Skocz do zawartości
Gmeru

Nowe odtwarzacze BD: BD-P4600 / BD-P3600 Profile 2.0

Rekomendowane odpowiedzi

Ale tych modeli wychodzi. Nie za często? Ten 4600 to ma mega cienkość! Ale wygląd jest ...... eh pozostawię Wam na pożarcie; )

[quote]Here they are, folks: the world's first wall-mountable Blu-ray player alongside the ultra-sleek BD-P3600 (pictured above). It only takes a glance to see that Samsung has certainly broken away from the boxy mold with its latest BD decks, and we couldn't be happier about it. The BD-P4600 -- which we spotted on the show floor a few days back -- is just 1.5-inches thin with a piano black design, ruby highlights and a clear, "prism-like edging." Both units support Profile 2.0 (BD-Live) interactivity, DVD upscaling, DivX support (huzzah!), touch sensitive controls, 1GB of internal memory and a pair of USB 2.0 ports. Of note, one of those USB sockets will get filled with an included 802.11b/g/n WiFi dongle, but those still wary of cord-free internet can hook things up via Ethernet. Finally, we'll mention that the pair decodes the latest high-res audio formats and includes an HDMI 1.3 port, while the P3600 includes 7.1-channel analog audio outs for good measure. Take a wild guess at the pricing and availability -- you might be close.[/quote]

3600:
[img]http://images6.fotosik.pl/366/79711f69fd79b2e9med.jpg[/img]

4600:
[img]http://images6.fotosik.pl/366/421fe977fc4ed55amed.jpg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=14536&hl="]pisałem[/url] już o nich, że nowy naleśnik się pokazał ;) Ale wiadomo liczy się wnętrze, no i żeby nie były takie awaryjne jak BD-P1500. Aktualnie alledrogo jest zawalone uszkodzonymi Samsungami, ostatnio komuś z forum rysował płytki, a mój nowiutki z polskiej dystrybucji chodził jak młockarnia. Na szczęście ktoś się zlitował i go odkupił :) Mam już tylko BD-P1000, miałem BD-P1400 i BD-1500 i zauważam tendencje spadkową w kwestii jakości wykonania, wiadomo cena czyni cuda :)

Edytowane przez HD Tosiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum

http://forums.highdefdigest.com/blu-ray-ha...icing-info.html

jest taka ciekawostka:

From a very reliable mail order source of mine I have received detailed price information on the 3 new Samsung BLU-RAY players being launched in the Spring of 2009 (or possible delayed until summer). The following mail order prices will only be available once large QTY's of the players become available which may take a few months after product ships.

1. Samsung BD-P4600: Suggested retail store price $499, mail order price around $392. 2 Channel Analog Out, BD-Live, 2 USB Ports, Wireless Dongle Incl.1 GB Built-in Memory, VQE, Auto Adjusting Picture, PC Connected, Slim Design - 39mm, Wall Mountable. Net flix streaming, Wireless ready. Full advanced audio decoding. More expensive because of the slim wall mount design, Lacks 7.1 analog outputs.

2. Samsung BD-P3600: Suggested retail price $399, mail order price around $323. 7.1 Channel, BD Live, 2 USB Ports, Wireless Dongle included, 1GB Built in Memory, VQE, Auto Adjusting Picture, PC Connected. Net flix streaming, Wireless ready. Full advanced audio decoding with 7.1 analog outs for old legacy receivers and preamps.

3. Samsung BD-P1600: Suggested retail price $299, mail order price around $244. 2 Channel Analog Audio Out, BD Live, 2 USB Ports,Ethernet.

P.S.

Warning: Specs and pricing can sometimes change before the product is shipped.

Zapowiada sie chyba ciekawie i warto czekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem że osobiście Design tych modeli (BD-P3600 i BD-P4600)nie przypadł mi do gustu.

BD-P2500 i wcześniejsze bardziej do mnie przemawiały ale wiadomo :rolleyes: o gustach się nie dyskutuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstyd się przyznać ;) ale mi najbardziej podobał się (wizualnie) ich pierwszy BD czyli ten duży masywny BD-P1000 z czytnikami kart, świecącym blulogiem i solidnym wyglądem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung hat die Preise der drei neuen Blu-ray Disc-Player bekannt gegeben, die in den nächsten Wochen in den Handel kommen. Die drei Player kosten wie folgt:

BD-P1600 – 279,00 EUR (März)

BD-P3600 – 399,00 EUR (April)

BD-P4610 – 449,00 EUR (April)

Alle Einzelheiten zu den Blu-ray Disc-Playern finden Sie in unserem umfangreichem Special.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wyjątkiem BD-P1600 mają DivxHD, czy to znaczy, że odtworzą też .mkv? Po LG BD370 kolejne odtwarzacze radzą sobie zplikami HD z internetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specyfikacja:

Art.-Nr.522577-31

[Datenblatt einsehen]

Samsung - BD-P3600 Blu-ray Player, WLAN

BDP3600/EDC

Preis: 323,00 EUR

Dieser Artikel hat noch zusätzliche Versandkosten von 5.90 EUR , die im Artikelpreis noch nicht enthalten sind.

BD-P3600 Blu-ray Player, WLAN

Info zur Lieferung:

[ bestellt ]

x Stk.

323,00 EUR

( enthaltene MwSt. 19.00 % = 51.57 EUR ) [exklusive Versandkosten: 5.90 EUR]

Detailbeschreibung zum Produkt:

Wiedergabeformate

DVD Medien DVD±R / DVD±RW

DVD-Video ja, AVCHD

VC-1 ja

H.264 ja

JPEG ja

Blu-ray ja

HD-JPEG ja

MPEG2 ja

DivX ja (inkl. XviD)

DivX-HD DivX-HD

Audio CD-DA, CD-R, CD-RW, MP3

Blu-ray BD-ROM, BD-R, BD-RE

Dolby Pro Logic Dolby Pro Logic II

Audio-Formate

Dolby Digital ja

Dolby Digital Plus ja

Dolby TrueHD ja

DTS ja

DTS HD ja

Anschlüsse

USB® 2.0 ja, 2x

Komponenten-Ausgang ja

Composite Video Ausgang

HDMI™-Ausgang ja

Audio Analoger 7.1-Kanal Audio-Ausgang

Digitalausgang optisch

Stereo-Ausgang (L / R) ja

Netzwerkanschluss ja

Allgemeine Spezifikationen

BD-Wise für beste Bildqualität mit Samsung TV

Anynet+ (HDMI™-CEC) ja

WLAN ready für drahtlosen Zugriff auf Netzwerk und PC

Streaming Funktion für Musik, Bilder und Videos in High Definition vom PC

USB für Multimediawiedergabe (MP3, JPEG, DivX)

Touch Sensor Bedienung ja

integrierter Speicher 1 GB

Upscaling 1080p

Zusatzfunktionen

BD-Live ja

BD Profile 2.0

Lieferumfang

Fernbedienung ja

Batterie ja

AV-Kabel ja

Bedienungsanleitung ja

Stromverbrauch

Stromverbrauch im Betrieb 30 W

Stromverbrauch Stand-by 0,35 W

Maße und Gewicht

Maße Gehäuse (H x B x T) 55 x 440 x 250 mm

Bruttogewicht 2,4 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już w sklepach nowe modele 1600 (799 zł), 3600 (1118 zł), 4600 (1291 zł). Jak na cenę początkową to tanio, przeważnie z każdym m-cem tanieją, tak było z poprzednimi Samsungami jak i konkurencją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mają, mają (przynajmniej model 4600, bo co do 3600 nie jestem pewny) własny, nowy procesor Samsunga Chelsea, który wg. producenta ma być lepszy niż Reon. Ten sam układ - Chelsea znajduje się w części nowych telewizorów Samsunga i ma zajmować się obróbką wideo. Z tego względu prostsze odtwarzacze np. 1600 mają tylko podstawowe układy wideo - producent zakłada, że klient kupi komplet, telewizor + Blu-ray Samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mają, mają (przynajmniej model 4600, bo co do 3600 nie jestem pewny) własny, nowy procesor Samsunga Chelsea, który wg. producenta ma być lepszy niż Reon. Ten sam układ - Chelsea znajduje się w części nowych telewizorów Samsunga i ma zajmować się obróbką wideo. Z tego względu prostsze odtwarzacze np. 1600 mają tylko podstawowe układy wideo - producent zakłada, że klient kupi komplet, telewizor + Blu-ray Samsunga.

Nie wiesz, czy najtańszy 1600 nie poradzi sobie z .mkv? W każdym razie w żadnym opisie nic nie ma, więc chyba nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się design modelu 4600 , tylko zastanawiam się jak ładowana jest płyta do tego napędu bo gdzieś widziałem że ten napęd jest na specjalnej podstawce pod kątem i to by mi odpowiadało .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wisi (stoi , bo dziurek brak) pod kątem - płyta ładowana jest z prawej strony frontu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw szczególnie funkcji wi-fi. Czy można odwtarzać materiał z kompa poprzez playera podłączonego przez wi-fi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mają, mają (przynajmniej model 4600, bo co do 3600 nie jestem pewny) własny, nowy procesor Samsunga Chelsea, który wg. producenta ma być lepszy niż Reon. Ten sam układ - Chelsea znajduje się w części nowych telewizorów Samsunga i ma zajmować się obróbką wideo.

przepraszam ale czy to znaczy że Frank Lampard podaje dyski i Didier Drogba dba o jakośc obrazu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos mógłby opisać jakie korzyści daje Wifi. Czy można np. film w HD odtwarzać w komputerze i przez wifi przesyłac do BR. Wydaje mi się, że nie, ale prosiłbym kogoś o opisanie korzyści płynących z posiadsania wifi. Zastanawiam sie nad którymś z nowych modeli Samsunga i LG, nie mogę się zdecydować który. LG to głównie .mkv oraz niezłe wykonanie. Samsung 1600 to atrakcyjne cena i podobno super obraz, Samsung 3600 dodatkowo wifi oraz wcześniej pisano o DivXHD (ale jak z tym jest?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie tez intersuje temat tego wifi bo zamierzam kupic na dniach.

czy komp wted widzi bluraya jako monitor czy po rpostu dostaje sie jakis soft typu menedzer ftp i przezuca sie filmy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ponawiam pytanie czy Samsung BD-P1600 czyta mkv w ogóle oraz z profilem 5.1 z którymi nie radzi sobie LG BD 370.?

tu znalazłem taki opis:

Bildformate

? Blu-ray, AVCHD, DVD-Video, DVD+-R/RW, JPEG, DivX, XVid

? VC-1, MPEG2, H.264

? JPEG-HD

? 1080p Upscaling von DVD

Edytowane przez mauryc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BD-P4600 mieliśmy już okazję testować, pełna recenzja znajdzie się w specjalnym trzecim już wydaniu PC World Extra HDTV, które w kioskach znajdziecie już na dniach. Co do odtwarzacza - z nośników USB i płyt MKV nie jest odczytywane. Podobno da się te pliki odtwarzać za pośrednictwem sieci (WiFi lub Ethernet). Piszę podobno bo niestety pomimo heroicznym prób nam nie udało się zmusić do odtwarzania plików z sieci tego odtwarzacza. Próbowaliśmy po sieci kablowej, bo standardowo Samsung nie obsługuje WiFi. Niezbędne jest do tego dokupienie specjalnego klucza USB (kontroler WiFi). Standardowe kontrolery WiFi na USB nie pasują :blink: uprzedzam pytania. Tak jak pisałem nie udało nam się zmusić urządzenia do pracy w sieci. Co prawda widział komputer, lecz pomimo stworzenia na nim odpowiedniego konta użytkownika z uprawnieniami z uporem maniaka twierdził, że dane dostępu są błędne. Tak czy inaczej, nawet jeśli coś robiliśmy źle (wg. instrukcji, która jest w tym przypadku lakoniczna) to naszym zdaniem obsługa sieci jest wyjątkowo niewygodna i trudna w obsłudze. Poza tym odtwarzacz prezentuje się ciekawie, jest bardzo szybki i w rzeczywistości wygląda lepiej niż na zdjęciach.

pozdrawiam

PS. W ww. wydaniu specjalnym znajdziecie dodatkowo m.in. testy 14 innych modeli Blu-ray, 20 telewizorów, 12 projektorów, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...