Skocz do zawartości
pintr

Toshiba 40 ZF 575 DG - kiedy będzie dostępny następca słynnego ZFa ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Czy ktokolwiek wie cos o tych telewizorach.Było kilka krótkich opisów po IFI-e ze takowy ma być ze ma mieć Cella na pokładzie ,a teraz cisza jak makiem zasiał.Nikt nic nie mówi ,nie pisze.Nawet nie do końca wiadomo czy ten procesor Cell faktycznie będzie w tych telewizorach(prawdopodobnie tylko same algorytmy ,a procek inny ,ale to tylko przypuszczenia zasłyszane gdzieś w sieci).W samej Toshibie w centrali w Warszawie w dziale sprzedaży nikt nawet nie słyszał o takim telewizorze :(;) .Proszę wszystkich o jakiekolwiek info ,bo chce kupić TV i nie wiem czy czekać na ten nowy model czy kupować dopóki jeszcze są ZF355
W szczególności prosze o info tych którzy byli na IFA i widzieli ten TV na własne oczy ,jak to gra czy nie jest przypadkiem gorzej niż starsza wersja i,jaką ma matryce (samsung, czy inną) i wszystko co tylko wiecie na ten temat .Z góry dzięki za wszelkie wiadomości
Pozdrawiam

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm czyzby nikt nic nie wiedział ..Pomóżcie bo nie wiem co mam robić ,czekać na nowy czy kupować wersję 355

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Premiera najwcześniej wiosna/lato 2009. Została przełożona z tej jesieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy to info jest 100%....Jeśli tak to jest to problem ,Dostępność modelu 355 drastycznie spadła i nie wiem czy jeszcze będzie możliwy do kupienia,a nowy dopiero za kilka miesięcy.
Nawet nie wiadomo jak to jest faktycznie z jakością obrazu w nowym modelu,czy przypadkiem nie jest gorzej.....i dlatego nie wiadomo czy warto czekac na nowy czy szybko szukać poprzedniego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Info 100% od Toshiby. W tej chwili topem będzie seria RV. Do nowej ZFki musimy poczekać : ( Ale widziałem jak on pali na IFA: to nadal top tylko lepiej radzi sobie z SD (algorytmy cella). Ale do wrażeń musimy poczekać bo targi to nie domowe warunki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to skoro sobie radzi lepiej w SD to tylko na plus.....chyba zostaje mi poczekać na ten nowy model,w sumie mam na czym oglądać .Tyle tylko ze się trochę napaliłem ze to będzie już w tym roku,po tak szumnych zapowiedziach .Dzwoniłem do Toshiba polska , mieli mi odpowiedzieć drogą email-ową ale jakoś mija już tydzień i nic nie odpisali....Ale może to wszystko będzie na plus dla tego TV ,dopracują lepiej algorytmy ,może będzie faktycznie CELL w środku i może w końcu Tośka bedzie trochę cieńsza....poczekamy ,zobaczymy...Dzieki za info .Mam nadzieje ze jak tylko TV wejdzie do produkcji to będziecie pierwsi go testowali ,jak to już kilka razy robiliście :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że Toshiba tak : )

Tu masz foto: [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=12353&st=0&p=116408&#entry116408"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=...mp;#entry116408[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za fotki dzieki.Już je widziałem ,właściwie to już chyba wszystko co tylko mogłem znaleźć o tym TV w sieci, juz widziałem :unsure:
Z niecierpliwością wyczekuje nowych wiadomości,a w szczególności może bliższego terminu wejścia do sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odkręcam to co napisane zostało wyżej. Tego modelu co na targach to nie będzie (został odwołany). Następcą ZFa jest model TOSHIBA 46ZV555D. Ta sama obudowa co RV ale lepsze bebechy (głównie super skalowanie SD alla XDE DVD). Coś tak odjechanego jak obudowa ZFa dopiero w 2009 ale na szczegóły musimy poczekać.

[quote]Seria REGZA ZV 555 jest następcą topowej serii REGZA ZF355 . Unikalne rozwiązanie "Resolution+" w oparciu o znany procesor CELL zapewnia wyśmienitą konwersję sygnału SD do rozdzielczości HD. Dla uzyskania optymalnej jakości zastowowano między innymi: 10-Bitowy panel, obsługa "Wide Colour Gamut" , technologie PIXEL PROcessing V oraz Active Vision M100 HD 100Hz oraz stereo głośniki ONKYO[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' post='128676' date='31.10.2008, 22:52 ']Odkręcam to co napisane zostało wyżej. Tego modelu co na targach to nie będzie (został odwołany). Następcą ZFa jest model TOSHIBA 46ZV555D. Ta sama obudowa co RV ale lepsze bebechy (głównie super skalowanie SD alla XDE DVD). Coś tak odjechanego jak obudowa ZFa dopiero w 2009 ale na szczegóły musimy poczekać.[/quote]
Jeśli chodzi o XDE to po kilkunastu dniach testowania mogę powiedzieć z całą odpowiedzialnością ŚWIETNA SPRAWA ( deklasuje E1 , EP 10 , EP 35 i inne playery mające ABT ) . Myślę , że krytyczne uwagi biorą się od osób mających ten player przez kilka godzin , a on wymaga na nowo DOKŁADNEGO ! ustawienia TV w innym razie obraz faktycznie jest przerysowany i wzmacnia różne artefakty . Jeśli chodzi o zastosowanie tej technologii w TV to myślę , że będą ja musieli znacznie zmodyfikować - dla przykładu XDE wyprawia prawdziwe cuda tylko z b.db. DVD , a w słabych ingerencja jest minimalna , a wiadomo jaki jest obraz SD w TV . Edytowane przez jaczro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='128676' date='31.10.2008, 22:52 ']Odkręcam to co napisane zostało wyżej. Tego modelu co na targach to nie będzie (został odwołany). Następcą ZFa jest model TOSHIBA 46ZV555D. Ta sama obudowa co RV ale lepsze bebechy (głównie super skalowanie SD alla XDE DVD). Coś tak odjechanego jak obudowa ZFa dopiero w 2009 ale na szczegóły musimy poczekać.[/quote]

A może nie jest to następca ZF tylko serii Z, skoro nie ma cienkiej ramki?...No ale i tak nie jest to optymistyczne, że narazie nie ma następcy ZF(cienka ramka) i niewiadomo kiedy będzie .W końcu wyjdzie tak ze nie kupie ZF 355 ,następca nie wyjdzie i zostanę z ręką w nocniku :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='B737 Captain' post='129019' date='03.11.2008, 09:39 ']Damn it! I znowu Toshiba olała Polskę. We Francji nawet nowa seria XV i CV ma MPEG-4.[/quote]

MPEG-4 bedzie w topowej serii ZF575 , wychodzi grudzien 2008/styczen 2009.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oj ja mam info z Toshiby PL, że został w tej chwili wycofany na bliżej nieokreślony czas. To ten co był na IFA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='129034' date='03.11.2008, 11:42 ']Oj ja mam info z Toshiby PL, że został w tej chwili wycofany na bliżej nieokreślony czas. To ten co był na IFA.[/quote]

Oj oj. Ten co byl na IFA to zupelnie inna bajka (jeżeli myslimy o tym samym :) . Ze zintegrowanym HDD , prockiem CELL'o-podobnym ;) , autokalibracją , multi-PIP z różnych źródeł itd..., wtedy też przedstawiciel z którym mialem okazję rozmawiać twierdzil , ze w EU predko to nie wyjdzie, bo to raczej pokazówka możliwości Toshiby. ZF575 to okrojona wersja tego modelu na potrzeby europejczykow. i dostępna bedzie tak jak napisalem - przelom 2008/2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi mi konkretnie o ten model co tutaj nawet zrobiłem filmik z IFY: [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=12353&st=0&p=116408&#entry116408"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=...mp;#entry116408[/url] czyli LCD TV ZF575D

Zerwi Ty wiesz skąd mam info ; ) więc ja tam tylko powołuje się na to. Ma być RV, ZF i potem coś całkiem innego. Niby tego ZFa anulowali. Zobaczymy jak to będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee , to co bylo na IFA to nie bylo ZF 575 ;)

[quote]Zerwi Ty wiesz skąd mam info ; )[/quote]

No jasne :) od jedynego , ktory sie interesuje tym co beda mieli (pozdro Piotr):) Tylko , ze fabryka w UK rusza w grudniu z tymi modelami. To , ze Polska Toshiba z tymi handlowcami i preziem ich na czele , ktorych bym poslal do sprzedazy w warzywniaku na kopach , nie beda wprowadzac tego od razu to problem i sprzedawcow i konsumentów , no i Toshiby :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no więcej takich pozytywnych wiadomości poproszę. :) .Ja czekam z niecierpliwością na ZF 575 i chciałbym żeby to co piszesz ( przełom 2008/2009 ) sprawdziło sie w 100 %
Ps. Zerwi skoro masz takie info ,to może wiesz jaka matryca będzie siedziała w ZF 575?

Edytowane przez pintr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.
Trochę się pogubiłem, ZF575 z relacji Gmeru z IFA nie będzie, będzie ZF575 okrojony, ale o co?
Resolution + chyba zostawią? bo to jest ich najnowsze "dziecko" ,tak myślę.
ZV chyba jednak jest następcą Z dlatego,że występuje w rozmiarze 42" co nasuwa mi skojarzenie z matrycą IPS
może się mylę,ale S-PVA(ZF) nie występuje w 42".
Jeśli dobrze zrozumiałem to polskiej Toshibie nie zależy na szybkim wprowadzeniu ZF575 na nasz rynek.
Może się powtórzyć problem gwarancyjno-serwisowo-uznaniowy taki jaki był na początku z ZF355(batalia Norbunia) o uznanie gwarancji telewizora nie będącego z polskiej dystrybucji itd. Trochę to irytujące,zbudowali u nas fabrykę co dawało nadzieję na rynek uprzywilejowany, a tym czasem znów jesteśmy gdzieś "za murzynami".
Jeszcze jedno dla mnie najważniejsze dziś pytanie: CO ROBIĆ? BRAĆ ZF355 TYLKO 46 JEST JESZCZE OSIĄGALNY Z RYZYKIEM WADLIWEJ MATRYCY. Od roku śledzę forum i wciąż jestem bez TV żona się już śmieje!
Gmeru Jak Twój ZF sie sprawuje? Nie dawno pisałeś że jest nie zagrożony.
Pozdrawiam. Edytowane przez grzymek72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Zerwi' post='129117' date='03.11.2008, 19:51 ']Eee , to co bylo na IFA to nie bylo ZF 575 :)



No jasne :) od jedynego , ktory sie interesuje tym co beda mieli (pozdro Piotr):) Tylko , ze fabryka w UK rusza w grudniu z tymi modelami. To , ze Polska Toshiba z tymi handlowcami i preziem ich na czele , ktorych bym poslal do sprzedazy w warzywniaku na kopach , nie beda wprowadzac tego od razu to problem i sprzedawcow i konsumentów , no i Toshiby :/[/quote]

No zaraz:
[url="http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=1dba3c47d55d89dc"][img]http://images6.fotosik.pl/266/1dba3c47d55d89dcm.jpg[/img][/url]
[url="http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=bac3f2eb98cdafef"][img]http://images6.fotosik.pl/266/bac3f2eb98cdafefm.jpg[/img][/url]

A co to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tak dla odświerzenia tematu.Może ma ktoś jakies nowe wiadomości odnośnie w/w Tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze długo sobie na niego poczekamy. Na razie będzie ZV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Długo tzn. do połowy stycznia ,czy może jakieś nowe wieści i jeszcze dłużej???Bo jeśli do połowy stycznia to już nie tak długo ,da sie wytrzymać :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma być ZV a gdzieś kiedyś w 2009r nowy ZF ale wszystko w rozmiarze 46". Ale czy wiadomo coś na temat 52" bo nikt nic na ten temat nie pisze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pierwszy telewizor LCD wysokiej rozdzielczości z wbudowanymi chipami znanymi z konsoli do gier firmy Sony PS3 CELL CPU.

Wykorzystanie procesora CELL w telewizorach Toshiba ma miejsce w nowym silniku obróbki obrazu Resolution+, który to przeskalowuje obrazy w niskiej rozdzielczości tak że jakością praktycznie niewiele odbiegają od obrazu jakości HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...