Skocz do zawartości
lipa_ml

Nowy Bluray LG BD370

Rekomendowane odpowiedzi

Najważniejsze, że playerek odczytał film z płyty :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Matko swieta.. przepraszam za wprowadzenie w blad.. kuzwa nagralem na pena exFAT ten sam film co był na płycie DVD i siedziała w BD370.. gdy podlaczylem pena i odpalilem nie zauwazylem bladź ze poszlo to z plyty... Mea culpa.. az mi wstyd!!! faktycznie jak u porzednikow nie czyta mlon exFAT.. ((( sorki jeszcze raz...

ZYCIE CZASEM PLATA TAKIE FIGLE :)(

Najważniejsze, że próbujesz coś zrobić i dzielisz się z innymi, tak trzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrób Sepuku.

Każdy ma słabsze dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hah, a ja wczoraj szukałem godzinę po necie skąd zamknięty microsoftowy exFat mógł się znaleźć w firmware Samsunga, znalazłem tylko jakieś informacje o kości Samsunga S3C2443 z Windows Embedded, ale to do mobilnych nawigacji :lol:

Szkoda, że to pomyłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde po zakupie BD370 od razu polecialem sprawdzic exFATa bo wiedzialem ze takie cos istnieje. Patrze "poszlo" :) i od razu na wsyztskie fora gdzie widzialem chcialem oglosic to radosne info bo wiem ze nei kazdy wie ze taki exFAT istnieje a umozliwia zapis powyzej 4GB. A tu kurde taki zonk. Że fart chcial tak ze i plyta z tym filmem siedziala i pen. Ech.. no coz.. zdarza sie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy lub osob zaznajomionych z tematem

Niestety nie za bardzo rozumiem terminologie i prosze o pomoc:

Mam pliki zapisane kodekiem H.264 (z kamery AVCHD Canon) pliki sa zapisane w kontenerze MPEG-2 Plik z rozszerzeniem *.m2ts

mam mase takich plikow (krotkie scenki) Mam pytania:

1) czy ten odtwarzacz moglby wyswietlic zdekodowac takie pliki (widzialem, ze ma kodek H.264 AVC) ?

2) co trzeba zrobic (jesli nie przeczyta ich w natywnej postaci), zeby je odtworzyc - (prosze o instrukcje step-by-step bo kompletnie nie wiem skad i co zassac i co zrobic zeby np zostawic kodek a zmienic kontener tak zeby PC sie nie napracowal i odbylo sie to szybko a Bluray LG BD370 to lyknal )?

3) czy ktos zna jakis komercyjny badz darmowy program w ktorym moglbym polaczy takie sceny w 1 plik i ewentualnie dodac jakies menu?

(posiadany PIXELA ImageMixer 3 SE - dolaczony z kamera- niestety ma blad i nie jest w stanie dokonac autoringu na zewnetrznym dysku podpietym po USB ale material z kamery na taki dysk zrzuca bez problemu ;) - to tak na marginesie jakby ktos polecal mi taki program)

Z gory dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz i przepraszam za moja niewiedze. Byc moze znajdzie sie ktos kto mi wytlumaczy jak krowie na miedzy co z tym zrobic.

Pytam sie bo wiem ze taki popcorn czy inny NMT sa w stanie bez problemu dokodowac takie pliki i nie wiem na co sie zdecydowac - NMT czy ten LG BD

Pozdrawiam

Edytowane przez Limak74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na surowo nie odtworzy. Trzeba robić strukturę płyty AVCHD. Ja używam do tego programu MultiAVCHD. Banalnie prosty i intuicyjny w obsłudze. Po prostu wrzucasz pliki, jeśli chcesz menu to tworzysz menu i robisz kompilację. Najlepsze jest to, że Multi nawet tych plików nie przerabia po prostu tworzy odpowiednią strukturę katalogów :) Możesz to nagrać do odpowiednich typów odtwarzaczy (m.in. do PS3, odtwarzaczy Blu na płycie DVD bądź płytce BD-R/RE). Wrzucasz do playerka i wspominasz wakacje :)

Edytowane przez sheelah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na surowo nie odtworzy. Trzeba robić strukturę płyty AVCHD. Ja używam do tego programu MultiAVCHD. Banalnie prosty i intuicyjny w obsłudze. Po prostu wrzucasz pliki, jeśli chcesz menu to tworzysz menu i robisz kompilację. Najlepsze jest to, że Multi nawet tych plików nie przerabia po prostu tworzy odpowiednią strukturę katalogów :) Możesz to nagrać do odpowiednich typów odtwarzaczy (m.in. do PS3, odtwarzaczy Blu na płycie DVD bądź płytce BD-R/RE). Wrzucasz do playerka i wspominasz wakacje :)

Bardzo Ci dziekuje za odpowiedz Zaraz zaciagne sobie ten programik Na razie nie mam BlueRay'a ani NMT ...wiec nie wiem jak przetestuje ?? :)

Czy jak tak zbuduje strukture to bedzie odtwarzana na tym LG BD370 - czy on czyta AVCHD np z pendrive'a??

Moze ten program moze tez laczyc sceny... Mamm nadzieje ze tak bo jak nie to bede mial 150 malych kilkuminutowych scen w menu :)

Dodatkowe pytanie nikt ze sprzedawcow nie umial mi odpowiedziec ...Sa telewizory z H.264/tunerami wiec maja dekoder na pokladzie czy jesli TV ma usb (sorry za moze glupie pytanie) to jest mozliwosc zrobienia jakies struktury coby od razu taki telewizor to odtworzyl? czy to raczej niemozliwe? sa TV z USB lub slotami kart wiec moze jednak da sie cos z tym zrobic? Slyszeliscie o jakims takim urzadzeniu? PRZEPRASZAM za off topic (zadowole sie 1 sensowna odpowiedzia) na w/w pytanka

Pozdrawiam

Edytowane przez Limak74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli telewizor ma wsparcie dla AVCHD to teoretycznie z karty pamięci czy usb powinien odczytać strukturę. Ale z doświadczenia powiem Ci (testując MKV na LEDach Samsunga i LCD od LG - z podłączonego zewnętrznego HDD) że jakościowo to się nie prezentuje rewelacyjnie. Brakuje ostrości. Zostanę jednak przy odtwarzaczu stacjonarnym. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli telewizor ma wsparcie dla AVCHD to teoretycznie z karty pamięci czy usb powinien odczytać strukturę. Ale z doświadczenia powiem Ci (testując MKV na LEDach Samsunga i LCD od LG - z podłączonego zewnętrznego HDD) że jakościowo to się nie prezentuje rewelacyjnie. Brakuje ostrości. Zostanę jednak przy odtwarzaczu stacjonarnym. ;)

Powiedz mi ja zaciagnalem ten multiAVCHD i zrobilem strukture ktora przerzucilem na pendrive i tu mam 2 pytanka:

- czy w root dir powinien znalezc sie katalog AVCHD czy moze w root dir powinienem skopiowac 2 podkatalogi (tj. AVCHDTN i BDMV oraz pliki details.txt i multiAVCHD.msf ) ??

bo troche zgupialem nie jest jasno napisane w tym programie co to ma byc

- poza tym zrobilem na 2 roznych pendrive'ach 2 kompilacje na Vira TV i na Playstation3 i niestety zadne z tych kompilacji nie byl odgrywany ani na samsungach Led TV seria 7 ani na LG :hura: wiec jak Ty to zrobiles ze cokolwiek widziales na tych telewizorach? u mnie nie znajdowal nic poza pustymi katalogami wiec sie pytam co z tym zrobic a pliki na 100% byly w katalogach np AVCHD\BDMV\STREAM\*.MTS wiec jak to sie robi?

Prosze o pomoc (Panasonic ma tylko SD wiec nie testowalem bo nie mam mozliwosci przegrania )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najnowszym numerze miesięcznika Audio-Video ( 6/2009 ) jest test tego LG 370. Testowano także Samsunga 1600 i Panasonica 60. Odtwarzacz LG okazał się najlepszy w teście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytamy ze zrozumieniem :) Nie mówiłem, że testowałem AVCHD na TV. Mówiłem, że jeśli telewizor ma w specyfikacji obsługę AVCHD to mooooże coś tam by się udało. Mnie to rybka bo i tak palę kompilację albo na DVD albo BD. A co do Mutli... w sieci jest tutorial jak co gdzie z czym, tyle że ja znalazłem po Engliszu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do Was, posiadaczy pytanie: jak robic z aktualizacja firmware? Zamierzam kupic BD370, tylko wiem, że są problemy z "Ś" przy fabrycznym firmwarze. Aktualizuje od razu do najnowszej wersji, czy stopniowa, od najstarszej do najnowszej? Bo cos na forum mignely mi sie posty, ze posiadaczom padaly po aktualizacji... chyba ten od razu do naj. Nie jestem pewien, prosze oswieccie mnie ;)

Z gory dzieki za info :)

PS. Na jakich plytach testowaliscie BD370: dziala na TDK, SONY, EMTEC? Czy wylapaliscie jakies plyty z ktorymi sie "gryzie"??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam do Was, posiadaczy pytanie: jak robic z aktualizacja firmware? Zamierzam kupic BD370, tylko wiem, że są problemy z "Ś" przy fabrycznym firmwarze. Aktualizuje od razu do najnowszej wersji, czy stopniowa, od najstarszej do najnowszej? Bo cos na forum mignely mi sie posty, ze posiadaczom padaly po aktualizacji... chyba ten od razu do naj. Nie jestem pewien, prosze oswieccie mnie ;)

Z gory dzieki za info :)

PS. Na jakich plytach testowaliscie BD370: dziala na TDK, SONY, EMTEC? Czy wylapaliscie jakies plyty z ktorymi sie "gryzie"??

Stopniowo, a najlepiej przez sieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Przez sieć sobie pobierze tyle razy ile trzeba. Manualnie trzeba robić wg instrukcji producenta, a wiadomo jak lubimy czytać instrukcje, więc zerkniemy na nią dopiero jak się spierd.... ;) Ja testowałęm płytki Verbatima tylko (DVD-R, BD-R, BD-RE). Jak już nagrywać film to na czymś dobrym a nie szmacie za 80 groszy :lol:

Edytowane przez sheelah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W najnowszym numerze miesięcznika Audio-Video ( 6/2009 ) jest test tego LG 370. Testowano także Samsunga 1600 i Panasonica 60. Odtwarzacz LG okazał się najlepszy w teście.

właśnie sie zastanawiam nad kupmen BR i widziałem ten test, no ale ma się niedługo pojawic DB390 i sam juz nie wiem czy czeac czy kupowac - jak myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inny problem z LG:, Mam Nagrywarkę DVD LGRH7500 i LGBD370, problem polega na tym że pilot od BD reaguje na nagrywarkę, czyli podczas włączania lub wyłączania jednym pilotem uruchamiają się jednocześnie.Czy można to "naprawić"?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
właśnie sie zastanawiam nad kupmen BR i widziałem ten test, no ale ma się niedługo pojawic DB390 i sam juz nie wiem czy czeac czy kupowac - jak myslicie?

Zależy czy potrzebujesz WiFi, będziesz korzystał ze streamingu lub potrzebne Ci wyjście 7.1 po analogu. To główne różnice 390 vs 370.

Ja czekam na 390, bo potrzebne mi 7.1 :):-)

Pozdrawiam

MR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hello--

Cosik dlugo nie moglem sie zabrac za pisanie, ale szybko nadrabiam.

Jakis czas temu odebralem z serwisu BD370. :)

Oddalem go dlatego, bo po aktualizacji od razu do najnowszego oprogramowania (z pominieciem przedostatniej wersji aktualizacji) odtwarzacz sie zawiesil i pokazywal w nieskonczonosc zlowroga informacji PLEASE WAIT. Tak jak juz pisano na forum problem wystapil u przynajmniej kilku osob, ja nie bylem wyjatkiem.

W serwisie trzymali go na maxa tj. 14 dni roboczych, z doliczeniem sobot, niedziel, swiat prawie 3 tygodnie :)

Problem okazal sie na tyle powazny, ze serwis odeslal BD do centrali. Tam takze nie umieli poradzic sobie z problemem, i odeslali zupelnie nowy!!! (na marginesie dodam, ze na szczescie z ta aktualizacja gdzie jest literka "ś").

Takze mam teraz zupelnie nowy/stary odtwarzacz i jestem bardzo z tego powodu happy B) ! Rowniez podbito mi nowa gwarancje, i wyglada tak jakbym kupil tego BD w dniu odbioru z serwisu, hehe..

Podsumowujac mozna powiedziec, ze wydaje sie nielogicznym sciaganie wszystkich aktualizacji po kolei, zamiast tylko najnowszej. BARDZO NIELOGICZNYM! :P Nie ma o tym nigdzie informacji, i kazda osoba, ktora o tym nie wie bedzie miala problem, czyli jakis czas bez odtwarzacza, bo bez serwisu tego problemu raczej sie nie rozwiaze.

Nie zgadzam sie ze stwierdzeniem uzytkownika sheelah, ze "manualnie trzeba robić wg instrukcji producenta, a wiadomo jak lubimy czytać instrukcje", bo w instrukcji nic na ten temat nie pisze, a nawet nie jest napisane!

Czyli jak do tej pory jest to najwiekszy problem tego BD. Mozna miec tylko nadzieje, ze w nowej serii, ktora zostanie wypuszczana na rynek tego typu wydmuszek juz nie bedzie... :)

Oby!

PS. Pliki mkv smigaja, ze az milo :D , ogladajac je wcale nie zaluje, ze musialem czekac prawie miesiac na powrot BD370 do mojej chalupy!

PS2. Czy pozostale osoby, ktorym przytrafilo sie miec ten wlasnie problem, maja te same doswiadczenia z serwisem? Inne? Jakie? Czy moze jakos inaczej to wszystko zalatwiliscie?? Skrobnijcie cos!

Edytowane przez afol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dodam że PLEASE WAIT to znany problem u LG - dotyczy takze nagrywarek DVD /powszechnie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz przez sieć podczas aktualizacji problemów nie ma, LG poprawił błąd na serwerze i jest wszystko dobrze, ja jestem zadowolony z tego odtwarzacza.

Edytowane przez robstach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za info w sprawie aktualizacji, okazało się że już miałem z najnowszym softem, za 880 zł (cena z wysyłką kurierem, zapobraniem :P

Tylko mam 1 problem:

Jak się nawiguje w plikach mkv żeby film szedł od konkretnego czasu, czy też nie ma takiej możliwości, klikam w cyfry i nie wchodzi ma na dany czas :rolleyes: Czy przy mkv można tylko ręcznie przewijać na podglądzie film? :)

Odtwarzacz cudo- wogóle go przy plikach mkv nie słychać , łyka płytki emtec dvd-r i emtec dvd dl bez problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz nawigować po filmie. Wciskasz "display" na pilocie i w rubryce z czasem filmu wstawiasz mu dowolny czas gdzie ma Cię przerzucić. Możesz też przerzucać po rozdziałach, jeśli plik takowe posiada.

Edytowane przez sheelah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z regulacja wysokosci napisow? Bo chyba nie mozna zmienic? Sheelah jak by nie bylo, player mnie milo zaskoczyl, i jeszcze jak ladnie wspolgra z tv lg :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...