Skocz do zawartości
arsenal

DiscoveryHD już w Cyfrowym Polsacie

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='kamcyk26' post='136957' date='16.12.2008, 09:04 ']Zdublowane? Czyli za duzo miejsca na transporderze maja?[/quote]
Dla mnie jedyne sensowne wytłumaczenie to po to aby abonentów nie przyzwyczajać do prawdziwego HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze gdy polsatowcy polacza 2 D HD wyjdzie im jeden dobry kanal HD :)

tu dane kanalow z calego transpondera HD Cyfrowego Polsatu lacznie z 2 x Discovery HD
[url="http://linowsat.de/0130/all/12265V.html"]http://linowsat.de/0130/all/12265V.html[/url]

wykresy za ostatnie 10 dni z linowsat.de

dalej D HD z N:
[url="http://linowsat.de/0130/bitrate/1300/15032.html"]http://linowsat.de/0130/bitrate/1300/15032.html[/url]

dalej C+film HD
[url="http://linowsat.de/0130/bitrate/400/13021.html"]http://linowsat.de/0130/bitrate/400/13021.html[/url]

dalej C+Sport HD
[url="http://linowsat.de/0130/bitrate/400/13022.html"]http://linowsat.de/0130/bitrate/400/13022.html[/url]

dalej NGC HD
[url="http://linowsat.de/0130/bitrate/400/13023.html"]http://linowsat.de/0130/bitrate/400/13023.html[/url]

dalej TVN HD z nowego transpondera
[url="http://linowsat.de/0130/bitrate/1300/15035.html"]http://linowsat.de/0130/bitrate/1300/15035.html[/url]

dalej filmbox HD z n:
[url="http://linowsat.de/0130/bitrate/1300/15034.html"]http://linowsat.de/0130/bitrate/1300/15034.html[/url]

Edytowane przez tesbor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='McGuru' post='136929' date='16.12.2008, 00:10 ']A ten współczynnik 1,4 to od Pana Boga dostałeś? Tak?[/quote]
@McGuru przecież powszechnie przyjmuje się, że kompresja MPEG4 jest o około 40% efektywniejsza od MPEG2. Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnie to bywa z tą efektywnością AVC. Zobaczymy jak będzie DiscoveryHD wyglądał w CP po oficjalnym komunikacie platformy.
Wcześniej wspomniałem o potrzebie antynagrody dla N. Kanalik PodróżeTV kończy działalność z końcem roku. Platforma N w swej dobroduszności wpisała go do pakietu Style, Moda, Muzyka. Nagle więc kanał ten stał mi się niezbędny i bardzo, ale to bardzo przeżyję jego brak. :)
Po raz drugi rozwiążę zatem umowę w N bez konsekwencji i przed końcem umowy. Czy po raz ostatni?To tylko zależy od władz tej firmy i techników. Czy nadal będą firmować własnymi nazwiskami taką kpinę jak chociażby jakość TVPHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='netquest' post='136968' date='16.12.2008, 10:21 ']@McGuru przecież powszechnie przyjmuje się, że kompresja MPEG4 jest o około 40% efektywniejsza od MPEG2. Pzdr.[/quote]

Dobrze. To policzmy:
Kanał w MPEG-2 zajmuje przykładowo 10Mbps
Kanał w MPEG-4 zajmuje o 40% mniej, czyli (100%-40%)x10Mbps=6Mbps
Współczynnik efektywności wynosi zatem 10Mbps/6Mbps=1,7
Wytłumacz mi proszę zatem przed dalszą dyskusją, skąd wziąłeś współczynnik 1,4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te wszystkie wpolczynniki to bzudry, natomiast faktem jest,ze kanal HD pokazujacy przyrode/sport (czyli duzo szczegolow/ruchu) ze srednim bitrate na poziomie 7-8 Mbits wyglada KASZANIASTO. I jesli ktos twierdzi inaczej to albo ma slaby wzrok albo BARDZO niskie wymagania do jakosci obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
McGuru
Wyraźnie pisze że kompresja MPEG4 jest o około 40% efektywniejsza od MPEG2 a nie że MPEG2 jest o 40% mniej efektywna od MPEG4, a to są dwie różne liczby. Współczynnik 1,4 w tym wypadku jest jak najbardziej prawidłowy.
Zresztą nie liczby tu są problemem a naprawdę kiepska jakość kanałów HD nadawanych przez n-kę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z jakim strumieniem nadają kablówki ?
Czyli skąd biorą sygnał ?

Jak wiadomo DVB-C nie ma ograniczeń strumienia.
Wielokrotnie jako posiadacz N i ASTER (mam możliwość porównania tego samego programu HD) zauważyłem różnice w jakości na korzyść kabla ASTER.

Co innego beznadziejna jakość kanałów cyfrowych SD.
To chyba wina tunera KAON.
HD idzie jednak dobrze jeżeli nie bardzo dobrze. Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='arsenal' post='136960' date='16.12.2008, 10:16 ']Skoro to testy to mogą sobie załączać tyle wersji ile chcą. No i chyba transponder nie przeszedł jeszcze na DVB-S2.[/quote]
czyli wszystko jest ok bo to testy (płatne 6 zł miesięcznie za kanał) ? Gratuluje obiektywizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z Polsatu wydał oświadczenie, że DiscoveryHD wchodzi do oferty? Czy ktoś już płaci te 6 złotych za ten kanał? Przegapiłem takie oświadczenie? "Gratuluję obiektywizmu" w moim przypadku, nie powiem, nawet śmiesznie brzmi :)
Pozdrawiam obiektywnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja nie mówię tylko o DHD. HBO HD i PS HD od dawna są oficjalnie w ofercie, płatne po 6zł. I od dawna mają poniżej 6Mbit/s. Na ale przecież to tylko testy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od zawsze wiadomo, że pieniądz gorszy wypiera pieniądz lepszy : i tutaj to było do przewidzenia już dawno, że sygnał puszczany czy to przez n czy tez przez C+ nie mówiąc o CP będzie coraz gorszy. Sygnał HD. Jakies 1.5 roku temu pisałem o gorszym i lepszym HD : no to mamy juz naoczne (dosłownie) dowody. Czy ktoś może porównać jakośc z Thora zawartości HD do (pożal się Boże) naszego HD?

Oczywiście nie wnikam w jakość zawartości i SD - bo to inna bajka.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja juz dawno odpuscilem sobie jakosc kanalow SD bo z malymi wyjatkami ich nie ogladam i wiem, ze kanaly w tej jakosci to "mieso armatnie" na walke miedzy platformami by mogly sie scigac ile to tych kanalow maja w pakietach.

Natomiast jestem o tyle zniesmaczony, ze praktycznie dopiero co wszedl nowy "lepszy" standard obrazu i po 2 latach "mistrzowie jakosci" = n i tez C+ / CP robia, takie ostre zjazdy!
Dziwie sie tez, ze np dostarczyciele kanalow Discovery HD, TVP HD zupelnie nie przejmuja sie tym co taki nadawca "przekaznik" typu np N czy CP wyprawiaja i ich jakoscia! Kiedys czytalem, ze po fali krytyki jakosci HBO HD, HBO podpisuje teraz umowy okreslajace min. standard emisji dla kablowek np 15Mbit/s (tu sobie strzelam).

Dlatego bardziej mi zalezy na tym aby tam gdzie tylko jest to mozliwe bylo pokazane jak to jest z tym naszym HD.
Moze Gmeru zdecyduje sie na umieszczenie na glownych stronach portalu i forum rankingu jakosci HD - my tu, czy w innym watku pogadamy sobie o jakosci HD, a potem temat i tak zniknie w gaszczu innych watkow. Edytowane przez tesbor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Idea ok, ale co tu porownywac jak wszedzie jest slabo. Jedyny kanal, ktory w statystykach wyglada ok to C+ SPORT HD. Reszta nie przekracza 9Mbits i w dodatku jakosc caly czas spada. Kwestia czasu jest zejscie do 5-6 Mbits i nadawanie 720p. Nie ma co liczyc na dobre HD z TV sat. Jedyna nadzieja to kablowki i IPTV (ale na to sporo jeszcze poczekamy).

Zreszta bitrate to nie wszystko. Na zestawieniu MTV HD bedzie w czolowce, a jakosciowo to koniec stawki. Edytowane przez kamcyk26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sobie kupić blu-ray'a ; p Za darmo nic nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W stosunku do nawet jednego filmu na BD czy koncertu? Bardzo niski (w większości przypadków nawet jednego koncertu z MTV HD bym nie kupił za to ). Piszę trochę na przekór ale się tak zastanawiam czy za średnio 50zł można oczekiwać czegoś więcej skoro i tak jest bardzo dużo ? W sky za jakość płaci się ze 300zeta czy nawet więcej to i mają kasę na miejsca, satelity itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dominikjestem' post='136993' date='16.12.2008, 14:18 ']Z jakim strumieniem nadają kablówki ?
Czyli skąd biorą sygnał ?

Jak wiadomo DVB-C nie ma ograniczeń strumienia.
Wielokrotnie jako posiadacz N i ASTER (mam możliwość porównania tego samego programu HD) zauważyłem różnice w jakości na korzyść kabla ASTER.

Co innego beznadziejna jakość kanałów cyfrowych SD.
To chyba wina tunera KAON.
HD idzie jednak dobrze jeżeli nie bardzo dobrze.[/quote]
Właśnie o źródło sygnału kanałów HD w sieciach kablowych miałem zapytać . Skąd taka Toya , Aster biorą sygnał Discovery HD (w Toyi wygląda naprawdę bardzo dobrze ) , Eurosport HD (też wygląda nieźle pod warunkiem , że akurat relacja jest w HD ) czy Filmbox HD albo HBO HD .
Czy kablówki ciągną ten sygnał z platform czy też ze źródeł niezależnych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam inaczej ... Po co wprowadzono telewizje HD ? Nie powiem mam jakiegoś nędznego LG 26 Cali , Ale to dlatego ze oglądam z bliska telewizor nawet metra nie ma :D Mam n , skusiłem się bo odstraszyła mnie oferta UPC . Poza tym ważna była mobilność rozwiązania , czyli zmieniam adres , sprzęt pod pachę i już... Po co nam TV LCD i Plazma , już czytuję tu na forum że myślą nad nową technologią ... Tylko po co ? Po co , skoro nadawcy jeszcze dobrze się nie przystosowali do tej technologii? Wciska mi się kit że jest git , a jest [beeep] bo nawet na moim 26 cali Hd Ready widzę na TVN HD piksele , wiele programów ma Pasy ... Jasne że fajniej się to ogląda niż SD , niektóre tak marnej jakości że nie chce się na to patrzeć ... Ale skoro już ma to być HD to niech będzie HD ... Ciekawy jestem kiedy inni nadawcy - kanały będą HD ... A jak nie , to może trzeba było stworzyć LCD wyświetlające obraz o rozdzielczości SD B) Można tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja rzadko w takich tematach wypowiadam sie ale trudno milczeć

Niestety wszystko to pokazuje że HD maniaków jest garstka jak na tym forum dlatego usługodawca moze miec wszystkich i wszystko w doopie. Z punktu widzenia prawnego nie ma definicji co jest kanałem HD w kontekscie bitrate (minimalnego) tym samym nie mozna nawet skonstruowac odpowiedniego listu o odpowiedniej treści do dostarczyciela usługi.

A odnosząc sie do postu inicjujacego to z czysto biznesowego punktu widzenia w przypadku CP za oferowana cene jednostkowa za poszczegolne kanaly HD to usługodawca nie tylko powinien GWARANTOWAC bitrate 14mb/s ale jeszcze co miesiac dodawac zabawke dla dzieci za kazda wykupiona usluge jak w Happy Meal na MC Donaldsie. Taka niestety jest rzeczywistość HD w Polsce.

A Kolesie z CP Nki i C+ zapewne czytaja to forum i smieja sie do rozpuku bo wiedza ze 90% kupujacych tłumnie LCD przed Switami zabijajac sie w kolejkach w MM czy Saturnie nie ma pojecia do czego mozna te cacka wykorzystac.

HOWGH...ufff. ide na kawe bo sie wkurzyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no moj szef nabyl plazme 50" i dzis usłyszałem ze ma beznadziejna jakość obrazu od jego kobitki.
Nie sposób się więc nie zgodzić z przedmówcą. Parcie na "płaskie TV" jest olbrzymie, na "HD redi" nie mniejsze... parcie na jakość HD nie istnieje... nic dziwnego skoro 90% ludzi posiadaczy TV HD nie widziało takiego obrazu (poza demami w sklepie.

Ja myślałem, że OK jest jak mam 1080 filmik w mkv... do czasu nabycia drogą kupna PS3 tydzień temu wraz z trylogią Matrixa na BR... no faktycznie krew się burzy jak człowiek odpala satelitę... taki "diwiks" zamiast HD :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' post='137063' date='16.12.2008, 17:32 ']W stosunku do nawet jednego filmu na BD czy koncertu? Bardzo niski (w większości przypadków nawet jednego koncertu z MTV HD bym nie kupił za to ). Piszę trochę na przekór ale się tak zastanawiam czy za średnio 50zł można oczekiwać czegoś więcej skoro i tak jest bardzo dużo ? W sky za jakość płaci się ze 300zeta czy nawet więcej to i mają kasę na miejsca, satelity itp.[/quote]

Niestety jest bardzo dużo , a miało być bardzo dobrze - HD.
dla HD maniaków te wszystkie kanały SD i słabe HD są zbędne.
Na MGM oglądałem stare Filmy ktorych wcześniej niewidziałem.
ostatni film oglądałem z tego pakietu 3 miesiące temu.
Miałem darmowe Cinemaxy przez 15 miesięcy - skusiłem się na jeden film.
N z HBO HD i Cyfrowe UPC z Multipakietem Cyfry+, łącznie mam 15 kanałów HD za 183 zł.
Jeśli jakość HD w N nieulegnie poprawie to dołączę HBO HD do UPC i zrezygnuję z N-ki.
N mam od początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokladnie, tez nie mam zamiaru "inwestowac" w cos co nie sprawia mi przyjemnosci, irytuje - powoli redukuje N, zrezygnowalem z PictureBox, nScreen.
Jezeli kanaly HD sie nie poprawia, to bez mrugniecia okiem rozejdziemy sie.

Gmeru odpuscil sobie jak widac HD via sat, koncentrujac sie na BR - czy to w akcie desperacji? Bo wiesz, Gmeru, ze na nic lepszego N juz nie stac?

Byc moze podswiadomie tez doszedlem do podobnych wnioskow bo ostatnio przekierowalem wiecej uwagi w filmy BR olewajac wykastrowanego z DD5.1 IronMan'a na VoD N czy w wirtualnym VoD C+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zgadzam się z kolegą, mnóstwo zbędnych kanałaów na platformie, zaśmiecających transpondery,
po co komu w N-ce HBO w wersji SD i HD, przecież nie ma nikogo, kto by N-kę odbierał w SD, bo wszyscy mają dekodery HD,

po co komu Filmboxy w SD w jakości żenującej, czy ktoś to ogląda, skoro wszyscy mają dekodery HD,
po co komu HBO2 SD, HBO Comedy w SD, skoro wszyscy w N mają dekodery HD ?
po co komu Eurosport SD, skoro wszyscy w N mają dekodery HD i Eurosport HD ?
po co komu TVN, skoro w N-ce jest TVN HD i wszyscy mają dekodery HD.
Dzisiaj można byłoby wyłączyć 4 kanały SD i NIC by z N-ki nie odpadło, bo wszystkie wyłączone SD są dostępne w wersji HD !!!!

pytania brzmią podobnie, ale tak na logikę to kretyństwo, żeby dublować kanały w momencie, kiedy jest wersja HD dostępna, a NIKT nie ma dekoderów SD, wszyscy mają HD.
Więc po co ??????????????????????????????????????????

Dalej, N-ka idzie w ilość, a nie w jakość !!!
Po co komu te wszystkie kanały zapchajdziury, jakieś Sportkluby, Owsiaki, Wojny i Pokoje, dlaczego N-ka zamieszcza w swoich pakietach CNN i TV5 Europe, skoro są one za darmo na Hot Birdzie i nie potrzeba za nie płacić i zaśmiecać transpondery,

to już mamy 6 kanałów mniej i więcej miejsca na HD....
w tym momencie N-ka idzie tylko w ilość, jakość przestała być w tym momencie istotna, więcej kanałów, to więcej głupich abonentów, i paru decydentów z Sojką na czele dostanie premie, a 500 tys. abo dostanie 5 MB w HD !!!!!!!!!!

jeśli mi się uda być na kolejnej konferencji, jak Sojka będzie dodawał Religię 15, Owsiak Turbo, Style Rokokoko i Kwaśniewska Ptyś TV, to nie omieszkam wsadzić mu N-boxa w doopsko,
dla mnie N może nadawać tylko główne kanały PL i te parę kanałów HD, reszta może nie istnieć, ale pod warunkiem, że jakość tego, co zostanie będzie bardzo dobra i zgodna z nazwą (SD 720 x 567 i minimum 5 MB/s, a HD minimum 10 MB/s), czego sobie i wszystkim życzę !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
teżdodam ze zostawilem po promocji HBO do Swiat i place normalnie ale z koncem miesiaca wypowiadam. Jakość żenująco niska. Takie HBO HD zaakceptowałbym kjako dobre SD ale nie za 25 PLN za pseudo pakiet ale za 5PLN za wyłącznie ten kanał

W sumie to pomysł Areckiego jest ok. POdstawowy pakiet jak w tej telewizji na karte oraz 10 kanałów HD w jakośći referencyjnej reszta fta do wyboru według własnego widzimisie i moge za to płacić tyle ile obecnie czyli szescdziesiat pare złociszy. Edytowane przez mjasinsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...