Skocz do zawartości
olatigid

Philips 37PF9731D 1920x1080

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie jest następca 37PF9830, jest to model 9731D, analogicznie w innych rozmiarach 32" i 42"
krótko o nowym:

37" 94 cm 16:9 HD Ready LCD Pixel Plus 2HD, Ambilight 2,

Integrated Digital 'Freeview' Tuner, Elec Program Guide,

Virtual Dolby plus table-top stand in Gloss Black

LCD true HD display, 1920x1080p

Digital Tuner DVB-T

Clear LCD for sharp,

Matching design swivel stand included

USB and memory card slot for easy, instant multimedia playing

HDMI

Access your photos, music and movies via PC-Link

Wireless prepared for connection to your PC


a zatem, mamy tu na pokładzie TV: 2 tunery, USB, czytnik kart, PC Link, WLAN...

cena około 14 tys pln
[img]http://www.cheapelectricals.co.uk/acatalog/rjphilips37pf9731.jpg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Są już głosy, że Clear LCD - długo oczekiwany układ - w końcu nieobecny w modelu 9830, działa tylko w rozdz. SD, czyli taki sam kwas jak z układem DRC w Sony X.

Inni poszli w tym samym czasie w 100 Hz i 120 Hz - i to działa zawsze.

Ciekawe, który układ będzie miał przewagę w redukcji smugi, reakcje matrycy jakby już nie są obniżane i walka trwa na układy poprawiające obraz.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='TOmeKK' date='15.07.2006, 16:32 ']Są już głosy, że Clear LCD - długo oczekiwany układ - w końcu nieobecny w modelu 9830, działa tylko w rozdz. SD, czyli taki sam kwas jak z układem DRC w Sony X.

Inni poszli w tym samym czasie w 100 Hz i 120 Hz - i to działa zawsze.

Ciekawe, który układ będzie miał przewagę w redukcji smugi, reakcje matrycy jakby już nie są obniżane i walka trwa na układy poprawiające obraz.

Pozdr.
[right][post="7448"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]
masz rację, na jesieni Toshiba pokaże swoje nowe modele serii 68 (następca 58), z ukladem 100Hz w 32, 37, 42"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, wyglada ladnie, ciekawe jak gra. Tutaj do pobrania oficjalna ulotka Philipsa [url="http://tiny.pl/tk95"]Link[/url]
Ale znowu tak jak z 9830 podaja, ze obsluguje 1080p a specyfikacja formatow wideo konczy sie na 1080i... Moze jednak nie pociagnie 1080p :rolleyes:

Pozdrowienia
Tomek

Edytowane przez tomekfff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='tomekfff' date='15.07.2006, 20:07 ']Ale znowu tak jak z 9830 podają, że obsługuje 1080p a specyfikacja formatów wideo kończy sie na 1080i... Może jednak nie pociągnie 1080p :rolleyes:[/quote]


Philips kiedyś po ulotce o 9830, się tłumaczył, że to p na końcu oznacza 1080 pixeli!!!!!!!! (sic!) a nie progressive.


Angole piszą, że 1080p nie działa w nowym. I że PS3 też nie na 100% z 1080p.

ALE na bank - zewnętrzne scalery mają 1080p - i jak ktoś chce miec mniej- to może mieć.
Future proof dla mnie to 1080p po HDMI.

To jako drugi dogmat.

Pierwszy dogmat to zawsze - że plazmy są do aptek!! :)


Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko analogicznie 42PF 9731D nie jest FULL HD, odsyłam do strony [url="http://www.shopzilla.de/12_-_cat_id--11520000__keyword--hyperbandtuner__prod_id--457610278"]http://www.shopzilla.de/12_-_cat_id--11520...d_id--457610278[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście, tylko model 37PF9731D jest Full HD, a model 42 cale już nie.
Dziwi bardzo polityka Philipsa, co za gamonie tam siedzą, zobaczcie przecież,
37PF9731D jest full, a 42PF9731D już tylko 1366x768.
A model flagowy 42PF9831D, który chociażby z racji oznaczenia powinien być następcą 42PF9830, też nie jest FullHD. Dlaczego poprzedni model był full, a następca już nie? Czy ktoś może na to odpowiedzieć.
Nie ma w tym żadnej logiki.
Mimo, że ten model 9831D jest fantastyczny pod każdym względem, to jednak ta jedna rzecz go dyskwalifikuje.
Philipsie, dlaczego tak zrobiłeś, wytłumacz się, bo nijak nie ma w tym logiki (może jakaś kobieta decydowała :rolleyes: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='AreckiW' date='15.07.2006, 22:34 ']rzeczywiście, tylko model 37PF9731D jest Full HD, a model 42 cale już nie.
Dziwi bardzo polityka Philipsa, co za gamonie tam siedzą, zobaczcie przecież,
37PF9731D jest full, a 42PF9731D już tylko 1366x768.
A model flagowy 42PF9831D, który chociażby z racji oznaczenia powinien być następcą 42PF9830, też nie jest FullHD. Dlaczego poprzedni model był full, a następca już nie? Czy ktoś może na to odpowiedzieć.
Nie ma w tym żadnej logiki.
Mimo, że ten model 9831D jest fantastyczny pod każdym względem, to jednak ta jedna rzecz go dyskwalifikuje.
Philipsie, dlaczego tak zrobiłeś, wytłumacz się, bo nijak nie ma w tym logiki (może jakaś kobieta decydowała  ;) )
[right][post="7461"][/post][/right][/quote]
Faktycznie, to wszystko nie trzyma sie "kupy" :P W dobie gdzie wszystkie firmy daza do 1080p na minimum 42" Philips robi takie cos :) Powrot do korzeni??? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='DZIELNA6' date='15.07.2006, 21:18 ']Tylko analogicznie 42PF 9731D nie jest FULL HD, odsyłam do strony [url="http://www.shopzilla.de/12_-_cat_id--11520000__keyword--hyperbandtuner__prod_id--457610278"]http://www.shopzilla.de/12_-_cat_id--11520...d_id--457610278[/url]
[right][post="7459"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]
pisząc "analogicznie " odniosłem się do modeli serii 9830, jak wiadomo 32PF9830 tez nie jest full, chodziło o następcę tej serii, a nie czy jest full czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='AreckiW' date='15.07.2006, 22:34 ']rzeczywiście, tylko model 37PF9731D jest Full HD, a model 42 cale już nie.
Dziwi bardzo polityka Philipsa, co za gamonie tam siedzą, zobaczcie przecież,
37PF9731D jest full, a 42PF9731D już tylko 1366x768.
A model flagowy 42PF9831D, który chociażby z racji oznaczenia powinien być następcą 42PF9830, też nie jest FullHD. Dlaczego poprzedni model był full, a następca już nie? Czy ktoś może na to odpowiedzieć.
Nie ma w tym żadnej logiki.
Mimo, że ten model 9831D jest fantastyczny pod każdym względem, to jednak ta jedna rzecz go dyskwalifikuje.
Philipsie, dlaczego tak zrobiłeś, wytłumacz się, bo nijak nie ma w tym logiki (może jakaś kobieta decydowała  :) )
[right][post="7461"][/post][/right][/quote]


Ja już nic z tego nie rozumię, odsyłam do strony [url="http://www.dcsat.com/loewe_tv_item.asp?product_id=742"]http://www.dcsat.com/loewe_tv_item.asp?product_id=742[/url] , może mi to ktoś wytłumaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='DZIELNA6' date='17.07.2006, 22:47 ']Ja już nic z tego nie rozumię, odsyłam do strony [url="http://www.dcsat.com/loewe_tv_item.asp?product_id=742"]http://www.dcsat.com/loewe_tv_item.asp?product_id=742[/url] , może mi to ktoś wytłumaczy
[right][post="7512"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

niestety sie chopoki z dcsat pomyliły.
ściągnijcie sobie PDFkę ze strony Philipsa, model 42PF9731D to niestety 1366x768.
[url="http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpindex.pl?slg=ENG&cat=FLAT_TV_CA&sct=LCD_EXTRA_LARGE_GT40_SU&session=20060717194322_217.116.100.229&grp=TV_GR&ctn=42PF9731D/37&mid=Link_ProductInformation&hlt=Link_ProductInformation"]Philips web site[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='AreckiW' date='15.07.2006, 23:34 ']rzeczywiście, tylko model 37PF9731D jest Full HD, a model 42 cale już nie.
Dziwi bardzo polityka Philipsa, co za gamonie tam siedzą, zobaczcie przecież,
37PF9731D jest full, a 42PF9731D już tylko 1366x768.
A model flagowy 42PF9831D, który chociażby z racji oznaczenia powinien być następcą 42PF9830, też nie jest FullHD. Dlaczego poprzedni model był full, a następca już nie? Czy ktoś może na to odpowiedzieć.
Nie ma w tym żadnej logiki.
Mimo, że ten model 9831D jest fantastyczny pod każdym względem, to jednak ta jedna rzecz go dyskwalifikuje.
Philipsie, dlaczego tak zrobiłeś, wytłumacz się, bo nijak nie ma w tym logiki (może jakaś kobieta decydowała  :) )
[right][post="7461"][/post][/right][/quote]

Podobnie dziwne rzeczy wyprawiają chłopaki z Samsunga którzy po modelu z przed dwóch lat 46" full HD nie wypuścili nic full :) No ale pod koniec roku ma być M91 który będzie full. Nareszcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Lizarazu' date='09.08.2006, 14:27 ']Podobnie dziwne rzeczy wyprawiają chłopaki z Samsunga którzy po modelu z przed dwóch lat 46" full HD nie wypuścili nic full :) No ale pod koniec roku ma być M91 który będzie full. Nareszcie
[right][post="8127"][/post][/right][/quote]

W tej sprawie dzwoniłem do Działu obsługi klienta Philips Polska. Poinformowałem ich o błędnych informacjach w najnowszym katalogu Philipsa '' Elektronika konsumencka 2006''
Mianowicie na str. 13 w ogólnym opisie podano, że model 42PF9731 D ma rozdzielczość 1920x1080p bez układu Clear Lcd, natomiast w specyfikacji technicznej na str. 68 podano na odwrót; rozdzielczość 1366x768p ale z Clear Lcd. Wiecie co mi odpowiedziano ? W katalogu jest faktycznie błąd, ale stanowczo stwierdzono, że po wniklywych upewnieniach się zapewniają, że w/w model jest FULL HD. Wierzyć, czy nie wierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Lizarazu' date='09.08.2006, 14:27 ']... ma być M91 który będzie full...[right][post="8127"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Małe sprostowanie ...M91 ...No nie będzie. Będzie dopiero seria F - zobacz osobny wątek o M71

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Olatigid napisał, że seria 96 to większe rozmiary i full HD.

91,92 to rozdz. WXGA.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='TOmeKK' date='09.08.2006, 18:37 ']Olatigid napisał, że seria 96 to większe rozmiary i full HD.

91,92 to rozdz. WXGA.

Pozdr.
[right][post="8149"][/post][/right][/quote]

oki mój błąd sorki :)

Edytowane przez Lizarazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Info od Pana AreckiegoW : ) I co wy na to?

[img]http://img96.imageshack.us/img96/1352/philipsflatscreenuebersichtda5.png[/img]

[quote]To jest oficjalna tabela z macierzystej strony Philipsa.
Niestety polski oddział ściemnia mówiąc, że 42PF9731D jest FullHD.[/quote]

uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oczywiście że nie jest
tylko 37" w serii 9731 !!!

a takie twierdzenie Philipsa PL, świadczy o ich wiedzy na temat własnych produktów
żenujace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ich stronie www jest więcej drobnych kwiatków.
Zdecydowanie powini zadrudnić konsultanta od spraw technicznych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Lizarazu' date='10.08.2006, 02:15 ']Na ich stronie www jest więcej drobnych kwiatków.
Zdecydowanie powini zadrudnić konsultanta od spraw technicznych :D
[right][post="8172"][/post][/right][/quote]
Witam
Forum odwiedzam od niedawna kiedy to zaczalem rozgladac sie za sprzetem HD do kupienia i szukam wszelkich informacji. Z pewnoscia jestem wiekszym laikiem od wiekszosci z Was ale powiem, ze dotychczas najwieksze wrazenie zrobil na mnie PHILIPS 42PF9831D mimo, ze nie jest FULL HD. Teraz mam niezla zagwozdke. Ale nie rozumie do konca jak to jest i jakie ma praktyczne znaczenie, ze resolution jest tylko 1366x768 (chciaz Video formats sa m.in. 1280x720p (3Fh) i 1920x1080i (2Fh)-FullHD) a moje oko odbiera ten obraz jako najlepszy. Porownywalem emisje filmow prezetacyjnych z zalozenia Full HD. Co tak na prawde trace nie kupujac Full HD. Wg sprzedawcy z salonu ten PHILIPS jest obecnie najlepszym rowziazaniem. Za ok. 2 lata na rynku ma pojawic sie cos nowego, swego rodzaju hybryda LCD i Plazmy. Moze wiec nie w samej rozdzielczosci tkwi sedno sprawy? Zakup planuje na pazdziernik/listopad. Po powrocie z urlopu. Poki co jestem zdecydowany na PHILIPSA chociaz nie jest Full HD. Podziele sie wrazeniami po zakupie.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Philips ma bardzo dobry upscaler/deinterlacer pracujacy na bazie algorytmu Bob. To sprawia ze obraz na tych TV zyskuje (albo traci, degustibus non disputandum) poprzez wprowadzenie efektu "przestrzennosci" i obrazu jakby byl odtwarzany z kamer DV. Dla mnie to jest na razie interesujace (mam 42PF9830, a w zasadzie mialem bo sie zepsul) bo jest inne, nie wiem czy na dluzsza mete ale wydaje mi sie ze na dzisiaj to dodatkowa atrakcja bo moge sobie obejzec moje stare filmy od nowa a w przyszlosci to bedzie po prostu doby obraz (ale z kolorami typu Philips/LG i byc moze JVC w odroznieniu od Sony/Samsung). W modelach 9831 i nowszych "processing power" upscallera jest dwukrotnie wiekszy wiec efekty pewnie sa jeszcze lepsze. Jezeli chodzi o rozdzielczosc to wg. badan przeprowadzanych przez japonskich naukowcow zmysl wzroku obejmuje kat widznie jakies 30 stopni, z ktorych "srodek" jest skoncentrowany na statycznych szczegolach a to co jest postrzegane katem oka na ruchu i wrazeniach z tym zwiazanych. Z tego wynika ze maksymalny efekt ( w sensie wciskania w fotel) osiaga sie ogladajac TV z odleglosci okolo 2,5-3 przekatnych ekranu. Teraz musisz sobie odpowiedziec na pytanie jakiej wiekosci przedmioty/szczegoly jestes w stanie dostrzec z tej odleglosci. Sprawdzalem to na sobie i nie stwierdzilem istotnej dla mnie roznicy pomiedzy 720p a 1080i w ruchomych obrazkach. Mam tez 32" Sony 1366 x 768 i poza upscalingiem i rozmiarem nie widze wielkich roznic (co z reszta slowami swoich oficjeli potwierdza Philips mowiac ze jest wiele bardziej istotnych (niz rozdzielczosc) parametrow obrazu ktore mozna poprawic).
Pozostaje jeszcze pytanie czy bardziej cie interesuja ruchome obrazki czy np. wyswietlanie zdjec. I zwrocilbym uwage na awaryjnosc bo jest kilka ostrzezen na np. avs. Edytowane przez andy95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Kortino' date='10.08.2006, 21:52 ']Witam
Forum odwiedzam od niedawna kiedy to zaczalem rozgladac sie za sprzetem HD do kupienia i szukam wszelkich informacji. Z pewnoscia jestem wiekszym laikiem od wiekszosci z Was ale powiem, ze dotychczas najwieksze wrazenie zrobil na mnie PHILIPS 42PF9831D mimo, ze nie jest FULL HD. Teraz mam niezla zagwozdke. Ale nie rozumie do konca jak to jest i jakie ma praktyczne znaczenie, ze resolution jest tylko 1366x768 (chciaz Video formats sa m.in.  1280x720p (3Fh) i 1920x1080i (2Fh)-FullHD) a moje oko odbiera ten obraz jako najlepszy. Porownywalem emisje filmow prezetacyjnych z zalozenia Full HD. Co tak na prawde trace nie kupujac Full HD. Wg sprzedawcy z salonu ten PHILIPS jest obecnie najlepszym rowziazaniem. Za ok. 2 lata na rynku ma pojawic sie cos nowego, swego rodzaju hybryda LCD i Plazmy. Moze wiec nie w samej rozdzielczosci tkwi sedno sprawy? Zakup planuje na pazdziernik/listopad. Po powrocie z urlopu. Poki co jestem zdecydowany na PHILIPSA chociaz nie jest Full HD. Podziele sie wrazeniami po zakupie.
Pozdrawiam
[right][post="8212"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Witaj,

W najnowszym wrześniowym wydaniu What Hi-Fi jest mały test tego LCD Philipsa 42PF9831D.
Napisali, że jest to najlepszy LCD jaki kiedykolwiek testowali (nie testowali jeszcze nowego Samsunga 40M71). Napisali też, że niewiele mu brakuje, żeby zagrozić najlepszym plazmom (kolejny dowód na to, że najlepsze plazmy są lepsze od najlepszych LCD). Napisali w konkluzji, cytuję, tłumacząc z angielskiego: " to mógłby być najlepszy płaski TV na świecie", a dlaczego nie jest? bo nie jest FullHD, i każdy sygnał z 1080i i 1080p musi downskalować, co ma wpływ na ostrość. Skrytykowali też horrendalną cenę, jak na 720p 42 cale LCD.
Ale dostał max. czyli 5 gwiazdek Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[img]http://www.eisa-awards.org/history/2006-2007/images/video/Philips_37PF9731D.jpg[/img]

No to mamy EUROPEAN HIGH-END LCD TV ; - ) Już niedługo teścik będzie co w nim takiego boskiego :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OOOOOOOOooooooooooooo
pierwsze zabawy z 37PF9731D dały wynik taki, że ów nie przyjmuje płynnie 1080p, obraz jest wyświtlany, po chwili TV się wygasza , po kilkunastu sekundach znów świeci, trochę dłuzej, triochę krócej, jednym słowem kicha póki co z 1080p !!!
mam nadzieję, że to moze dany egzemplarz ma coś z softem ale pozostaje sprawdzić na drugim egzemplarzu...
początki roczarowują niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='olatigid' date='25.08.2006, 00:32 ']OOOOOOOOooooooooooooo
pierwsze zabawy z 37PF9731D dały wynik taki, że ów nie przyjmuje płynnie 1080p, obraz jest wyświtlany, po chwili TV się wygasza , po kilkunastu sekundach znów świeci, trochę dłuzej, triochę krócej, jednym słowem kicha póki co z 1080p !!!
mam nadzieję, że to moze dany egzemplarz ma coś z softem ale pozostaje sprawdzić na drugim egzemplarzu...
początki roczarowują niestety
[right][post="8955"][/post][/right][/quote]

:lol::)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...