Skocz do zawartości
Gmeru

Oznaczenia w opisach telewizorów (rozdzielczość)

Rekomendowane odpowiedzi

Info dla tych co nie dokońca łapią jak to jest z określeniem rozdzielczości w naszych telewizorach i jak powinny być one oznakowane (jak widać często są źle znakowane).

[b]HD Ready:[/b](certyfikat, norma dla telewizorów HD przyznawana przez związek przedsiębiorców z branży telekomunikacji i rozrywki elektronicznej EICTA) Telewizor z rozdzielczością 720p (zazwyczaj 1366 x 768) ale takżę:

1024 x 720
1024 x 768
1280 x 720
1280 x 768
1366 x 768
1024 x 1080
1024 x 1024

Jest to minimalny wymóg żeby było logo HD Ready. HD Ready to także telewizory 1080i oraz 1080p!

[b]True HD:[/b](nazwa marketingowa) Telewizor z rozdzielczością 1080i (1920 x 1080). Potrafi ją przyjąć i wyświetlić.

[b]Full HD:[/b](nazwa marketingowa) Telewizor z rozdzielczością 1080p (1920 x 1080). Potrafi ją przyjąć i wyświetlić.

Wszystkie powyższe muszą być także w formacie panoramicznym 16:9 oraz mieć wejście HDMI z HDCP.

Jak wiemy największy problem jest z rozróżnieniem True HD i Full HD. Telewizor Full HD potrafi wyświetlić rozdzielczość 1080p (a nie tylko przyjąć). Edytowane przez Gmeru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodaj jescze, że wszystkie w/w muszą być w formacie panoramicznym 16:9, mieć wejście HDMI z HDCP.

Ale przede wszystkim dodaj, że ekrany HD Ready (720p) mogą mieć rozdzielczość:
1024 x 720
1024 x 768
1280 x 720
1280 x 768
1366 x 768
1024 x 1080
1024 x 1024.

Czy coś pominąłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: jak to jest, że np. AMOI, który jak wiemy posiada wsparcie dla 1080p jest oznaczony logiem HD Ready? Sony na stronie znowu używa jakiegoś swojego wymyślonego loga: Full HD 1080 itd. Czy HD Ready można też użyć do określenia telewizora Full HD? Zawsze byłem pewien, że to tylko znak dla 720p.
Jak to wkońcu jest B) Jest jakieś logo dla Full HD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba teoria o zbiorach jest potrzebna;
Full HD i True HD spełniają parametry HD Ready.
Brak także unormowań dla F*HD i T*HD w tym standaryzacji log.
Co miał więc zrobić AMOI ?
Napisać HD Ready.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
HD Ready to chyba jedyna norma, Full HD i True HD to marketing. Jest jeszcze kwiatek w Anglii pod nazwą HD Compatible (dotyczy paneli PAL Sharpa)


Nie mylić z truD®HD (firmy Micronas ze Szwajcarii) - mi się ciągle myli, przepraszam za poprzednie posty z błędem.

[nie ma "e" - to nazwa własna, potem jest Registered Trade Mark i na końcu HD]

TruD-HD w Sharpach - niektórych - ten układ do deinterlacingu - to wstawianie pełnych obrazów zamiast wstawiania półobrazów, jak to sie normalnie działo.
Ma być OK ruch i krawędzie, konkurencja do 100Hz.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Dino' date='13.09.2006, 16:24 ']A co w takim razie oznacza "HD Prepared" w przypadku Philipsa 8551 ?
[right][post="10424"][/post][/right][/quote]

Pic na wodę :) Poprostu coś wymyślili żeby się wyróżnić, że przyjmuje on HD a nie mogli użyć loga HD Ready. Ciekawe to jest HD Ready na TV Samsunga CRT. Dali w łapę bo przecież niespełnia on norm tego certyfikatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' date='14.09.2006, 00:20 ']Pic na wodę :) Poprostu coś wymyślili żeby się wyróżnić, że przyjmuje on HD a nie mogli użyć loga HD Ready. Ciekawe to jest HD Ready na TV Samsunga CRT. Dali w łapę bo przecież niespełnia on norm tego certyfikatu.
[right][post="10460"][/post][/right][/quote]


To co lepiej kupić , tego Philipsa czy LCD Funai 3216 ?
W cenie sa zbliżonej
Generalnie oglądam tylko kablówkę i DVD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='10460' date='14.09.2006, 00:20 ']Pic na wodę ;) Poprostu coś wymyślili żeby się wyróżnić, że przyjmuje on HD a nie mogli użyć loga HD Ready. Ciekawe to jest HD Ready na TV Samsunga CRT. Dali w łapę bo przecież niespełnia on norm tego certyfikatu.[/quote]

Jak nie spełnia norm ? Lizarazu w temacie o owym Samsungu pisze, ze moze wyswietlic 740 lini, czyli 720p wyswietla bezstratnie, a Philips wyswietla tylko cos 700lini ... hm ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='10460' date='14.09.2006, 00:20 ']Pic na wodę :D Poprostu coś wymyślili żeby się wyróżnić, że przyjmuje on HD a nie mogli użyć loga HD Ready. Ciekawe to jest HD Ready na TV Samsunga CRT. Dali w łapę bo przecież niespełnia on norm tego certyfikatu.[/quote]


Primo:
Pojęcia "Full HD" "Real HD" "True HD" czy "HD prepared" to wszystko pojęcia wytworzone przez marketning różnych firm. Wszystkie są one picem na wodę.

Trzy pierwsze oznaczają tylko że sprzęt wyświetla w pełni rozdzielczość 1920x1080 a ostatnie że urządzenie przyjmuje sygnały HDTV.

[b]Tylko loga "HD ready" oraz "HD TV" są zdefiniowanymi prawnie certyfikatami.[/b]

Secundo:

[b][color="#FF0000"]Samsung CRT Slim Fit 409p jak najbardziej spełnia wymagania certyfikatu "HD ready". [/color] [/b] Sam badałem to empirycznie wyświetla około 740 linii. Z pewnością więcej niż 720.

Nie wolno pisać, że ktoś dał komuś w łapę gdy nie ma do tego żadnych podstaw.
----------

Do DVD i kablówki tylko CRT !!! żadnego LCD jeszcze w dodatku taniego = lichego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam Samsunga WS-32Z308P tzw slim przyjmuje: 1O8Oi(HD) 720P/ 576P(SD)/48OP(SD)/ 576i(Analog)/48Oi (Analog) jest 16:9 ma tylko wyjście Component producent na obudowie umieścił napis HDTV 1080i Ready czy mam podstawy by reklamować ten telewizor z tytułu niezgodnosci towaru z umową czy Waszym zdaniem Samsung ma rację? Edytowane przez besson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można się zastanowić czy producent celowo nie wprowadzał w błąd umieszczając takie napisy. Telewizor, który kupiłem w zeszłym roku w sierpniu posiadał takie napisy jego następcy już nie. W tym czasie wzrosła moja świadomość w temacie HDTV i poczułem się wystrykniety na dudka bo chciałem kupić telewizor gotowy do odbioru telewizji wysokiej rozdzielczości a kupiłem jedynie jego substyt. Zgodnie ze swoją specyfikacją powinien przyjąć z nboxa sygnał 720p a nie przyjmuje, to tylko jedna z jego licznych wad. Edytowane przez besson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem nie tak dawno sony KDL32V2000 z HD ready a tu nagle się dowiaduję że jest juz FullHD. Powiedzcie mi jak mocna okiem zwykłego oglądacza jest różnica między jednym a dugim? mam już załować ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='AnndyK' post='23032' date='19.11.2006, 04:16 ']
Kupiłem nie tak dawno sony KDL32V2000 z HD ready a tu nagle się dowiaduję że jest juz FullHD. Powiedzcie mi jak mocna okiem zwykłego oglądacza jest różnica między jednym a dugim? mam już załować ????
[/quote]

oj coś się za dużo naczytałeś
twój lcd ma 1366 x 768 Pixel i jest jak piszesz HD Ready
FullHD byłby jakby miał 1920:1080 a z tego co wiem to nie ma

pozd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Aby przy zakupie dać klientowi pewność wyboru, EICTA - EUROPEJSKIE STOWARZYSZENIE PRZEMYSŁU INFORMATYCZNEGO I KOMUNIKACYJNEGO zrzeszenie różnych producentów elektroniki użytkowej, opracowało katalog wymogów dla telewizorów:

HD- READY
1.) Matryca telewizora musi posiadać co najmniej 720 lini poziomych oraz format 16:9
2.) Urządzenie odbiera sygnał HD przez następujące złącza:
a. cyfrowy interfejs HDMI lub DVI
b. analogowy interfejs: wejście komponentowe
3.) Te złącza muszą obsługiwać następujące formaty HD video:
-- 1280x720 przy 50 i 60 Hz
-- 1920x1080 przy 50 i 60 Hz
-- DVI i HDMI muszą obsługiwać kodowanie HDCP

Myślę że wszystkie spory rozwiane.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...