Skocz do zawartości
mateusz74

jaki projektor full-hd?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć jestem tu nowy,

proszę o pomoc:

zastanawiam się nad zakupem projektora, aktualnie mam std telewizor 21" Thomsona - no coments. Po przejrzeniu wpisów myślę o Mit - Hc3800 lub opt H20. Mam pokój 4x4. Jaką mogę osiągnąć maksymalną przekątną jeśli postawię projektor około 3,5 do 4m od ekranu ?

dziękuję z góry za poradę i info. I generalnie na co zwrócić uwagę

pozdrawiam

tadek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według testów czerń jest porównwalna lub bardzo zbliżona natomiast kolory i ostrość obrazu zdecydowanie na korzyść hc3800, kolega z proacu zamówił juz hc 3800 więc myslę że wkrótce bedę miał okazje porównac go face tu face z moja optomką :angry:

Skalmen dzięki za info daj znać jak wypada porównanie. Nie mnie nie goni ale w ciągu miesiąca trzeba coś wybrać.

Co do ekrany to coś rozwijanego elektrycznego rozumiem że około 100"do 120" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Jaką mogę osiągnąć maksymalną przekętną jeśli postawię projektor około 3,5 do 4m od ekranu ? ...

Odległość ekran - soczewka: 3,5m

Mitsu: 78...114"

http://global.mitsubishielectric.com/bu/pr...c.html?p=hc3800

Optoma: 88...105"

http://www.projectorcentral.com/Optoma-HD2...culator-pro.htm

Co do ekranu, Screen Goo to bardzo dobre rozwiązanie, stosunek cena / jakość jest nie do pobicia, ino co ja osobiście zrobiłbym ekran ramowy, jakaś gładka płyta plus rama, płyta do malowania; w razie czego taki ekran przeniesiesz / sprzedasz, takiego namalowanego na ścianie już nie... ;) Cinematic zamieścił przepis jednego z klientów: http://www.cinematic.pl/doc/screen_goo_sam...ny_projekt.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do ekranu, Screen Goo to bardzo dobre rozwiązanie, stosunek cena / jakość jest nie do pobicia, ino co ja osobiście zrobiłbym ekran ramowy, jakaś gładka płyta plus rama, płyta do malowania; w razie czego taki ekran przeniesiesz / sprzedasz, takiego namalowanego na ścianie już nie... ;) Cinematic zamieścił przepis jednego z klientów:

dzięki za info. Zdecydowanie jestem za rozwijanym - jednak jest to pokój nie tylko do oglądani filmów, choć bedę go musiał trochę przemeblować nie wyobrażam sobie jednej białej ściany. Może jakać podpowiedź co do rozwijanego elektrycznego miedzy 100-114"

dzięki z góry.

Tadek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki za info. Zdecydowanie jestem za rozwijanym - jednak jest to pokój nie tylko do oglądani filmów, choć bedę go musiał trochę przemeblować nie wyobrażam sobie jednej białej ściany. Może jakać podpowiedź co do rozwijanego elektrycznego miedzy 100-114"

dzięki z góry.

Tadek

ja moge z czystym sercem polecic ekrany firmy Suprema, posiadam taki z serii Andromeda rozwijany elektrycznie, wymiar 224x184 powierzchnia projekcji 214x114, mat grey mam go od 2 lat niefaluje sie, nie ma żadnych zmarszczek jestem bardzo zadowolony , kupiłem go za 1700 pln ale nie wiem jak teraz z cena, kolega ma ekran firmy taga tez polecam nie pamietam typu ale elektryczny tanszy bo za 1100 pln , i tez niezły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za radę\

Mam jeszcze pytanie czy parametr kontrastu w HC3800 na poziomie 4000:1 w porównaniu do np 10.000:1 w Sanyo PLV-Z700 ma znaczenie ?? A może ważniejsza jest jasność HC3800 ma 1300 a PLV-Z700 - 1200. Dodatkowo ma możliwość przesuwania obrazu nie znalazłem tego w HC3800. Ja po przyjrzeniu się poleconych przez Ciebie stronach z kalkulatorem mam problem z ustawieniem HC3800 zoom 1,5 a w PLV-Z700 zoom 2, do tego poziom hałasu HC3800 31-25 PLV-Z700 21-26 który z nich jest lepszym wyborem, ceny zbliżone ??

mam zgryza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki za radę\

Mam jeszcze pytanie czy parametr kontrastu w HC3800 na poziomie 4000:1 w porównaniu do np 10.000:1 w Sanyo PLV-Z700 ma znaczenie ?? A może ważniejsza jest jasność HC3800 ma 1300 a PLV-Z700 - 1200. Dodatkowo ma możliwość przesuwania obrazu nie znalazłem tego w HC3800. Ja po przyjrzeniu się poleconych przez Ciebie stronach z kalkulatorem mam problem z ustawieniem HC3800 zoom 1,5 a w PLV-Z700 zoom 2, do tego poziom hałasu HC3800 31-25 PLV-Z700 21-26 który z nich jest lepszym wyborem, ceny zbliżone ??

mam zgryza

plv-z700 to najtanszy w ofercie lcd z przysłona dynamiczną, pomoga ona z czernia ale ma wadę kiedy jest scena mieszana tj troche ciemna troche jasna nie ma wpływu na obraz który bez niej w przypadku z700 ma zdecydowanie słabsza czerń niz hc 3800 który zawszeswieci tak samo czy scena mieszana czy bardzo ciemna, a poniewaz wiekszośc scen w filmach jest mieszana to hc bedzie porostu miał lepszy kontrast i czerń, napewno jest tez lepszy w wyswietlaniu szczegółów w ciemnych scenach, z700 tylko w scenach kiedy jest praktycznie całkiem ciemny obraz, poza tym hc3800 ma barzdziej nasycone kolory i kinowy obraz,także ostrzejszy według recenzji, napewno ustawienie jest ważne jesli nie masz mozliwosci umiejscowienia projka mniej wiecej na wprost ekranu to musisz niestety kupic lcd z lensshiftem np z700,chałasem sie nie przejmuj bo 25 db praktycznie jest niesłyszalne podczas ogladania filmów, ja mam teraz 27 db i praktycznie go nie słysze, a sanyo sa znane z tego że np przy podwieszeniu odwrotnie pod sufitem sa duzo głosniejsze niz w ich opisie , ja jestem zatwardziałym zwolennikiem DLP,Lcd maja dla mnie za miękki obraz i za słabo nasycone kolory,poza tym z700 jest na panelach organicznych które zuzywaja sie co odbija sie na jakosci obrazu, ale to ja i dlatego wziąłbym mitsu, może niech wypowie śię ktoś z właścicieli lcd dla równowagi, bo nie chciałbym żebys kierował sie tylko moją opinią, potem jak ci sie nie spodoba to będzie na mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem zatwardziałym zwolennikiem DLP,Lcd maja dla mnie za miękki obraz i za słabo nasycone kolory,poza tym z700 jest na panelach organicznych które zuzywaja sie co odbija sie na jakosci obrazu, ale to ja i dlatego wziąłbym mitsu, może niech wypowie śię ktoś z właścicieli lcd dla równowagi, bo nie chciałbym żebys kierował sie tylko moją opinią, potem jak ci sie nie spodoba to będzie na mnie :

Widzę im dalej tym więcej drzew. To może krótkie wyjaśnienie dla totalanego laika różnica LCD - DLP. Bo to coś całkiem nowego. Sam opis różnicy mnie przekonuje: nasycenie ostrość ,to jakie zalety ma LCD ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę im dalej tym więcej drzew. To może krótkie wyjaśnienie dla totalanego laika różnica LCD - DLP. Bo to coś całkiem nowego. Sam opis różnicy mnie przekonuje: nasycenie ostrość ,to jakie zalety ma LCD ??

DLP to technologia bazujaca na zucaniu obrazu przez kręcące siekoło barwne na miliony malutkich lusterek, a LCD to 3 lampy lcd , generalnie panele lcd maja tendencje do wypalaniasie i z czasem pogarszania jakosci obrazu, dlp swieci od poczatku do konca tak samo,

Zaletami LCD sa wiekszy zoom często 2,0 i mozliwosc przesuwania obrazu w osi w bok jak i góra dół nawet w najtanczych modelach, czyli mówiąc krótko mozesz postawic proja nie na przeciw ekrany i ponizej lub powyżej i z tej samej odległosci bedziesz miał wiekszy opbraz niz z DLP

DLP jesli nie widzisz efektu teczy!!! to wazne zeby to sprawdzić, maja ostrzejsze bardziej nasycone kolory, zazwyczaj lepsze szczegoły w ciemnych scenach i ostrzejszy obraz ale nie zawsze.

ponizej zdjecia dla porównania, pamietaj tylko ze to zdjęcia i nigdy nie oddadza pełnego obrazu różnic

sanyo:

e3fc704b1f5faf5emed.jpg

mitsubishi

72ab783748c511bcmed.jpg

nie wiem jak ci to prosciej przedstawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DLP jesli nie widzisz efektu teczy!!! to wazne zeby to sprawdzić, maja ostrzejsze bardziej nasycone kolory, zazwyczaj lepsze szczegoły w ciemnych scenach i ostrzejszy obraz ale nie zawsze.

Ok wszystko jasne: rozumiem, że efekt tęczy to np w przypadku Mistubishi na zdjęciu lekki rozproszenie światła woków lampy z prawej strony statku??

dzięki za wyjaśnienia, teraz pozostaje tylko poczekać na lekki spadek cen poniżej 5000PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaletami LCD sa wiekszy zoom często 2,0 i mozliwosc przesuwania obrazu w osi w bok jak i góra dół nawet w najtanczych modelach, czyli mówiąc krótko mozesz postawic proja nie na przeciw ekrany i ponizej lub powyżej i z tej samej odległosci bedziesz miał wiekszy opbraz niz z DLP

DLP jesli nie widzisz efektu teczy!!! to wazne zeby to sprawdzić, maja ostrzejsze bardziej nasycone kolory, zazwyczaj lepsze szczegoły w ciemnych scenach i ostrzejszy obraz ale nie zawsze.

Zależy o jakim przedziale cenowym mówimy... jeśli do 5-6 tyś to zgoda - pomijając głośność projektora i elastyczność montażu, a biorąc pod uwagę sam obraz to w tym przedziale cenowym DLP jest lepszym wyborem (poza tymi bardziej nasyconymi kolorami czy ostrzejszym obrazem bo to już zależy od konkretnego modelu a nie od tego czy to jest 3LCD, DLP czy LCoS).

W każdym razie z tej dwójki - HC3800 czy Z700 to w ogóle bym się nie zastanawiał i brał tego pierwszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W każdym razie z tej dwójki - HC3800 czy Z700 to w ogóle bym się nie zastanawiał i brał tego pierwszego.

dzięki za sugestię bardzo cenną w moim przypadku. Ale być może w tym przedziale bliżej 5000PLN jest coś jeszcze o czym nie słyszałem a godne polecenia. Tak jak wspomniałem jest totalnym laikiem aczkolwiek miłośnikiem kina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam że nowy Epson EH-TW2900 jest lepszy od wspomnianego Sanyo, cena podobna. Przynajmniej panele ma nieorganiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok wszystko jasne: rozumiem, że efekt tęczy to np w przypadku Mistubishi na zdjęciu lekki rozproszenie światła woków lampy z prawej strony statku??

dzięki za wyjaśnienia, teraz pozostaje tylko poczekać na lekki spadek cen poniżej 5000PLN

Nie , to wynika z bardziej jaśniejszego obrazu z DLP, dlatego na zdjęciu jest ta lampa jaśniejsza - efekt tęczy to juz bardziej mit służący straszeniu kupujących - ogłądałem dwa dlp - infocusa i moją optomę i nie widziałem żadnego efektu tęczy - przy kołach kolorów wirujących z prędkością 7 x tego efektu nie ma. Choć oczywiście lepiej samemu się o tym przekonać :) Ale bardziej zwróć uwagę na hałas - te koła wirują b. szybko i to one bardziej hałasują niż wentylatory chłodzące projektor. Lcd-eki są cichsze choć podczas ogladania filmów z dźwiękiem dolby lub dts to i tak nie ma znaczenia :)

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Również zastanawiam się nad kupnem hc3800. Wczesniej myslalem nad benq w1000, ale nie udalo mi sie za wiele znalezc o tym projektorze i w ciemno wole nie kupowac. Na forum tez sie nikt nie wypowiadal na jego temat. Jest tanszy od mitsu o jakies 900zl, parametry podobne, tez dopiero teraz wszedl na rynek, ale zadnych testow i malo info na jego temat.

Mial ktos moze stycznosc z tym projektorem? Czy ktos sie moze o nim wypowiedziec? Caly czas sie waham jeszcze miedzy tymi dwoma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Również zastanawiam się nad kupnem hc3800. Wczesniej myslalem nad benq w1000, ale nie udalo mi sie za wiele znalezc o tym projektorze i w ciemno wole nie kupowac. Na forum tez sie nikt nie wypowiadal na jego temat. Jest tanszy od mitsu o jakies 900zl, parametry podobne, tez dopiero teraz wszedl na rynek, ale zadnych testow i malo info na jego temat.

Mial ktos moze stycznosc z tym projektorem? Czy ktos sie moze o nim wypowiedziec? Caly czas sie waham jeszcze miedzy tymi dwoma.

Benq W1000, to kopia oryginału jakim jest Vivitek H1080FD, który będzie tańszy od Benq'a.

A na dniach będzie wyższy model Viviteka H1085FD - za 5700 zł

Edytowane przez Krzy$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym Vivitek H1082FD to nie tak szybko bedzie. W pierwszej kolejnosci pojawi sie model 1085FD (w tym tygodniu) pozniej 1080FD (poczatek grudnia) i na koncu 1082FD. Wczoraj rozmawialem z dystrybutorem na Polske. Tez sie przymierzam do zakupu Vivitek w tym tygodniu. Najprawdopodobniej w sobote bede w Krakowie i albo wroce z modelem 1085FD albo z jakims innym. Ciekaw jestem jeszcze tego Benq W1000 jak wypadnie w porownaniu z H1080FD.

Pozdrawiam

braavoo

Edytowane przez braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

braavoo daj znać czy coś kupiłeś, strasznie jestem ciekawy co i jak świeci

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przyszlym tygodniu (poniedzialek) cos bede wiedzial o dostawie 1085. Na Polske ma byc az kilka sztuk :-). Normalnie paranoja.

Zobaczymy czy sklep stanie na wysokosci zadania i wyrwie jedna sztuke dla mnie. Osobiscie po nia pojade i zobacze jak dziala na miejscu. Po zabawie z LED-owym maluszkiem LG HS200g mam niezlego gula na tego Viviteka :-). Czemu, otoz Vivitek jako pierwszy umiescil w swojej ofercie projektor full HD na LED-ach.

Szkoda, ze ich flagowiec model 9080 kosztuje ponad 50 tys PLN. Przyszlosc to projektory na LED-ach. Nie martwisz sie o zywotnosc lampy (ok 20.000 h), wylacza sie w ciagu 2 sek, mozesz go przekrecac, obkrecac itd bez obaw, ze przestanie dzialac. Kolory bajka, zero efektu teczy, i calkiem przyzwoita jasnosc jak na 200 ANSI. Porownywalismy go u Autorusa z jego full HD Epson 2000. Daleko maluszkowi z ostroscia i kontrastem do flagowca, ale poczatek calkiem przyzwoity. Autorus moze to potwierdzic.

Dzieki koledze z mojego miasta (dusza nie czlowiek-tyle sprzetu co od niego dostalem do testowania to szok- a do tego ma najtansze w Polsce laptopy i inne rzeczy tez), ktoremu tak na marginesie dziekuje bardzo za mozliwosc obcowania z projektorem LG HS200G (Rafal THANX), mialem mozliwosc przetestowania tego malego i nowego projektorka LG. Na chwile obecna ma najwyzsza jasnosc az 200. Jak w pokoju masz ciemno i nastawisz jasnosc na Normal to obraz o rozdzialce 80 cali, poza ostroscia (kwestia optyki oraz przeznaczenia -business 800x600), wyglada bajecznie, a mozna jeszcze ustawic jasnosc PREZENTACJA. Ah rozochocilem sie na te LED-owe projektory. Musze poczekac jak spadnie cena full hd ponizej 10 kola i bedzie ich wiecej na rynku. Za 3-4 lata pewnie zagosci w moim domu.

Pozdrawiam

braavoo

Edytowane przez braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dopiero zaczynam poszukiwania projektora i bardzo liczę na Waszą pomoc :)

Jaki model byście zaproponowali (ew. jakie minimalne parametry musi mieć) do max 6000 pln, przy następujących założeniach:

- odległość wyświetlania 3 - 5 m (raczej 3, sporadycznie może 5 [jak poprzestawiam meble :)])

- Wyświetlanie POD SPORYM KĄTEM (naprzeciwko krawędzi obrazu) (dobry lens shift?)

- jasne ściany i sufit

- pokój przyciemniany, ale bez możliwości pełnego zaciemnienia (2 okna, w tym 1 duże)

- głównie filmy z PC i Blu-Ray oraz gry na PS3

Do tego miałby być zwijany ekran - jaki rodzaj powierzchni (lub konkretny model) polecacie przy powyższych założeniach.

Z góry wielkie dzięki!

Pozdrawiam,

Wiktor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam podobny dylemat. Zastanawiam się nad Optomą HD20 a Espnem TW2900. Początkowo już byłem zdecydowany na Optomę ale doszedłem do wniosku, że mając dosyć niski pokój 2,20 m i oglądając filmy głównie w formacie 2,39:1 i mając w planie wykonanie takiego ekranu o powyższym formacie zaczynam poważnie zastanawiać się nad Epsonem. Czy ktoś miał okazję oglądać ten sprzęt w akcji? Będę wdzięczny za każdą opinie na ten temat, ponieważ sprzęt chcę kupić bardzo szybko.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz odleglosc ok 3 m od powierzchni ekranu to patrz na projektory w duzym zoom-em. Optoma HD20, Vivitek 1080, BenqW1000 nie sa dla ciebie.

Jesli nie mozesz ustawic projektora na wprost ekranu to nie wybieraj projektora DLP tylko LCD. Tylko teog typu projektory maja Lens Shift pozwalajacy swobodnie nakierowac obraz na ekran.

Reszta to juz kwestia dostepnej kasy i wlasnych preferencji oraz gwarancji jaka jest udzielana na sprzet i lampe. Im dluzsza tym lepiej :-).

A Vivitek 1085FD pieknie swieci, ma bardzo ladne kolory i bardzo dobra ostrosc. Trzeba go tylko troche sobie samemu skalibrowac. Obraz jest bardzo naturalny bez nadmiernej plastycznosci.

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie mam niskie tzn 217cm, a projektor mogę postawić gdziekolwiek, najlepiej na suficie, długość pomieszczenia 5m, szerokość 4,4m - kanapa ok 3,5m od ekranu.

Chciałem kupić vivitek 1080fd lub 1085fd ale niestety mają duży offset i wtedy będę miał mały ekran. W planach mam wykonanie lub zakup ekranu 2,39:1, dlatego potrzebny mi lepszy zoom - poprawcie mnie jeśli się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz 5 m to nie jest tak zle. Vivitek da ci ok 110-120 cali i spokojnie ci to wystarczy. Skoro bedziesz ogladal z odleglosci ok 3,5 m to nie ma sensu wiekszego bo nie ogarniesz go wzrokiem a to bardzo meczy w trakcie ogladania. Najlepiej usiadz sobie na kanapie i na sucho zobacz jaka powierzchnie jestes w stanie ogarnac wzrokiem i do tego sobie zmierz ile cali potrzebujesz. Ja z odleglosci ok 3,5 m max 120 cali. Za kilka lat beda projektory 3D to wtedy sie pomysli o czyms wiekszym zeby byl efekt taki jak w IMAX ale narazie spokojnie wystarczy.

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najchętniej brałbym Vivitek ale ten offset mnie przeraża 100'' to offset 40cm+uchwyt 5cm + projektor 5cm = ok 50cm, wysokość pokoju 2,17.

217 - 48 - 125 = 44cm od podłogi.

Chcę kupić lub samemu zbudować ekran o stałej wysokości - wysokość pomieszczenia to 217cm. W formacie 16/9 maksymalna wysokość to ok 125cm a szerokość ok 222cm (czyli 100''). Natomiast w formacie 2,39/1 wysokość nie zmienia się czyli 125cm, a szerokość ok 299cm. Wtedy łatwiej zrobić fajne bordery przesuwane po bokach.

Nie wiem czy Epson TW nie sprawdzi się tutaj lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...