Skocz do zawartości
lipa_ml

Nowy Bluray LG BD370

Rekomendowane odpowiedzi

Do uzytkowników: jak się sprawuje jako odtwarzacz CD przez wyjście cyfrowe, jakośc dźwięku jest na poziomie niedrogich DVD Pioneera, Sony i Pansonica? Jak jest ze skalowaniem do 1080p? O funkcjonalność nie pytam bo to i tak nr 1.

Co do dźwięku, mam DVD Harmana 37, jakość jest porównywalna, skalowanie bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

hello--

Dzownilem do serwisow LG w czterech roznych wojewodztwach, a pozniej na centralny.

Nie dowiedzialem sie nic szczegolnego oprocz tego, ze dla jednego serwisanta nie ma znaczenia, ktore oprogramowanie wgrywa aby dane urzadzenie updatowac i zawsze wybiera najnowsze nie bawiac sie we wgrywanie wszytskich poprzednich , a inny polecil mi podlaczenie do sieci i moze cos pojdzie.

Tak jak mowie nic szczegolnego, jak rowniez ciekawego, zas co wszyscy konkretnie radza to po prostu oddac sprzet do serwisu. Wiec tylko to nam pozostaje. :blink:

rs

PS. Ja zgadzam sie z tym co napisano wczesniej: najpierw jedno oprogramowanie, pozniej drugie, etc.

Tylko szkoda, ze oficjalnie nikt o tym nie informuje/nie ostrzega/nie zwraca uwagi ;)

Edytowane przez afol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hello--

Dzownilem do serwisow LG w czterech roznych wojewodztwach, a pozniej na centralny.

Nie dowiedzialem sie nic szczegolnego oprocz tego, ze dla jednego serwisanta nie ma znaczenia, ktore oprogramowanie wgrywa aby dane urzadzenie updatowac i zawsze wybiera najnowsze nie bawiac sie we wgrywanie wszytskich poprzednich , a inny polecil mi podlaczenie do sieci i moze cos pojdzie.

Tak jak mowie nic szczegolnego, jak rowniez ciekawego, zas co wszyscy konkretnie radza to po prostu oddac sprzet do serwisu. Wiec tylko to nam pozostaje. :blink:

rs

PS. Ja zgadzam sie z tym co napisano wczesniej: najpierw jedno oprogramowanie, pozniej drugie, etc.

Tylko szkoda, ze oficjalnie nikt o tym nie informuje/nie ostrzega/nie zwraca uwagi ;)

Tylko tyle że z tym starym oprogramowaniem nie można przez sieć ściągnąć nowego, ja na szczęscie kupiłem go w czwartek i pojechałem wymienić do sklepu na nowy, który ma też stare oprogramowanie bez "ś" , co do informacji na naszej stronie LG to się zgadzam, myślę ze serwis LG ma plytke startową i nie będzie problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na areadvd.de pojawił się test tego playera: http://areadvd.de/hardware/2009/lg_bd370_1.shtml .

Niemcy nawet się nie zająknęli nt. odtwarzania mkv. No cóż, co kraj to obyczaj. Tam filmy BD się kupuje, a u nas ... (niech każdy dopisze co mu na myśl przychodzi).

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Do uzytkowników: jak się sprawuje jako odtwarzacz CD przez wyjście cyfrowe, jakośc dźwięku jest na poziomie niedrogich DVD Pioneera, Sony i Pansonica? Jak jest ze skalowaniem do 1080p? O funkcjonalność nie pytam bo to i tak nr 1.

W zagranicznych testach pisze , że poprawnie ale nie ta liga co REON czy Toshiba XDE .( chodzi o skalowanie do 1080p )

Edytowane przez jaczro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W zagranicznych testach pisze , że poprawnie ale nie ta liga co REON czy Toshiba XDE .

Zauważysz to?, chyba nie, a co do testów,samemu trzeba sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ten model BD czyta też DivX HD i XviD HD w avi, mpeg i mpg tak jak jego "uboższy brat" czyli odtwarzacz DVD: LG DVS 450H ?

Ostatnio pojawiło się wiele filmów avi jako BRRip i BDRip i CO NAJWAŻNIEJSZE parę w XviD HD o rozdzielczości np. 1288x544 oznaczone jako 720p.

Wiadomo, że LG BD 370 czyta mkv, ale czy czyta te DivX HD i XviD HD. Osobiście uważam, że te 720p w wersji avi - XviD HD, a nie mkv, to strzał w 10, bo nie są tak duże jak mkv o tej samej rodzielczości. Zajmują średnio 2,2 GB, a nie ponad 4 GB, co jak wiadomo stanowi problem, ponieważ praktycznie żaden odtwarzacz nie przeczyta NTFS, a Fat32 ma ograniczenie do 4 GB....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czyta. Ale jak tak bardzo Ci zależy na DivX HD i obsłudze NTFS to poczekaj na BD390. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Zauważysz to?, chyba nie, a co do testów,samemu trzeba sprawdzić.

Zapewniam Cię , że zauważysz ( skalowanie do 1080p ) .

Edytowane przez jaczro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tutaj napisał, że LG BD 390 w odróżnieniu od 370 będzie czytał pliki avi zakodowane w DivX i XviD HD czyli chodzi o odczyt 720p w avi, a nie mkv. Te pliki czyta już ZNAKOMICIE obecny od pół roku na rynku odtwarzacz DVD ZA OK 400zł : LG DVS 450H. Byłem w szoku, gdy się okazało, że LG BD 370 czyta 720p mkv (brawo!), a nie czyta plików avi 720p zakodowanych w DiVX i XviD...

Coraz więcej materiału video w necie jest w avi 720p divx i xvid pewnie ze względu na to, że film przeciętnie jest 2 razy mniej pojemny niż 720p mkv. Wiadomo, że obraz jest w avi nieco gorszy, ale za to material video zajmuje średnio okolo 2,2 GB, a nie 4,4 GB i można go odczytać na PLAYSTATION 3 (bez napisów...,ale można) i z napisami na wspomnianym LG DVS 450H. Dziwne, że na LG BD 370 nie można... i dlatego zdziwiłem się, że LG BD 390 jednak oprócz mkv będzie czytał avi 720p w divx/xvid, ale CZY TO NA PEWNO PRAWDA, bo w specyfikacji technicznej na stronach amerykańskich nie znalazłem informacji na ten temat.

Czy ktoś może potwierdzić, że LG BD 390 będzie czytał 720p avi divx/xvid, bo jeśli nie to DVD LG DVS 450H bedzie nadal jedyny ze stajni LG, który przeczyta te pliki a JEST ICH CORAZ WIĘCEJ w necie i dzięki 2 razy mniejszej pojemności i niewiele gorszemu obrazowi są zarąbistą konkurencją dla 720p mkv.

Proszę o odpowiedź w sprawie odczytu 720p avi divx/xvid przez LG BD 390.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hello--

Dzownilem do serwisow LG w czterech roznych wojewodztwach, a pozniej na centralny.

Nie dowiedzialem sie nic szczegolnego oprocz tego, ze dla jednego serwisanta nie ma znaczenia, ktore oprogramowanie wgrywa aby dane urzadzenie updatowac i zawsze wybiera najnowsze nie bawiac sie we wgrywanie wszytskich poprzednich , a inny polecil mi podlaczenie do sieci i moze cos pojdzie.

Tak jak mowie nic szczegolnego, jak rowniez ciekawego, zas co wszyscy konkretnie radza to po prostu oddac sprzet do serwisu. Wiec tylko to nam pozostaje. ;)

rs

PS. Ja zgadzam sie z tym co napisano wczesniej: najpierw jedno oprogramowanie, pozniej drugie, etc.

Tylko szkoda, ze oficjalnie nikt o tym nie informuje/nie ostrzega/nie zwraca uwagi :(

Ja zrobilem przypadkowo update starego softu a juz mialem wszystko zaktualizowane wlozylem pena ze starym softem zapytal o update myslalem ze ciagnie cos nowego z sieci to zaakceptowalem i tez mi sie ululał PLESE WAIT. Czy ktos juz to usunol? W serwisie czy jakims restartem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zrobilem przypadkowo update starego softu a juz mialem wszystko zaktualizowane wlozylem pena ze starym softem zapytal o update myslalem ze ciagnie cos nowego z sieci to zaakceptowalem i tez mi sie ululał PLESE WAIT. Czy ktos juz to usunol? W serwisie czy jakims restartem?

Ja chyba bede pierwszy. W serwisie sprzet prawie 2 tygodnie lezy (nie liczac sobota/niedziela), prawdopodobnie w tym tygodniu bedzie wymiana na nowy.

Nie ulega watpliwosci, ze to bardzo powazny problem, to co nam sie przytrafilo... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Ja chyba bede pierwszy. W serwisie sprzet prawie 2 tygodnie lezy (nie liczac sobota/niedziela), prawdopodobnie w tym tygodniu bedzie wymiana na nowy.

Nie ulega watpliwosci, ze to bardzo powazny problem, to co nam sie przytrafilo... :)

To widze ze tez mnie czeka serwis dzieki ale to ich zaniedbanie (LG) update nie powinny sie konfliktowac powinien byc jeden aktualny a tu uzytkownik musi sie domyslac co po czym ma zrobic. Co to audio tele? A jak nie zgadnie to kara 2tyg w serwisie a nagroda to normalne ś w napisach a nie dziura i ciesz sie czlowieku

Edytowane przez MAriuszS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

UWAGA PRZEŁOM INFORMACYJNY!!!! :)DOTYCZĄCY BLURAY LGBD370

WITAM grono zainteresowanych kupnem jak i tych już posiadających LG BD370... Mam bardzo miła informację bo jak patrze nikt nie wie że oprócz NTFS istnieje jeszcze format plików exFAT, ktory bez problemu zapisuje pliki mkv powyżej 4GB np na pendrive. Sam to sprawdziłem - smiga az miło:))) a wiec mam nadzieję że odtwarzacz staje się w tym momencie THE BEŚCIAKIEM! :angry: podaje tu linka skad nalezy pobrac ów sterownik i zainstalować w Windowsie XP i po restarcie przy formatowaniu pendriva czy partycji na dysku zewnętrznym...mamy do wyboru z listy exFAT, a Vista taki format juz posiada sama w standardzie... Podaję linka skad mozna sciagnac ten driver exFAT dla Windowsa XP: Sterownik exFAT dla Windows XP

ZYCIE STALO SIE PROSTSZE )

Edytowane przez Figofago

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... mam nadzieję że odtwarzacz staje się w tym momencie THE BEŚCIAKIEM! :angry:

THE BEŚCIAKIEM byłby, gdyby czytał ISO lub katalogi Blu - to by było dopiero COŚ !!! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
THE BEŚCIAKIEM byłby, gdyby czytał ISO lub katalogi Blu - to by było dopiero COŚ !!! :P

BoDeX ... ty to czekasz na CUD :angry:

A informacja faktycznie bardzo fajna.

W tym momencie ten LG staje się naprawdę pełnowartościowym sprzętem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak ktoś ma xp pl to wywala błąd :angry: niezgodności językowej.

Ja ma polskiego XP'ka i extFat chodzi bezproblemowo.

Ale sterownik ściągnałem kiedyś, skądś ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko pieknie tylko ze po nagraniu na pena lg nie widzi pena w exfat przynajmniej u mnie nie wiem jak u was czekam na odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

figofago:

EXTRA odkrycie.

Żeby nie powiedzieć : odkrycie roku !

Nieliczne mkv sa mniejsze od 4GB.

Kiedyś sprawdzałem PS3 ale nie widzi FAT64.

Czy exFAT to to samo co FAT64 ?

Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy exFAT to to samo co FAT64 ?

Tak: The exFAT file system uses 64 bits to describe file size..

Fajna sprawa, choć dziwne, że Samsung to obsługuje, bo Microsoft nie udostępnia tego systemu plików dla innych platform niż Windows. Z drugiej strony, exFAT jest zaimplementowany w Windows Embedded CE 6.0, może player chodzi pod Windowsem? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę taki chiński produkt: SnaZio.

A napisali tak:

"Obsługa NTFS na własne ryzyko."

I pięknie czytał NTFS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystko pieknie tylko ze po nagraniu na pena lg nie widzi pena w exfat przynajmniej u mnie nie wiem jak u was czekam na odpowiedz

U mnie też nie widzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matko swieta.. przepraszam za wprowadzenie w blad.. kuzwa nagralem na pena exFAT ten sam film co był na płycie DVD i siedziała w BD370.. gdy podlaczylem pena i odpalilem nie zauwazylem bladź ze poszlo to z plyty... Mea culpa.. az mi wstyd!!! faktycznie jak u porzednikow nie czyta mlon exFAT.. ((( sorki jeszcze raz...

ZYCIE CZASEM PLATA TAKIE FIGLE :)(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...