Skocz do zawartości
Lord Rayden

eGreat/PCH i dysk zewnętrzny LAN

Rekomendowane odpowiedzi

Jak, jak?
Normalnie!

Ja swojemu nadałem nazwę w sieci KLOCEK, ip ma 192.168.1.15
wpisałem dodatkowo w hosts, chociaż to niekonieczne
[code]192.168.1.15 klocek[/code]
Ale przyśpiesza wyszukiwanie.

Wywołuję okno "Mój komputer" i wpisuję w pasek adres:
[code]\\klocek[/code]
lub
[code]\\192.168.1.15[/code]

usera i hasło podaję tylko raz bo stawiam ptaszka przy "zapamiętaj hasło" (nmt i 1234)
i pojawia mi się okno z udziałami.
"share" to dysk wewnętrzny E-G
"USB_DRIVE_A-1" to partycja pierwsza dysku USB w gnieździe 1
"USB_DRIVE_A-2" to partycja druga dysku USB w gnieździe 2
itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
robię tak, jak kolega podpowiada....ale nie mogę nawiazać połaczenia z popcornem (gdzie mam podłączonego HDD usb). czy przypadkiem nie musi w środku siedzieć HDD, aby to ruszyło? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie bardzo. Ale może to wskazywać albo na problem z właściwym wpisaniem parametrów do eGreata albo z problemami z siecią domową. U mnie tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie bardzo...? jak nie bardzo?
Oczywiście, że musi bo jak inaczej ma pracować i skąd być ładowany serwer samby?

Wiadomo, dlatego o tym nie pisałem, że nazwa Netbiosowa sieci (Workgroup'y lub domeny) dobrze jak jest w urządzeniach taka sama.
I w sumie nie wiem, jakie problemy można mieć z siecią poza brakiem styku w kablach :)
Ma działać i działa.
Przecież to tylko 2, 3 urządzenia. Nie 350 w kilku rutowalnych podsieciach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie - może ktoś próbował coś takiego:

NMT podłączony do AP, poprzez RJ (AP ustawiony na klient), AP oczywiście w systemie "n".
Jako, że urządzenia NMT mają ograniczenia z dostępem poprzez WiFi, taka metoda powinna ominąć niedogodność.
Teoretycznie pomiędzy AP i NMT mamy zwykłą sieć przewodową a pomiędzy AP i ruterem - WiFi "n".

Czy coś takiego zadziała?

Dodam, że mam identyczną konfigurację ale w "g", prędkość na poziomie 1,2 - 1,8 MB/s (ruter mam oddalony od AP ok. 10m + strop i kilka ścian).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście.
Pod warunkiem, że AP ma tryb klient.
Jeżeli oba AP są jedynymi bezprzewodowymi urządzeniami w sieci to lepiej ustawić tryb Bridge point to point.
Ale z tym bywają kłopoty na routerach z 802.11n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mar_pula' post='130357' date='10.11.2008, 12:21 ']Mam pytanie - może ktoś próbował coś takiego:

NMT podłączony do AP, poprzez RJ (AP ustawiony na klient), AP oczywiście w systemie "n".
Jako, że urządzenia NMT mają ograniczenia z dostępem poprzez WiFi, taka metoda powinna ominąć niedogodność.
Teoretycznie pomiędzy AP i NMT mamy zwykłą sieć przewodową a pomiędzy AP i ruterem - WiFi "n".

Czy coś takiego zadziała?

Dodam, że mam identyczną konfigurację ale w "g", prędkość na poziomie 1,2 - 1,8 MB/s (ruter mam oddalony od AP ok. 10m + strop i kilka ścian).[/quote]

Powinno chodzić. Zresztą jak masz taką konfigurację w "G" to sam wiesz.

Tak czy inaczej nie oczekuj cudów.
"ok. 10m + strop i kilka ścian" zdecydowanie ogranicza przepustowość. Czy "G" czy "N" nic to nie zmieni. Transfery będą kiepskie.

A tak naprawdę (w odtwarzaniu kontentu HD) nie o transfer tu chodzi tylko o lagi (czyli czasy dogodywania się urządzeń w sieci Wi-Fi).
Wyobraź sobie sytuację: przez 2 sekundy będzie transfer 20MB/sek potem 1 sekunda przerwy i znów przez 2 sekundy transfer 20MB/sek i sekunda przerwy i tak w kołko
=> transfer średni ~ 13MB/sek ... czyli teoretycznie o wiele za dużo na płynne odtwarzanie filmu HD ..... ale przez te sekundowe przerwy obraz będzie skakał

I to jest główny problem z sieciami Wi-FI. Nie przpustowość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, chyba masz rację i istnieje jeszcze jeden "stoper", kwestia finansowej zmiany standardu "g" na ""n".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Fantom' post='130240' date='09.11.2008, 11:27 ']Pewnie nawet by się udało tylko po co?
Transfer z/do PH po WiFi jest bardzo wolny. Jeden 4.5GB plik będziesz kopiował parę godzin. Zdecydowanie odradzam.[/quote]
Kolega albo ma problem z siecią albo ta karta wifi usb jest tragiczna - właśnie sprawdziłem 4,6 GB - 38 minut. Kukurydza podłączona przewodowo do routera z tomato, plik kopiowany na laptopa który jest podłączony przez wifi z routerem.

ps. nie tylko u mnie są podobne osiągi :

[quote name='P.P' post='130317' date='09.11.2008, 21:31 ']Kopiowanie pliku mkv 4,37Gb to około 40-50 minut.
Nie ma szału na razie ale nie jest też tak żle jak wszyscy wypisują.[/quote]
[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=9173&view=findpost&p=130317"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=...st&p=130317[/url]
Chyba trochę ktoś koloryzuje z tymi paroma godzinami pliku 4,5GB B) .

[quote name='Szwajcar' post='130350' date='10.11.2008, 10:40 ']Wiadomo, dlatego o tym nie pisałem, że nazwa Netbiosowa sieci (Workgroup'y lub domeny) dobrze jak jest w urządzeniach taka sama.
I w sumie nie wiem, jakie problemy można mieć z siecią poza brakiem styku w kablach :)
Ma działać i działa.
Przecież to tylko 2, 3 urządzenia. Nie 350 w kilku rutowalnych podsieciach :P[/quote]
Z tym "ma działać" to jest różnie - mam kilka różnych urządzeń w sieci i popcorn czasami potrafił się pogubić, nie potrafił odnaleźć grupy roboczej i nie działały mapowania, kabel był podmieniany, nowe końcówki zaciskane, sprawdzane testerem, inne urządzenia na tej skrętce działały. Być może była to wina źle wgranego softu - najnowszy soft przez internet chyba nie wgrał się zbyt dobrze za pierwszym razem. Downgrade i powtórne wgranie październikowego softu chyba problem rozwiązało - narazie popcorn działa poprawnie, co nie zmienia faktu że przy braku szczęścia może ktoś trafić na podobny przypadek :).

ps1. samba oczywiście pod montuje dyski usb i będą widoczne po sieci ale tylko w trybie read only jeżeli będą to ntfs.

Edytowane przez Qubus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Qubus' post='130365' date='10.11.2008, 12:59 ']Kolega albo ma problem z siecią albo ta karta wifi usb jest tragiczna - właśnie sprawdziłem 4,6 GB - 38 minut. Kukurydza podłączona przewodowo do routera z tomato, plik kopiowany na laptopa który jest podłączony przez wifi z routerem.[/quote]
Może i mam. Ale raczej przyczyną jest to że łapię w moim mieszkaniu około 15 sieci Wi-Fi. Jest wiele kolizji.

Tak czy inaczej te 38 minut na 4.5GB film to sporo. Jest to transfer ~ 2MB/sek.
Wolę podłączyć dysk USB i przekopiować film z transferem 30MB/sek = 2.5 minuty.

Wyleczyłem się już z pomysłu podpinania Popcorna przez Wi-Fi. Nie zdaje to zadania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Fantom' post='130373' date='10.11.2008, 13:23 ']Tak czy inaczej te 38 minut na 4.5GB film to sporo. Jest to transfer ~ 2MB/sek.
Wolę podłączyć dysk USB i przekopiować film z transferem 30MB/sek = 2.5 minuty.
Wyleczyłem się już z pomysłu podpinania Popcorna przez Wi-Fi. Nie zdaje to zadania.[/quote]
Każdy robi jak lubi :).
Biorąc pod uwagę że Popcorn nie ma problemu odtwarzać i wgrywać/przegrywać pliki w tym samym czasie to oglądając jeden materiał, po wifi może wgrywać się drugi. Ja głównie używam lan i wifi w zależności co mam pod ręką, usb podpinam rzadko, może dlatego że mam NAS'a w sieci :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Fantom' post='130373' date='10.11.2008, 13:23 ']Wyleczyłem się już z pomysłu podpinania Popcorna przez Wi-Fi. Nie zdaje to zadania.[/quote]


Też się leczę :)
A co do lag-ów, sprawdziłem przy kopiowaniu pliku 4 GB, opóźnienia czasowe są ale naprawdę rzędu milisekund (moim zdaniem nie wpływa to na jakość oglądania), ale transfer - przez całość funkcji czasowej oscyluje od (nawet) ~130 KB/s do ~1,6 MB/s.
Sprawdzone na wykresie: dane [KB] a czas [s] - dane w żadnym przedziale czasowym nie miały 0 KB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety mają :) Jak już mówiłem może ma na to wpływ duża ilość sieci Wi-Fi w moim bloku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bez zacięć nie mogę obejrzeć nawet materiału SD. W moim przypadku standard "g" służy niczemu (odnośnie NMT :) )
Chociaż, muszę przyznać, że dwa filmy - seriale (SD) poszły idealnie.
A co do "n" nie mogę znaleźć AP z dostępem klienckim.

Czyli w sumie też wyleczony.

Edytowane przez mar_pula

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Fantom' post='130373' date='10.11.2008, 14:23 ']Wyleczyłem się już z pomysłu podpinania Popcorna przez Wi-Fi. Nie zdaje to zadania.[/quote]

jak widac nie którzy nawet jak zainwestują grube pieniadze w ten zajefajny wynalazek "N" to sie nie wyleczą z tej bzdury.

[quote name='Qubus' post='130378' date='10.11.2008, 14:55 ']Każdy robi jak lubi :).
Biorąc pod uwagę że Popcorn nie ma problemu odtwarzać i wgrywać/przegrywać pliki w tym samym czasie to oglądając jeden materiał, po wifi może wgrywać się drugi.[/quote]

niema? wow! cjłopie co ty odtwarzasz na tym cudnym sprzęcie że ci kopiowanie/przegrywanie w tle na to pozwala (chyba kup...e divix).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Alcazar' post='130407' date='10.11.2008, 16:36 ']niema? wow! cjłopie co ty odtwarzasz na tym cudnym sprzęcie że ci kopiowanie/przegrywanie w tle na to pozwala (chyba kup...e divix).[/quote]

To chyba raczej nie są aż takie "kup...e divixy" :

w czasie oglądania tych plików przerzuciłem prawie 20 GB na popcorna i jakoś nic mi się nie cięło więc w czym problem ?

ps. transmission jak do tej pory również mi nie przeszkadza więc nie wiem o co koledze chodzi.

ps1. na KISS'ie DP-508 przy odtwarzaniu najgorszego divx'a nie można była przerzucać nic bo momentalnie klatkował, no ale tam była SIGMA EM8500 i było to kilka lat temu a sprzęt kosztował 2,5 tys zł B) .

Edytowane przez Qubus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bitrate fenomenalne tego pliku , to taki marny divix hd , śmieszne , póść jakiś rip hd-dvd lub blu-rey 20000-30000kb/s i wtedy zrób jaką kolwiek operacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Alcazar' post='130511' date='11.11.2008, 00:27 ']bitrate fenomenalne tego pliku , to taki marny divix hd , śmieszne , póść jakiś rip hd-dvd lub blu-rey 20000-30000kb/s i wtedy zrób jaką kolwiek operacje.[/quote]

Przed chwilą sprawdziłem na 11 Mb/s nie tnie się (wcześniej podałem 4 i 8 - nie wiem jak patrzyłeś że Ci jeden plik wyszedł :angry: ). Pewnie przy podanym przez Ciebie wartościach będzie się cięło ale nie okłamujmy się jak komuś zależy na super jakości to nie ogląda ripów hd tylko oryginały bo reszta to kompromisy mniejsze lub większe. Mi 4-11 Mb/s starcza, nie mam większych aspiracji, zresztą co mi po 20000-30000kb/s jeżeli telewizor będzie rozkalibrowany a ampli budżetową konstrukcją - nie mówię akurat iż chodzi kolegę. Zakładam, że zboczenie zawodowe przymusiło do pogrzebania w menu serwisowym i odpowiednich poprawkach za pomocą kolorymetru.

ps. zaczynamy chyba odbiegać od tematu ;).

Edytowane przez Qubus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o ogladanie filmow HD po Wifi to mozecie zapomniec. Testowalem to u siebie. Jedynie 720p odtwarzaja sie rozsadnie - przy wiekszym materiale tnie sie strasznie. U siebie mam zarowno pocorna A110 jak i Egreat'a - jeden na dole, drugi na gorze wszystko polaczone kablem CAT6 - siec gigabitowa - moge ogladac wtedy zarowno na gorze jak i na dole material 1080p bez zadnych zaciec z tego samego zrodla - nas'a :) Szczerze polecam jako NAS urzadzenie ICY BOX NAS4220 - interfejs gigabitowy, mozliwosc wsadzenia do srodka dwoch dyskow w RAIDzie, wszelkiego rodzaju dodatkowe funkcje, uprawnienia dla katalogow dla roznych uzytkownikow itd - pracuje cichutko a jak nie uzywane to sie samo wylacza :) - duza zaleta jest ogromne wsparcie uzytkownikow tego nasa - masa programikow dodatkowych - nas pracuje na linuxie. Jezeli chodzi o upodobania czy popcorn czy egreat to zarowno jeden jak i drugi ma wady i zalety. Dla mnie jedyna zaleta popcorna jest pasywne chlodzenie a wada brak mozliwosci prostego calkowitego wylaczenia - podobno w najnowszych wersjach jest juz przycisk on/off z tylu obudowy. Zaletami Egreat'a jest przede wszystkim o wiele ladniejsza obudowa i mozliwosc calkowitego wylaczenia z pilota :) Wada wentylator chlodzacy ale powiem Wam szczerze ze jezeli do srodka nie wsadzicie dysku to mozna go spokojnie wylaczyc i nic zlego nie bedzie sie dziac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Piastun' post='130552' date='11.11.2008, 11:54 ']U siebie mam zarowno pocorna A110 jak i Egreat'a - jeden na dole, drugi na gorze wszystko polaczone kablem CAT6 - siec gigabitowa - moge ogladac wtedy zarowno na gorze jak i na dole material 1080p bez zadnych zaciec z tego samego zrodla - nas'a :).[/quote]
Nie chcę Ci psuć dobrego samopoczucia ale CAT6 i 1000-Base-TX (1 Gigabit) w przypadku A110 i Egreata można sobie "włożyć w buty" :) ponieważ oba urządzenia są wyposażone tylko w interface 10/100 więc Twój NAS i tak musi pracować wolniej. Jak narazie zwykłe UTP 5e kategorii by wystarczyło do odtwarzania - oczywiście wiadomo że sieć kładzie się na lata i lepiej mieć zapas ale nie pisz że dzięki cat6 nie masz zacięć :) .


ps. Jaki masz router / switch ?

Edytowane przez Qubus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Qubus' post='130556' date='11.11.2008, 13:13 ']Nie chcę Ci psuć dobrego samopoczucia ale CAT6 i 1000-Base-TX (1 Gigabit) w przypadku A110 i Egreata można sobie "włożyć w buty" :) ponieważ oba urządzenia są wyposażone tylko w interface 10/100 więc Twój NAS i tak musi pracować wolniej. Jak narazie zwykłe UTP 5e kategorii by wystarczyło do odtwarzania - oczywiście wiadomo że sieć kładzie się na lata i lepiej mieć zapas ale nie pisz że dzięki cat6 nie masz zacięć :) .


ps. Jaki masz router / switch ?[/quote]

Owszem masz racje. Egreat i Popcorn to zaledwie 100Mbit i Cat6 w tym przypadku nie ma znaczenia. Kabel robilem z mysla o przyszlosci. NAS nie pracuje wolniej bo od niego idzie kabel do switcha gigabitowego i dopiero od switcha do poszczegolnych urzadzen: ruter wifi, egreat, popcorn, komputer stacjonarny - w tej konfiguracji egreat i popcorn pracuja na 100Mbit ale komp. stacj. juz na 1Gb. Switcha gigabitowego uzywam Digitusa model DN-8007C2, ruter WIFI to ASUS WL-500g Premium (pelni on tak naprawde obecnie funkcje AP)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze zrozumiałem Piastuna, to zaletą zastosowania 1Gb Ethernetu jest możliwość bezproblemowej transmisji z NAS'a do dwóch odtwarzaczy jednocześnie. Pomiędzy magazynkiem a kukurydzą lub ewielkim idzie oczywiście 100Mb, ale dwa odtwarzacze ciągnąc z NAS'a w 10/100 pewnie by rwały materiały 1080p...

Tak se gdybam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Piastun' post='130574' date='11.11.2008, 13:47 ']Owszem masz racje. Egreat i Popcorn to zaledwie 100Mbit i Cat6 w tym przypadku nie ma znaczenia. Kabel robilem z mysla o przyszlosci. NAS nie pracuje wolniej bo od niego idzie kabel do switcha gigabitowego i dopiero od switcha do poszczegolnych urzadzen: ruter wifi, egreat, popcorn, komputer stacjonarny - w tej konfiguracji egreat i popcorn pracuja na 100Mbit ale komp. stacj. juz na 1Gb.[/quote]
No tak ale ale Ty przed chwilą pisałeś że dzięki Cat6 lepiej Ci pracują oba odtwarzacze i nic się nie tnie :) ,oczywiście dla innych urządzeniach wyposażonych w 1 Gb ma to znaczenie ale dla Popcorna i Egreat'a żadnego.




ps. [b]windmill[/b] raczej to tak nie działa :).

Edytowane przez Qubus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być...

Ale wydaje mi się że nie:

NAS <==> switch (1Gb)
PCH <==> switch (100Mb)
eGreat <==> switch (100Mb)

W powyższej konfiguracji każdy z odtwarzaczy ma płynną komunikację z NAS'em.

Lecz jeśli na pierwszej pozycji mielibyśmy także 100Mb, to chyba dwóch strumieni 1080p nie da rady pociągnąć. Przecież rzeczywista transmisja jest dużo niższa niż 100Mb/s. Weźmy jakieś dwa BD ripy z solidnym bitrate każdy i będzie dławienie. Chyba że to 1080p to jakieś "lekkie" enkody...

IMHO. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...