Skocz do zawartości
lipa_ml

Nowy Bluray LG BD370

Rekomendowane odpowiedzi

O ile mi wiadomo flashowskich pamięci nie można sformatować w NTFS (zawsze mogę się mylić :( )

Ano niestety się mylisz :(

Możesz sobie ją sformatować jak chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo to byly mkv a nie avchd

Przecież filmy mkv są w formacie AVC. Czyli jeśli firma LG w instrukcji pisze, że na płytach dvd i cd ten odtwarzacz przeczyta format AVCHD, a na BD R i BD RE nie , to nie chodzi im o mkv?

Czyli pliki mkv mam traktować jako divx i a te według instrukcji są odtwarzane na BD R i BD RE w tym odtwarzaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak, nalezy traktowac mkv jak inny rodzaj divx/xvid w avi, mkv to kontener jak avi a avc/x264 to kodek jak divx

avchd to cos jak dvd video/blu ray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to dość spory minus ze nie czyta ntfs , ale i tak czekałem na player który z płyty dvd odtworzy mkv a nawet z płyty bd bo już przecież tanieją . Możesz napisać mi czy masz juz tego bd że takie pewne wnioski piszesz czy to info z testów jakiś ?

Jestes az takim fanem plyt ??

Wg mnie wypalanie plyt to przezytek (i grzebanie w stercie plyt szukajac 1 filmu takze). Szkoda ze LG jeszcze o tym nie wie...

Za 1350 PLN mozna kupic AZBOXA HD i miec tuner sat. + odtwarzacz HD hdd/LAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za ok. trzy miesiące wersja "full wypas"

Full wypas MINUS wewn. hdd (zamiast kurzacego sie hdd wiszacego na kablu).

Brak wzmianki czy BD390 obsluzy NTFS...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestes az takim fanem plyt ??

Wg mnie wypalanie plyt to przezytek (i grzebanie w stercie plyt szukajac 1 filmu takze). Szkoda ze LG jeszcze o tym nie wie...

Za 1350 PLN mozna kupic AZBOXA HD i miec tuner sat. + odtwarzacz HD hdd/LAN

rozumiem ze azbox hd odtwarza z tacki filmy bluray ? nie ? no to co za porównanie ? nie jestem fanem płyt ale też nie jestem fanem posiadania 5,7,10 dysków zeby trzymać filmy więc przy cenie płytki dvd 1 zł dla mnie n apewno jest jakąś alternatywą wgranie mkv na dvd i wsadzenie na cake . Ja czekam na bd z funkcją mkv a nie jakis pudełek do wszystkiego , jak mam kupowac azbox to wole już 100% kompa

"Full wypas MINUS wewn. hdd (zamiast kurzacego sie hdd wiszacego na kablu).

Brak wzmianki czy BD390 obsluzy NTFS..."

jaki minus? to jest bd anie kolejny popcorn , ja np. nie chciał bym dysku wew. bo po co ma się kręcic jak będe ogledał bd ? chce usb z ntfs i to załatwiło by wszystko

Edytowane przez lipa_ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
VII-me jest wporzo.

Zostawmy ocenę Najwyższemu.

Byłem w Arkadi EURO-AGD.

Jest jedna sztuka. 1299 zł od ręki.

Bez możliwości aktualiozacji FW. Brak netu na expozycji.

Podłączyłem.

- z pena 3,7 GB Panda.mkv poszła z napisami PL bez problemu

- do drivu włożyłem BD-RE 25GB z trzema filmami mkv:

[1] Panda, 720p@24, AVC, 3,7 Kb/s, napisy PL srt ex.

[2] Max Payne 1080p@24 AVC 10 Mb/s napisy srt PL wew.

[3] Starship Troopers 1080p@24, AVC, 9,2 Mb/5

Oprócz ostatniej pozycji [3] wszysko szło płynnie i b. ładnie.

Troopersi pokazji digi-bloki/artefakty czy jak tam zwał z zachowaniem płynności odtwarzania.

Szybkie menu daje pełen komfort pracy.

Czyli potwierdza się problem z 1080p High@L5.1

Pozostaje mnieć nadzieję, że to kwestia Firm Waru.

Organizacja ikon podpowiada, że soft ws. mkv pisali chłopaki od Dvico.

ps. oczywiście wszystkie filmy nakręciłem sam kamerą. Zbieżność tytułów z Hoolywood jest całkowicie przypadkowa.

Przyznam że późno zabrałem się za czytanie tego tematu, bo po wstępnym przejrzeniu możliwości tego urządzenia od razu stwierdziłem że to nic dla mnie , potrzebuję pełny NMT + BD a nie namiastkę NMT + pełny BD :rolleyes: ale nie w tym rzecz ....

Dziwię się jedynie że nie zwróciliście uwagi na prostą zależność o której nawet producent nie wspomniał. To przecież oczywiste że nie profil : 4.0 , 4.1 , 5.0 , 5.1 ogranicza odtwarzanie materiałów mkv x.264 , profil to tylko TAG który może być błędnie przydzielony do danego materiału, odtwarzalność materiału zarówno w odtwarzaczach typu NMT jak i w typ playerze (pewnie chip ten sam lub podobny) ogranicza ilość klatek "reference frames" użytych dla danej rozdzielczości obrazu, jest oczywiście jeszcze jeden czynnik ,który tu pominę jakoś ripa czyli ewentualne błędy kodowania lub struktury pliku.

Przypomnę trochę teorii LINK

Ostatni plik nie spełnia wymagań profilu 4.1 (przypomnę że sam TAG profilu z mediainfo jest jedynie orientacyjny)

1.

Ustawienia formatu, poklatkowy : 8 klatek

Szerokość : 1.280 pikseli

Wysokość : 540 pikseli

Zgodność z profilem 4.1

2.

Ustawienia formatu, poklatkowy : 5 klatek

Szerokość : 1.920 pikseli

Wysokość : 800 pikseli

Zgodność z profilem 4.1

3.

Ustawienia formatu, poklatkowy : 8 klatek

Szerokość : 1.920 pikseli

Wysokość : 1.040 pikseli

Brak zgodności z profilem 4.1

Jasne że w tym przypadku można by nie patrzeć na klatki ani rozdzielczość i sugerować się jedynie profilem, ale dlatego właśnie o tym piszę że pewnie odtwarzacz będzie czytać także pliki opisane jako profil 5.1 za to mieszczące się w specyfikacji 4.1

Strzelam że mediainfo to co podaje jako w trybie multipleksowania jest właściwym profilem, a ten pierwszy to tylko TAG, takie problemy przeważnie dotyczą tylko starczych enkodów robionych w starych rewizjach x.264 , nowe powinny być prawidłowo opisane.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dokladnie tak, nalezy traktowac mkv jak inny rodzaj divx/xvid w avi, mkv to kontener jak avi a avc/x264 to kodek jak divx

avchd to cos jak dvd video/blu ray

Znalazłem w instrukcji tego odtwarzacza takie zdanie:

Format AVCHD jest cyfrowym formatem high definition dla kamer video.

Jeśli tak, to dlaczego LG nie umożliwiło odtwarzanie na tym odtwarzaczu nagrań z kamer cyfrowych HD w tym formacie nagranych na BD, a jedynie na płytach dvd i cd? Przecież po to są płytki BD, żeby odtwarzać z nich nagrany materiał HD pochodzący w tym przypadku z kamer cyfrowych HD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamery jesli nagrywaja na plytach to w wiekszosci dvd avchd

jest pare(byly przynajmniej zapowiadane), ktore nagrywaja na bd jak bd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wiecie może, czy specyfikacja techniczna tego odtwarzacza pozwoli w przyszłości przy pomocy firmware na odtwarzanie plików zapisanych w NTFS albo zgodność z profilem 5.1 dla H.264/MPEG-4 AVC, bo jak się okazuje, to mkv 5.1 na tym odtwarzaczu nie chodzi płynnie, a np. 4.1 śmiga w porządeczku.

W instrukcji tego odtwarzacza jest wyraźnie napisane, że"

"Odtwarzacz ten obsługuje profil H.264/MPEG-4 AVC główny, wysoki

na poziomie 4.1. Dla pliku z wyższym poziomem, odtwarzacz zapyta

się, czy chcesz go dotwarzać".

Czyli według mnie, tak jak pisał jeden z was, ma problemy z płynnym odtwarzaniem profilu/poziomu 5.1

Czy może specyfikacja techniczna tego odtwarzacza jest za słaba i taki firmware od LG nie prawa bytu? I trzeba będzie czekać na inny odtwarzacz, który obsłuży NTFS i to 5.1...może LG BD 390? Wiecie coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli według mnie, tak jak pisał jeden z was, ma problemy z płynnym odtwarzaniem profilu/poziomu 5.1

Obaj opisaliśmy mankament przy 5.1 jako pojawiające się i zanikające digi-bloki, przy zachowaniu płynności odtwarzania.

Przypomina to nieco efekt kiedy za słaby komp walczy z mkv (h.264).

Jeśli tak, to dlaczego LG nie umożliwiło odtwarzanie na tym odtwarzaczu nagrań z kamer cyfrowych HD w tym formacie nagranych na BD

Czy w standardzie AVCHD da się zapisać na nośniku BD ?

Pytam, bo pod Nero nie ma takiej opcji.

Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ten player czyta mkv w takiej rozdzielczosci 1 280 x 544 Pixel i level 5.1 albo nie zabardzo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cena na poziomie blureja bez mkv- ok mogła by być niższa bo to LG ale musi być.

Teraz tylko pytanko jak z dyskiem twardym - podłanczamy po USB i ma być w formacie Fat bo w formacie NFS, LG BD370 go nie zobaczy .

Czyli jest problem z flimami w mkv 720 które mają powyżej 8 GB , bo Fat poda błąd za mało miejsca na dysku i to samo z plytą DL też 8 GB i filmek się nie nagra.

Czyli kupować czy czekać na zmianę sofu w którym LG BD370 zacznie obsługiwać dyski NFS i przestanie się ciąć na mkv 1080p.

Czy ktoś coś wie o takich zmianach w najbliższym czasie - bo z tego co czytam w internecie nie wszedzie jest znane mkv i filmy w tym sytemie co może ograniczyć rozwój softu na tym plajerku blurej.

A dostosowując filmy pod playerka to co najmniej połowa z dysku nie pójdzie i wszystko co ma powyżej 4 GB - palić na DL - lekka przesada.

Może już opracowliscie Panowie jakieś rozwiązanie aby kożystać w pełności z zalet tego playera LG BD370 .

Czytając instrukcje tego playera w padło mi do głowy rozwiązanie problemu ( nie czyta NFS problem z filmami powyżej 8 GB ) .

Jak by nagrać mkv na płytę blurej to jakieś 30 GB wejdą ze 3 lub 4 fimy mkv .

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Może ktoś przetestuje ten poysł. ( ale ile dziś kosztuje płyta BD no i nagrywarka BD ) i czy player przeczyta BD z plikami mkv.

witam dzisiaj bylem w EuroAGD i sprawdzilem sobie filmy w formacie mkv i czyta plytki 8.5GB DVD+R DL Platinum, Verbatim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja opisałem wyżej teścik:

trzy duże mkv na BD-RE i to działało.

Dwa pliki były powyżej 8 GB - (9 i 10)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B - 110 - to płyta komputerowa inaczej mówiąć posiada grafikę odpowiedzialną za obraz HD .

Jak ma się sprawa ze skalowaniem obrazu z Dvixa z DVD do obrazu HD 1080 p ?

Jak radzi sobie LG ze skalowaniem divxa i dvd do HD 1080p

Jaka jest jakość po przeskalowaniu Dvixa czy DVD , czy da się to do czegoś porónać , czy jest na tyle zadawalająca że można porównać B - 110 do odtarzacza stacjonarnego LG który robi to lepiej lub posiada lepszy skaler , nie samymi mkv człowiek żyje ale i dvd pożyczy z wypozyczalni i diwiska od czasu do czsu popatrz.

Jak radzą sobie te sprzety ze skalowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak kiedys wypuszcza update kture zablokuje otwarzanie mkv.

Edytowane przez BitTornado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie zartuj. Przeciez kazdy odwarzacz DVD osluguje DIVXy i nikomu to nie przeszkadza. Nie wszyscy rozumieja, ze tzw "piraci" to zrodlo ogromnych dochodow dla producentow sprzetu/nosnikow itd. Kto by kupowal odwarzacze typu NMT gdyby nie mozliwosc nielegalnego ogladania filmow? Kto by kupowal odwarzacze mp3 gdyby nie darmowa muzyka z sieci. Kto by kupowal plyry DVD, kto by kupowal lacza internetowe 10Mbits? Kto by kupowal dyski 1TB? Kto by kupowal DVD z divx i Bluray z mkv? No kto?

Sprzedaz spadla by o 80-90%. Nie wszyscy to widza. Te same firmy, ktore niby traca na filmach zarabiaja ogromne pieniadze na sprzecie dla "piratow" (np Sony).

Edytowane przez kamcyk26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko pieknie tylko problem z plytkami slyszalem ze 720p i 1080p na DVD DL nieczyta,i tu zaczyna sie problem bo nawet mkv 720p maja czasami powyrzej 4,7gb nawet 4,7 gb jusz sie niemiejsci sie na plytce dvd, nero pokazal mi ze jest zamalo miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

720p na pewno działa z DVD DL. Przetestowane i wszystko śmiga pięknie.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...) Nie wszyscy rozumieja, ze tzw "piraci" to zrodlo ogromnych dochodow (...)

Wydaje mi się, że w człowieku istnieje jakaś naturalna potrzeba posiadania przedmiotów estetycznych, oryginalnych, mających realną wartość. Lubimy układać kolekcje, kierujemy się zaufaniem do marki. Wysmażona płytka opisana flamastrem w pewnym momencie przestaje satysfakcjonować. To się sprawdza, jak ma się naście lat i żyje z kieszonkowego, bo wtedy pieniądze są barierą nie do przejścia. Ale kiedy człowiek osiąga pewien poziom materialnej niezależności to przestaje przeliczać "co się opłaca" a zaczyna wydawać pieniądze kierując się gustem, poczuciem estetyki, przyjemnością dokonywania wyborów. Dlatego nawet jeśli internet jest podstawowym źródłem dostepu do premier, i tak później kupujemy oryginały, nawet chętniej bo z przekonaniem, że "ten film warto".

Jestem gorącym zwolennikiem ściągania filmów czy muzyki z sieci, bo to pozwala eliminować z zakupów słabe pozycje. Dziś dobrze sprzedają się tylko filmy które ludzie faktycznie chcą mieć w swojej kolekcji, nikogo już nie przekona entuzjastyczny opis na obwolucie. Kupujemy to, co już znamy i lubimy. Kiedyś nawet trzecioligowe filmy telewizyjne wychodziły na VHS i sprzedawały w tysiącach kopii do wypożyczalni, dziś film musi być DOBRY by się sprzedać w takim nakładzie. To zmusza branże filmową do podnoszenia poziomu, dziś nawet telewizyjne produkcje to Sopranos, Lost, Band of Brothers czy True Blood, których każdy odcinek mógłby być kiedyś filmowym hitem. Gatunek "serial", kiedyś pogardzany jako papka dla gospodyń domowych dziś jest równoprawną sztuką, z najlepszymi reżyserami, aktorami i wysokimi budżetami. Dzięki internetowi mamy teraz taki wybór treści, że byle co nikogo już nie zadowoli. P2P zmienia branże rozrywkową, i to bardzo pozytywnie, może kiedyś dostrzegą to prawodawcy coraz bardziej ulegajacy lobby producentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ghrom: Święte słowa bracie. Ja swojego BD370 nabyłem właśnie kierując się dokładnie taką filozofią. Gwiezdne Wojny mam w HD, ale jak wyjdą w końcu kiedyś na Blu to je nabędę bez wahania. Podobnie z innymi godnymi uwagi tytułami.

@BitTornado: czyta .mkv z każdego nośnika jak leci. 720p na grane na DVD5, DL, 12GB pliki nagrywane na płytki BD-R/RE. Wszystko działa jak powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem gorącym zwolennikiem ściągania filmów czy muzyki z sieci, bo to pozwala eliminować z zakupów słabe pozycje. Dziś dobrze sprzedają się tylko filmy które ludzie faktycznie chcą mieć w swojej kolekcji

I ja też tak mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...