Skocz do zawartości
lipa_ml

Nowy Bluray LG BD370

Rekomendowane odpowiedzi

kamcyk26 a skad masz takie informacje ?

Moze i piracą ale mają też sposoby na takie procedery.

W telewizji satelitarnej jak nie mogą zabezpieczyć systemu sami to kupują gostka/kow, który/rzy złamali zabezpieczenia i oni im tak zabezpieczaja system, że mają spokój na jakiś czas. Popatrz na system NDS.

Co do plyt to nie maja w tym zadnego interesu bo plyty tylko sprzedaja (dystrybucja) wiec tego obszaru nie kontroluja.

Ostatnio w naszej telewizji odpalili program jak zabezpieczyc dom przed kradzieza. I wiesz kogo satrudnili ? Bylych zlodziei, ktorzy w pierwszej kolejnosci pokazuja jak latwo wlamac sie do domu a pozniej mowia jak sie zabezpieczyc. W kolejnym odcinku beda okradac Pudziana :-)

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A miałeś możliwość porównać nie koniecznie u siebie może u kogoś takie formaty jak Divx , DVD , Mkv , Blurej w 720p , lub w 1080p , np na 50 calowym TV np. plazma lub LCD.

To proponuję od tego zacząć a potem pisać że DVD wystarczy , dla nie których VHS i syrenka bosto wystarcza , a są tacy co i tego nie mają i nawołują do opamietania.

Ps.

Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może ona służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów i postawy, bez ostrzezenia i podawania przyczyn

Oczywiście że miałem i w dodatku nadal mam możliwość porównania MKV, DIVX, DVD, BLU-RAY a nawet VHS.

Nie chcę poruszać tematu który uwielbiam czyli MKV zamiast BLU-RAY. Jedni nie widzą różnicy, drudzy tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecne już w sklepach LCD Samsung B650 także podobno odtwarzaja mkv:

Obsługiwane formaty plików: avi, mkv, asf, wmv, mp4, 3gp, vro, vob, mpg,

Ciekawe czy po media server DLNA czy tylko po USB.

No i czy po USB widzi ex HDD NTFS ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się z Tobą , ale za chwilę wyskoczą "znawcy" którzy tzw. FUL HD od 720 odróżniają na 37" z 4 m

no widzisz a ja np widze jednak roznice pomiedzy 720p a 1080p/i ;p

tylko ze do tego potrzebujesz niestety TV full HD... na TV HD Ready nie zobaczysz roznicy ... :rolleyes:

Na e*ule (choć nie tylko) można znaleźć filmy 1080p rippowaną przez grupę CHD. Ciekawostką jest to, że większość z nich (95%) jest z rozszerzeniem *.avi (kodek H.264). I jeszcze do tego zawsze tną owe filmy tak, aby się mieściły na kilku płytach DVD. Czy masz możliwość sprawdzenia tego rodzaju rozwiązania?

avi jest tylko kontenerem - nie ma znaczenia w jakim kontenerze umieszczony zostanie film ;)

BTW zeby podzielic mkv wystarczy zainstalowac mkvtoolnix i po klopocie :blink:

Edytowane przez method

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już drugi raz widzę pojawiający się temat telewizora Samsunga z obsługą .mkv (na konkurencyjnym, sposnorowanym niestety forum). To ja dorzucę od siebie, że jak jesteśmy przy LG to właśnie wchodzi do sprzedaży model telewizora LH7000, który obsługuje .mkv, i między innymi DivXHD. Ale to są telewizory i jak ktoś ma chęć podyskutować to zawsze można założyć wątek poświęcony nim...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo też zainspirował mnie bardziej przełom w podejściu do mkv ze strony koreańskich leaderów rynku AV.

Żle wróżę producentom NMT.

Sąsiedni tread jest o DUNE PRIME za 2500 zł.

Dodatkowo TV czytające po USB mkv (NTFS oczywiście) są całkowicie wystarczające (jeżeli będą miały tor zwrotny audio do ampa 5.1 po HDMI 1.3).

I tak mkv zaczyna żywot na HDD PC.

Wystarczy przepiąć wtyk ( TV/PC) USB w EX HDD i tyle. Tak zresztą robię z Dvico 6500. Praktyczne.

Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale taki BD370 powstał również z myślą o przeciętnym Kowalskim, który ma za przeproszeniem w [beeep]e jakieś kolumny za 1000 plnów wsztuka bo dobrze średnie tony przeności i amplitnery powyżej tysiąca bo poniżej to już dźwięk do bani. Taki sprzęt podłączasz jednym kablem do telewizora, optykiem/koaksjalnym do jakiegoś zestawu kina "w plastiku", włączasz i ma grać. ;D Nie będzie kombinował jak co z czym podłączyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mamy kryzys na swiecie, sprzedaz nowinek spada, blyty BD sa drogie

tutaj ludzie otrzymaja szanse na ogladanie HD taniej...a lg na brak spadku sprzedazy a nawet wzrost. zaraz inni beda mieli wsparcie mkv, ceny filmow na BD po piatym takim sprzecie zaczna spadac zapewne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I właśnie o to chodzi. małe niszowe urządzonka to jest tania alternatywa. Ale jak za .mkv zaczną się brać rasowi producenci (zaczynając od BD370) to w końcu reżim Sony na BD się ukróci, bo po prostu nie wytrzyma konkurencji. Płyty będą musiały w końcu potanieć, a ja bym wtedy wolał w domku mieć już odtwarzacz blu-ray (z takiego założenia wyszedłem biorąc bd370).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby ten postep z mkv jak najszybciej postepowal. To musi zmusic Sony do obnizenia cen na BD i pochylenia sie w strone konsumenta.

Moze wreszcie zmusi ich to do wypuszczenia firmwaru na PS3 z obsluga mkv.

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widzisz a ja np widze jednak roznice pomiedzy 720p a 1080p/i ;p

tylko ze do tego potrzebujesz niestety TV full HD... na TV HD Ready nie zobaczysz roznicy ... ;)

A nie mówiłem ... Kolego myślę , że sprzęt 1080p miałem wcześniej od Ciebie ( HD DVD w połowie 2007 , a LCD 1080i i Nkę jeszcze w 2006 r :P później 1080p ) . Pamiętam jak tacy "fachowcy" jak Ty jakiś czas temu widzieli "kolosalną" różnicę ( nie mając pojęcia co to faktycznie jest ) między skanowaniem progresywnym a przeplotem za pośrednictwem SCART na .... CRT ;)

P.S. Wróćmy do dyskusji o BD LG i ew . MKW bo to moim zdaniem prawdziwa szansa żeby HD trafiło pod strzechy .

Edytowane przez jaczro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no widzisz a ja np widze jednak roznice pomiedzy 720p a 1080p/i ;p

tylko ze do tego potrzebujesz niestety TV full HD... na TV HD Ready nie zobaczysz roznicy ... ;)

avi jest tylko kontenerem - nie ma znaczenia w jakim kontenerze umieszczony zostanie film ;)

BTW zeby podzielic mkv wystarczy zainstalowac mkvtoolnix i po klopocie ;)

A nie mówiłem ... Kolego myślę , że sprzęt 1080p miałem wcześniej od Ciebie ( HD DVD w połowie 2007 , a LCD 1080i i Nkę jeszcze w 2006 r wink.gif później 1080p ) . Pamiętam jak tacy "fachowcy" jak Ty jakiś czas temu widzieli "kolosalną" różnicę ( nie mając pojęcia co to faktycznie jest ) między skanowaniem progresywnym a przeplotem za pośrednictwem SCART na .... CRT laugh.gif

P.S. Wróćmy do dyskusji o BD LG i ew . MKW bo to moim zdaniem prawdziwa szansa żeby HD trafiło pod strzechy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
FUL HD od 720 odróżniają na 37" z 4 m ;)

Ten sam materiał, puszczony jeden po drugim, zapewne każdy odróżni, Ty również. Niedawno widziałem Big Buck Bunny na 52'' w rozdziałce 1080p - wrażenie super. Później ten sam Big Buck Bunny na 56'' w rozdziałce 3840 x 2160 (4K), odbiór super, ale trochę rozczarowanie bo wrażenia miały być "ultra". Po czym znowu patrzysz na 1080p, i nagle masz wrażenie jakby ci się wzrok pogorszył, obraz jakiś zamglony, kontury zniknęły, pojedyńcze źdźbła trawy zamieniły się w zieloną plamę łąki. Dopiero się dostrzega profity płynące z wysokiej rozdzielczości. Bez bezpośredniego porównania może nie odróżnisz 720p vs 1080p, ale jeśli porównasz to dostrzegasz który jest "prawie HD". A prawie podobno robi różnicę ;) Oczywiście pod warunkiem, że materiał jest naprawde 1080p a nie skalowane tvripy z sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i tu się z kolegą nie zgodzę. Miałem okazję porównać Szklaną Pułapkę na Blu i 720p ze swoich zbiorów. Już o tym pisałem... Swoją drogą, kto ogląda FullHD 37 cali z 4 metrów? Toż to jest sadomasochizm ;) Z dwóch maksymalnie to bym zrozumiał... Ja z 4 metrów to czasem jakiś serial na DVD obejrzę żeby ostrość trzymać. I to na 42 calach...

Edytowane przez sheelah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A i tu się z kolegą nie zgodzę. Miałem okazję porównać Szklaną Pułapkę na Blu i 720p ze swoich zbiorów. Już o tym pisałem... Swoją drogą, kto ogląda FullHD 37 cali z 4 metrów? Toż to jest sadomasochizm ;) Z dwóch maksymalnie to bym zrozumiał... Ja z 4 metrów to czasem jakiś serial na DVD obejrzę żeby ostrość trzymać. I to na 42 calach...

Też jest w tym racji. Ja mam 42 cale ok. 1,5 metra od nosa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten sam material, 720p 6-8mbit, 1080p 12-16mbit (mozna wiecej ale tyle wystarczy), szczegolnie polecam trawe, morskie/oceaniczne fale, odbicie na nieco pofalowanej wodzie, krecace sie kola w samochodach, a przyklady mozna mnozyc. to, ze z 4 matrow nie bedziesz widzial szczegolow w taki sposob jak z metrow 2, ale roznice wychwycic mozna szybko

zobaczenie roznic bedzie prostsze niz wam sie wydaje na wspomnianym wczesniej full hd 37cali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sheelah:

Czy rzeczony LG odtwarza format mp4? Jeśli tak (co wydaje mi się prawdopodobne) to czy odtworzy prawidłowo próbkę, którą umieściłem na rapidzie (waga ok. 15,3 MB)

http://rapidshare.com/files/207986179/960x...sample.mp4.html

Próbka ma rozdzielczość 960 x 1080 i SAR = 2:1. Jeśli LG potrafi odczytywać SAR w plikach mp4 - a nie wszystkie playery czytające mp4 to potrafią - powinien wyświetlić ją poprawnie, tj. na pełnym ekranie i przy zachowaniu normalnych proporcji.

Pozdrawiam,

rozyc11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten model LG nie obsługuje formatu NTFS, to czy oznacza to, że żaden przenośny dysk twardy podłączany przez USB nie będzie widziany, bo przenośne dyski twarde są w formacie tylko NTFS? Czy może istnieją przenośne dyski FAT32 i takie będą widziane przez ten model, bo w instrukcji jest napisane, że po USB jest obsługiwany format FAT16 i FAT32. Czy może chodzi tu o to, że ten LG widzi przez USB tylko pendrive?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam banalne pytanie, ponieważ mam braki w wiadomościach technicznych:

Jeśli dysk zewnętrzny jest w formacie FAT16 lub FAT32, a te formaty są obsługiwane w LG BD 370 przez port USB, to chyba taki odtwarzacz musi widzieć podpięty dysk zewn będący w Fat32 i czytać jego zawartość. Tak? Więc, czy ten odtwarzacz nie czyta tylko dysków zewn. w formacie NTFS, a w Fat16 i Fat32 już czyta?

Acha...Podobno Fat32 nie pozwala na obsługę plików większych niż 4 GB. Więc, jeśli ten odtwarzacz obsługuje tylko Fat16 i Fat32, a większość filmów 720p mkv. ma średnio od 4,2 do chyba... 4,8 GB, to ten odtwarzacz w zasadzie niewiele takich filmów przeczyta? Dobrze rozumuję?

Więc jeśli na pendrivie 16 GB będę miał film 720p mkv o wielkości np. 4,5GB czy nawet tylko 4,01 GB, to ten odtwarzacz nie przeczyta go w ogóle? A co będzie jeśli film 720p mkv o wielkości np. 4,5GB czy nawet tylko 4,01 GB będzie nagrany przeze mnie na dvd r lub dvd r double layer. Też go nie przeczyta, ponieważ ma powyżej 4 GB?

Proszę o odpowiedź.

Z góry dziekuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaj przyjacielu cały temat. Toż trąbimy od początku, że czyta z nośników jak leci, z DVD-R, DL, BD-R, BD-RE. Wielkość pliku na płycie nie ma znaczenia. W związku z tym, że FAT32 ma ograniczenie do 4GB obsługa NTFS jest tak istotna jeśli chcesz oglądać z dysku (jeśli chodzi o .mkv). Wielkość pendrive'a też nie ma znaczenia, ale jeśli chcez oglądać z FAT32 musisz sobie dzielić pliki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że pendrive podobnie jak przenośny dysk twardy może być sformatowany w NTFS lub FAT32? Jeśli tak, to w jakim formacie są fabrycznie nowe pendrive i przenośne dyski twarde?

Jeśli pendrive może być w NTFS, to gdy wrzucę film 720p mkv powyżej 4 GB, to ten odtwarzacz przeczyta go bez problemu. Tak? Ale muszę mieć pendrive w NTFS? Czyli muszę go sformatować na NTFS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
VII-me jest wporzo.

Zostawmy ocenę Najwyższemu.

Byłem w Arkadi EURO-AGD.

Jest jedna sztuka. 1299 zł od ręki.

Bez możliwości aktualiozacji FW. Brak netu na expozycji.

Podłączyłem.

- z pena 3,7 GB Panda.mkv poszła z napisami PL bez problemu

- do drivu włożyłem BD-RE 25GB z trzema filmami mkv:

[1] Panda, 720p@24, AVC, 3,7 Kb/s, napisy PL srt ex.

[2] Max Payne 1080p@24 AVC 10 Mb/s napisy srt PL wew.

[3] Starship Troopers 1080p@24, AVC, 9,2 Mb/5

Oprócz ostatniej pozycji [3] wszysko szło płynnie i b. ładnie.

Troopersi pokazji digi-bloki/artefakty czy jak tam zwał z zachowaniem płynności odtwarzania.

Szybkie menu daje pełen komfort pracy.

Czyli potwierdza się problem z 1080p High@L5.1

Pozostaje mnieć nadzieję, że to kwestia Firm Waru.

Organizacja ikon podpowiada, że soft ws. mkv pisali chłopaki od Dvico.

ps. oczywiście wszystkie filmy nakręciłem sam kamerą. Zbieżność tytułów z Hoolywood jest całkowicie przypadkowa.

Napisałeś, że do napędu LG BD 370 włożyłeś BD-RE 25GB z trzema filmami mkv i że 2 filmy poszły bez problemu, a 1 "rwał".

Czytałem instrukcję obsługi tego odtwarzacza i jest napisane, że jeśli chodzi o płyty, to tylko z cd r, cd rw, dvd r i dvd rw JEST CZYTANY format AVCHD, w którym są filmy, o których wspomniałeś. Ty miałeś je na płytce BD RE, a w instrukcji jest napisane, że z płyt BD R i BD RE są odczytywane tylko divx, mp3,wma i pliki ze zdjęciami oraz tytuły audio. Nie ma tam mowy o plikach w formacie AVCHD. Więc jak to możliwe, że ten odtwarzacz u ciebie odczytał te 3 filmy z płyty BD RE???

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo to byly mkv a nie avchd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To znaczy, że pendrive podobnie jak przenośny dysk twardy może być sformatowany w NTFS lub FAT32? Jeśli tak, to w jakim formacie są fabrycznie nowe pendrive i przenośne dyski twarde?

Jeśli pendrive może być w NTFS, to gdy wrzucę film 720p mkv powyżej 4 GB, to ten odtwarzacz przeczyta go bez problemu. Tak? Ale muszę mieć pendrive w NTFS? Czyli muszę go sformatować na NTFS?

O ile mi wiadomo flashowskich pamięci nie można sformatować w NTFS (zawsze mogę się mylić :( )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...