Skocz do zawartości
seb07

Ps3 media server

Rekomendowane odpowiedzi

PS3 Media Server

PS3 Media Server is a DLNA compliant Upnp Media Server for the PS3, written in Java, with the purpose of streaming or transcoding any kind of media files, with minimum configuration. It's backed up with the powerful Mplayer/FFmpeg packages.
Current features

* Ready to launch and play. No codec packs to install. No folder configuration and pre-parsing or this kind of annoying thing. All your folders are directly browsed by the PS3, there's an automatic refresh also.
* Real-time video transcoding via MEncoder, tsMuxer or Avisynth
* DVD ISOs images / VIDEO_TS Folder transcoder
* OGG/FLAC/MPC/APE audio transcoding
* Thumbnail generation for Videos
* You can choose with a virtual folder system your audio/subtitle language on the PS3!
* All formats PS3 natively supports: MP3/WMA, JPG/PNG/GIF/TIFF, and all kind of videos (AVI, MP4, TS, M2TS, MPEG) the ps3 is willing to play
* ZIP/RAR files as browsable folders for pictures/audio files
* Preliminary support for pictures based feeds, such as Flickr and Picasaweb
* Preliminary Internet TV / Web Radio support with VLC, MEncoder or MPlayer

Windows Only:

* Lossless 5.1 PCM transcoding with DTS movies

Screenshots
[img]http://ps3mediaserver.googlecode.com/svn/trunk/ps3mediaserver/dist-archive/osx_thumb.png[/img][url="http://Download"][img]http://ps3mediaserver.googlecode.com/svn/trunk/ps3mediaserver/dist-archive/win32.png[/img][/url]

[url="http://code.google.com/p/ps3mediaserver/downloads/list"]Pobierz[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dodać dodatkowe stacje TV i radio do zakładki Web ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dodać dodatkowe stacje TV i radio do zakładki Web ?

Otwierasz notatnikiem plik WEB.conf i tam dopisujesz w linijkach *shoutcast odpowiednie radyjko.

Tak sądzę... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciezko zrozumiec twoja odpowiedz kill jak mozesz to prosze ale troche jasniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow super program, smigaja mkv :-)

Nic wiecej nie potrzeba, no moze czytanie iso blu ray

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wow super program, smigaja mkv :-)

Nic wiecej nie potrzeba, no moze czytanie iso blu ray

Pozdrawiam

braavoo

Po wifi można raczej zapomnieć o transmisji FullHD niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie WiFi nie pociągnie HD... do tego trzeba mieć mocnego kompa, aby dekodował bez zacięć 1080p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po wifi można raczej zapomnieć o transmisji FullHD niestety.

No ale po kablu śmiga jak miło!!!

Kiedyś bawiłem się w konwertowanie do AVCHD i odtwarzanie z pendriva na konsoli ale tylko do czasu jak przesiadłem się na ten program. Wygoda niesamowita!!!

Pytanko: co i gdzie zmienić w ustawieniach by dźwięk przekazać DTS?

Można by sie pokusić o założenie wątku odnośnie tego programu - ustawienia, porady, idt...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest tam taka opcja a nawet trzy aby puszczał niezmieniony dźwięk "na wprost" i hula DTS...

Mi brakuje zmiany ścieżki dźwiękowej z poziomu konsoli - można ustawić jedynie priorytet w programie która ma być pierwsza, pol czy np. eng.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciezko zrozumiec twoja odpowiedz kill jak mozesz to prosze ale troche jasniej

Nie wiem jak to prościej napisać :D

W folderze z programem masz plik web.conf i musisz go edytować/otworzyć Notatnikiem dopisując kolejne radyjka ... Tylko uważnie i zgodnie ze strukturą, która tam jest zachowana. Sprawdzałem i działa, ale polskie stacje takie jak eska czy radiozet nie chciały odpalić, widocznie mają jakieś zabezpieczenie. Z zagranicznymi nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"dopisujesz w linijkach *shoutcast odpowiednie radyjko"

Te które nie chodzą, zapewne nie są dostępne w serwisie Shoutcast... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na poczatku przy 720p na konsoli widnialo avc czyli jakby puszczal bitstream obrazu, pozniej juz mpeg2...

da sie jakos wrocic?

czy mozna wymusic bez transkodowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Walczę z dźwiękiem DTS (nie HD). Plik udostępniony przez ps3 mserver to *.m2ts z jedną ścieżką audio DTS - za cholerę ps3 nie che tego łyknąć. PS3 podłączone do ampli przez optyk. W Media server zaznaczone żeby puszczał DTS (keep DTS audio in stream) i jest tylko obraz bez dźwięku. Podzieliłem nawet ten plik na 4GB części i odtwarzałem poprzez zew HDD podpięty do konsoli - równiez "no audio". Dodam że w o bu przypadkach konsola pokazuje plik z * przy rozszerzeniu - cokolwiek to znaczy. W ustawienich dźwięku PS3 dla kabla optycznego mam zaznaczone wszystkie formaty łącznie z DTS.

Ok doszedłem że konsolą trzeba wejść w folder "transcode" i tam można wybrac wersję językową. Problem w tym że plik wybrany w ten sposób jest dekodowany. Gdy wybiorę oryginalny plik (bez wchodzenia w "tanscode") to obraz nie jest dekodowany ale za to brak dźwięku czyli DTS.

Dodam że pliki m2ts ze ścieżką DD5.1 śmigają bez wchodzenia w folder "transcode"

Proszę o pomoc.

Edytowane przez wog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

PS3 ma niestety całą masę ograniczeń.

Używam go od roku sporadycznie.

Wypróbuj sobie Wild Media Serwer.

Podłączysz pod co chcesz ma masę profili: Telewizorów , Konsol, dysków, ruterów, brak chyba tylko profilu do kosiarki.

Wymusisz na nim wszystko co sobie wymyślisz i prześlesz jak tylko sobie życzysz.

Ogromną ilość operacji przeprowadzasz pilotem / usuwanie przeplotu/zmiana profilu transkodowania / oryginalne wideo/ oryginalne audio/podnoszenie napisów/ to znaczy nawet w czasie oglądania (Oczywiście na moment przerywasz) ale i tak pamieta gdzie jaki film przestałeś oglądać. Na koniec oglądania możesz pilotem wyłączyć kompa.

Zresztą jest tego tyle że do rana bym pewno nie napisał połowy.

Dla mnie podstawa to dźwięk a on nie bladziaży np flac do MP3 tylko wypycha go LPCM (między innymi wspomniany DTS można ukryć w LPCM jak ktoś ma problem) jednym kliknięciem, a ściślej ptasznięciem.

Nie miałem okazji czegoś nie obejrzeć.

A jak ktoś ma podle wolny komp to może sobie prze-transkodować dowolny materiał wcześniej do pliku i oglądać bez ścinek ile tylko razy zechce.

O podcastach You Tubach i diabli wiedzą czym jeszcze nie muszę chyba wspominać.

Co do radia to od miesiąca wyrzucam niepotrzebne moim zdaniem stacje zamontowane na VLC a te dwa programy świetnie się integrują, jak mi jeszcze czegoś zabraknie to dołożę ale szczerze wątpię.

Teraz mam trochę czasu i walczę z TV internetową, zawsze znajdzie się kila fajnych stacji których brak na satelicie czy kablu.

Zresztą popróbujcie.

Pozdrawiam :D

PS

Mimo wszystko zalecam przemyśleć kabelek skrosowany na gwizdek komu filmy HD bladziażone do SD bo nie pójdzie eterem.

Po kablu idzie wszystko wiem bo mam i chodzi.

Edytowane przez Osama.B.L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam wszystko na "skretkę" - problemem nadal pozostaje ten j....y DTS\

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W jakim programie masz problem z DTS ?

Sciągasz instalujesz .

Ustawienia

1 - Zasoby mediów >dodajesz

2 - urządzenie z belki rozsuwanej "typ" wybierasz co jest podłączone na drugim końcu kabla (to go praktycznie konfiguruje na gotowo)

3 Serwer > wyszukaj >w pierwszej i drugiej pozycji >dodajesz

Resztę doszlifujesz do kompa sieci urządzenia.

Jeśli dalej problemy z tym filmem to ci coś podpowiem na zaś szkoda się męczyć.

Pozdrawiam :D

Edytowane przez Osama.B.L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osama.B.L zrobiłem wszystko tak jak naoisałes....

alepowiedz mi jak odtworzyć film na konsoli ze ścieżką DTS-HD MA?

Albo dolby true hd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Spróbuj nadpisać bibliotekę

Ustawienia > typy plików.

Możesz spróbować automatem czyli pobrać z rejestru.

Jednak najpierw radzę robić kopię działających ustawień.

Ale napisz trochę więcej bo strzelam.

Nie używam konsoli mam bezpośrednio pod kompa podpięty TV Sony

Ale problem może być typowy mało może ktoś miał podobny i się wypowie

Opisz jak masz to połączone po kolei dokładnie co do czego jakim przewodem, skąd te filmy wysyłasz bo wychodzi że z konsoli.

Czy problem to obraz i dźwięk czy tylko dźwięk.

No i na czym ten dźwięk próbujesz odtwarzać.

To coś pomoże w zrozumieniu problemu bo na razie to nie do końca rozumiem pytanie.

Pozdrawiam :D

PS jak ktoś jest zainteresowany uruchomieniem wszystkich silników w PS3MS to tu na końcu jest fajny opis

http://www.forum.son...hp?f=230&t=7167

Edytowane przez Osama.B.L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z napisami. Wszystko śmiga, właściwe kodowanie, napisy jak należy. Tylko brakuje CZĘŚCI polskich znaków (ę, ś) zamiast nich _. Szukałem w internecie, szukałem w ustawieniach. Skutek żaden. Może ktoś wie co poradzić.

ps. Windows 7 x64, najnowsza Java i PS3 Media Server, Sony KDL-40EX720

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem czy to z PS3 MS czy WMS taki,że jak chcę wejść np. w zdjęcia to wywala mi na PS3 "błąd protokołu dlna 2104".Jak to ominąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak w PS3 MS ustawić proporcje obrazu 16/9?Teraz jak oglądam filmy to obraz jest obcięty z góry i dołu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...