Skocz do zawartości
BoDeX

BLU-RAY__ Odtwarzacz z najlepszym obrazem !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Postawmy się w sytuacji osoby, która chciałaby zasmakować nowego nośnika i nie bardzo wie co "dobrego" kupić .

Pomijamy tor audio, gdyż zakładamy, że strumień bitstream HD AUDIO z każdego playera powinien być taki sam (?)

Koncentrujemy się tylko na video z płyty Blu-Ray i szukamy faworyta .

Każdy zapewne mógłby tutaj wpisać swojego ( z reguły z wysokiej półki ) faworyta .... ale nie o to chodzi .

[b]CHODZI O TO, ABY ZADAĆ KŁAM, LUB ROZWIAĆ NIEJASNOŚCI RÓŻNYCH OPINII I JAKO FACHOWE FORUM ZORGANIZOWAĆ
CYKLICZNĄ SERIĘ TESTÓW PORÓWNAWCZYCH, A ICH WYNIKI OPUBLIKOWAĆ NA FORUM ! CIEKAWE , CO ? :D

[/b]Nic innego się nie liczy, tylko jakość obrazu. Inne pożądane funkcje można dobrać w zależności od swoich potrzeb.

Czy taka forma rewolucyjnego :) podejścia do sprawy ma szanse zaistnieć ?

3 skalibrowane TV , 3 ukryte playery , trudny testowy materiał , kilku recenzentów i głosowanko .... i powtórka :)

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oj ciężko będzie stwierdzić czy jakiś player jest lepszy... oj ciężko pod względem obrazu. Możemy porównywać skalowanie DVD, dźwięk itd... ale BD i jego obraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz - "fachowcy" np. potrafią ocenić obraz z DENONA 2800 na 105 pkt. a Panasa 30 ( który siedzi w tym DENONIE ) tylko na 95 pkt. :)

Dziwnie, nie ? :( Warto byłoby takie "czarownice" spalić publicznie na forumowym stosie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedzieć wojnę Firmom ? Aż strach pomyśleć :) Ja bez testów wiem, że nie odróżnię BR na nowych plejerach BR. Co innego upskalowanie DVD albo dźwięk przez analogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę to niebezpieczne, ale jakiś "zwycięzca" być musi !
Wojna z firmami grozi ... brakiem sprzętu do testowania oraz innych rzeczy, i tutaj kółko się zamyka .... :)

Ehhh, życie, życie .... to na cholerę te RANKINGI ? :(:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rankingi sa po to by pokazac kto wiecej masci raczki w danym momencie ;-) Edytowane przez demek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='125941' date='14.10.2008, 23:58 ']A widzisz - "fachowcy" np. potrafią ocenić obraz z DENONA 2800 na 105 pkt. a Panasa 30 ( który siedzi w tym DENONIE ) tylko na 95 pkt. :(

Dziwnie, nie ? :P Warto byłoby takie "czarownice" spalić publicznie na forumowym stosie .[/quote]
jest jeszcze coś takiego jak psychika , mając w ręce denona za 3,5 tys a obok panasa za 1,2 tys który siedzi w denonie każdy bedzie widział róznice bo podświadomość mówi ze denon to lepszy sprzet bo kosztuje wiecej , szczególnie ktoś kto kupi denona to bedzie sobie wmawiał ze jest lepsza jakość :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, no wszystko rozumiem, ale naprawdę wierzycie w to, że pomiędzy playerem za 700 , a 7000 nie ma różnicy w jakości obrazu z Blu-Ray HDMI ? :(
Dodajmy do tego, że jeszcze nie ma różnicy w jakości dźwięku po HDMI i mamy kompletny zawrót głowy .... :(

TAKĄ TEZĘ TRZEBA JAK NAJSZYBCIEJ OBALIĆ ! :)


NIKOGO NIE BULWERSUJE POWYŻSZE STWIERDZENIE ? NO NIE WIERZĘ ! ! ! :)

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale oczywiście, że różnice są OGROMNE. Takie jak między szwedzkim Koenigsegg CCXR (najszybszy na świecie, pierwszy z silnikiem ponad 1000 KM, do 100 tylko 2,9 s, maksymalnie 409 km/h) a powiedzmy Porsche Carrera. Na gierkówce różnicy bym na pewno nie odczuł :)

Dla mnie podstawową różnicą w sprzęcie BR jest jakość przetworników C/A i upskalowanie DVD.

A może ktoś mi napisać czy w najtańszych amplitunerach Denona, Onkyo itp. przetworniki C/A są lepsze niż np. w Sonym 550 ? Bo mam dziwne przeczucie, że Sony podłączony do zwykłego analogowego wzmacniacza zagra lepiej niż "budżetowe" Onkyo ! Ciekawa co tam wsadzili za tor audio, żeby cały amplituner (z przedwzmacniaczem, końcówkami mocy, procesorem obrazu, torem audio) kosztował 500 - 600 euro ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to są przetworniki C/A ? :)

Ja tam się specjalnie nie znam, ale jeśli nie ma różnic .... to po co przepłacać ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak ale testy obrazu Bodex nie sa opierane na soczuciach wizualnych ale roznice wynikaja z odbioru płyt testowych i poszczególnych tablic testowych. Nawet jasno to wytłumaczono w tescie Sony BDP-S350 w magazynie audio. Roznice w obrazie z płyt BR na roznych odtwarzaczach sa trudne do wychwycenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BoDeX, ja się pytam poważnie, i to ja się nie znam a ty znasz :)
Więc powiedz, co siedzi w najtańszych ampli z dekoderami HD audio i czy to ma lepszą jakość niż takim Sonym 550 czy Pioneer 71 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale co to są przetworniki C/A ?

Mne nie interesują pobieżne oceny, ale spojrzenia fachowca, który wie czego szukać ... :) ( i gdzie ) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może przydałoby się trochę ochłonąć po tej dyskusji z Andsie1 ?
Jak dla mnie A/C czy C/A to to samo, jeśli nie to bardzo przepraszam, że pytałem.

[url="http://www-users.mat.uni.torun.pl/~bala/sem_mgr_2000/przetworniki_ac/przetwornik_ac.html"]http://www-users.mat.uni.torun.pl/~bala/se...twornik_ac.html[/url]

tak mi się otworzyło, może się komuś przyda, bo ja się chyba zapytam gdzieś indziej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby test wyszedł wiarygodnie trzeba byłoby miec conajmniej 2tv (takie same), i 2BR , następnie puścić ten sam materiał, i zapraszać pojedynczo z ulicy ludzi. Oczywiście BR musiałyby byc ukryte, piloty także :( Wtedy mogłoby byc ciekawie.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ crazy-j , spoko , to tylko mała prowokacja :( Wjedzie 550/50 to zobaczymy "nausznie" jak toto gra - może nie jest tak źle ....

@autorus , no tak , zabawy mogłoby być wiele , ale może jakieś wnioski udałoby się wyciągnąć . Ciężko znaleźć osobę, która posiada 2 takie same
TV , a przy okazji 2 różne BR - przeprowadzenie takiego TESTU bez pomocy np. "Patrona Sprzętowego" wydaje się nierealne - trzeba prosić.

No, ale może ktoś w domowych warunkach miał możliwość porównania 2 playerów i mógłby się podzielić spostrzeżeniami ? :)

Samo stanowcze oświadczenie, że z płyt BR DŹWIĘK i OBRAZ po HDMI z różnych playerów jest identico, to trochę nie pasuje do facowego portalu . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie a może znalazłoby się 4 uzytkowników powiedzmy z Warszawy z identycznymi LCD żeb y wykonać troche wysiłku wziąść je na plecy i zgromadzić w jednym nawet wynajetym pomieszczeniu, Gmeru pewnie od zaprzyjaźnionych firm wypiożyczyłby sprzę BR na jeden dzień, kto ma przynióśłby swój i faktycznie zrobić "ślepy" test oraz testy zaawansowane.

HDTV Polska byłoby sławne na cały świat bo takiego testu jeszcze nie widziałem a wysiłek nie jest taki wielki :)

A przy okazji można wypic piwko i zjeść orzeszki :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa byłaby o wiele prostsza, gdyby udało się w taki test "wciągnąć" zaprzyjaźnioną firmę DIGITALO , ale tutaj potrzeba WIĘKSZEGO zainteresowania tematem ! :(

[quote name='Gmeru' post='126242' date='17.10.2008, 01:16 '][b]BLU-RAY[/b] [b]- PRODUCT OF THE YEAR
[/b]
Best DVD Blu-ray players
[color="#ff0000"][b]Panasonic DMP-BD55[/b] 400 [color="#000000"]GBP[/color]
[/color]
Best Blu-ray player 200-300 GBP
[b]Panasonic DMP-BD35[/b] 250 GBP

Best Blu-ray player 500-700 GBP
[b]Pioneer BDP-LX71[/b] 600 GBP

Best Blu-ray player 700+ GBP
[b]Denon DVD-2500BT[/b] 900 GBP[/quote]

I z tych czterech modeli powinno się wybrać jeden z najlepszym obrazem ( przykładając miarę możliwości do DENONA )
a najlepiej byłoby przeprowadzić "ślepy test" - ubawu byłoby co nie miara .... tak myślę .

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mjasinsk' post='126233' date='16.10.2008, 23:12 ']...testy obrazu nie sa opierane na odczuciach wizualnych ale roznice wynikaja z odbioru płyt testowych i poszczególnych tablic testowych. [b]Roznice w obrazie z płyt BR na roznych odtwarzaczach sa trudne do wychwycenia.
[/b][/quote]


Masz rację, ale tylko takim zestawem testowym można byłoby wyłowić faworyta, bo jeśli coś jest nie tak, to w normalnym
użytkowaniu wcześniej czy później to wyjdzie w praniu - zaczniesz to zauważać i na to nie ma silnego ...
Oczywiście konkluzja z oglądania "normalnego" , aczkolwiek trudnego materiału, także byłaby niezbędna .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad kupnem zewnetrzego dysku bluray do mojego laptopa, ktorego uzywam do grania muzyki i ogladania filmow. laptop podlaczony jest do przetwornika Empirical Audio Off-Ramp I2S a ten do przetwornika c/a North Star Design a ten do wzmaka.. calość odtwarza dzwiek filmowy tak dobrze jak chyba żaden player nigdy nie bedzie grał (zero jittera, analogowy dzwięk itp) - tylko jest jedna wada choc dla mnie do zaakceptowania - gra to tylko w stereo :lol: tu fani kina domowego mnie zjedzą, ale ja oglądam filmy w których efektów przestrzennych prawie nie ma, więc mogę z tym żyć ;) za to muzyka filmowa i dialogi to juz inna liga (przynajmniej na DVD).
Tylko czy laptop zdekoduje nowe formaty i wypusci przez USB ?

Jeśli wasze założenia dotyczące obrazu z bluray sie potwierdza - bede mial do tego idealny obraz :)

Dla mnie to bedzie idealny 'odtwarzacz' bluray!!! ;)

Edytowane przez fitrus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odnalezienie lapka, który wywali po HDMI bitstream HD i do tego wzorowy obraz z BR nie będzie łatwym wyzwaniem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Apropos absolutnie obiektywnych testów różnych urządzeń i ich możliwości skalowania oraz jakości samego HD to w przeciągu dwóch miesięcy powinienem Was czymś zaskoczyć. Mam już gotowy setup do testów, nawet już kilka rzeczy udało mi się zrobić, niestety jeden z komponentów uległ uszkodzeniu (chińska gówniana obudowa, przez którą karta PCI wyskoczyła ze slotu i się uszkodziła, naprawa potrwa około miesiąca). Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BoDeX' post='126443' date='18.10.2008, 15:08 ']Odnalezienie lapka, który wywali po HDMI bitstream HD i do tego wzorowy obraz z BR nie będzie łatwym wyzwaniem ...[/quote]

mozesz rowinac temat? to nie jest tak, ze full hd z bluraya zawsze wyglada tak samo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='fitrus' post='126479' date='18.10.2008, 19:33 ']mozesz rowinac temat? to nie jest tak, ze full hd z bluraya zawsze wyglada tak samo??[/quote]
Chodzi o bitstream audio HD, którego na razie nie uzyskasz z żadnego kompa (niby jakaś karta Asusa już się pokazała która to potrafi, ale jeszcze mało kto ją widział) a tym bardziej z laptopa.

Co do jakości obrazu to tak jak w stacjonarnym odtwarzaczu zależy ona od wykorzystanego dekodera (zazwyczaj zintegrowanego w chipie, który zarządza wszystkim i robi wszystko - SoC - system on chip) tak przy odtwarzaniu z komputera zależy od użytego programu (czy konkretniej dekodera).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='125941' date='14.10.2008, 21:58 ']A widzisz - "fachowcy" np. potrafią ocenić obraz z DENONA 2500 na 105 pkt. a Panasa 30 ( który siedzi w tym DENONIE ) tylko na 95 pkt. :rolleyes:

Dziwnie, nie ? :rolleyes: Warto byłoby takie "czarownice" spalić publicznie na forumowym stosie .[/quote]

:rolleyes:


[b]TEST: Odtwarzacze Blu-ray Disc w Video 11/2008[/b]
Ze względu na szeroki zakres cenowy ocenianych produktów, test jest dość ciekawy. Zwłaszcza oceny za obraz i dźwięk cyfrowy przynoszą niespodzianki. Najdroższy w stawce napęd Denona nie wypada w obu kategoriach najlepiej i jest słabszy od Panasonica, zresztą nie tylko. W kategorii „dźwięk cyfrowy”, wydawało by się koronnej dyscyplinie japońskiego specjalisty, zdobywa on mniej punktów niż masowy produkt Panasonica.

W teście udział brały: Denon DVD-2500BT, Funai B1-M110, Panasonic DMP-BD55, Samsung BD-P2500, Sony BDP-S550.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...