Skocz do zawartości
skitmen

PS3 > LCD TV > AMPLITUNER - będzie 5 + 1?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie. Chcę kupić jakiś amplituner 5 + 1 z wejściem optycznym. I teraz pytanie. Czy jeżeli mam PlayStation 3 podłączoną kablem HDMI do TV, to czy po podłączeniu amplitunera kablem optycznym do TV uzyskam dźwięk 5 + 1 grając w grę obsługującą ten system?
Pod spodem taki przykladowy obrazek ilustrujący moje pytanie ;)

[img]http://img374.imageshack.us/img374/4499/pulpit01ij1.png[/img]

Mam tez dekoder TVn. Mógłbym wszystko (PS3 i dekoder) podłączyć dwoma kablami optycznymi, ale amplituner chyba będzie miał tylko jedno wejście optyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm... na pewno są tu na forum większe mózgi hardwarowe niż mój, ale podejrzewam, że nic z tego. Nawet jeżeli znajdziesz jakiś TV z WYjściem optycznym (np. Regza), to np. u Tośki wyprowadzisz nim dźwięk 5.1 tylko z cyfrowego tunera TV - wątpliwe aby dotyczyło to również zewnętrznych źródeł 5.1, z TV w roli wyłącznie "pośrednika"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Butcher ma rację. Jak optyk jest w TV to pod tuner cyfrowy. A po co komplikować tak życie? Jaki chcesz kupić ampli? Zazwyczaj mają po kilka optyków. Podłączysz wszystko od razu do ampli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem o jakims tanim ampli
[url="http://www.allegro.pl/item460333530_ampl_kina_dom_5_1_cat_cs_907_dolby_digital_dts_kup.html"]np. TAKI[/url]
czy może sie nie pakowac w cos takiego? :/

trójnik optyczny? :) nawet nie wiedziałem, że takie coś istnieje.
gdzieś przeczytałem, że z wyjścia optycznego wychodzi wszystko to, co i z głośników telewizora :/

a jeszcze taki mały OT ;) - jak uruchomic ten tuner cyfrowy? na pilocie mam przycisk DTV, ale jak go przycisnę, to pojawia sie info. "Nie znaleziono kanału" - czy to ma coś wspólnego z tym dużym slotem z tyłu telewizora "COMMONINTERFACE"?
TV to Samsung LE32S86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' post='126775' date='20.10.2008, 14:01 ']Butcher ma rację. Jak optyk jest w TV to pod tuner cyfrowy. A po co komplikować tak życie? Jaki chcesz kupić ampli? Zazwyczaj mają po kilka optyków. Podłączysz wszystko od razu do ampli.[/quote]
Jak wyżej ... nie wiem jak inne, ale np. samsungi wypluwają z opyka wszystko co podpięte do nich z wszystkich złącz ( nie tyko z tunera cyfrowego) w 2.0 Edytowane przez edmund007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='skitmen' post='126811' date='20.10.2008, 15:57 ']a jeszcze taki mały OT :( - jak uruchomic ten tuner cyfrowy? na pilocie mam przycisk DTV, ale jak go przycisnę, to pojawia sie info. "Nie znaleziono kanału" - czy to ma coś wspólnego z tym dużym slotem z tyłu telewizora "COMMONINTERFACE"?
TV to Samsung LE32S86[/quote]
A masz cyfrową kablówkę? Odbierasz jakies cyfrowe kanały przez podpiętą antenę (i nie pytam o satelitę) ??
Jeśli nie, to "nie znaleziono kanału" jest jak najbardziej logiczne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Butcher nic takiego nie odbieram. To kablówkę podpina sie normalnie pod gniazdo antenowe i wtedy przełącza się na DTV?
To do czego służy ten port COMMONINTERFACE? Wkłada się tam kartę CI np. Polsatu?

[img]http://www.cardsplitter.pl/sklep/catalog/images/Foto/camy/polsat_modul.jpg[/img]

A gdzie sie wtedy podłącza antenę satellitarną? Sorry za takie lamerskie pytania - nie znam się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytam to i jest tu kupa nieporozumień. Przede wszystkim jesli chcesz Skitman naprawdę wykorzystać mozliwości posiadanego sprzętu, to powinieneś kupić wzmacniacz z minimum 2 wejsciami HDMI i jednym wyjściem HDMI. Podłączysz wtedy PS3 i nBoxa do wzmacniacza (po HDMI) i wyjscie ze wzmacniacza do telewizora po HDMI. Złącze Common Interface służy w telewizorze do włożenia odpowiedniego modułu do odbioru płatnej telewizji naziemnej, a płatnej telewizji naziemnej u nas jeszcze nie ma i długo prawdopodobnie nie będzie. Możesz zapomnieć o tym złączu. Moduły Polsatu Cyfrowego czy Cyfry+ umieszcza się w odpowiednich (podobnie wyglądających) slotach ale tunerów satelitarnych. Nie wiem jaki masz telewizor ale usiłujesz uruchomić w nim telewizję cyfrową naziemną, a tą możesz ogladać jeśli jestes w zasięgu niewielu w Polsce nadajników DVB-T (Warszawa, Poznań, Śrem i gdzieś tam jeszcze) i podłączysz antene zewnętrzną do odpowiedniego gniazdka. Oczywiście jeszcze do tego całego zestawu musisz dokupić zestaw głośników 5.1. To tyle w dużym uproszczeniu. Edytowane przez Snookerman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, że powinienem kupić wzmacniacz z dwoma wejściami HDMI, ale jak mnie nawet nie stac na ampli z dwoma opti? :)
mniejsza o to, już zamówiłem Panasonica z dwoma opti. problem rozwiązany.
z tą naziemną płatną telewizją, to nie do końca rozumiem. w oknie wyboru źródła w TV mam takie cos jak MODUŁ i DTV, to teraz co jest co? ;) sorki, że tak mieszam :/

[img]http://img260.imageshack.us/img260/7790/photo161aqe3.jpg[/img]


EDIT


chyba rozumiem... MODUŁ do płatnej telewizji naziemnej, a DTV do naziemnej telewizji cyfrowej (bezpłatnej)?

Edytowane przez skitmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...