Skocz do zawartości
arsenal

Polsat i TVPHD od kwietnia w Cyfrze+ jeśli jesteś w zasięgu DVB-T!

Rekomendowane odpowiedzi

Jak można się dowiedzieć z kwietniowego magazynu Plus+, posiadacze dekoderów Philips HD i PVRHD już w kwietniu uraczeni zostaną obsługa przez te sprzęty standardu DVB-T. Muszą spełnić jednak dwa warunki - podłączyć antenę naziemną do dekodera i znajdować się w zasięgu nadajników DVB-T. Będący w zasięgu nadajników Poznań/Śrem i Warszawa/PKiN już od kwietnia będą mogli oglądać kanał Polsat, TVP Sport czy też TVPHD. Na wrzesień planowany jest oficjalny start pierwszego multipleksu DVB-T i stopniowe zwiększanie mocy i zasięgu nadajników. Tym samym najstarsza polska platforma cyfrowa będzie mogła zacząć oferować swym abonentom kanał TVPHD i Polsat legalnie i bez ponoszenia żadnych kosztów. Cyfrowy Polsat w tym momencie straci monopol na swój sztandarowy kanał.

Pytanie co zrobi telewizja N, skoro nawet TV4 nie może pozyskać do oferty. O braku głowic DVB-T w nBoxach nie wspominając. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre posunięcie C+. Okazuje się , że głowica DVB-T będzie wykorzystana szybciej niż wielu się wydawało.

Co prawda nie wszyscy będą mogli korzystać z tej oferty ale na pewno im dłużej tym więcej ... Polsat, TVP Sport, TVP HD w Cyfrze bez żadnych dodatkowych kosztów to może być niezły wabik dla nowych abonentów. Dodatkowo TVP 1 i 2 oraz Info w jakości lepszej od tego co oferują platformy ...

Ciekaw jestem co z tego wyjdzie ...

P.S.

Głupi PVR HD , szmelc, złom , itp a okaże się że to będzie najbardziej poszukiwany tuner w Polsce ;) Nieźle ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiekokrotnie na forum opisywałem "dziwne" zachowania eŃki wobec swoich abonentów. Panowie z Zarządu sądzą, że te gierki pozostaną bez echa, że rozejdzie się po kościach i jakoś to bedzie. Przecież mamy telewizję "nowej generacji", a kto ma pilota ten ma władzę, i takie tam pierdoły....

Z kanałów nowj generacji mamy do dyspozycji TVP HD z dźwiękiem DD 5.1. Pozostałe produkcje to normalna kaszana. O transmisjch Ligii Mistrzów w N Sporcie pisałem w innym wątku. To niekompetencja najwyższych lotów. Dwie produkcje (Teraz, albo nigdy; 39 i pół) mają robić za "lokomotywę" tego przedsięwzięcia? To jakiś żart chyba...W zasadzie cały pakiecik programowy poszedł na licytacji z Polsatem. Teraz można spokojnie zamknąć ten "odpustowy kramik", który jest "wspaniale" wspierany przez najbardziej szkodliwe Biuro Obsługi Klienta, jakie w życiu spotkałem. Szkoda mi MGM, mimo że nieomal wszystkie filmy z tego kanału już oglądałem. Ale, jak powiadał Wielki Jan Himilsbach, "podobają mi się tylko te przeboje, które już wcześniej słyszałem.."

Do konca mojej umowy pozostało 3 miesiące i 17 dni! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobre posunięcie C+. Okazuje się , że głowica DVB-T będzie wykorzystana szybciej niż wielu się wydawało.

Co prawda nie wszyscy będą mogli korzystać z tej oferty ale na pewno im dłużej tym więcej ... Polsat, TVP Sport, TVP HD w Cyfrze bez żadnych dodatkowych kosztów to może być niezły wabik dla nowych abonentów. Dodatkowo TVP 1 i 2 oraz Info w jakości lepszej od tego co oferują platformy ...

Ciekaw jestem co z tego wyjdzie ...

P.S.

Głupi PVR HD , szmelc, złom , itp a okaże się że to będzie najbardziej poszukiwany tuner w Polsce ;) Nieźle ...

No nie wiem czy dobre. Ilu abonentów C+ mieszka w zasięgu tych nadajników i ilu z nich ma sprzęt do odbioru dvb-t. Stawiam na 1-2%. Tam gdzie mieszkasz jeszcze sobie poczekasz. Ja zresztą też.

To raczej propaganda niż realne zwiększenie oferty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy czy propaganda... Na pewno lepsza perspektywa dla mnie i dla Ciebie z DVB-T niż internet w N czy komórki w CP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie skoro w nboxach nie ma głowicy DVB-T to n-ka może zrobić jakiś dekoder DVB-T, który podłączałoby się do nboxa/recordera poprzez złącze USB. Uważam, że jest to technicznie możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym "nowum" cyfry jest pewien slaby punkt - a nazywa sie on Philips HD PVR!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na niego nie narzekam. Poza oczywiście spiep...oną funkcją synchronizacji napisów z obrazem w nagranym materiale HD. To mam nadzieję, że naprawią szybką ... może z nowym softem ?

To nie jest sprzęt dla DX'erów i staram się o tym cały czas pamiętać jak go używam.

Ciekawe co dla potencjalnego abonenta platformy będzie ważniejsze - np. w Warszawie, Krakowie czy Poznaniu .... Ładny wygląd Recordera i pełno bajerów , internet, szpiegowanie iti czy brzydki PVR od C+ z aktywną głowicą DVB-T :) Dla mnie odpowiedź jest prosta ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem nazwę tematu bo była niejasna. Skonkretyzowałem ja aby nie wprowadzała w błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak cyfra małymi bo małymi kroczkami ale idzie do przodu i nie pomogą wybrzydzania/ patrz post Tesbora/ na sprzęt bo po pierwsze ma odpowiednią głowicę a po drugie co mi po Nboxie jak nie ma za bardzo co na nim oglądać :) Zaś na pewno to będzie dodatkowy wabik dla nowych klientów i pewnie w nowych reklamach to wykorzystają yym bardziej,że odwrotu od DVBT nie ma., N już tyle nowości naobiecywała ustami Sojki,że powoli prześciga on złotoustego Libickiego z Polsatu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pomysł z DVB-T to naprawdę pomysłowe posunięcie. Kto by pomyślał, że tak to rozegrają ; ) prosto i skutecznie będzie Polsat i TVP HD na tym samym tunerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Tak czy siak cyfra małymi bo małymi kroczkami ale idzie do przodu i nie pomogą wybrzydzania/ patrz post Tesbora/ na sprzęt bo po pierwsze ma odpowiednią głowicę a po drugie co mi po Nboxie jak nie ma za bardzo co na nim oglądać :lol: Zaś na pewno to będzie dodatkowy wabik dla nowych klientów i pewnie w nowych reklamach to wykorzystają yym bardziej,że odwrotu od DVBT nie ma., N już tyle nowości naobiecywała ustami Sojki,że powoli prześciga on złotoustego Libickiego z Polsatu <_<

Pomysl oczywiscie jest ok, bo totalna glupota bylby brak mozliwosci odbioru DVB-T gdy sprzet jest na to przygotowany, ale ten dekoder jest tez przygotowany np do nagrywania HD i jakos slabo to mu idzie.

Ten pomysl uruchomienia glowicy ma jeszcze jedna zalete - co po Philipsie HD PVR jak nie ma za bardzo co na nim ogladac :lol: , a teraz bedzie Polsat i TVP HD! Prawda @pawcho :D

Po co te "fanatyczne" wycieczki!

Edytowane przez tesbor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w zasiegu DVB-T ze Sremu i posiadam HD-PVR'a od Cyfry, bede mial mozliwosc przetestowania czy to dziala i jak to dziala, dam znac na forum <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pewnie poczekamy tylko nie zapomnij :lol: pewnie będą zgrzyty i idealnie nie będzie ale początki z reguły bywają trudne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yoooooo bo nie kumam... czyli są nadajniki cyfrowe np w okolicy Poznania i nadają tak za free dla wszystkich polsat, typ hd i tvp sport!?!? i jak masz cyfre+ to jak se podłączysz antene\kablówke przez dekoder PRV to nagle uzyskasz te kanały tak???

a co jeśli wam powiem że np kablówki są przygotowane do nadawania w innym standardzie z inna literką na końcu -> nie dvb-T co wtedy?! trzeba kupić zwykłą antenę na dach!?

rozjaśnijcie mi trochę, proszę :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DVB-T to system nadawania sygnału cyfrowego naziemnie. Czyli tak jak teraz masz analogowo antenę wystawioną za okno i możesz odebrać np. TVP1,2, Info , Polsat, TVN, TV4 to tak samo będzie można odbierać te kanały ( oraz inne jak TVP HD ) ale cyfrowo. Nadajniki są już testowane i oczywiście nie od razu nastąpi cyfryzacja całego kraju ale w niektórych miejscach ( tam gdzie są cyfrowe nadajniki DVB-T ) tak.

Do odbioru takiego sygnału potrzebna jest antena ( często też nawet kawałek druta ) podłączona do tunera DVB-T. Taki tuner nie różni się niczym od satelitarnego poza inna głowicą. Są też tunery combo - czyli DVB-S / DVB-T , które umożliwiają odbiór cyfrowych kanałów naziemnych i satelitarnych.

Takimi tunerami właśnie są tunery HD Cyfry+.

Poza kanałami odbieranymi z satelity - czyli oferta C+ oraz to co na liście udostępnia operator z kanałów FTA po podłączeniu anteny DVB-T można będzie oglądać kanały z cyfrowej telewizji naziemnej a są nimi właśnie TVP1, TVP2, TVP Info, TVP HD, TVP Sport, Polsat oraz TVN, TVN Warszawa TVN 7 i chyba TV4.

W związku z tym , że będą to kanały niekodowane odbiór będzie darmowy ...

Ich jakość w DVB-T jest lepsza od tych nadawanych satelitarnie ( AC3, większy bitrate , itp ) i co najważniejsze są za darmo.

Do tego dochodzi jeszcze klika stacji radiowych Polskiego Radia.

Nie ma to żadnego związku z kablówką. Tutaj, w tym przypadku trzeba spelnić kilka warunków.

Trzeba mieć któryś z tunerów HD od C+ ( sa 2 w ofercie ) , trzeba być w zasięgu nadajników DVB-T ( w przyszłości nadajniki powiększą swoją moc i pokrycie kraju ) , trzeba podłączyć antenę do tunera.

Jak spełnisz te warunki to masz wymienione wyżej kanały za darmo a w przyszłości prawdopodobnie jeszcze inne nadające z planowanych kolejnych muxów DVB-T :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnię jeszcze o jedną możliwość odbioru sygnału DVB-T. Można mieć TV z wbudowanym tunerem do dobioru takiego sygnału. Wtedy, choć oferta DVB-T jest ilościowo ograniczona, wszelkie platformy cyfrowe bedą mogły swoje sygnały wysyłać do mieszkańców Gabonu. :rolleyes: Zwłaszcza te od psedo kanałów HD.

Chyba, że nabiorą trochę pokory, wtedy mają nikłą szansę, ale jednak mają, że ktoś kupi ich ofertę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale ja tutaj pisałem czysto w związku z wprowadzeniem tej funkcjonalności przez C+ w swoich tunerach. Oczywiście, ze są również tunery wbudowane w tv oraz tunery DVB-T jako takie. Ja opisałem tylko sprawę wprowadzenia takiej mozliwości przez C+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, ciekawe jak to będzie wyglądało? Czy będą dwie listy kanałów SAT i DVB-T, czy jedna? Czy może jest na pilocie jakiś przełącznik SAT - DVB-T ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swoja droga to będzie lipa dla osiedli bo kablówki mogą nie udostępnić akurat tych programów w jakości cyfrowej tylko dalej dawać analoga... a montować specjalnie antenę zwykła to makabra tym bardziej ze nie ma pewności ze sygnał się ściągnie z balkonu...

Bo z tego co się orientowałem u dostawcy kablowego to ma dwa kanały testowe cyfrowego sygnału ale w innym standardzie nie tego z końcówka "T" i ze spółdzielnia musi ponieść koszty instalacji specjalnych dekoderów czy coś... pewno scieme walą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
swoja droga to będzie lipa dla osiedli bo kablówki mogą nie udostępnić akurat tych programów w jakości cyfrowej tylko dalej dawać analoga... a montować specjalnie antenę zwykła to makabra tym bardziej ze nie ma pewności ze sygnał się ściągnie z balkonu...

Bo z tego co się orientowałem u dostawcy kablowego to ma dwa kanały testowe cyfrowego sygnału ale w innym standardzie nie tego z końcówka "T" i ze spółdzielnia musi ponieść koszty instalacji specjalnych dekoderów czy coś... pewno scieme walą

Chyba mylisz pojęcia, co kablówka ma wspólnego z dekoderem PVR Cyfry? To jest dla użytkowników z indywidualnymi antenami. Nawet jeśli mieszka ktoś w bloku i ma talerz na balkonie, może wystawić obok antenę do odbioru naziemnej TV i uzyska kanały których w tej chwili nie ma w Cyfrze: Polsat, TVPSport TVP HD i inne. Z kablówki można spokojnie zrezygnować. No i nie trzeba kupować osobnego dekodera DVB-T, który kosztuje ok. 450-500 zł

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszelkie platformy cyfrowe bedą mogły swoje sygnały wysyłać do mieszkańców Gabonu. :P

słynącego do tej pory ponoć z orzeszków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyjaśnił kompetentny mieszkaniec, orzeszki tam nie rosną. Ale ja wiem - i każdemu, kto zwróci sie z UPRZEJMĄ prośbą -

udostępnię info jakie "zioła" można sprowadzać z Gabonu. Uwaga, kto będzie nieuprzejmy, życzenia: "[beeep] dziadu" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak ale ja tutaj pisałem czysto w związku z wprowadzeniem tej funkcjonalności przez C+ w swoich tunerach. Oczywiście, ze są również tunery wbudowane w tv oraz tunery DVB-T jako takie. Ja opisałem tylko sprawę wprowadzenia takiej mozliwości przez C+.

Spoko, ja tylko tak z próżności i egocentryzmu, wrzuciłem kilka słów komentarza.

PS. Swoją drogą, cieszę się, że mamy dla siebie szacunek.

Gmeru, może czas na spotkanie wiosenne. Przecież kompletnie nie mamy pojecia z kim rozmawiamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam niecierpliwie na testy kogoś z Poznania i jeśli to będzie działać, to mówię kablówce "adios" :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...