Skocz do zawartości
hr.susel

TEST: [Blu-ray] Kung Fu Panda

Rekomendowane odpowiedzi

5d7a559292cb99f0.jpg


W chińskim kalendarzu rok 2008 był rokiem szczura. Dla filmu animowanego rok 2008 był rokiem pandy.
Na fali sukcesu kolejnych produkcji (Shrek, Madagaskar) wytwórnia Dreamworks w 2008 roku wprowadziła na ekrany film Kung Fu Panda, a w grudniu doczekaliśmy się wydania Blu-ray, za które w Polsce odpowiedzialny był dystrybutor Imperial-Cinepix.



cfef2254a6a437db.png


Czy to normalne, że bezdzietny dorosły facet spędza wieczór przed telewizorem zaśmiewając się przed filmem animowanym? Czy to normalne, że musi mocno mrugać, żeby nie popłakać się przy wzruszających momentach? Zobacz film Kung Fu Panda, a przyznasz, że tak!

Wkładając płytę do odtwarzacza czułem lekki niepokój. Jak mam napisać recenzję kolejnego filmu, którego tworzeniu przyświecał jeden cel - pieniądz? Filmu, który jak wiele innych, ma za zadanie przyciągnąć do kin rzesze dzieci, które zdążyły znudzić się Shrekiem, Autami czy Madagaskerem, a następnie sprzedać im figurki, gry, zabawki, pościel, ubrania, sokowirówki, zastawę stołową, a może nawet maszyny rolnicze związane z filmem.


Kliknij tutaj aby przeczytać całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic dodać, nic ująć.

Film świetny i znakomicie zrealizowany: video + audio.

Scena z pałeczkami i kluskami jak napisałeś moją referencyjną sceną dźwiękową.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna recenzja :)

Co do jakości obrazu to potwierdzam, że jest to absolutny top.

Zresztą na AVS wydanie BD tego filmu uzyskało w kategorii video 100 na 100!

Oczywiście można kręcić nosem, że najnowszym filmom animowanym łatwiej dojść do takiej "referencyjności" obrazu, ponieważ w odróżnieniu od filmów, które powstają w realu (niezależnie od tego czy na negatywie czy cyfrze) twórcy mają pełną kontrolę nad tym co jest efektem końcowym.

W teorii to może i jest łatwiejsze, ale w praktyce to też trzeba być mistrzem Shifu od 3D aby film wyglądał tak świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze by tak fotki tez byly jakosci hd? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym filmie rozwala jedna rzecz: dźwięk. Jak ktoś chce pokaz to ten film ma tyle scen, że nie wiadomo jaką wybrać. Tutaj dają o sobie znać najlepsze zestawy, które pokazują co potrafią i że potrafią znacznie więcej niż budżetówki. Ten film to bardzo uwypukla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@demek:

Aparat Full HD? Cóż lustrzanki Sony doczekały się takiego oznaczenia, co nie oznacza, że zrobienie zdjęć obrazu TV - nawet przy użyciu statywu i drogiego (tak to ujmę) aparatu - nie jest proste.

Chętnie wypróbuje wszystkie porady w praktyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w tym, że napisałeś, że zdjęcia są słabej jakości. Tych zdjęć mogło by nie być ale uważam, że poglądowo są potrzebne. Nie ma zdjęć samego filmu, bo po co? Są takie zdjęcia, które obrazują menu, opcje itd. One mają informować a nie być ładne. A są normalne. Jak to zdjęcia.

To ja je zrobiłem takie małe oraz zredukowałem jakość bo nie można wrzucić na serwer wielkich zdjęć bo po co?

Od teraz mocniej wejdziemy w temat filmów BD bo potrzebne są porządne polskie opisy. I myślę, że kończymy temat zdjęć a może warto wrócić do tematu filmu ; - )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ja mam, bo dla mnie zdjęcia są zadowalające.

To ty narzekałeś na jakość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo w recencji filmu BD nie zamieszczenie fotek conajmniej w 1920x1080 to bezstrzeszczenie tego o co w tym chodzi

a pytajac o problem chodzilo mi o o to gdzie masz problem w zrobieniu dobrego zdjecia, co ci w nim nie wychodzi itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznę wymieniać, bo wiem, że przy testach też są z tym problemy:

Jak zrobić zdjęcie, które:

-pokaże prawdziwe różnicę między panelami, np między X3500 a X4500? Długo próbowałem - efekt niezadowalający.

-pokaże efekt aureoli ("halo") w podświetleniu LED

-wiernie odwzoruje kolory, które widać na ekranie

To na początek, nie powiem ogólnie o problemach z wiernością odwzorowania.

A zdjęcia mają na celu uzupełnienie recenzji - może rzeczywiście warto zawsze wrzucić przynajmniej jedno zdjęcie w wysokiej rozdzielczości w każdej recenzji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo w recencji filmu BD nie zamieszczenie fotek conajmniej w 1920x1080 to bezstrzeszczenie tego o co w tym chodzi

a pytajac o problem chodzilo mi o o to gdzie masz problem w zrobieniu dobrego zdjecia, co ci w nim nie wychodzi itp

No ja się z tym nie zgodzę. To nie warez żeby wrzucać zdjęcia w 1080. Komu to potrzebne? Szkoda serwera. Nie spotkałem się w sieci z recenzjami gdzie są jakiekolwiek zdjęcia albo jak są to jakieś malutkie. A tutaj masz przekrój przez wszystko. Nie widzę celu w zdjęciach 1080.

ps. Ale w następnej recenzji będą ze dwa duże zdjęcia. Wedle życzenia : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka, ze w kazdym filmie znajdziesz kilka scen gdzie po spauzowaniu straci sie niewiele z ostrosci, mozna tez probowac bez pauzy seria, jak wyczujemy aparat ile mu zajmuje zaczecie robienia zdjecia to bedzie to dosc latwe

a co ma recenzja filmu na BD i jego fotki do:

- roznic miedzy x3500 a x4500

- pokazywanie okreslonych efektow na ledach

to mozna robic w dyskusji np na temat katoda vs led ....

jesli chodzi o kolory to pobaw sie ustawieniami od swiatla tutaj najszybciej uzyskasz zadowalajacy efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałeś, jakie mam problemy przy robieniu zdjęć - to odpowiadam.

Słowo bezstrzeszczenie (popr. bezczeszczenie) ma dość mocny wydźwięk, szczególnie, że - moim zdaniem - to czepianie się szczegółów. Więc możemy skończyć temat obietnicą, że przy nowej recenzji Gmeru zawali serwery 2 zdjęciami z filmu w 1080, ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy w tym kraju ludzie przestaja myslec?

to jest temat recenzja, tak?

napisales:

@demek:

Aparat Full HD? Cóż lustrzanki Sony doczekały się takiego oznaczenia, co nie oznacza, że zrobienie zdjęć obrazu TV - nawet przy użyciu statywu i drogiego (tak to ujmę) aparatu - nie jest proste.

Chętnie wypróbuje wszystkie porady w praktyce.

nie sprecyzowales problemu wiec mozna zalozyc, ze chodzi o zdjecia obrazu wyswietlanego na tv a fotki do recenzjii

ale gdzie masz problem?

zapytalem gdzie masz problem - tu rowniez mozna spokojnie zalozyc, ze chodzi o zrobienie fotki ze scena filmu na tv

Nie ja mam, bo dla mnie zdjęcia są zadowalające.

To ty narzekałeś na jakość

ja o gruszce - ty o pogodzie

tyle z mojej strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba lecieć do sklepu i nadrobić zaległość w postaci Pandy.

PS Panowie możecie skończyć przynudzać? Chętnie poczytam kolejne recenzje bo takowych wszędzie brak. Jak dla mnie jest bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze zdjeciami byloby lepiej

niech kazdy robiacy recke sam zdeccyduje czy fotki warto dawac czy tez nie

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedmioletni górnik :).

To juz nie górnik roku tylko dekady. Naczelny archeolog.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...