Skocz do zawartości
mateusz74

jaki projektor full-hd?

Rekomendowane odpowiedzi

chcałbym uzyskac porade w kwestii wyboru projektora 1080p najlepiej od użytkowników takiego sprzętu.myślałem o infocusie x10 ze względu na cenę i jakość obrazu według róznych opinii w necie.nie miałem natomiast możliwości porównania projektorów dlp i lcd której to technologi obawiam sie zarówno ze względów problemu rozbierznośći kolorów jak i charakterystyki obrazu-tv lcd absolutnie mi nie odpowiadał więc wybrałem plazmę dlatego tezteraz bardziej skłaniam sie do technologi dlp.

odległośc proja od ekranu będzie około 4m ,odległośc oglądania około 3m wielkośc ekranu 170cm podstawa czyli około 80 cali.pokój raczej zaciemniony lecz nie przygotowany czyli jasne sciany i biały sufit.

będe bardzo wdzięczny za porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam epson TW-2000, gra bardzo ładnie. Może pomysł o nim. Teraz wychodzi nowy model wiec ten możne potanieć

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten projektor (jak i wiele innych starszych modeli) potaniał na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy, tylko, że.....kursy walut poszybowały i te niższee ceny są mało zauważalne w PLN. Niektóre projektory zaczęły wręcz lekko drożeć.

Zresztą ten schemat dotyczy właściwie całej elektroniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie polecam mój sprzet czyli Optoma HD 800x, do dostania w tej chwili za ok 1200 euro , ma według opini lepsza czern niz infocus x10, reszta bardzo zblizona, osobiscie jestem z niego bardzo zadowolony, wymaga tylko kalibracji bo fabryczne nastawy sa do niczego, jesli kupisz napisz mi na pw przesle ci swoje

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam epson TW-2000, gra bardzo ładnie. Może pomysł o nim. Teraz wychodzi nowy model wiec ten możne potanieć

Autorus

tak myślałem o nim jest to bodajże tw-2800.jest chyba jaśniejszy 1600 ansi tw-2000 jest już raczej cięzki do zdobycia.

obawiam sie trochę zbyt dużej jasności pokój jest nieprzygotowany.co sądzisz o samej specyfice obrazu z projektorów lcd i dlp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten projektor (jak i wiele innych starszych modeli) potaniał na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy, tylko, że.....kursy walut poszybowały i te niższee ceny są mało zauważalne w PLN. Niektóre projektory zaczęły wręcz lekko drożeć.

Zresztą ten schemat dotyczy właściwie całej elektroniki.

kursy walut są dla mnie bez większego znaczenia będe kupował za funty (mieszkam w uk)

infocusa mogę dostać za 900 f,w tej samej cenie mitsubishi hc5500,epson tw2800 1100,

chodzi mi raczej o wskazanie lepszej technologii w kwestii jakości obrazu,obraz na tv lcd jest dla mnie nie do przyjęcia

nawet na drogich modelach sony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja osobiscie polecam mój sprzet czyli Optoma HD 800x, do dostania w tej chwili za ok 1200 euro , ma według opini lepsza czern niz infocus x10, reszta bardzo zblizona, osobiscie jestem z niego bardzo zadowolony, wymaga tylko kalibracji bo fabryczne nastawy sa do niczego, jesli kupisz napisz mi na pw przesle ci swoje

pozdr

dzięki bardzo za konkretną odpowiedż.powiedz mi jescze w jakich warunkach używasz tego proja,jaki ekran,czy porównywałeś z x10 jeśli tak to w jakich warunkach?co z tą ch.....ną tęczą?! i rzekomym bólu głowy?!widziałeś obraz z projów lcd?będę wdzięczny za odpowiedż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak myślałem o nim jest to bodajże tw-2800.jest chyba jaśniejszy 1600 ansi tw-2000 jest już raczej cięzki do zdobycia.

obawiam sie trochę zbyt dużej jasności pokój jest nieprzygotowany.co sądzisz o samej specyfice obrazu z projektorów lcd i dlp.

chyba mnie jednak przeceniłeś w kwestii finansów epson tw2000 jest 100 procent droższy niz mój budżet.....

Edytowane przez mateusz74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tw-2000 w digitalo.pl po 8800zł. A w uk na pewno taniej.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widziałem tw-2000 w digitalo.pl po 8800zł. A w uk na pewno taniej.

Autorus

niezupełnie...w uk ponad 2000 f infocus ,sanyo ,epson 2800, około 900 do 1100 funtów więc róznica znaczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warunki to :mój salon zaadaptowany na kino domowe około35m, ekran mat grey 95 cali przekątna rzucam obraz z około 4,5 metra siedze od ekranu 3,5 metra i jest super

ztego co wiem to w uk optoma do dostania za około 1000 funtów jasli szukasz zdję c i więcej informacji to tu:http://www.avforums.com/forums/dlp-lcd-d-ila-projectors/652836-optoma-hd800x-15.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
warunki to :mój salon zaadaptowany na kino domowe około35m, ekran mat grey 95 cali przekątna rzucam obraz z około 4,5 metra siedze od ekranu 3,5 metra i jest super

ztego co wiem to w uk optoma do dostania za około 1000 funtów jasli szukasz zdję c i więcej informacji to tu:http://www.avforums.com/forums/dlp-lcd-d-ila-projectors/652836-optoma-hd800x-15.html

można ją dostać za 900 funtów zresztą tak samo jak tego infocusa x10(chodzi mi cały czas pogłowie) .czy ekran koniecznie matt grey?co z matt white?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mat grey. No nie wiem , niby ma polepszać kontrast, ale czy tak robi, trudno ocenić.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam mat grey. No nie wiem , niby ma polepszać kontrast, ale czy tak robi, trudno ocenić.

Autorus

tak.według większości opini lepsze do warunków domowych są ekrany matt grey pozostaje jeszcze kwestia parametru gain-te ekrany mają współczynnik od 0.8 do 1.0 pytanie -co będzie lepsze?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam tę Optoma HD 800x i jestem bardzo zadowolony i serdecznie polecam wcześniej miałem epsona lsd i przy zakupie też bałem się tej tęczy ale zaryzykowałem i nie żałuję bo przy tych projach jest to nie zauważalne wręcz ja tego nie widziałem a wyświetlone mam już ze 300h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja przed świętami zaryzykowałem i kupiłem najtańszy projektor FullHD Sanyo PLV-Z700. Rzucam go na ekran Kauber'a z powierzchnią matt grey. Co do funkcjonalności ten zestaw jest całkiem spoko, jedyne co mi nie podpasowało to:

- w z700 mało precyzyjne nastawianie Lens shift

- w z700 coraz głośniej wiatrak zaczyna pracować, na początku był bardzo cichutki ale po 150h projekcji już zaczyna się robić głośno ;/

- w z700 mały kontrast (słaba czerń) nawet przy całkowitym zaciemnieniu pomieszczenia, smużenie a czasem nawet delikatne klatkowanie (nie wiem czy to nie wina karty graf w kompie)

- w ekranie Kauber przy jasnych scenach widać na powierzchni projekcyjnej ziarno, obraz nie jest jednolity tylko widać jakby ekran był pokryty srebrnymi punkcikami które odbijają światło

Generalnie jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny (6,5k za proj i ekran) to jestem zadowolony, za taką cenę warto było przesiąść się z 32" na 99" :closedeyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstawiłem kilka zdjęć z projekcji Optomy HD82.

Zdjęcia zrobiłem sam.

Zalety: duży zakres regulacji LensShiftu, cichy 22 dB, na zdjęciu ustawienia fabryczne - kinowe.

hd82_test_01.jpg

hd82_test_02.jpg

hd82_test_03.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam

Jest okazja, wiec podepne sie pod temat. :lol:

Czy ktos mial stycznosc z nowym, najtanszym modelem 1080p optomy HD800XLV? W internecie nie ma jeszcze zbyt wielu opini.

Ma ona wiekszy kontrat i jasnosc niz model 800X. Rozni sie czyms jeszcze na korzysc? Nie wiem jak model X ale XLV ma podobno kolo barwne o predkosci x2, co zwieksza prawdopodobienstwo wystapienia efektu teczy.

Kolejne pytanie to czy jest sens do pokoju o wymiarach 3.7x3.7 kupowac full HD? Nie widzielm w akcji technologii LCD ani DLP ale sklaniam sie ku DLP (OPTOMA HD65, HD800XLV, HD800X (tylko nie wiem czy do dostania w pl)) . Ekran przy HD800XLV bedzie mial podstawe (bez zumu) ok 170cm, natomiast przy HD65 ok 210cm. Wyliczenia wg kalkulatora z projectorcentral.com. Ktora wielkosc ekranu bardziej odpowiednia przy moich warunkach pokojowych i czy warto doplacac w tym przypadku 100% do najtanszego full HD?

Bede wdzieczy za rady i opinie tych co maja podobny sprzet.

PS. Czy mozna gdzies zobaczyc te projektory w akcji w poblizu katowic? :lol:

Pzdr

Marcin

Edytowane przez kwiatech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysłowice mogą być? ;)

http://www.intertype.pl/?p=productsList&am...mowego---Optoma

Mój pokój ma 4,7x3,4m, ekran i projektor na krótszej osi. Oglądam z 2,4m, ekran szeroki na 176cm. Także 1080p ma IMHO jak najbardziej sens; jedyne przeciwwskazanie to brak szybkiej perspektywy na oglądanie takiego materiału. Jeśli rozważasz 720p, to można wziąć pod uwagę także HD700X, uproszczoną i tańszą wersję HD65.

HD800X swego czasu była w ProjektorAG. Zdaje się że to "klon" niemieckiego sklepu Beamer-Discount i mają swój kanał importu. Teraz tylko XLV.

http://www.beamer-discount.de/beamer/optom...lv-p-23541.html

http://www.projektor-ag.pl/projektor/optom...lv-p-22467.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie za zainteresowanie tematem :angry:

Prosze mi jeszcze powiedziec jak wyglada sprawa z zoom`em w projektorach DLP - czy pogarsza to jakosc obrazu przy maksymalnym zblizeniu?

Ps. windmil jakim projektorem dysponujesz; jesli to nie tajemnica? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mitsubishi HC-1500.

Ogólnie zoom zmniejsza ilość światła przechodzącą przez soczewkę, czyli pisząc po ludzku jasność projektora. DLP mają w większości tę wadę, że posiadają niewielki zakres regulacji zoom'u, co przy okazji przekłada się na niewielką stratę jasności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do optomy HD800X LV - w zasadzie mi pasuje tylko obawiam się hałasu bo deklarowany jest 27db czyli dużo więcej niż u konkurencji. Jak jest z tym hałasem? Nie przeszkadza za bardzo?

OLO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje Mitsu ma 25 dB, wisi mi metr nad głową i w kinie dźwiękowym go nie słyszę, w kinie niemym słychać choć bez dokuczliwości; ale wrażliwość na hałas to każdy ma inną... :hura:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym dołączyć się do wątku i zapytać o projektor 1080p

Jestem na etapie wykańczania pokoju do kina. Pokój na długość 5m, szerokość 3,5m i wysokość 2,30m. Pokój będzie zaciemniony (jest tylko jedno małe okno) oraz jestem w stanie pomalować ścianę na czarno jeżeli to będzie miało sens.

Projektor zamierzam kupić u naszych zachodnich sąsiadów.

W oko wpadł mi optoma hd800x (1350euro) oraz Infocus x10 (950euro) - co myślicie o tych dwóch projektorach?

Czy warto dopłacać do optomy? Czy różnica będzie duża?

I jaki największy obraz będę w stanie uzyskać z tych urządzeń?

Sorry jeżeli moje pytania dla niektórych będą wydawać się "głupie" ale jestem totalnym amatorem jeżeli chodzi o projektory i będę wdzięczny za każdą poradę

Pozdrawiam

Edytowane przez kil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...