Skocz do zawartości
lipa_ml

Nowy Bluray LG BD370

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cena na poziomie blureja bez mkv- ok mogła by być niższa bo to LG ale musi być.

Teraz tylko pytanko jak z dyskiem twardym - podłanczamy po USB i ma być w formacie Fat bo w formacie NFS, LG BD370 go nie zobaczy .

Czyli jest problem z flimami w mkv 720 które mają powyżej 8 GB , bo Fat poda błąd za mało miejsca na dysku i to samo z plytą DL też 8 GB i filmek się nie nagra.

Czyli kupować czy czekać na zmianę sofu w którym LG BD370 zacznie obsługiwać dyski NFS i przestanie się ciąć na mkv 1080p.

Czy ktoś coś wie o takich zmianach w najbliższym czasie - bo z tego co czytam w internecie nie wszedzie jest znane mkv i filmy w tym sytemie co może ograniczyć rozwój softu na tym plajerku blurej.

A dostosowując filmy pod playerka to co najmniej połowa z dysku nie pójdzie i wszystko co ma powyżej 4 GB - palić na DL - lekka przesada.

Może już opracowliscie Panowie jakieś rozwiązanie aby kożystać w pełności z zalet tego playera LG BD370 .

Czytając instrukcje tego playera w padło mi do głowy rozwiązanie problemu ( nie czyta NFS problem z filmami powyżej 8 GB ) .

Jak by nagrać mkv na płytę blurej to jakieś 30 GB wejdą ze 3 lub 4 fimy mkv .

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Może ktoś przetestuje ten poysł. ( ale ile dziś kosztuje płyta BD no i nagrywarka BD ) i czy player przeczyta BD z plikami mkv.

Edytowane przez HerGregor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cena na poziomie blureja bez mkv- ok mogła by być niższa bo to LG ale musi być.

Teraz tylko pytanko jak z dyskiem twardym - podłanczamy po USB i ma być w formacie Fat bo w formacie NFS, LG BD370 go nie zobaczy .

Czyli jest problem z flimami w mkv 720 które mają powyżej 8 GB , bo Fat poda błąd za mało miejsca na dysku i to samo z plytą DL też 8 GB i filmek się nie nagra.

Czyli kupować czy czekać na zmianę sofu w którym LG BD370 zacznie obsługiwać dyski NFS i przestanie się ciąć na mkv 1080p.

Czy ktoś coś wie o takich zmianach w najbliższym czasie - bo z tego co czytam w internecie nie wszedzie jest znane mkv i filmy w tym sytemie co może ograniczyć rozwój softu na tym plajerku blurej.

A dostosowując filmy pod playerka to co najmniej połowa z dysku nie pójdzie i wszystko co ma powyżej 4 GB - palić na DL - lekka przesada.

Może już opracowliscie Panowie jakieś rozwiązanie aby kożystać w pełności z zalet tego playera LG BD370 .

Czytając instrukcje tego playera w padło mi do głowy rozwiązanie problemu ( nie czyta NFS problem z filmami powyżej 8 GB ) .

Jak by nagrać mkv na płytę blurej to jakieś 30 GB wejdą ze 3 lub 4 fimy mkv .

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Może ktoś przetestuje ten poysł. ( ale ile dziś kosztuje płyta BD no i nagrywarka BD ) i czy player przeczyta BD z plikami mkv.

mając nagrywarkę bd można nagrywać mkv na płyt re i potem mazać , brak obsługi ntfs to jest duży minus bo wystarczyło by podpiąć dysk i heja ale i tak nagranie na płyte 8,5 gb to nie jest jakiś duży koszt przecież takie płytki sa juz po 3 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Zassałem kilka filmów w .mkv z rapida i muszę przyznać że niemal nie różnią się od BLU RAYa.

Ano właśnie !

Wielu HD Fanów po prostu nie wie jaka siła drzemie w kontenerze mkv.

Tez nie wiedziałem do póki nie zmieniłem PC na quada i pobiegłem kupić zaraz potem Dvico 6500.

Zwrócił sie po zassaniu ok. 10 filmów.

Ciekawy jestem czy PS3 się podda i dopuści mkv, metodą wprost bez sztuczek typu VOD itp.

Może ktoś przetestuje ten poysł. ( ale ile dziś kosztuje płyta BD no i nagrywarka BD ) i czy player przeczyta BD z plikami mkv.

Już się przygotowałe tj. nagrałem BD-RE z kilkoma mkv.

Jak się gdzieś w Wawie pojawi to podjadę i sprawdzę.

Ceny nosników spadają.

Obecnie można za 20 pln/szt BD-R. Wychodzi jakieś 7 zł za film.

Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@HerGregor

zawsze mozna podzielic plik na czesci po 4gb i problem ntfs jest rozwiazany

tyle, ze nie rozwiazuje toproblemu ciecia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem również płytki BD-R. Niestety nie do końca jest tak fajnie jak tu sobie niektórzy kalkulują... Płytka może w rzeczywistości nagrać około 22GB z kawałkiem, więc kalkulacja że na nią wejdą trzy filmy DVD DL właśnie mi prysnęła (a chciałem sobie nagrać trylogie jakie mam, również Gwiezdne Wojny).

@HerGregor... Przyjacielu weź czasem ze słownikiem coś napisz... nie wiem gadu nowe zainstaluj, tam jest pisownia sprawdzana... Nie będzie tak w oczy kłuć... I piszesz, że soft zmienić, że obsługa NTFS. To nie jest urządzenie pokroju małego WDka (notabene i tak bez polskiego softu dalej), gdzie ma wspierać milion rzeczy (bo ja chcę sieć do streamingu, NTFS do dysków zewnętrznych, itd.)... LG to chyba jednak trochę inna liga, a ten sprzęt to jakby nie patrzał odtwarzacz Blu-Ray i coś mi się wydaje, że H.264 wprowadzono jako ciekawostkę, aby spopularyzować HD i zobaczyć reakcję rynku na taki produkt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sheeleh>

Mama prośbę, sprawdź obsługę Divx/Xvid - czy nie ma problemów z odczytem lub napisami. Moja żona lubi czasami oglądać seriale w tym formacie. Gdyby było ok (a zakładam, że tak jest) miałbym odtwarzacz do wszystkiego (AllPlayer).

z góry dziękuję

Pixeel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ano właśnie !

Wielu HD Fanów po prostu nie wie jaka siła drzemie w kontenerze mkv.

Tez nie wiedziałem do póki nie zmieniłem PC na quada i pobiegłem kupić zaraz potem Dvico 6500.

Zwrócił sie po zassaniu ok. 10 filmów.

Ciekawy jestem czy PS3 się podda i dopuści mkv, metodą wprost bez sztuczek typu VOD itp.

No i fajnie, że taki opcje się pojawiają...ale może trochę ostrożniej z zachwalaniem tych benefitów finansowych w stylu "zwrócił się po zassaniu 10 filmów".

Tak w ogóle to myślę, ze inwestycja szybciej Ci się zwróciła jeśli byś wkalkulował konieczność zakupu tych 10 filmów na BD czy DVD :)

Może jestem starym prykiem i coś tam mi się w głowie kołacze co jest związane z VII przykazaniem (może taki durny jestem :)).

Moje dzieci tez już zaglądają do netu i staram się je powoli uczyć, że jeśli jest coś czego nie mają i nie mogą sobie na to pozwolić to, nie znaczy, że mogą to sobie wziąć, nawet jeśli leży to w zasięgu ręki.

Nie chcę rozpętać dyskusji typu "co nie jest zakazane jasno w prawie to jest dozwolone" (ściąganie ale bez późniejszego dalszego dystrybuowania i bez czerpania z tego kozyści....bla, bla, bla - znam argumenty obrońców tego procederu).

Nie chcę też moralizować.

Po prostu uważam, że jakby na to n ie spojrzeć to zawsze będzie to (najdelikatniej ujmując) działanie moralnie dwuznaczne i przynajmniej z tego powodu na poważnych forach (takich jak nasze) powinno się trochę przystopować z tak jawnym zachwalaniem finansowych korzyści ciągnięcia filmów.

Tak na marginesie to pewnie wiecie, że UE rozważa wprowadzenie dyrektywy dla państw członków wspólnoty do wprowadzenia specjalnego podatku od użytkowników netu, który byłby swego rodzaju ekwiwalentem tantiem. Dystrybutorzy i właściciele praw pewnie zdają sobie sprawę, że nie da się ukrócić prywatnej dystrybucji "P2P" i być może takie "tantiemy z podatku" mogą jakoś rozwiązać sytuacja. Oczywiście pojawia się wiele pytań, gdyż ten podatek chyba ma być jakoś powiązany z ilością ściąganych danych, ale przecież (zaraz odezwą się takie głosy) jest wiele osób (większość), która może ma duże przepływy danych, które nie są w ogóle powiązane z kontentem obarczonym prawami autorskimi.

Wybaczcie den denerwujący pewnie wielu off-top.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VII-me jest wporzo.

Zostawmy ocenę Najwyższemu.

Byłem w Arkadi EURO-AGD.

Jest jedna sztuka. 1299 zł od ręki.

Bez możliwości aktualiozacji FW. Brak netu na expozycji.

Podłączyłem.

- z pena 3,7 GB Panda.mkv poszła z napisami PL bez problemu

- do drivu włożyłem BD-RE 25GB z trzema filmami mkv:

[1] Panda, 720p@24, AVC, 3,7 Kb/s, napisy PL srt ex.

Profil formatu : High@L4.1

Ustawienia formatu, CABAC : Tak

Ustawienia formatu, poklatkowy : 8 klatek

Tryb multipleksowania : Container profile=Unknown@4.1

ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC

Czas trwania : 1h 32 min.

Przepływność bitów : 3.464 Kb/s

Nominalna przepływaność : 3.725 Kb/s

Szerokość : 1.280 pikseli

Wysokość : 540 pikseli

Proporcje obrazu : 2.35

Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 f/s

Rozdzielczość : 24 bity

Kolorymetria : 4:2:0

Rodzaj skanu : Progresywny

[2] Max Payne 1080p@24 AVC 10 Mb/s napisy srt PL wew.

Format/Informacja : Advanced Video Codec

Profil formatu : High@L4.1

Ustawienia formatu, CABAC : Tak

Ustawienia formatu, poklatkowy : 5 klatek

Tryb multipleksowania : Container profile=Unknown@4.1

ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC

Czas trwania : 1h 42 min.

Przepływność bitów : 10,1 Mb/s

Nominalna przepływaność : 10,6 Mb/s

Szerokość : 1.920 pikseli

Wysokość : 800 pikseli

Proporcje obrazu : 2.400

Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 f/s

Rozdzielczość : 24 bity

Kolorymetria : 4:2:0

Rodzaj skanu : Progresywny

[3] Starship Troopers 1080p@24, AVC, 9,2 Mb/5

Profil formatu : High@L5.1

Ustawienia formatu, CABAC : Tak

Ustawienia formatu, poklatkowy : 8 klatek

Tryb multipleksowania : Container profile=Unknown@5.1

ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC

Czas trwania : 2h 9 min.

Przepływność bitów : 9.201 Kb/s

Nominalna przepływaność : 9.677 Kb/s

Szerokość : 1.920 pikseli

Wysokość : 1.040 pikseli

Proporcje obrazu : 16/9

Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 f/s

Rozdzielczość : 24 bity

Kolorymetria : 4:2:0

Rodzaj skanu : Progresywny

Oprócz ostatniej pozycji [3] wszysko szło płynnie i b. ładnie.

Troopersi pokazji digi-bloki/artefakty czy jak tam zwał z zachowaniem płynności odtwarzania.

Szybkie menu daje pełen komfort pracy.

Czyli potwierdza się problem z 1080p High@L5.1

Pozostaje mnieć nadzieję, że to kwestia Firm Waru.

Organizacja ikon podpowiada, że soft ws. mkv pisali chłopaki od Dvico.

ps. oczywiście wszystkie filmy nakręciłem sam kamerą. Zbieżność tytułów z Hoolywood jest całkowicie przypadkowa.

Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za problem z 1080p, skoro 720p wygląda praktycznie tak samo :) . Patrząc na to z szerszej perspektywy nawet lepiej oglądać 720p. Czemu? Przede wszsytkim wchodzą na 4,7GB. A jakościowo? Powtarzał się nie będę.

@Pixeel: DivX działa. Co prawda sprawdziłem na jedynym filmie jaki miałem pod ręką (Angielska Robota), ale działał. Napisy też czytał.

PS. Wczoraj obejrzałem sobie Punishera War Zone 720p. Oj, twarde kino, twarde (najlepszy tekst: - Czego tu? - My na imprezę Punishera.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co to za problem z 1080p, skoro 720p wygląda praktycznie tak samo :) . Patrząc na to z szerszej perspektywy nawet lepiej oglądać 720p. Czemu? Przede wszsytkim wchodzą na 4,7GB. A jakościowo? Powtarzał się nie będę.

@Pixeel: DivX działa. Co prawda sprawdziłem na jedynym filmie jaki miałem pod ręką (Angielska Robota), ale działał. Napisy też czytał.

PS. Wczoraj obejrzałem sobie Punishera War Zone 720p. Oj, twarde kino, twarde (najlepszy tekst: - Czego tu? - My na imprezę Punishera.)

Zgadzam się z Tobą , ale za chwilę wyskoczą "znawcy" którzy tzw. FUL HD od 720 odróżniają na 37" z 4 m :) Ale wracając do tematu powtórnie proszę o odpowiedź : jak sobie LG radzi z JPEG np. w jakiej wyświetla rozdzielczości ?

Edytowane przez jaczro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inne pytanko.

Na e*ule (choć nie tylko) można znaleźć filmy 1080p rippowaną przez grupę CHD. Ciekawostką jest to, że większość z nich (95%) jest z rozszerzeniem *.avi (kodek H.264). I jeszcze do tego zawsze tną owe filmy tak, aby się mieściły na kilku płytach DVD. Czy masz możliwość sprawdzenia tego rodzaju rozwiązania?

Pozdrawiam.

P.S. -> Cena 1 129 zł http://www.euro.com.pl/odtwarzacze-blu-ray...-lg-bd370.bhtml

Edytowane przez Gee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co to za problem z 1080p, skoro 720p wygląda praktycznie tak samo :) . Patrząc na to z szerszej perspektywy nawet lepiej oglądać 720p. Czemu? Przede wszsytkim wchodzą na 4,7GB. A jakościowo? Powtarzał się nie będę.

@Pixeel: DivX działa. Co prawda sprawdziłem na jedynym filmie jaki miałem pod ręką (Angielska Robota), ale działał. Napisy też czytał.

PS. Wczoraj obejrzałem sobie Punishera War Zone 720p. Oj, twarde kino, twarde (najlepszy tekst: - Czego tu? - My na imprezę Punishera.)

A nie lepiej kupić oryginalna płytę DVD też przecież wchodzi na 4,7 GB..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lukasz436: Oryginalne DVD są na dwuwarstwówkach (chyba, że jakieś marketowe realeasy). I jasne, że lepiej mieć oryginał. Tyle, że ja bym wolał oryginał Blu niż DVD :)

@jaczro: dobrze prawisz o "znawcach", niech Ci za to piwa naleją. A co do zdjęć: wyświetla ładnie. Obraz jest ostry, nie rozmyty. Trzyma proporcje, więc zdjęcia w formacie 4:3 będą z pasami z boku a nie rozciągnięte na pełen ekran. Im wyższa rozdzielczość tym troszeczkę czas ładowania się wydłuża. Jakiś chyba 'slajdszoł' był ale nie testowałem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i fajnie, że taki opcje się pojawiają...ale może trochę ostrożniej z zachwalaniem tych benefitów finansowych w stylu "zwrócił się po zassaniu 10 filmów".

Tak w ogóle to myślę, ze inwestycja szybciej Ci się zwróciła jeśli byś wkalkulował konieczność zakupu tych 10 filmów na BD czy DVD :)

Może jestem starym prykiem i coś tam mi się w głowie kołacze co jest związane z VII przykazaniem (może taki durny jestem :)).

Moje dzieci tez już zaglądają do netu i staram się je powoli uczyć, że jeśli jest coś czego nie mają i nie mogą sobie na to pozwolić to, nie znaczy, że mogą to sobie wziąć, nawet jeśli leży to w zasięgu ręki.

Nie chcę rozpętać dyskusji typu "co nie jest zakazane jasno w prawie to jest dozwolone" (ściąganie ale bez późniejszego dalszego dystrybuowania i bez czerpania z tego kozyści....bla, bla, bla - znam argumenty obrońców tego procederu).

Nie chcę też moralizować.

Po prostu uważam, że jakby na to n ie spojrzeć to zawsze będzie to (najdelikatniej ujmując) działanie moralnie dwuznaczne i przynajmniej z tego powodu na poważnych forach (takich jak nasze) powinno się trochę przystopować z tak jawnym zachwalaniem finansowych korzyści ciągnięcia filmów.

Tak na marginesie to pewnie wiecie, że UE rozważa wprowadzenie dyrektywy dla państw członków wspólnoty do wprowadzenia specjalnego podatku od użytkowników netu, który byłby swego rodzaju ekwiwalentem tantiem. Dystrybutorzy i właściciele praw pewnie zdają sobie sprawę, że nie da się ukrócić prywatnej dystrybucji "P2P" i być może takie "tantiemy z podatku" mogą jakoś rozwiązać sytuacja. Oczywiście pojawia się wiele pytań, gdyż ten podatek chyba ma być jakoś powiązany z ilością ściąganych danych, ale przecież (zaraz odezwą się takie głosy) jest wiele osób (większość), która może ma duże przepływy danych, które nie są w ogóle powiązane z kontentem obarczonym prawami autorskimi.

Wybaczcie den denerwujący pewnie wielu off-top.

Chyba zbłądziłeś pomyliłeś miejsce - Nawracanie grzeszników odbywa się w innych miejscach - Chyba że najwyższy kazał Ci iść i nawracać grzeszników w internecie bo u Siebie wszystkich nawróciłeś.

Pomyliłeś dyskusje , sprzedaż to na Alegro lub w sklepie - tu koledzy tylko debatują , tak jak w sejmie co by był tańsze i ile by się zmieściło na danym nosniku ( dokonywanie testów urządzeń i softu jest wskazane prawnie po to są programy trial isprzęt kupowany w internecie z możliwością zwrotu w ciągu 9 dni ) a ty możesz to odbierać jak chcesz i tłumaczyć dziecią na swój sposób , nie znaczy że ci uwieżą , bo w szkole koledzy i koleżanki mają wiekszą siłę persfazji niż ty.

Jak mi przeszkadzją gołe cycki u kobiet to się odwracam i nie patrzę , a nie mówię że jest grzesznicą , bo to jest 21 wiek , czas skoryguje wszystko nawet twoje prawo moralnosci.

A co do podatku od prawa autorskiego - to to samo co mandaty z wideo kamer , jedni płacą inni pracują wiesz gdzie i nie płacą - ale czt to znaczy że wszyscy jeżdżą wolno , odpowiedz ile razy przekroczyłeś 50 na miescie w swoim autku , czy nic nawet o włos nie złamałeś prawa żeby mieć prawo pouczać innych.

Jak ci nie odpowiada dyskusja to zmień temat lub forum na religijne tam nie bedą dyskutować o łamaniu 7, bo go nie łamią , teraz w kościele nazywa sie to przykazanie zaradnością w imię kościoła i dla kościoła , zawsze się mozna wyspowiadać jak się je naruszy..

Zostań z Bogiem synu i nie klep głupot jak cię temat nie interesuje bo jak widzisz nikt z takim jak ty nawet nie próbuje dyskutować..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się z Tobą , ale za chwilę wyskoczą "znawcy" którzy tzw. FUL HD od 720 odróżniają na 37" z 4 m :) Ale wracając do tematu powtórnie proszę o odpowiedź : jak sobie LG radzi z JPEG np. w jakiej wyświetla rozdzielczości ?

jesli z 4m na panelu 37cali fullhd nie jestes w stanie odroznic 720 od 1080 to...przykro mi z powodu twojego wzroku

Edytowane przez demek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to samo o przekraczaniu przepisów ruchu drogowego chciałem napisac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie lepiej kupić oryginalna płytę DVD też przecież wchodzi na 4,7 GB..... :)

A miałeś możliwość porównać nie koniecznie u siebie może u kogoś takie formaty jak Divx , DVD , Mkv , Blurej w 720p , lub w 1080p , np na 50 calowym TV np. plazma lub LCD.

To proponuję od tego zacząć a potem pisać że DVD wystarczy , dla nie których VHS i syrenka bosto wystarcza , a są tacy co i tego nie mają i nawołują do opamietania.

Ps.

Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może ona służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów i postawy, bez ostrzezenia i podawania przyczyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesli z 4m na panelu 37cali fullhd nie jestes w stanie odroznic 720 od 1080 to...przykro mi z powodu twojego wzroku

Wiesz ile razy podawałem na dyżurze zastrzyki z 0,9% NaCl jako "mocne leki p.bólowe" ? I wiesz jak bardzo pomagały ? To się nazywa siła sugestii ( PLACEBO ) . O ile Tobie przykro z z mojej ułomności , to ja Ciebie naprawdę podziwiam , mając taki wzrok jak Ty mój tekst powinieneś odczytać z monitora 17" z odległości ok. 5 m. :rolleyes:

Edytowane przez jaczro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba zbłądziłeś pomyliłeś miejsce - Nawracanie grzeszników odbywa się w innych miejscach - Chyba że najwyższy kazał Ci iść i nawracać grzeszników w internecie bo u Siebie wszystkich nawróciłeś.

Pomyliłeś dyskusje , sprzedaż to na Alegro lub w sklepie - tu koledzy tylko debatują , tak jak w sejmie co by był tańsze i ile by się zmieściło na danym nosniku ( dokonywanie testów urządzeń i softu jest wskazane prawnie po to są programy trial isprzęt kupowany w internecie z możliwością zwrotu w ciągu 9 dni ) a ty możesz to odbierać jak chcesz i tłumaczyć dziecią na swój sposób , nie znaczy że ci uwieżą , bo w szkole koledzy i koleżanki mają wiekszą siłę persfazji niż ty.

Jak mi przeszkadzją gołe cycki u kobiet to się odwracam i nie patrzę , a nie mówię że jest grzesznicą , bo to jest 21 wiek , czas skoryguje wszystko nawet twoje prawo moralnosci.

A co do podatku od prawa autorskiego - to to samo co mandaty z wideo kamer , jedni płacą inni pracują wiesz gdzie i nie płacą - ale czt to znaczy że wszyscy jeżdżą wolno , odpowiedz ile razy przekroczyłeś 50 na miescie w swoim autku , czy nic nawet o włos nie złamałeś prawa żeby mieć prawo pouczać innych.

Jak ci nie odpowiada dyskusja to zmień temat lub forum na religijne tam nie bedą dyskutować o łamaniu 7, bo go nie łamią , teraz w kościele nazywa sie to przykazanie zaradnością w imię kościoła i dla kościoła , zawsze się mozna wyspowiadać jak się je naruszy..

Zostań z Bogiem synu i nie klep głupot jak cię temat nie interesuje bo jak widzisz nikt z takim jak ty nawet nie próbuje dyskutować..

Coś zabolało :rolleyes:;):blink: ?

Masz rację, nie powinienem tego off-topa zaczynać. Nie ten wątek i miejsce.

Zresztą nikt nie jest doskonały, i nie sam niem nie będąc nie zamierzam moralizować kogokolwiek.

Po prostu czasem śmieszą mnie dyskusje n/t właściwości sprzętu, gdzie głównym kryterium oceny (rozpalającym najbardziej dyskusję) są kwestie mkv czy divixa.

A więc opcji ułatwiających oglądanie kradzionego stuffu (oops, sorry, chciałem powiedzieć "bezkosztowo pozyskanych atrakcyjnych mat. video" - tak lepiej brzmi)

A propos tego konkretnego playera ktoś przywołał jego zagraniczną recenzję i zdziwił się, że nie omawiano ta opcji odtwarzania mkv. Ciekawe dlaczego?

Tak na koniec to chciałbym Ci kolego powiedzieć, że emocjonalny ton Twojej wypowiedzi jest dość niedaleko reakcji jakie można spotkać na drodze, kiedy np. zwrócisz komuś uwagę klaksonem, że zajechał Ci drogę nie włączając kierunkowskazu i ten "PAN" zatrzyma się, wyjmie z bagażnika bejsbola i rozp... Ci szybę (a może i głowę). Po prostu wrażliwy koleś, który nie lubi jak mu się zwraca uwagę. Słusznie napisałeś; "bo to jest 21 wiek" i ten czas koryguje wszystko, w tym wszystkie głupie zasady też.

Te moje bezsensowne posty z tego wątku rzeczywiście pasują tutaj jak pięść do nosa.

Jeśli mod uzna, to nie mam żadnego z tym problemu aby zostały usunięte.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś zabolało :rolleyes:;):blink: ?

Te moje bezsensowne posty z tego wątku rzeczywiście pasują tutaj jak pięść do nosa.

Jeśli mod uzna, to nie mam żadnego z tym problemu aby zostały usunięte.

Pozdrawiam.

Popieram - zdrowy rozsądek jest w cenie ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A propos tego konkretnego playera ktoś przywołał jego zagraniczną recenzję i zdziwił się, że nie omawiano ta opcji odtwarzania mkv. Ciekawe dlaczego?

Już gdzieś wyżej pisałem, że najprawdopodobniej nei napisali, bo albo nie mają albo nie wiedzą co to jest. Na Wyspach rozumuje się trochę inaczej. Dla nas jest niezrozumiałe po co kupować oryginał jak można ukraść, a u nich jest na odwrót - po co ściągać jak można kupić w sklepie. Wszystko jak zwykle sprowadza się do przyziemnych rozważań na temat pieniądza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady, Wielka Brytania jest w czolowce listy najbardziej piracacych panstw na swiecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, wśród gier komputerowych i na Xboxa360. Średnia wieku lat 17. No proszę Ciebie. Tam szanujący się obywatel kupi, nie ściągnie. Wiem, bo miałem taki epizod w życiu, że przyszło mnie tam zarabiać na studia... Z resztą starczy tego wątku, to dyskusja poświęcona na inny temat. :rolleyes:

Edytowane przez sheelah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...