Skocz do zawartości
sudione

Plazma atakuje - żadnej litości nie czuje;)

Rekomendowane odpowiedzi

Znowu nie narzekaj. Polak też potrafi wprowadzać innowacje. Takie na ten ten przykład High Definition, tyle że 4:3. To dopiero ewenement, tak też trzeba umieć :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dominikjestem' post='141054' date='09.01.2009, 12:02 ']Przepraszam, ale nową plazmę PIONEERA 5090H wypaliłem po oglądaniu TVN 24 przez trzy dni bez zoomowania.
[b]Więc nie pieprzyć tu, że wypalania nie ma, bo doświadczony zjawiskiem posiadacz PDP wie, że po prostu oszukujecie.[/b][/quote]
A ja mam plazmę Panasonica 42PV60 od ponad 2,5 roku i mimo, ze zdarzało mi się zasnąć przy włączonym ekranie kontrolnym np Polsatu Sport ([beeep]itny napis na cały ekran nieruchawy) to jakiegokolwiek efektu wypalenia, zużycia czy czegokolwiek innego nie mam do dzisiaj. Jedyne co mogę potwierdzić, to że przy bardzo długim oglądaniu obrazu ze statycznym elementem może coś tam być widoczne jak się mocno przypatrzysz, ale i tak znika bardzo szybko bez jakichkolwiek dodatkowych zabiegów z mojej strony.=

Więc jak widać co model to inna historia. Swoją drogą jak kupowałem tego Panasa PV60 to o Pioneerach mówiło się, że są czułe na tego typu sprawy (co nie zmienia faktu, że wśród plazm miały referencyjną jakość obrazu wówczas - teraz nie śledzę więc nie wiem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potwierdzam Panas PV60 dwa lata katowania na wszystkie strony żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=11255&st=20&start=20"]Tutaj już napisałem[/url]
Problem cieni istnieje i jest już do dostrzeżenia przez dobre oko zapewne po 2-3godzinach oglądania.
Zgodzę się że logo TVP bardzo się przyczynia do tego, ale jeszcze bardziej chyba logo AXN bo akurat ten kanał zostawił nieistniejący juź ślad na moim panelu.
Co oczywiście nie zmienia faktu, że jakby był i u nas taki temat o przejściu z LCD na plaznę to też byłbym za plazmą.
Mam u dzieci w pokoju LCD FULL HD 24" i obraz nie zachwyca tak jak w Plazmie poza tym po około 5 miesiącach pojawił się jeden świecący pixel blisko środka ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale ty piszesz o takich chwilowych powidokach. One bardzo szybko znikaja gdy przelaczymy na inny kanal. Zreszta nie widac ich z odleglosci dlaszej niz 1 m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie nie całkiem o chwilowych dopiero po około 9 godzinach nie było go całkiem widać.
Nic nie pomagały zmiany na inny kanał, a zauważyłem logo AXN oglądając divixy po DLNA właśnie w jakiejś bardzo jasnej scenie.
Co do odległości to zauważyłem go akurat z jakiś 3-4 metrów.
Wiem o czym piszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną nie ma ideału :) Ja akurat jestem zwolennikiem plazmy od 6 lat ale szanuję też świadomy wybór osób które mają lcd.Poza tym firmy/największe/ raczeej przez najbliższe lata mogą blokować ewent.masową produkcję nowych TV np: laserowych gdyż muszą zarobić na sprzedawanych aktualnie.Tak jak ktoś wcześniej napisał technologia LCD doszła do granic możliwości ale trzeba ją dalej sprzedawać reklamując nowe ulepszacze bo muszą się zwrócic nakłady.Zobaczycie za 2-3 lata będzie powtórka z rozrywki jak wprowadzą nowe technologie i znowu będą zachwyty nad jakością obrazu i jakie to LCD i plazmy mają fatalny obraz i biznes się będzie kręcił :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spor troche jalowy, kazdy kupuje chyba to co mu najbardziej odpowiada, ze swiadomoscia zalet i wad danej technologii.
Juz kiedys plazmy padaly i nie padly, teraz LCD maja padac bo doszly do kresu swoich mozliwosci. Niestety (dla jednych dla innych nie) ludkowie siedza w koncernach i ciagle mysla co tu poprawic.
Przyklad plazm pokazuje, ze mozna ta technologie reanimowac i to z bardzo dobrym rezultatem, a i LCD moze z czyms jeszcze mocno uderzyc - wazne jest to, ze w plazmach i LCD (innych technologiach) jest ciagly postep.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką informację podano na stronie Interii z źródłem jak niżej.

Telewizory plazmowe będą zakazane w UE?

Jeśli Unia Europejska przyjmie nowe prawo dotyczące m.in. norm zużycia energii przez telewizory plazmowe, to już wkrótce może się okazać, że spora liczba takich urządzeń będzie nielegalna. Wszystko okaże się już na wiosnę, kiedy nad ustawą określająca takie wymogi będzie głosować Parlament Europejski.
Nowa ustawa proponuje, aby telewizory plazmowe które m.in. zużywają wyraźnie więcej energii niż monitory LCD, były niedopuszczone do obrotu na rynkach UE. Jako przykład podane jest zestawienie, w którym wyszczególnione jest zużycie energii przez trzy, wciąż obecne na rynku technologie. Według przedstawionych danych przeciętny 42-calowy telewizor plazmowy zużywa aż 822 kW energii w ciągu roku. Dla porównania telewizor LCD o takiej samej przekątnej zadowoli się 350 kW, a w przypadku telewizora CRT będzie to 322 kW.

Według Komisji Europejskiej proponowana ustawa ma zostać wzięta pod obrady już na wiosnę bieżącego roku i według obserwatorów ma ona bardzo duże szanse na przyjęcie. Może to doprowadzić do wyeliminowania z rynku urządzeń, których zużycie energii jest zdecydowanie wyższe, niż ustalona norma.

W ciągu ostatnich pięciu lat w gospodarstwach domowych telewizory wykonane w technologii CRT zostały wyparte przez technologie oferujące m.in. płaskie ekrany. Doprowadziło to również do zwiększenia przekątnej ekranu takich urządzeń z 24 i 32 cali do 42 i więcej.
[url="http://www.idg.pl/news/332904/Telewizory.plazmowe.beda.zakazane.w.UE.html"]źródło[/url]

Tych ... z rządu chyba całkiem po....ło :)

Edit:
Sorki umkneło mi, temat już istnieje.

Edytowane przez Erikos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ile byś Erikos nie pisał to i tak pozostanie to tylko Twoją subiektywną oceną, a zadowolonych z plazmy nie przekonasz, że mimo iż tak długo byli super zadowoleni to mają w domu wielkie G ;) Także jeśli taka Twoja misja to nie uda się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka misja ;):)
Sam jestem szczęśliwym i bardzo zadowolonym posiadaczem plazmy i przez najbliższe 3-5 lat nie myślę tego zmieniać.
A jeśli uważasz że podobnie jak inni mam w domu wielkie G to tylko Twoja "subiektywna" opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szkoda że dyskusja nie jest bardziej merytoryczna
czyli wiecej konkretow pls ;]

ja wlasnie zamierzam kupic plazme i chyba panasa
o LCD hhhmmmm
regulamin chyba zabrania wylgaryzmow uzywac
wiec poprzestane na stwierdzeniu że LCD to jedno wielkie oszustwo

TV LCD nie mam, ale 2 lata temu kupilem wreszcie monitor LCD 19 iiyama, ale najwazniejsze to 2ms !!! wow

ostatnio mialem starenkiego CRT Iiyama Vision Master Pro 514, 6 lat, 22 cale, profesjonalna iiymam na diamondtron

i powiem tyle wreszcie widzialem gry (lubie pograc w FPS), taki HL episode2 , noramlnie nowe lokacje!!! kolory byly kolorowe a dym i mgla wygladaly jak dym,

nie wiem jak w TV LCD, ale w LCD monitorach (to zależy od zastosowanej matrycy) na matrycy TN to prosze sobie poczytac jak uzuskiwane sa te 16 mln kolorow z haczykiem tam są jakieś symulacje- pamietam jak wybieralem ten monitor

ale podstawowa, główna , dyskwalifikująca, wada LCD to smużenie, które np kiedy grałem jest bardziej męczące dla oczu niż swiecenie CRT

jak można ogladac film akcji za odswieaniem 2ms gtg, a TV LCD na innych matrycach niz monitorowe maja wieksze czasy reakcji
jak komus sie wydaje ze to jest niezauwazalne to polecam ten maly programik PixPerAn_english.exe

dopoki nie mialem tego CRT nie wierzylem troche temu progamikowi ale wierzcie na CRT wszystko bylo ok


odswierzania to najwieksza wada LCD , nie do usuniecia, (te rozne motion to sciema, triki oszukujace nasze oczy ale czasy se niezmienne)


ps
ten crt co ciekawe byl lekko wypalony, pozybylem sie go , a teraz nie mam takiej determinacji zeby kobyłą 30 kilową zawalic biurko tylko po to zeby pograc Edytowane przez marximus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja sam cały czas jade na necu z diamondtronem na pokładzie. Czerń, głębia, kolory- bez problemu deklasują mojego Pionka 5080XD.

Co ciekawe z pół roku temu po namowie żony kupiłem nowy monitor LCD. 20 calowy za 1200 zł.
Po kilku godzinach testów Nec znowu trafił na biurko. Różnica na korzyść starego diamontrona była ogromna.

Brak smużenia, Głęboka nie świecąca czerń, kolory, brak kątów bocznych. Jedynie co odstrasza to wygląd i waga bo z geometrią ten monitor nie ma problemów.

Widać jaka przepaść dzieli obie technologie.

Te wszystkie parametry to tylko po to żeby zachęcić kupujących. Be znaczenia czy jest 2 ms, czy tez 16. Znaczenie ejst jakim pomiarem był ten test zrobiony. Edytowane przez mobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niecały rok temu kupiłem 21" CRT z kineskopem Trinitron za 369 zł (!!!) i nie zamierzam zmieniać przez dłuuuuuugi czas :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prosze, nie tylko Panasonic ale tez samsung zaskakuje pozytywnie:
[url="http://www.engadgethd.com/2009/01/07/samsungs-series-6-8-plasma-hdtvs-are-well-connected/"]http://www.engadgethd.com/2009/01/07/samsu...well-connected/[/url]
[url="http://www.samsungusanews.com/2009/01/samsung-launches-high-performance-plasma-hdtvs-at-ces-2009/"]http://www.samsungusanews.com/2009/01/sams...vs-at-ces-2009/[/url]
A ja ciagle czekam na to, co ma do pokazania frakcja LCD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam plazme (a też miałem dylemat jaki kupić telewizor) i wiem jedno, że jak za jakiś czas będę wymianiał telewizor to wezmę taki sam tylko dwa razy większy (a może trzy :lol: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem posiadaczem obu technologii, i pomimo wszystkich dodatków w LCD Sony wolę obraz z plazmy. Przyznaję rację [b]El Greco[/b] na temat dziwnego mitu z przekątną ekranu. Ludziska jak usłyszą 42 lub 50 cali to łapią się za głowę. Dwa lata temu sam się złapałem na tym kupując 32, później 42 aż w końcu ostatecznie 50 jest OK, pomimo tego że oglądam z odległości 3m.
Dodatkowo krecią robotę robią tzw. sprzedawcy opowiadając najdziwniejsze historie na temat plazm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak jest z odbiciami? Ja planuje TV do jasnego (dużo okien, oświetlenie na przeciwko tv) pokoju. No i w zasadzie już byłem zdecydowany na kuro ale jak je zobaczyłem w sklepie to się lekko przestraszyłem - odbijają jak lustro. Ja wiem że w sklepie jest oświetlenie straszne itp, ale z drugiej strony nie chciałbym w telewizorze oglądać siebie lub świecącej mi za plecami lampy tylko obraz z tv.
OLO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='coca' post='141175' date='09.01.2009, 19:14 ']Potwierdzam Panas PV60 dwa lata katowania na wszystkie strony żadnych problemów.[/quote]
Muszę potwierdzić ze wypalania praktycznie nie ma.Ostatnio zostawiłem włączony PV70 na minimini po 20-tej,jak macie cyfre to wiecie ze jest rybka na niebieskim tle.Rano wyłączyłem i zobaczyłem zarys obrazu na ekranie,więc włączyłem zapodałem inny program i OK!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='olo76' post='142512' date='16.01.2009, 16:18 ']A jak jest z odbiciami? Ja planuje TV do jasnego (dużo okien, oświetlenie na przeciwko tv) pokoju. No i w zasadzie już byłem zdecydowany na kuro ale jak je zobaczyłem w sklepie to się lekko przestraszyłem - odbijają jak lustro. Ja wiem że w sklepie jest oświetlenie straszne itp, ale z drugiej strony nie chciałbym w telewizorze oglądać siebie lub świecącej mi za plecami lampy tylko obraz z tv.
OLO[/quote]

Obija się wszystko. Oraz jak masz dużo okien i bardzo jasno to w dzień widać sporo słabiej niż wieczorem. Wieczorem zabija (pozytywnie) ale w dzień to trochę lipa jest. Ale mówię tylko o bardzo nasłonecznionym pokoju. LCD ma dużo lepszy kontrast w dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='olo76' post='142512' date='16.01.2009, 16:18 ']A jak jest z odbiciami? Ja planuje TV do jasnego (dużo okien, oświetlenie na przeciwko tv) pokoju. No i w zasadzie już byłem zdecydowany na kuro ale jak je zobaczyłem w sklepie to się lekko przestraszyłem - odbijają jak lustro. Ja wiem że w sklepie jest oświetlenie straszne itp, ale z drugiej strony nie chciałbym w telewizorze oglądać siebie lub świecącej mi za plecami lampy tylko obraz z tv.
OLO[/quote]
Jako, ze moj pokoj ma dookola drzwi balkonowe(ok. 6m poludnie+zachod), to rowniez sie obawialem, dlatego postawilem sobie cel, zeby nie bylo gorzej niz w starych TV i sie pozytywnie rozczarowalem,bo jest lepiej.Z lampami nie ma problemu jedynie ze swiatlem wpadajacym bezposrednio prze okno. Z reguly nie oglada sie fimow w poludnie latem, tylko idzie na plaze, a tak serio spuszczam w razie potrzeby czesciowo rolete i spoko. Z Gmeru sie zgodze ale tylko czesciowo, otoz "stare" LCD sa idealne by ogladac rowniez na podworku ale te aktualne, dwukrotnie drizsze, oprzez zastosowanie filtra dla uzyskania lepszej czerni swieca gorzej niz najgorszy kineskop! Do tego maja jeszcze fatalny kat widzenia(gora 45°).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam w domu dwu letnią plazmę LG 42"i dwa lcdeki LG i sharpa 37", do tego cyfre i cp. Niestety lcd sharp 37" nie daje razy w porównaniu do LG 42". Obraz to jakas fatana pikseloza, porownojac np na canal+hd. Bardzo żaluje zakupu tego lcd. Przy okazji obraz sd wygląda lepiej na plazmie.
Aha, plazma ma tzw powidoki ale znikaja po chwili gdy na ekranie pojawi sie inny kanał, a jesli juz ktos bardzo chce sie ona.....ć przy nieskazitelnym obrazie plazmy, to wystarczy biała plansza na 30sek.

Niestety po przeprowadzce do domu, chodzi za mna wecej niz 50" i tez bedzie to plazma. Edytowane przez Jax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzednio w salonie miałem CRT Panasonica 36" pokój z jednym dość dużym oknem od wschodu i niestety do południa nie było możliwości nic pooglądać bez zaciemniania okien (sobota - niedziela gdy jest czas na TV to bardzo uciążliwe).
Teraz powiesiłem na ścianie plazmę 50" Samsunga 7 serii która też jak się wydaje teoretycznie powinna bardzo wszystko odbijać ale naprawdę tak się nie dzieje.
Problemu już nie ma, nie pamiętam czy raz chociaż zaciemniałem okna przed słońcem żeby coś pooglądać a czasem zimą przed południem przy mroźnej pogodzie to przez to okno słoneczko potrafiło dawać po oczach.
Teraz jest po prostu bajka :), jakbym miał jeszcze raz kupować TV do tego pokoju kupił bym ten sam model no chyba że pojawi się nowszy. ;):P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na moim 5 dniowym Panasonicu 37 PV80 , odbiło się leogo AXN :angry: , pomogło 30 s na włączonym śniegu ... Czy to może za którymś razem utrwalić się na stałe ?

Dlaczego nadawcy nie robią przezroczystych Znaczków ? Tak jak np na MTV HD , czy TvnHD ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...