Skocz do zawartości
Lord Rayden

eGreat/PCH i dysk zewnętrzny LAN

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='windmill' post='130575' date='11.11.2008, 14:48 ']Jeśli dobrze zrozumiałem Piastuna, to zaletą zastosowania 1Gb Ethernetu jest możliwość bezproblemowej transmisji z NAS'a do dwóch odtwarzaczy jednocześnie. Pomiędzy magazynkiem a kukurydzą lub ewielkim idzie oczywiście 100Mb, ale dwa odtwarzacze ciągnąc z NAS'a w 10/100 pewnie by rwały materiały 1080p...

Tak se gdybam. :)[/quote]

W mojej obecnej konfiguracji nic nie rwie. Robilem test: puscilem na Popcornie i Egreat material 1080p - wszystko szlo plynnie bez zaciec.
Miedzy NASem z 1Gb a pozostalymi urzadzeniami trzeba postawic switcha Gb - switch na poszczegolnych portach do ktorych sa podlaczone kolejne urzadzenia same ustawi predkosc z jaka maja sie komunikowac z NASem - 10/100 lub 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Qubus' post='130576' date='11.11.2008, 14:52 ']No tak ale ale Ty przed chwilą pisałeś że dzięki Cat6 lepiej Ci pracują oba odtwarzacze i nic się nie tnie :) ,oczywiście dla innych urządzeniach wyposażonych w 1 Gb ma to znaczenie ale dla Popcorna i Egreat'a żadnego.




ps. [b]windmill[/b] raczej to tak nie działa :).[/quote]

Ok. Nie dzieki Cat6 a dzieki NAS z 1Gb. Windmill ma racje - zarówno Egreat jak i Popcorn mają płynna komunikację z NASem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
super sprawa, Cat6 to napewno rozwiązanie przyszlosciowe i lepiej chroniace przesyl od zwyklej Cat5 wiec warto w to zainwestowac.

mam pytanie c do tego NAS czy istnieja tego wersje 4xHDD z Raidem 5? bo szczerze mowiac takie rozwiazanie bylo by bardziej bezpieczne, przy takiej masie danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może jeszcze trzeci odtwarzacz?

Tata ogląda "Czerwony Kapturek i siedmiu drwali".

Dzieci "Czerwony Kapturek i siedmiu krasnali".

A mama "Czerwony Kapturek a la Style".

:lol::lol::lol:

Digital living...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Alcazar' post='130587' date='11.11.2008, 15:20 ']super sprawa, Cat6 to napewno rozwiązanie przyszlosciowe i lepiej chroniace przesyl od zwyklej Cat5 wiec warto w to zainwestowac.

mam pytanie c do tego NAS czy istnieja tego wersje 4xHDD z Raidem 5? bo szczerze mowiac takie rozwiazanie bylo by bardziej bezpieczne, przy takiej masie danych.[/quote]

Ma sie podobno pojawic model 4240 - na 4 dyski ale kiedy dokladnie to nie wiem - sam na niego czekam :lol:. Obecnie sa dwa modele: 4210 - na jeden dysk i 4220 na dwa dyski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='windmill' post='130579' date='11.11.2008, 14:01 ']Lecz jeśli na pierwszej pozycji mielibyśmy także 100Mb, to chyba dwóch strumieni 1080p nie da rady pociągnąć. Przecież rzeczywista transmisja jest dużo niższa niż 100Mb/s. Weźmy jakieś dwa BD ripy z solidnym bitrate każdy i będzie dławienie. Chyba że to 1080p to jakieś "lekkie" enkody...

IMHO. :lol:[/quote]

Specem nie jestem ale max bit rate dla blue-ray'a to chyba coś koło 40 Mbps a dla HD-DVD coś koło 30 Mbps - nie wiem co rozumiesz pod pojęciem "BD z solidny bit rate'em) ale załóżmy że będzie to 30 Mbps, czyli przy x2 mamy około 60 Mbps jak ktoś woli 7,5 MB/s. Przy poprawnie wykonanej sieci fast ethernet 100 osiągnięcie 7,5 MB/s nie powinno stanowić problemu, ja u siebie mam 10-11 MB/s.

Edytowane przez Qubus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Solidny bitrate to właśnie ten w okolicach maksymalnego, w odróżnieniu od tego co oferuje np Monolith (vide wątek o Rambo).

A kołacze mi się coś po głowie, że NMT nie osiąga maksymalnej transmisji 100Mb/s ze względu na ograniczenia protokołu. Ale może nie wiem gdzie dzwonią...

Te Twoje 10...11 MB/s to w połączeniu z NMT czy w innej sieci (komp z czymś tam)? Edytowane przez windmill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='windmill' post='130595' date='11.11.2008, 14:39 ']A kołacze mi się coś po głowie, że NMT nie osiąga maksymalnej transmisji 100Mb/s ze względu na ograniczenia protokołu. Ale może nie wiem gdzie dzwonią...

Te Twoje 10...11 MB/s to w połączeniu z NMT czy w innej sieci (komp z czymś tam)?[/quote]
Nawet jeżeli kukurydza ma jakies ograniczenie o którym piszesz ( nie wnikałem w temat) to nie wiem jak to się ma do tego przypadku ? Przecież popcorn nie udostępnia plików tylko odbiera z NAS'a :lol:. Wydawało mi się, że rozmawiamy o przepustowości sieci, jak już wcześniej wyliczyliśmy potrzeba około 3,5-4 MB/s do płynnego wyświetlania - nikt nie wymaga od kukurydzy 12 MB/s.

Te moje 10 MB/s to prędkość zmierza w domowej sieci pomiędzy komputerami, komputer-nmt mogę sprawdzić po weekendzie bo obecnie w domu mam tylko Vistę a ona pokazuje w cały świat, raz 6 MB/s a raz 4 MB/s.

ps. znalazłem wzmiankę iż kukurydza więcej niż 5 MB/s "nie wyciągnie" - ograniczenia chipsetu- więc przy 2 szt więcej niż 10 MB/s nie będzie o ile prawdą jest te ograniczenie.

[quote name='GrYfU' post='130613' date='11.11.2008, 15:49 ']a wracajac do formatowania dyskow .. czemu nikt nie bral pod uwage ext2 ?[/quote]

Kto mówi że nie brał :lol: - podobno niby ext2 lepiej się nadaje ale nie znalazłem jakiś sensownych przesłanek, no może poza tym że łatwiej na ext2 odzyskać skasowane dane ale czy to akurat jest to plus w pewnych sytuacjach :lol: ? Ext3 na pewno jest bezpieczniejszy jeżeli chodzi o naprawdę danych po awarii systemu.

Edytowane przez Qubus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...