Skocz do zawartości
Ghrom

PowerDVD 9

Rekomendowane odpowiedzi

Płyta dotarła , komp dzisiaj złożony i zainstalowany więc dzisiaj zaczynam pierwsze testy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Płyta dotarła , komp dzisiaj złożony i zainstalowany więc dzisiaj zaczynam pierwsze testy :)

Czekamy na wyniki.Stawiam piwo jak uda ci się wypuścić z tej płyty bitstream HD :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wypadło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest różnica przy używaniu PDVD8 a PDVD9 do dekodowania z DXVA w np. kmplayer ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trójka chińskich producentów, w tym Lite-On kupiło licencje na Dolby TrueHD. Lite-On jakiś czas temu porzucił produkcję sprzętu stacjonarnego, więc chyba nie chcą wrócić na ten segment rynku. Swoją drogą świat HTPC chętnie przyjąłby jakiś niedrogi BD playerek dla PC z możliwością wyprowadzenia bitstreamu do HDMI jakimiś przejściówkami, zamiast czekać w napięciu na premierę i cenę(!) karty Auzen. Jesli dobry stacjonarny odtwarzacz BD z obsługą formatów HD Audio można kupić poniżej 500zł, to dlaczego w równie drogich odtwarzaczach dla PC takich rozwiązań brak...

Edytowane przez Ghrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy jest różnica przy używaniu PDVD8 a PDVD9 do dekodowania z DXVA w np. kmplayer ??

Dobre pytanie! Ktoś testował? Chociaż muszę przyznać że ze starszą wersją nie mam problemów... kiedyś miałem jakiś problem z synchronizacją obrazu, ale już mi przeszło (nowe sterowniki grafiki?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi koledzy czym teraz odtworzyć HDDVD na kompie. Mam combo HDDVD&BR , soft dorzucony przez LG posiada PowerDVD w wersji 7,3, odtwarza oba formaty w wersji dźwieku 2.0. Chetnie dokupiłbym upgrade, ale są tylko do wersji 8 i 9, które na dzień dzisiejszy nie wspierają już HDDVD.

Proszę o nakierowanie na odpowiednią ścieżkę,gdzie szukac pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sober

Nie sprawdzałem czy jest poprawa w obrazie , ale tak ludzie piszą że jest zmian w porównaniu do PDVD8 ,z DXVA też nie korzystam więc nie ocenię czy lepiej działa, ale od tego mamy już prawie w pełni funkcjonującego CoreAVC 1.9.5.0

@Jarojaw

Jeśli masz wersję 7.3 Ultra to powinna odtwarzać wszystkie formaty jako 5.1 po analogu i jako SPDIF (tracki HD Audio jako Core - DD/DTS) , chyba że któreś z kolejnych łat sprawiły Ci niemiłą niespodziankę. Nie masz za bardzo wyboru bo wersja PDVD8 nie czyta już HD DVD , potrafi to jedynie wersja "zmodyfikowana" - 8.0.2217.50 + HD DVD Playback Addon i w sumie ona najlepiej radzi sobie z dźwiękiem i nowymi filmami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoc przychodzi ...

Wrzuć do kompa , dołóż napisy , wypal na Blu-Ray a wszystko co związane z HD-DVD marsz na Allegro :angry:

Nawet ostoja HD-DVD , Autorus, wywala player i płyty - to już , niestety anachronizm, albo hobby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czekamy na wyniki.Stawiam piwo jak uda ci się wypuścić z tej płyty bitstream HD :angry: .

bitstreamu jak nie ma tak nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomoc przychodzi ...

Wrzuć do kompa , dołóż napisy , wypal na Blu-Ray a wszystko co związane z HD-DVD marsz na Allegro ;)

Nawet ostoja HD-DVD , Autorus, wywala player i płyty - to już , niestety anachronizm, albo hobby

Nie, nie.Chodziło mi o HTMC.Złozyłem cały wraz z napędem Combo. Toshka i Samsung poszły do pokoju dzieciaka.

Mam trochę płyt HD i szkoda by mi było ich kiedys nie oglądać, a doskonale wiecie,że The Eagles żaden BR nie pobije :)

Ale znalazłem rozwiązanie i wersje dostarczoną z napedem LG upgrade'owałem.

Rozwiązanie TUTAJ

Mam już full wersje :)

Serdeczne dzięki za szybką reakcje. :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobre pytanie! Ktoś testował? Chociaż muszę przyznać że ze starszą wersją nie mam problemów... kiedyś miałem jakiś problem z synchronizacją obrazu, ale już mi przeszło (nowe sterowniki grafiki?).

mi starsza wersja też ładnie chodziła, myślałem,że może w nowszej coś jeszcze ulepszyli.

Zainstalowałem sobie trial'a i o dziwne kmplayer nie widzi w ogóle decodera h.264 z PowerDVD9, widoczny jest tylko stary PDVD8.

Próbowałem ręcznie zarejestrować "regsvr32 cl264dec.ax" ale i tu problem, bo nie pojawia się info o prawidłowym zarejestrowaniu.

Ktoś ma podobny problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo mi się wydaje albo nie mogę ustawić w ustawieniach audio output na "trusurround xt" w wersji 8 była taka opcja. Mam LG325700 który właśnie działa z tym formatem dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mi starsza wersja też ładnie chodziła, myślałem,że może w nowszej coś jeszcze ulepszyli.

Zainstalowałem sobie trial'a i o dziwne kmplayer nie widzi w ogóle decodera h.264 z PowerDVD9, widoczny jest tylko stary PDVD8.

Próbowałem ręcznie zarejestrować "regsvr32 cl264dec.ax" ale i tu problem, bo nie pojawia się info o prawidłowym zarejestrowaniu.

Ktoś ma podobny problem ?

Potwierdzam. Mam kartę DVB HD i też przydałby mi się ten kodek h264 cyberlinka. Trzeba będzie wrócić do wersji 8 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wczoraj probowalem odpalic BD z HDD i zamontowane ISO i w pierwszym przypadku PDVD8 wywalalo blad a iso zamapowane pokazywalo nieznany nosnik a w PDVD9 z HDD niby dalo sie play ale pokazywala sie taki czarny ekranik i nic wiecej a po zaladowaniu ISO pokazuje nieznany nosnik.

czym mozna jeszcze otworzyc z HDD BD??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paiętaj także, aby w tle był uruchomiony ANY - gdyż samo to, że masz na HDD nie mówi nic o zabezpieczeniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha czyli jak będe chciał uruchomic sobie z hdd (zwalony z bd film - struktora z katalogami i plikami mt2s) to musze miec uruchomione ANY + Player??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja wczoraj probowalem odpalic BD z HDD i zamontowane ISO i w pierwszym przypadku PDVD8 wywalalo blad a iso zamapowane pokazywalo nieznany nosnik a w PDVD9 z HDD niby dalo sie play ale pokazywala sie taki czarny ekranik i nic wiecej a po zaladowaniu ISO pokazuje nieznany nosnik.

czym mozna jeszcze otworzyc z HDD BD??

Widocznie te ISO nie miało prawidłowej struktury , TU masz opis jak to naprawić, natomiast do montowania ISO pod PDVD9 potrzebujesz dodatkowo najnowszego softu DT lub VCD, czasem trzeba zrobić kilka innych sztuczek.

@BoDeX

Jeśli materiał jest już zdeszyfrowany i zgrany na dysk (99% przypadków , a jeśli ściągnięty z sieci to praktycznie 100% pewności) to przecież AnyDVD jest zbędny. Problemem są wymagania odpowiedniej struktury BD przez PDVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Apatch - wiele zależy od ustawień przy ripie, sam nadziałem sie na takiego twora i dopiero odpalenie ISO z włączonym ANY uratowało temat - nie zaszkodzi mieć i taką możliwość pod ręką . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widocznie te ISO nie miało prawidłowej struktury , TU masz opis jak to naprawić, natomiast do montowania ISO pod PDVD9 potrzebujesz dodatkowo najnowszego softu DT lub VCD, czasem trzeba zrobić kilka innych sztuczek.

@BoDeX

Jeśli materiał jest już zdeszyfrowany i zgrany na dysk (99% przypadków , a jeśli ściągnięty z sieci to praktycznie 100% pewności) to przecież AnyDVD jest zbędny. Problemem są wymagania odpowiedniej struktury BD przez PDVD.

dzisiaj sproboje powalczyc wieczorem zobaczymy z jakim skutkiem.

thx za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten nowy PDVD9 to porażka program sie sypie zmula na Windows Vista/7, raz odpali film a raz sie zwiesi przy Loadingu płyty Blu - dno, Cyberlink ostatnio kładzie na to lagę, a ich uaktualnieina są poprostu śmieszne

Osobiscie czekam na SlyPlayer'a od Slysoftu, znowu PDVD8 chodziło OK ale na Windows 7 nie chce to działac :/

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde cos jest pokopane zeczywiscie to PDVD9, naknocilo mi cos z kodekami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...