Skocz do zawartości
lipa_ml

Nowy Bluray LG BD370

Rekomendowane odpowiedzi

Cena już ładnie spadła do 969 PLN :rolleyes:

A już miałem dzisiaj zamawiać w innym sklepie. Mam pytanie czy nie wiecie czy nowe Samsungi też będą mogły odtwarzać pliki mkv?

niech spada dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam male pytanie,wiekszosc mkv mam w rozdzielczosci 1280x544,to jak ustawic player na 720p albo 1080i co bedzie lepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rzecz dziwna i ciekawa. Ja nie miałem problemu z updatem z internetu. Jeżeli zgrywasz na USB to pamiętaj, że są dwa softy. Jeśli próbujesz tylko ostatni to nie wrzucisz. Musisz wrzucić poprzedni i dopiero ostatni.

No właśnie, na stronach LG jest tylko jeden plik. Może ktoś ma na dysku poprzedni update ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja też miałem problemy z instalacja nowego oprogramowania przez internet. Ale udało mi sie około 2 w nocy wgrać oprogramowanie i literka ś w napisach jest. Właśnie a napisy umieszczacie osobno w pliku i jakim txt czy srt czy wmuxowujecie w film.

Co do jakości jest bardzo dobra co prawda odpalałem filmy 720p tylko wydaje mi się że przy szybkich scenach troche obraz tracił ostrość i płynność. Czy zauważyliście to samo. I tu pojawia sie moje pytanie czy kupująć laptopa z wyjściem HDMI obraz nie bedzie czasem lepszej jakości na telewizorze niż z takiego odtwarzacza?

Edytowane przez Marcin_drizzt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z laptopa czy z komputera zawsze będzie lepszej jakości. Kwestia wygody użytkowania. Za każdym razem będziesz latał z lapkiem? Podłączać HDMI, dźwięk (chyba że puszczasz do amplitunera po HDMI)... Nieee... Do tej pory oglądałem na kompie podłączonym na stałe do telewizora. Pomyśl o koszcie też. Ile taki odtwarzacz pobiera energii? 20W? jak zmierzyłem pobór mocy całego swojego zestawu (PC, telewizor, kino) i licznik zatrzymał się na 430W to zweryfikowałem swoje podejście do pieca jako odtwarzacza (a że oglądam często mkv - średnio 3-4 w tygodniu), zwłaszcza że licznik nie stoi w miejscu a podwyżka prądu już była ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zmierzyłem pobór mocy całego swojego zestawu (PC, telewizor, kino) i licznik zatrzymał się na 430W to zweryfikowałem swoje podejście do pieca jako odtwarzacza

Taki opis to lekkie nadużycie. Gdybyś zmierzył pobór twojego zestawu bez komputera a z odtwarzaczem uzyskał być pewnie coś około 340W. Różnica raptem 20%.

Poza tym filmy ogląda się jednak sporadycznie. Więc sumarycznie pobór prądu, związany z używaniem komputera a nie odtwarzacza, zwiększy się miesięcznie może o 5% ;)

Nie neguję oszczędności i ochrony środowiska ale ..... bez przesady. To nie jest decydujący argument.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie weźmy pod uwagę laptopa z wyjściem HDMI taki laptop bierze kolo 40-50W a stacjonarny ponad 100 W. Mierzyłem to ostatnio.

Więc możnaby laptopa podpiąć pod telewizor i kino. Mam LG BD370 ale zastanawia mnie jedno. Jak jest najazd kamerą to obraz na filmach 720p staje sie mniej ostry i minimalnie daje sie odczuć skoki obrazu. Jak z tym jest u Was (Ci którzy mają). Bo jeśli to tak ma być to zastanawiam sie nad kupnem laptopa z HDMI żeby wszystko było idelane jeśli chodzi o obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fantom.

Miałbyś przyjacielu rację, gdyby mój komputerek rzeczywiście żarł 100W. Niestety zachciało się potwora podłączanego do TV. Napisałem na stałe, bo telewizor służy mi za monitor (42cale FullHD że się pochwalę). I brzydko mówiąc łajza ciągnie mi ponad 200W w spoczynku (mam 2 grafiki w SLI). Jak odpalam sobie jakegoś shooterka to - że się wyrażę poetycko - przygaszają się lampki w pokoju ;) Skok na poborze to już ponad 300W, a cały zestaw w 3D ciągnie ponad pół kilowata. W 2D prawie 100W mniej. Kinko to rząd około 30W (mieszkam w bloku więc tzw. 'plastik' i tak jest nadto). Więc suma sumarum bez komputera a z odtwarzaczem to nie 340 a około 250W. To już jest spora różnica...

Edytowane przez sheelah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Fantom.

Miałbyś przyjacielu rację, gdyby mój komputerek rzeczywiście żarł 100W. Niestety zachciało się potwora podłączanego do TV. Napisałem na stałe, bo telewizor służy mi za monitor (42cale FullHD że się pochwalę). I brzydko mówiąc łajza ciągnie mi ponad 200W w spoczynku (mam 2 grafiki w SLI). Jak odpalam sobie jakegoś shooterka to - że się wyrażę poetycko - przygaszają się lampki w pokoju ;) Skok na poborze to już ponad 300W, a cały zestaw w 3D ciągnie ponad pół kilowata. W 2D prawie 100W mniej. Kinko to rząd około 30W (mieszkam w bloku więc tzw. 'plastik' i tak jest nadto). Więc suma sumarum bez komputera a z odtwarzaczem to nie 340 a około 250W. To już jest spora różnica...

Hmmm .... no tego to nie przewidziałem :lol:

Mówiłem/myślałem o komputerku do filmów. Minimalizm i redukcja mocy.

W okolicach 100W można się zmieścić a biorąc pod uwagę że player'y biorą, powiedzmy 30-40W, to w tej sytuacji różnica nie jest tak duża.

Ja też czasem używam mojego TV jako monitora do pracy. Rozdzielczość full HD robi swoje ;)

Ale odeszliśmy od tematu jakim jest LG BD370. Nawiasem mówiąc fajna maszynka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sumie weźmy pod uwagę laptopa z wyjściem HDMI taki laptop bierze kolo 40-50W a stacjonarny ponad 100 W. Mierzyłem to ostatnio.

Więc możnaby laptopa podpiąć pod telewizor i kino. Mam LG BD370 ale zastanawia mnie jedno. Jak jest najazd kamerą to obraz na filmach 720p staje sie mniej ostry i minimalnie daje sie odczuć skoki obrazu. Jak z tym jest u Was (Ci którzy mają). Bo jeśli to tak ma być to zastanawiam sie nad kupnem laptopa z HDMI żeby wszystko było idelane jeśli chodzi o obraz.

U mnie w Lenowo SL 500 ( Intel Core 2 Duo T5870 2x 2,00GHz szyna 800MHz 64-BIT , 4GB DDR2 RAM , nVIDIA GeForce 9300M 256MB PCI-Express x16 do 1024 MB

TurboCache, DirectX 10.0, ShaderModel 4.0, HD Hardware Acceleration ) podpiętego przez HDMI do SHARPA AQUOSA 1080p "Ostatni Samuraj 720p" oraz "Apollo 13 720p" puszczone przez SUBEDIT PLAYER z prze konwertowanymi przezeń napisami SRT : po prostu rewelacja - zapominałem że to leci z PC , dosłownie żadnych zacięć , uskoków itp. , obraz ciut mniej ostry niż z HD DVD ale o wiele lepszy niż DVD via TOSHIBA XD-E500 . Ja w ogóle przez ten temat ( LG BD 370 ) odkryłem dopiero MKV :angry: ( wiem , prawdziwy wstyd ! ) ale po prostu kiedyś się ogromnie sparzyłem - ściągnąłem Ojca Chrzestnego 720p MKV cz. I ( 8,5 GB ) i to była dla mnie katastrofa , XDE o niebo lepiej odtwarzał DVD i to na dodatek stare przed remasteringiem . Myślałem , że to taki dziadowski kontener , a to po prostu był dziadowski RIP . Własnię ciągnę APOLLO 13 w 1080p i porównam do MKV 720p i HD DVD . Tak czy owak kocham MKV i myślę , że przyszłość to ten kontener w takim VOD via internet na player z HDD np. 2TB :) nawet jak by mi się miał film ciągnąć dwa dni ;)

Edytowane przez jaczro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Fantom.

Miałbyś przyjacielu rację, gdyby mój komputerek rzeczywiście żarł 100W. Niestety zachciało się potwora podłączanego do TV. Napisałem na stałe, bo telewizor służy mi za monitor (42cale FullHD że się pochwalę). I brzydko mówiąc łajza ciągnie mi ponad 200W w spoczynku (mam 2 grafiki w SLI). Jak odpalam sobie jakegoś shooterka to - że się wyrażę poetycko - przygaszają się lampki w pokoju :angry: Skok na poborze to już ponad 300W, a cały zestaw w 3D ciągnie ponad pół kilowata. W 2D prawie 100W mniej. Kinko to rząd około 30W (mieszkam w bloku więc tzw. 'plastik' i tak jest nadto). Więc suma sumarum bez komputera a z odtwarzaczem to nie 340 a około 250W. To już jest spora różnica...

mój kom bierze od 68 do 104waty ale ten twój to nie jest dużo ! mój kumpel ma i7 960 extream przekręconego na 4,6 ghz z dwoma gtx 295 przekręconymi i zasilacz 1100w nie daje rady ze sściany pobór 1150W i teraz szukamy zasiłki co to uciągnie , ale wracając do tematu spokojnie kompa do filmów można złożyc co bierze z 70wat ale zawsze player typu bd370 weźmie dużo mniej . Dlatego też mocno jestem zainteresowany bd370 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zostawmy temat poboru bo to róznie bywa w zalezności od sprzetu. Mam na myśli laptopa bo to mały pobór . Podpinając go do dużego telewizora LCD 42" lub 47" Full HD jaka jest jakość z plików mkv. Bo mam dylemat czy bedzie lepszy niż mam teraz z bd 370. Bo jak pisałem wcześniej traci sie ostrość na szybszych scenach i nie ma płynności w najazdach kamery. Wydjaje mi się że z laptopa bedzie lepiej gdzyż w laptopie kodeki poprawiaja obraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra zostawmy temat poboru bo to róznie bywa w zalezności od sprzetu. Mam na myśli laptopa bo to mały pobór . Podpinając go do dużego telewizora LCD 42" lub 47" Full HD jaka jest jakość z plików mkv. Bo mam dylemat czy bedzie lepszy niż mam teraz z bd 370. Bo jak pisałem wcześniej traci sie ostrość na szybszych scenach i nie ma płynności w najazdach kamery. Wydjaje mi się że z laptopa bedzie lepiej gdzyż w laptopie kodeki poprawiaja obraz

Powiem tak ... może być różnie. W zależności od kodeków obraz będzie pewnie lepszy lub gorszy.

Brak płynności to zapewne juddering czyli na kompie wyeliminujesz go instalując ReClock'a.

Jednak musisz mieć na względzie że do poprawnego(czytaj płynnego) odtwarzania materiału 1080p potrzebujesz minimum 2 rdzeniowego procka o częstotliwości 2.5 GHz

Laptop o takich parametrach będzie słono kosztował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem tak ... może być różnie. W zależności od kodeków obraz będzie pewnie lepszy lub gorszy.

Brak płynności to zapewne juddering czyli na kompie wyeliminujesz go instalując ReClock'a.

Jednak musisz mieć na względzie że do poprawnego(czytaj płynnego) odtwarzania materiału 1080p potrzebujesz minimum 2 rdzeniowego procka o częstotliwości 2.5 GHz

Laptop o takich parametrach będzie słono kosztował.

no i lapek musi być wyposażony w napęd bd no chyba ze 370 tke bierzesz tylko pod uwagę do odczytu mkv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jednak musisz mieć na względzie że do poprawnego(czytaj płynnego) odtwarzania materiału 1080p potrzebujesz minimum 2 rdzeniowego procka o częstotliwości 2.5 GHz

Laptop o takich parametrach będzie słono kosztował.

Tu się nie zgodzę, fakt, że jeszcze jakiś czas temu wsparcie dxva to była ruletka i tylko moc procesora zapewniała gwarancję. Ale są nowe wersje kodeków, driverów, playerów. Dziś chyba już nikt nie ma problemu z zestawieniem drivera, playera i kodeka tak, by wszystkie formaty śmigały na akceleracji sprzętowej GPU. Nawet DivX7 zapewnia całkiem zgrabnie akcelerację H.264. Jedyny warunek to porządna karta graficzna, nie typowe zintegrowane wynalazki. Notebooka z kartą ATI HD3470 (z wyjściem HDMI) można kupić za 2000zł, i wszystko idzie bezboleśnie.

Myślę, że już nie ma powodu by ciągle pesymistycznie zakładać, że nic nie będzie ze sobą współgrało i że jedynie drogie notebooki z górnej półki cenowej zapewnią odpowiednią moc. Lapek za 2000zł radzi sobie doskonale, sprawdzone.

Jest oczywiście kilka kwestii przeciw, ale innych niż moc/cena. Po pierwsze, jak zauważył lipa_ml w notebooku za 2000 nie będzie napędu BD. Po drugie maniacy bitstreamu hd audio w żaden sposób z notebooka tego nie uzyskają. Ale do oglądania MKV notebook z ATI HD3470 to dobre, niedrogie rozwiązanie.

Edytowane przez Ghrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadziwia mnie całkowity brak wiedzy sprzedawców o mkv.

Jakieś szkolenie im trzeba zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A za połowę tej ceny masz BD370. :)

Jeśli, jadąc pociągiem na drugi koniec Polski, będziesz chciał obejrzeć film .mkv, odnajdziesz powód wydania tej drugiej połowy ceny :)

A na poważnie to wiadomo że kwestia potrzeb i możliwości, jeśli tylko płytki BD to Samsung BDP-1500 za 480zł, jesli BD+mkv to LG BD370 za 1000zł, jeśli mkv+dlna wifi+gry+mobilność to notebook za 2000, a jeśli potrzebujesz czystej, nieskażonej zawiści znajomych to Denon DVD-A1UD za 16.000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak wiedzy o mkv to chyba namniejszy problem. Oni malo co wiedza o sprzecie, ktory sprzedaja (mowie tu o sklepach sieciowych). Nigdy w zyciu nie poszedlbym np do MM z mysla zakupu czegokolwiek ufajac radom sprzedawcow z tego sklepu. Dla mnie to oni sa tylko potrzebni do zapakowania towaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A na poważnie to wiadomo że kwestia potrzeb i możliwości, jeśli tylko płytki BD to Samsung BDP-1500 za 480zł, jesli BD+mkv to LG BD370 za 1000zł, jeśli mkv+dlna wifi+gry+mobilność to notebook za 2000, a jeśli potrzebujesz czystej, nieskażonej zawiści znajomych to Denon DVD-A1UD za 16.000zł.

Nie sposób się nie zgodzić :) Jakbym miał cały swój arsenał .mkv wymienić teraz na BD to bym chyba z torbami poszedł :rolleyes: A tak jest złoty środek. Się ogląda HD, a jak jest potrzeba to się i jakiś oryginał kupi. Każdy dobiera sobie sprzęt do własnych potrzeb, prawda? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z orginalnymi DVD LG BD370. Wyskakuje komunikat ( sprawdź kod regionu) i wywala płyte. Moga prosić was o pomoc jak rozwiącać ten problem?

Edytowane przez Incrediboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy płytki mają tylko region drugi czy są dwuregionowe (głupie pytanie, ale był taki problem kiedyś już)? ODtwarzacz kupowany tu czy ściągany z zagranicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze pomóc powrót do ustawień fabrycznych. czasami to pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz został kupiony w Polsce w tylniej częsci jest 2 tak jak i na płytach. Co do ustawień fabrycznych też tego próbowałem i nic. Zastanawiam sie czy to nie wina softu, który wgrany został przez neta?

Dodam, że probelm ten występuje na wszystkich orginalnych płytach dvd.

Edytowane przez Incrediboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może odpowiedzieć na pytanie jak jest sprawa ze skalowaniem obrazu DVD do HD i z dvix-em do HD bo w innych markach BD wkładano jakieś okrzyknięte procki odpowiedzialne za skalowanie , co siedzi w LG i jak to robi dobrze czy zle i czy ktoś do czegoś to porównywał i na czyją kożyść wypadło pozytywnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...