różnicy :lol: A skoro nie widać różnicy...

Gniazdo Ethernet służy tylko i wyłącznie obsłudze BD Live! oraz obsługi YouTube (swoją drogą niezły gadżet), więc z kompa MKV sobie nie puścimy.

Ten odtwarzacz ma w zasadzie jedną wadę: nie widzi na dzień dzisiejszy dysków zewnętrznych sformatowanych w NTFS. Wszystko trzeba odtwarzać z DVD / Blu-ray. O ile z filmami do 8GB nie ma problemu (większość i tak to 720p 4,3GB), to już większe pozycje trzeba palić na Blu R, albo szukać mniejszych objętościowo wersji :)

O filmach na Blu nie piszę bo tutaj nie trzeba się rozpisywać. Jakość sama w sobie.

Dla mnie to idealny odtwarzacz MKV, gdyby nie ten jeden istotny minusik...

Edytowane przez sheelah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Odtwarzacz czyta MKV do 1080p. Czyta napisy w formacie TXT, SRT i wbudowane w kontenerze (oczywiście z polskimi ogonkami:)). Widzi bez problemów ścieżki dźwiękowe (zarówno DTS i AC3 odtwarzane bez problemów). Jakościowo Rewelacja przez duże 'R'. Szklana Pułapka 4.0 na Blu-ray i MKV 720p na 42' - praktycznie bez żadnej różnicy :lol: A skoro nie widać różnicy...

Gniazdo Ethernet służy tylko i wyłącznie obsłudze BD Live! oraz obsługi YouTube (swoją drogą niezły gadżet), więc z kompa MKV sobie nie puścimy.

Ten odtwarzacz ma w zasadzie jedną wadę: nie widzi na dzień dzisiejszy dysków zewnętrznych sformatowanych w NTFS. Wszystko trzeba odtwarzać z DVD / Blu-ray. O ile z filmami do 8GB nie ma problemu (większość i tak to 720p 4,3GB), to już większe pozycje trzeba palić na Blu R, albo szukać mniejszych objętościowo wersji :)

O filmach na Blu nie piszę bo tutaj nie trzeba się rozpisywać. Jakość sama w sobie.

Dla mnie to idealny odtwarzacz MKV, gdyby nie ten jeden istotny minusik...

no to dość spory minus ze nie czyta ntfs , ale i tak czekałem na player który z płyty dvd odtworzy mkv a nawet z płyty bd bo już przecież tanieją . Możesz napisać mi czy masz juz tego bd że takie pewne wnioski piszesz czy to info z testów jakiś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są pierwsze wrażenia z użytkowania... W weekend jak usiądę to klepnę jakiś w miarę sensowny teścik i wstawię w ten wątek. Brak NTFS to rzeczywiście problem, ale jak sobie pomyślę, że pozycji powyżej 8GB mam kilka tylko na ponad setkę to nie jest tragicznie. W końcu dysk się zapełni kiedyś i trzeba będzie to albo wyrzucić albo nagrać. Osobiście wolę nagrać... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo był bym wdzięczny za test i jak by dało rade jakieś fotki jak wyświetla napisy czy mozna ustawić wielkość , położenie , i czy możesz napisać gdzie i za ile kupiłeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Miesiąc temu kupiłem sobie model BD300, niestety wylądował w serwisie. Dziś otrzymałem informację iż wymienią mi go na model BD 370. W poniedziałek będę już go miał w domu to również opiszę moje wrażenia.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Miesiąc temu kupiłem sobie model BD300, niestety wylądował w serwisie. Dziś otrzymałem informację iż wymienią mi go na model BD 370. W poniedziałek będę już go miał w domu to również opiszę moje wrażenia.

Pozdrawiam!

to masz farta jednym słowem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To są pierwsze wrażenia z użytkowania... W weekend jak usiądę to klepnę jakiś w miarę sensowny teścik i wstawię w ten wątek. Brak NTFS to rzeczywiście problem, ale jak sobie pomyślę, że pozycji powyżej 8GB mam kilka tylko na ponad setkę to nie jest tragicznie. W końcu dysk się zapełni kiedyś i trzeba będzie to albo wyrzucić albo nagrać. Osobiście wolę nagrać... :)

Jak dla mnie to przełom ! Mam prośbę : w jakiej rozdzielczości odtwarza pliki JPEG ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

REWELACJA !!!

GOODBYE BLURAY

Czyżby to koniec BD ?

Dla mnie tak.

Jakościowo Rewelacja przez duże 'R'. Szklana Pułapka 4.0 na Blu-ray i MKV 720p na 42' - praktycznie bez żadnej różnicy

Ciekawe co i czy zrobi z tym fantem SONY PS3.

To powinien być HIT sprzedażowy.

Liczę teraz na lawinę tego typu BD/mkv playerów.

Z NTFS-em oczywiście i pozamiatane.

Goodbye BluRay.

Pomysł na pliki mkv > 8 Gb;

nagrywać na nośnik BD-R/RE po dwa filmy.

Kilka pytań:

- A może widzi po USB FAT64 ?

- Czy czyta napisy na zwnątrz pliku mkv ?

- Czy da się wybrać strumień audio jeżeli jest kilka ?

Czy masz mkv z HD Audio (dts MA lub/i Dolby TrueHD) i jak to idzie jako bitstream ?

Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
REWELACJA !!!

GOODBYE BLURAY

Czyżby to koniec BD ?

Dla mnie tak.

Ciekawe co i czy zrobi z tym fantem SONY PS3.

To powinien być HIT sprzedażowy.

Liczę teraz na lawinę tego typu BD/mkv playerów.

Nie rozumiem.

Dlaczego koniec epoki BD skoro pliki mkv mozna co najmniej od roku odtwarzać na wszelkiej maści playerach HD i jakoś BD nie umarło ???

Poza tym po co z jednego pudełka BD i mkv? Ponieważ jest to urządzenie firmowane przez "giganta" elekktroniki użytkowej nie wierzę w dobre wsparcie i zmiany oprogramowania jak w przypadku PCH i innych. Oni mają interes tylko w sprzedaży jak największej ilości tych klocków a nie w pomaganiu userom.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wieczorka panowie wrzucę krótką recenzję i opiszę po krótce co i jak.

Póki co zniecierpliwionemu koledze:

1. nie wiem czy widzi FAT64 - mam tylko dyski zewnętrzne w NTFS załadowane materiałem więc nie mam za bardzo jak sprawdzić. NTFSu nie czyta.

2. widzi wszystkie napisy - jak masz w kontenerze i osobno nawet to będziesz mógł przerzucać dowolnie między nimi

3. widzi wszystkie strumienie audio w kontenerze - można je dowolnie zmieniać.

Przy okazji - to nie może być koniec BD. Pomyśl - skąd będą źródła wtedy do MKV? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie koniec BD ale poważny cios : analogia CD-MP3 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście wyczuwam w poście kol. dominikjestem pewną dozę ironii.... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie ma ironii.

Uważam, że system BD powstał niepotrzebnie.

Ot taki nieuzasadniony zamach na naszą kasę.

Może zostanie podobnie jak SACD, czyli margines dla miłośników.

Z pewnością HD dzięki mkv zrobi się głównym nurtem i wyprze ostatecznie DVD.

Cena b. fajna. Taniej niż Dvico 6500/7000 !

Jeszcze kolejna prośba o test:

Czy i jak radzi sobie z m2ts ( Data BD) ?

Gdzie kupiłeś ?

Przy okazji - to nie może być koniec BD. Pomyśl - skąd będą źródła wtedy do MKV?

No racja.

Może internet i przesył typu VOD.

Ale kwesią chwili (mam nadzieje) to wydania HD mkv na Penach NTFS.

FAT64 - wystarczy jakiegoś Pena sformatować i sprawdzić.

Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W instrukcji jest napisane FAT 16 lub FAT 32. ;) czyli pliki do 4 Gb ;) Ale najważniejsze że lawina ruszyła i już się tego nie zatrzyma :)

Edytowane przez jaczro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lawina ruszyła i już się tego nie zatrzyma

Dlaczego piszę, że to koniec BD:

Przewiduję, że zamyka się droga BD jako jedynego, popularnego, powszechnego kontenera HD.

Precz idzie także zmowa p.t. DLNA server gdzie celowo eliminowano mkv.

Czas na tanie DVD/MKV playery z USB 2.0 NTFS.

Sieci nie musi być.

Wystarczy mieć EX HDD lub już bardzo tanie pendrivy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego piszę, że to koniec BD:

Przewiduję, że zamyka się droga BD jako jedynego, popularnego, powszechnego kontenera HD.

Precz idzie także zmowa p.t. DLNA server gdzie celowo eliminowano mkv.

Czas na tanie DVD/MKV playery z USB 2.0 NTFS.

Sieci nie musi być.

Wystarczy mieć EX HDD lub już bardzo tanie pendrivy.

W pełni się z Tobą zgadzam , że w okół MKV panuje jakaś dziwna zmowa "wielkiego biznesu" oraz z poglądem odnośnie stworzenia standardu BD ( myślę , że chodzi o wyciśnięcie tłuściutkiego sosu , a nie rozwój HD dla konsumentów ) . Z punktu technologicznego dla potrzeb "HD Kowalskiego " w zupełności wystarczy porządnie skompresowane MKV na 1 albo 2 DVD DL , a w najbliższej przyszłości pendrivy ,SD itd .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Za ok. trzy miesiące wersja "full wypas"

LG BD390

The LG BD390 has all the same features as the BD370 but adds to the performance and connectivity. Featuring built-in, internal wireless connectivity for easy home networking, allowing BD-Live and streaming HD content without the need to hookup an Ethernet cable to the BD390. The LG BD390 also features 1GB of built in memory for BD-Live content, without the need of a flash drive.

7.1 channel audio outputs are also featured. Find the LG BD390 slightly later, during the third quarter 2009.

No bezprzewodowy stream HD. To jest to.

Żródło:

http://www.hdtvlounge.net/blu-ray/lg-bd390-lg-bd370/

A na AVS forum nie widzę opinii.

Czyżby EU znów wyprzedziła US ?

Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dobra udało się szybciej więc jedziemy (od razu przepraszam za może nie rewelacyjną jakość zdjęć, grunt że wszytko co ma być jest widoczne :) )

Jak odtwarzacz wygląda można zawsze sprawdzić na stronie producenta. W zestawie znajduje się standardowo instrukcja, karta gwarancyjna, pilot zdalnego sterowania oraz kabel HDMI.

Poniżej foto tylnego panela:

pict0015.jpg

Widok standardowy prawda? Bez większych udziwnień.

Po włączeniu sprzętu jeśli mamy podłączony kabelek sieciowy odtwarzacz grzecznie zasugeruje sprawdzenie aktualizacji. Pierwszy raz nie miałem podłączonego kabla i uwierzcie były krzaczki w sofcie (np. nie wyświetlała się literka 'ś'), więc dobrze jest zrobić aktualizację (uwaga: są dwie aktualizacje na dzień dzisiejszy, więc trzeba aktualizować dwa razy). Z ciekawości sprawdziłem na stronie producenta i wersji softu do ściągnięcia "ręcznie" nie było jeszcze. Poniżej wrzucam zrzut z tego procederu ;)

pict0002f.jpg

Menu BD370 jest przejrzyste i intuicyjne. Zero kombinacji - po prostu to co ma być i już. Zdjęcie niżej:

pict0003g.jpg

Przejdźmy do ustawień... Rzućmy okiem tylko na dwa najważniejsze: obraz i audio. W obrazie oprócz podstawowych rzeczy (rozdzielczość, format) jest również tryb wyśietlania 1080p (24Hz oraz 50Hz):

pict0004x.jpg

W ustawieniach audio najważniejszą rzeczą jest możliwość konfiguracji oddzielnie dla wyjścia HDMI oraz SDIF. Częstotliwość próbkowania można ponieść do 192KHz:

pict0005q.jpg

BD370 to odtwarzacz blu-ray. Nie opisuję tutaj tego formatu bo po co? Super to wygląda i po co pisać więcej. Skupię się za to dwóch najważniejszych funkcjach: obsłudze H.264 oraz YouTube. Na początek MKV.

Wrzuciłem dla przykładu Zemstę Sithów w 1080p. Ładujemy film...

pict0006c.jpg

Wciskamy odtwarzanie i nagle dostajemy taki oto zgrabny komunikacik:

pict0007j.jpg

Odpalamy mimo wszystko film i idzie... No właśnie... żeby nie było za różowo 1080p ma na sobie artefakty i bloki. Animacja jest płynna ale obraz jest "nie ten teges". Sprawdziłem na innych 1080p jakie miałem - wszędzie efekt był taki sam. Instrukcja wspomina o tym, że odtwarzacz będzie poprawnie czytał pliki o levelu do wersji 4.1. 1080p to jest podobno 5.0, jak pogrzebiecie w necie i poczytacie specyfikację dla każdego levelu to się okaże że większość 1080p dostępnych jest w levelu nawet 4.0. Czemu więc nie czyta poprawnie, tego nie wiadomo. Wszystkie 720p idą natomiast bez problemów, może więc producent nie chce za bardzo mieszać patykiem w BD i nie daje poprawnej obsługi FullHD? Kto wie...

Jedziemy dalej... W czasie filmu możemy sobie wyświetlić menu podręczne:

pict0008yyk.jpg

Jest w nim tak upragniona przez wszystkich obasługa zmiany ścieżek audio oraz dowolnych napisów (nawet jeśli zapisane są w kontenerze i osobnym pliku - widzi wszystkie). Można również przeskakiwać w dowolne miejsce w filmie przez ręczne wstukanie czasu do którego ma nas przerzucić. Nie wiem, czy widzi rozdziały w kontenerach, nie mam takowego filmu.

Następna kwestia to wygląd napisów i Zoom:

pict0010ctr.jpg

Zoom jest dowolny (prawie - jest 16 trybów, można po kawałeczku przybliżać, każdy dostosuje do siebie). Napisy są w jednej pozycji jak na zdjęciu wyżej. Nie można jej zmienić, ani nie można zmienić wielkości napisów. Są doskonałej jakości z czarną obwódką, więc są doskonale widoczne. Jedyną rzeczą do jakiej się można przyczepić to to, że wyświetla ektst jak leci. Jeśli linijka zaczyna się od '/' to tekst z reguły powinien być wtedy pochyły, tu natomiast wyśietlany jest znak /. Jest to trochę nieestetyczne czasem, ale ze znanych mi odtwarzaczy na rynku robią tak wszystkie ;)

YouTube wygląda całkiem przyzwoicie. Główne okienko macie poniżej:

pict0011x.jpg

Można wyszukiwać kontent ręcznie, okienko z klawiaturą na poniższym zdjęciu:

pict0012cqn.jpg

Tak oto wygląda materiał w czasie odtwarzania:

pict0013u.jpg

Można wrzucić oczywiście na pełen ekran ale jakościowo to już rewelacja nie jest. Ot taki sobie przyjemny gadżet, żęby komputera nie włączać jak chce się kabarety pooglądać...

Jak ocenić ten odtwarzacz. Zobaczmy:

+ jakość dźwięku i obrazu BD

+ odtwarza MKV

+ czyta polskie napisy bez problemów

+ można zmieniać ścieżki audio jeśli jest więcej jak jedna

+ zgrabnie wygląda

- nie obsługuje NTFS

- problem z obrazem MKV 1080p

- na razie aktualizacja tylko z poziomu sieci w odtwarzaczu

Nie jest źle. Zważywszy, że obraz z Matrosek nawet 720p bije na głowę ten generowany przez WD TV HD Media Player. Jeśli ktoś chce odtwarzać MKV bez komputera, myślę że to jedno z najrozsądniejszych rozwiązań.

Edytowane przez sheelah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...