Skocz do zawartości
Rejter

Koncerty Blu-ray , co polecacie ... ?

Rekomendowane odpowiedzi

W 2011 r. wydano mizerną ilość wartościowych koncertów.

Nadmienię, że wykonawcy typu ADEl mnie nie kręci, ani Celinka D.

kwestie muzyczne - zostawiłbym tu na boku, jeden woli Celin D. a inny AC/DC, i to normalne jest, bo o gustach trudno dyskutowac, a tym bardziej muzycznych. Natomiast info techniczne już więcej mówi - ja mam duzo koncertów na dvd, czasem kupuje cos na BR i okazuje sie, że nic nie zyskałem, bo nie ma znaczącej poprawy jakości obrazu, uzasadniającej cenę.

Rolling Stones - Some Girls - to przykład, że producent stara sie sprzedać, a nabywca powinien się zastanowić nad zakupem materiału, gdzie źródłem jest taśma 16mm z lat siedemdziesiątych. Fajnie zagrane "Miss You" ale to niewiele, jak na sto pln. Całkowity brak ostrości, szum fatalny i generalnie pozycja tylko dla zagorzałych fanów grupy i kolekcjonerów.

Notabene ciekawe jak ten Fame Concerts bo na składance koncertowej The STRAT Pack bardzo się zawiodłem. Poza kilkoma, to w większości żenujące wykonania, mimo wspaniałych nazwisk i wielkich tytułów - trudno było dotrwać do końca tej płyty. Dla mnie koszmarne wydawnictwo, mimo, ze z "track listy" bardzo chciałem go mieć... Potem natychmiast sprzedałem.

Edytowane przez kajot04

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yessongs 40th Anniversary Special Edition

Polecam : jako BD dokumentalny, zeby zobaczyc jak chlopaki grali i wygladali 40 lat temu

Nie polecam jako koncert. Technicznie bardzo cienki (obraz i dzwiek), mimo dts-HD MA i Full HD 1080 (4/3)

Ogromnie sie zawiodlem, zwlaszcza ze sprzadaja to jako Limited Edition (3000 egz.) i BD jest numerowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Primal Scream - Screamadelica (2011-BR)- koncert na 20-lecie wydania legendarnej płyty. Nie da się opisać, oczywiście trzeba lubić.

Pixies - Acoustic & Electric Live (2010-BR), widziałem kilka koncertów tego zespołu po reaktywacji, wszystkie świetne. Zespół świetnie wypada przy dużej publiczności jak i tu w mniejszej bardziej kameralnej hali. Poza tym to jedyne wydawnictwo Pixies na BR które widziałem.

Nirvana - Live At The Paramount (1991-BR) - super klimat, skromnymi środkami uzyskane powalające brzmienie.

Foo Fighters - Live at Wembley Stadium (2008-BR), nie jestem wielkim fanem, ale koncert świetny, ta muzyka na koncercie się sprawdza.

Porcupine Tree - Anesthetize (2008-BR), nie jestem wielkim fanem, ale koncert bardzo efektowny, bardziej mi odpowiada niż z płyt studyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda koncerty, o których dalej piszę ukazały się tylko na DVD (czekam jednak z niecierpliwością na wydanie BD licząc jednocześnie, że nie zostaną #$%#@% ;))

ale są naprawdę godne uwagi.

Więc tak:

  • Faithless live at Alexandra Palace 2005 (świetne wydanie w plastikowym boxie) - boski koncert, doskonale zrealizowany wizualnie,
  • Lisa Stansfield live at Ronnie Scott's 2005 (wydanie w klasycznym boxie DVD) - rewelacyjny koncert w kultowym już klubie, Lisa w wielkiej formie.

W całkowitej opozycji do wyżej wymienionych pozycji stawiam koncert Amy Winehouse - I told you I was trouble (wydanie BD). Pomijając oczywiste różnice jakości wynikające z zastosowanych nośników, oceniając natomiast koncert Winehouse tylko pod względem zawartości merytorycznej to (dla mnie - widza) wizualna udręka (na tym poprzestanę aby nie być bardziej dosadnym). Artystka (w tym koncercie postać ocierająca się o groteskę ;) ewidentnie pod wpływem środków odurzających/alkoholu przewracająca oczami, w przerwie między piosenkami mówiąca bez ładu i składu, interakcja między nią a widzami i zespołem nie istnieje, cały czas znudzona (zainteresowanie przejawia tylko zawartością kubka, z którego co chwilę coś popija). Pozytywy są w postaci zespołu świetnie ubranego do okoliczności w jakich odbywa się koncert oraz dwóch panów z chórku świetnie się ruszających (jakże odmienni od postawy Winehouse).

Widziałem dziesiątki koncertów, na kilku byłem live ale koncertu Amy Winehouse nie jestem w stanie polecić nikomu. Stracony czas, stracone pieniądze. To takie moje kilka "słów" odnośnie rekomendacji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są i tacy którzy ją kochają za taki nawalony wizerunek, mi osobiscie koncert sie podobał pomimo jej stanu na scenie śpiewa całkiem znośnie, ja mialem koncert za darmo hyhy bo firma przysłała mi 2 sztuki :ph34r:

Edytowane przez PeterMac
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale koncertu Amy Winehouse nie jestem w stanie polecić nikomu. Stracony czas, stracone pieniądze. To takie moje kilka "słów" odnośnie rekomendacji ;)

...hmm... a ja,polecam wszystkim z czystym sumieniem,dla mnie koncert rewelacyjny:-)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lee Ritenour - Overtime Najlepiej zrealizowany muzyczny BD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Quincy Jones obraz i dźwięk rzeźnia.

Lee Ritenour leci już z amazona razem z Sade :hura:

Edytowane przez montas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem nowy koncercik DJ BoBo :D Dancing Las Vegas, fajnie będzie powspominać trochę stare dobre rytmy eurodance lat 90's w jakości HD.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydał i pewnie nie wyda :) tak samo jak jakiekolwiek płyt muzycznych Bobka, wydawcą zapewne będzie Yes Music AG na takie kraje jak Niemcy, Szwajcaria...

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

53875_large.jpg

Pat Metheny: The Orchestrion Project

Czekacie?? Na blu-ray.com jeszcze nie wiedzą że będzie w 3D:

Format: 3D Blu-ray Music. The Orchestrion Project was filmed in high definition 3D at the former St Elias Church in Greenpoint, Brooklyn in November 2010. It features Pat Metheny on guitar performing with the Orchestrion, a vast collection of mechanical instruments that surround Pat Metheny in this atmospheric setting. The focus of the performance is the Orchestrion Suite , a work written specifically for this combination and debuted on Pat Metheny s Orchestrion album released earlier in 2010. Added to this are other tracks from across Metheny s prolific career going right back to Unity Village from his debut solo album Bright Size Life in 1976 and including other tracks from the seventies, eighties and nineties. This is a unique collaboration between a master guitarist and the pinnacle of mechanical music. TRACKLISTING: 1) Unity Village Orchestrion Suite: 2) Orchestrion 3) Entry Point 4) Expansion 5) Soul Search 6) Spirit Of The Air 7) Improvisation #2 8) Sueño con México 9) Stranger In Town Bonus Tracks: 10) Improvisation #1 11) 80/81 Broadway Blues 12) Tell Her You Saw Me 13) Antonia

Zajawka:

Pat wygląda tu na niezłego freaka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A do mnie ostatnio przyszła płyta z angielskiego Amazon-a: 2Pac Live At The House Of Blues

Koncert bardzo fajny dla zwolenników takiej muzy, szczególnie Snoop Dogg dał czadu.

Co do jakości HD, to dla mnie średniawka - ani obraz ani dźwięk bez szału, chociaż SUB-ik ściany mi przestawia :).

Podsumowując, bardzo polecam - u mnie płyta siedzi cały czas w odtwarzaczu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt do tej pory nie napisał o tym, że na BD można znaleźć dwie płyty studyjne grupy wszechczasów, a mianowicie PINK FLOYD.

Zapis audio na tych płytach to 2.0 5.1 i 4.0 w nieskażonej formie, czyli LPCM. W dodatkach trochę materiału video.

w takiej jakości wydano : "Wish You Were Here" oraz " Dark Side Of The Moon " - TO PO PROSTU TRZEBA MIEĆ ! ! ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt do tej pory nie napisał o tym, że na BD można znaleźć dwie płyty studyjne grupy wszechczasów, a mianowicie PINK FLOYD.

Zapis audio na tych płytach to 2.0 5.1 i 4.0 w nieskażonej formie, czyli LPCM. W dodatkach trochę materiału video.

w takiej jakości wydano : "Wish You Were Here" oraz " Dark Side Of The Moon " - TO PO PROSTU TRZEBA MIEĆ ! ! ! :)

Może dlatego że to nie są koncerty tylko płyty studyjne wydane w formacie wielokanałowym i na płycie BR.

Niestety chyba same płyty BR Pink Floyd nie są w sprzedazy i tylko dostępne są w specjalnych boxach z tymi tytułami Pink Floyd

W takim samym stylu wydana jest jeśli się nie mylę ostatnia płyta Stevena Wilsona.

A jeśli chodzi o koncerty to wszystkim miłośnikom dobrej muzyki rockowej polecam VOLBEAT - Live From Beyond Hell / Above Heaven

Obraz może nie jest szczytem HD ale daje radę.

Dzwięk tez niczego sobie , a sam koncert po prostu super.

Według mnie wart każdej wydanej na niego złotówki

Edytowane przez wachi40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt do tej pory nie napisał o tym, że na BD można znaleźć dwie płyty studyjne grupy wszechczasów, a mianowicie PINK FLOYD.

Zapis audio na tych płytach to 2.0 5.1 i 4.0 w nieskażonej formie, czyli LPCM. W dodatkach trochę materiału video.

w takiej jakości wydano : "Wish You Were Here" oraz " Dark Side Of The Moon " - TO PO PROSTU TRZEBA MIEĆ ! ! ! :)

Przesluchalem dzis Wish You Were Here z zamknietymi oczami :) Cos pieknego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aż strach pomyśleć co będzie, gdy otworzysz oczy ! :)

Posłuchaj teraz "Ciemnej" - nie znajdziesz słów aby to opisać ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nikt tez nie napisał o koncercie zespołu EUROPE - Live At Shepherd's Bush, zapewne każdy zna ich przebój The Final Countdown, dla mnie koncercik bomba, jakość obrazu bardzo dobra a nawet momentami rewelacyjna, dźwięk to DTS-HD MSTR, chłopaki dają mocnego czadu, dla mnie pozycja obowiązkowa w kolekcji koncertów, aż sie dziwie ze prędzej tego nie kupiłem :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemny jest też "Europe - Almost Unplugged" z 2009 r. Mówię to jako zaciekły wróg zespołu w czasach jego świetności, głównie z powodu właśnie ich największego przeboju, który wtedy wyskakiwał na mnie nawet z lodówki. Niestety tego koncertu nie ma na BD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może się ktoś podzielić recenzją koncertu EUROE "Live at Sweden Rock" ?

Myślę o zakupie, na angielskim amazonie za około 10 funtów. Czy warto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nauczony doświadczeniem,gdy nabyłem koncerty powiedzmy nie bardzo trafione,postanowiłem najpierw zaopatrzyć się w wersję zapasową,a potem ewentualnie zakupić blu ray. Nie będę wspominał o tych nie spełniających oczekiwań mkv,natomiast jest coś,co mnie zauroczyło:-) Gary Moore ''Blues for Jimi". Panowie,kawał porządnego grania,świetnie słychać każdą nutkę,każde uderzenie w talerz,a bas...dopiero słychać jak gość przebiera palcami po strunach, a po 20 min,jak sobie przyśpieszyli,to nie do opisania,jak to mówią "excellent":-) Trzech facetów,a scena wypełniona po brzegi (scena muzyczna oczywiście) Gary (znałem go przeważnie z "Still got the blues" pokazał jakim jest/był w zasadzie, wirtuozem gitary. Pod koniec,zaprosił członków "The Jimi Hendrix Experience" Billego Cox'a i Mitcha Mitchell'a i jak zagrali bluesa,a potem "Hej Joe" to aż łza w oku się zakręciła,tym bardziej,że Mitch rok po tym(był rok 2007),też "odszedł do wieczności". W weekend lecę do sklepu,może gdzieś dostanę,będzie na gwiazdkę jak znalazł:-) Fanom takich klimatów,baaaardzo gorąco polecam. Jestem w szoku,jakie to piękne. Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja ze swojej strony zarekomenduję kilka koncertów , może nie premier ale szczerze to moje perełki . Dwadzieścia parę lat temu słuchałem ich na monofonicznej Marcie w Trójce. Dziś w masterze lub LPCM w jakości full hd grają przede mną na duużym ekranie ;-)

Duran Duran: A Diamond In the Mind - DTS-HD Master Audio 5.1, pięknie zrobiony koncert, utwory "View To A Kill" czy "Planeth Earth" naprawdę powodują ciarki na skórze... Świetnie słychać i czuć przestrzeń dużej hali koncertowej OMD Live: Architecture & Morality & More - DTS-HD Master Audio 5.1 , kto nie zna "Enola Gay" ? , świetnie oddany klimat koncertu raczej w dużym klubie niż hali, wszystkie 17 kawałków to przyjemność na 1,5 godziny, świetna akustyka a szczególnie praca na perkusji i organach We Walk The Line: A Celebration of the Music of Johnny Cash - LPCM 5.1 , wybitny koncert i moje przypadkowe odkrycie ostatnich kilku miesięcy z którego jestem tak zadowolony że się go nigdy nie pozbęde ;-) bluesowo-rockowe klimaty w najwyższym wydaniu, kilkunastu artystów ( m.in Sheryl Crow, Kris Kristoferson, Brandi Carlile, Willie Nelson i inni) w hołdzie złożonym Johnnemu Cashowi. Klimat klubu ze świetną akustyką i separacją dla każdego instrumentu. Każdy znajdzie tu świetną perkusję ( koleś jest super) , gitary akustyczne , skrzypce, kontrabas itd Kawałeczki best of the best :

Folsom Prison Blues - performed by Brandi Carlile

Get Rhythm - performed by Andy Grammer

Highwayman - performed by Willie Nelson, Kris Kristofferson, Shooter Jennings and Jamey Johnson

Przy okazji mam pytanie do wszystkich a może ktoś będzie wiedział:

można gdzieś w BLU kupić koncert INXS ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Muse – Live at Rome Olympic”

Technicznie i widowiskowo , jak dla mnie perfekcja.

Tutaj wiecej:

http://hdtvpolska.com/topic/31470-muse-live-at-rome-olympic-stadium-4k-w-kinach/?hl=muse

Również polecam "VOLBEAT - Live From Beyond Hell / Above Heaven"

Technicznie znacznie słabiej ale muzycznie i widowiskowo co najmniej dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...