Skocz do zawartości
autorus

Velodyne CHT-Q15 jedzie :)

Rekomendowane odpowiedzi

Gratulacje :). Wygląda POWALAJĄCO ! Z dużą ciekawością będę czekał na pierwsze "odczucia" z użytkowania. Zastanawiałem się nad zakupem, ale ta cena ... jeszcze zobaczę jak wyjdzie z kupnem systemu THX :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Autorus potestuj sobie te pliki co ci podesłałem . Zobaczysz jak to zacznie dawać ;)

a co to za pliki? i skąd je można wziąć? :P

jako, że zmieniłem suba to też chętnie bym go potestował :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Parametry są zajefajne , też słyszałem ze velodyne są super , co do mocy to nigdy za dużo. Mój sub ma 700w/1600w i w pokoju 18m2 robi dobra robotę , bas jest tak głęboki że szczęka opada , dlaczego podane są dwie wartości pasma od 14 hz i od 23 hz ? bo trochę nie rozumiem tego. Zajefajna sprawa jest mieć suba który schodzi pasmem poniżej ludzkiego słuchu :) Czekam na opinię tego suba chociaż w zasadzie nie ma na co bo tej klasy sub z takimi parametrami musi pompować odpowiednio :) Super sprawa w tym Velodyne to pilot i do tego radiowy .

Pierwsze pasmo, to pasmo (14Hz) całkowite przenoszenia, tzn specyfikacja przetwornika. Drugie pasmo to rzeczywisty zakres pracy subwoofera, czyli potrafi "zejść" do 23Hz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model na 100% tak ma :) Takie wiadomośći przekazał mi dystrybutor Velodyne na Polske!

Mój schodzi do 20Hz i wczoraj jak kolesiowi odpaliłem Quantum of solace, to zaczął panikować żebym ściszył system, bo chyba ściany zaczynają drgać, ale to tylko masy poruszającego się powietrza zaczęły robić swoje... :)

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, no, no ... nie wiedziałem że Wy tu chłopaki "za moimi plaecami" takie rzeczy robicie.

Zasysam te pliki i zaraz sprawdzę mojego Teufela 11000. Koty na wszelki wypadek od razu zrobię na dwór :) .

Czy z zestawu THX Teufela na amen zrezygnowaliście? Ja nie żałuję ani eurocenta wydanego na niego, a najlepszym ogniwem w nim jest ... subwoofer :) .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien do 20 HZ ale mysle ze tylko do 25hz max 23hz.Umnie schodzi czysto do 28hz chyba ze wiecej nie slysze ;) a powinien do 23hz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten model na 100% tak ma ;)

Mój schodzi do 20Hz i wczoraj jak kolesiowi odpaliłem Quantum of solace, to zaczął panikować żebym ściszył system, bo chyba ściany zaczynają drgać, ale to tylko masy poruszającego się powietrza zaczęły robić swoje... :)

Nie zgodzę się - skąd takie wnioski ?? Słuchając sampli schodzących co 2 Hz w dół ostatnim słyszalnym był 18 Hz, oczywiście sub schodził i grał poniżej aż do 14 Hz , gdzie efektem był spier... kot i buda trzesąca się na lewo i na prawo ale bez żadnych wrażeń akustycznych jak dla mnie .

Widzę że niektórzy z Was naprawdę nie doceniają Velodyne... sorry ale nie da się tego porównać z chociażby M 11000 SW THX Ultra 2 Subwoofer, nie tylko ale przede wszystkim za parametry techniczne. Zresztą żaden sub Teufela nie da się porównać z CHT15Q , nie mówiąc juz o wyższych wersjach. Rozmawiałem na początku roku z gościem który zajmuje się sprzedażą subów od 35 lat . Sprzedaje wszystko co najlepsze na świecie - powiedział mi tak , chcesz dobrze zainwestować- kup Velodyne ;)

Edytowane przez Benjamin8888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie dziwne pytanie. Jaki te urządzenia mają deklarowany pobór mocy na tabliczce znamionowej? Jakby ktoś mógł tam spojrzeć... Tak z ciekawości pytam, bo strona producenta milczy na ten temat jak grób. Na szczęście na tabliczce znamionowej producent ma obowiązek zamieścić taką informację.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nieźle, siorbie 2 lub 3 razy więcej niż przeciętna plazma w szczycie :).

A pytałem z ciekawości na ile kreatywna jest "twórczość" speców od marketingu w podawaniu parametrów, w szczególności mocy akustycznej oddawanej. Bo najczęściej to zdarza się tak, że z folderów wynika, iż sprzęty oddają większą moc niż pobierają z sieci.

Ot perpetuum mobile i rozwiązanie wszelkich problemów energetycznych świata :). No ale skoro ten oddaje 750W, a pobiera 1000, to znaczy że nie przegięli w zapędzaniu się w wirtualnym kreowaniu parametrów. Widać od pewnego poziomu cenowego coraz trudniej pozwalać sobie na "radosną twórczość" marketingową.

To trochę jak z kamerami, im lepsza, bardziej profesjonalna i droższa, tym gorsze ma światło, oczywiście gorsze na papierze. Bo co innego papka marketingowa dla tłumu, a co innego rzetelne informacje dla ludzi znających się na rzeczy.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualna cena w kraju na Velodyne CHT-15Q to 4800pln. Uważam, że wart jest tych pieniędzy. ;)

A tu taka tabelka z serią DD i wynika jasno, że poniżej 20Hz nawet te najdroższe Velodyne nie schodzą: http://www.artundvoice.de/shop_hifi/produc...oducts_id=13720

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie zapatrzyłem się na subsonic filter w tej tabeli i dałem ciała :)

Ostatnia cena do kupienia u nas za Velodyne CHT-15Q to: 4500pln :) Natomiast DD-15 to 11500pln - DD-18=13500pln

Informacja z dnia 18.IV.2009

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze zgrozą zauważyłem że mój sub pobiera 1500W,teraz już wiem skąd większe rachunki.Co do częstotliwości 20Hz to jest to fala dźwiękowa o długości 17m i chcąc ją usłyszeć trzeba ponoć dysponować pokojem o długości co najmniej połowy tejże fali,ciekawe prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ze zgrozą zauważyłem że mój sub pobiera 1500W,teraz już wiem skąd większe rachunki.....

O widzisz, miło mi że zwróciłem Waszą uwagę i na ten aspekt, który faktycznie jest mało przyjemny. Ludziska potrafią się ciskać o 300W plazmy, a tu mamy dopiero smoka, który potrafi siorbnąć w odpowiednich warunkach, lepiej jak niejedna kuchenka mikrofalowa :). Cóż, luksus musi swoje kosztować jak widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobiera 1500W, ale w szczycie. Gdybyś tyle zapuścił na stałe, to mury w guzy... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że w szczycie,co dziwne wzmacniacz posiada moc 1200W w RMS a w szczycie nawet 4500W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki (Kolegi Maracz)to sub taki łakomy na prąd? :)

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...