Skocz do zawartości
pmcomp

The Island (Wyspa) na blu-ray

Rekomendowane odpowiedzi

[center][url="http://www.fotosik.pl"][img]http://images31.fotosik.pl/434/5c9eaa0e4c8c1df7.jpg[/img][/url][/center]

Czas Świąt był dobrym okresem do zrobienia sobie dobrze czyli m.in. zapodania na tackę odtwarzacza wielu filmów zakupionych wcześniej, których nie było czasu obejrzeć.

Padło m.in na Wyspę czyli The Island z Ewanem McGregorem i piękną Scarlett Johansson. Płytkę tę zakupiłem w Niemczech chyba prawie roku temu i aż tyle musiała czekać na wyrok. Może dlatego, że wydanie blu-ray (które stan na dzień zakupu wyszło chyba tylko w Niemczech, a teraz jest dostępne także w UK) jest "tylko" w poczciwym DD5.1. Mając mnóstwo materiału w formatach Audio HD jakoś nie chciało mi się sięgać po takie starocie.

Bohaterem filmu jest Lincoln Six-Echo, członek izolowanej społeczności, który - jak większość jego pobratymców - wierzy, że pobyt na "Wyspie" to przywilej, gdyż jest to jedyne na świecie miejsce wolne od zanieczyszczeń i skażeń. Pewnego dnia Lincoln Six-Echo odkrywa przerażającą prawdę - cała rzeczywistość w której żyje to starannie zaplanowane kłamstwo. Lincoln Six-Echo wraz z piękną Jordan Two-Delta decydują się na ucieczkę z kontrolowanego społeczeństwa do zewnętrznego świata, o którego istnieniu dotychczas nic nie wiedzieli.

Cóz mogę powiedzieć: warto było sięgnąć. Ścieżka dźwiękowa zrealizowana na bardzo wysokim poziomie. Mniam. Obraz z gatunku "prawie żyletka", jak widać jak Warner chce to potrafi zrobic dobrego bluraya, znakomity skan i obróbka. Film jak film, dla mnie bomba, ja jestem fanem tego typu pomysłów. Sceny pościgów samochodami i tymi powietrznymi rakietowymi skuterami to majstersztyk na miarę Transforrmers czy Die Hard 4.0. Dźwiękowo bardzo duzo się dzieje w tylnych kolumnach, dźwięk otacza, bas jeden z lepszych jakie słyszałem w filmach, jest go dużo ale nie jest natarczywy. Tak jak być powinno.
Dla fanów gatunku pozycja must have.

Pozdro Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chociaż ja oglądałem go tylko na nośniku DVD, ale dźwięk jest tam zrobiony bardzo dynamicznie, a te spadające ciężkie metalowe elementy z ciężarówki podczas pościgu - to prawadziwy majstersztyk dźwiękowy... Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja go mam na HD DVD i dzisiaj zachęcony recenzją obejrzę bo widziałem go ale w .ts 1080. Ale jakość jaka tam była to najwyższy poziom więc inaczej być nie może ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z pod ręki tego reżysera nigdy nie wyszedł dobry film i tym razem nie było inaczej, chociaż muszę przyznać, że z całego dorobku ten chyba najbardziej jeszcze mu wyszedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...