Skocz do zawartości
Anderson2006

Astra i Hot Bird razem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich
Kupiłem niedawno "N-kę" nbox HDTV , sam wszystko ustawiłem i zmontowałem (szkoda kasy było na montera :) ) ... siła i jakość powyżej 85% wiec raczej jest ok ... mam zamiar złapać Astrę na drugim konwerterze, którego jeszcze nie kupiłem ale myślę, że z tym nie będzie problemu ...
Teraz pytanie ... mam antenę eliptyczną, ma 75 cm i oczywiście jest dziurkowana ... czy wystarczy standardowa instalacja zeza + konwerter + DiSEqC aby w miarę dobrze odbierać Astrę ??? ...
I może jeszcze jeśli ktoś miałby chwilkę czasu i podał jakieś konkretne namiary na konwerter i DiSEqC to na pewno by mi ułatwiło ...
Będę wdzięczny za odpowiedź ...
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Astra generalnie ma silniejszy sygnal niz Hot Bird wiec przy antenie 75cm i zez nie powinno byc problemu z poprawnym odbiorem kanalow a Astry.

Konwerter kup jakis z szumami na poziomie 0,2; moze byc Golden Star albo Maximum.
Diseq najlepiej wez kilka i sprawdz, ktory dziala poprawnie. Tutaj nie ma pewnych typow, ceny tez nie sa wysokie wiec luzik

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='braavoo' post='131613' date='16.11.2008, 22:36 ']Astra generalnie ma silniejszy sygnal niz Hot Bird wiec przy antenie 75cm i zez nie powinno byc problemu z poprawnym odbiorem kanalow a Astry.

Konwerter kup jakis z szumami na poziomie 0,2; moze byc Golden Star albo Maximum.
Diseq najlepiej wez kilka i sprawdz, ktory dziala poprawnie. Tutaj nie ma pewnych typow, ceny tez nie sa wysokie wiec luzik

Pozdrawiam

braavoo[/quote]
Dzięki za odpowiedź ... tak patrzyłem na Allegro i znalazłem coś takiego (podaję nr aukcji) - 474959000 ... wszystko tam jest więc może kupić ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam Astrę z talerza po Wizji TV + konwerter dual od Cyfry Plus. Bez problemu odbieram kanały HD. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kup michę 80-90 cm.
To pomijalny koszt ok. 50 zł.
Skuteczność za to znakomita.
Miski Wizji to jakieś 60 cm. Zapomnij.
Ładujesz się w kłopoty z odbiorem przy odbiorze kanałów nadawanych ze słabą mocą.
Jeżeli masz 50 zeta to nie ciągnij tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Jestem na tym forum pierwszy raz . Mam problem , otóż w miejsce dekodera cyfrowego ID /niekodowane programy/ zamontowałem " N' rekorder.Dotychczasowe konwertery zastapiłem monoblokiem twin Golden zeby odbierać zarówno z Hotbirda jak i Astry /poprzednio wszystko "łapałem na starym dekoderze/ A teraz mam podłaczony tuner N rekorder dwoma kablami do konwertera Golden. Obraz z Hotbirda mam doskonały ok 87% siła i jakość 88% na obu antenach.Obraz i dżwiek na kanałach HD idealny. Astra ? brak sygnału . Czasza 90 cm.

Proszę o poradę czy coś żle ustawiłem ? Jeżeli coś pokręciłem to proszę pokierowanie co mam robić? czy brak sygnału z Astry lezy po stronie konwertera monoblok Gold twin czy gdzie indziej? Nie jestem fachowcem wiec przepraszam za błędy! Próbowałem równiez w ustawieniach rekordera i nic. Anteny nie ruszałem.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobna pomyłka w trzymaniu główki. Patrząc na antenę od strony konwertera, to jego prawa główka w uchwyt, zaś lewa, ta na ASTRE,

wisi sobie poza uchwytem. Łapiesz HOT BIRDA i Astra wchodzi Ci sama ( ew. regulacja góra /dół )

O ILE TO JEST PARABOLA PODŚWIETLANA , A JEŚLI STARA CENTRALNA , TO KICHA - WYMIANA TALERZA !!!

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ustawiłeś w Konfiguracja na Tone Burst ?

Ja tez mam Monoblock Twin i wszystko chodzi.

anderson: dobre są właśnie Golden Interstar i Inverto (ja taki kupiłem z Wałcza,allegro)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką reakcję. Oczywiście patrzac od strony konwertera zamocowałęm prawą główkę , lewa jest wolna.Czyli mówiąc inaczej prawa tj hotbird a lewa astra.

Tak jak wspomniałem wczesniej na hotbirdzie wszystko hula jak sie patrzy włacznie z nagrywaniem.W ustawieniach próbowałem i tone burst i nic,

Mysle ze jutro ruszę czaszę góra dół jak napisał BoDeX

Dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to konwerter Golden Interstar ma odwrotnie LNB 1(A) przypisujemy do Astry , natomiast LNB2 (;) przypisujemy do H.Birda. W większości konwerterów jest ; normalnie; LNB1 H.Bird , LNB2 Astra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam talerz 130 cm z siłownikiem łapię satelity od turksata do hispasata.Mam podwójny konwerter oczywiście do nki recordera.Czy jest jakaś techniczna możliwosć żeby złapać kanały z astry na takim zestawie z siłownikiem.Czy muszę zrobić zeza aby łapać kanały z astry.Bo jak ustawiłem talerz na astrę to odbiornik nie chciał szukać kanałów z astry bo nie widział hotbirda.Proszę o pomoc może ktoś ma rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...