Skocz do zawartości
Rejter

Jak pogodzić stereo z kinem domowym.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak pogodzić stereo z kinem domowym na jednym komplecie głosników.
Posiadam denona 4308, cd yamahe 2000 , kolumny B&W przody 704 tyły 705.
Jest to możliwe? Edytowane przez Rejter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety tego nie da się pogodzić . Systemy kina domowego zostały opracowane jak sama nazwa wskazuje do oglądania filmów a nie do słuchania muzyki . Jeżeli chcesz się cieszyć dżwiękiem stereo dobrej a nawet bardzo dobrej jakości musisz przede wszystkim zmienić wzmacniacz na typowy do stereo . Wielokanałowy wzmacniacz kina domowego nigdy nie zapewni takiej jakości , a słuchanie muzyki z wykorzystaniem wszystkich głośników systemu dżwięku przestrzennego jest po prostu pomyłką , ponieważ scena dzwiękowa jest zawsze przed słuchaczem nigdy jednocześnie z boku i z tyłu . Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='yarekz' post='124070' date='04.10.2008, 09:48 ']Niestety tego nie da się pogodzić . Systemy kina domowego zostały opracowane jak sama nazwa wskazuje do oglądania filmów a nie do słuchania muzyki . Jeżeli chcesz się cieszyć dżwiękiem stereo dobrej a nawet bardzo dobrej jakości musisz przede wszystkim zmienić wzmacniacz na typowy do stereo . Wielokanałowy wzmacniacz kina domowego nigdy nie zapewni takiej jakości , a słuchanie muzyki z wykorzystaniem wszystkich głośników systemu dżwięku przestrzennego jest po prostu pomyłką , ponieważ scena dzwiękowa jest zawsze przed słuchaczem nigdy jednocześnie z boku i z tyłu . Pozdrawiam .[/quote]


Wiesz bo przeczytałes czy wiesz bo masz, testowałeś, porównywałeś?

Bo ja to drugie i powiem, że można połączyć dobre stereo z dobrym kinem. Jak? Poszukaj na tym portalu, nie będę opisywał sto razy.

Co do stereo i twierdzenia że scena dźwiękowa jest tylko przed słuchaczem to piramidalne bzdura ;):):P !!! Przed słuchaczem stoją (albo siedzą) muzycy ... a to kolosalna różnica.
Czy kolega był kiedyś w filcharmonii. na koncercie w sali koncertowej, na koncercie organowym w kościele albo w zadymionym klubie?
Jeśli nie to niech się nie odzywa ... bo kolega zapomniał o ... dźwięku odbitym !!!
I dobry system wielokanałowy (nie za 500 zł) z dobrze nagranego koncertu potrafi to bardzo dobrze odtworzyć.
Oczywiście mówię o koncertach a nie nagraniach studyjnych zmixowanych i zremasterowanych w studio.

Ręczę Ci, że znam (mam) system wielokanałowy który brzmi lepiej niż inny system stereo w kwocie powiedzmy do 15000 zł.

Czyzby kolega był początkującym audiofilem, który się dużo naczytał i nasłuchał papki marketingowej?
Jesli tak to niech kolega pojedzie kiedyś na IFA czy CES i posłucha jak brzmią systemy wielokanałowe z dobrze zrealizowanym materiałem dźwiękowym.

Pozdrawiam

BTW na systemie opisanym przez autora wątku nie da się poszaleć. To co zapropozuję to dobra końcówka mocy a najlepiej integra mocy z funkcją pass trough czyli opcją pracy jak końcówka na zadanym wejściu.
Wtedy CD-ek do tej integry, a w trybie wielokanałowym pracować będzie jako końcóka napędzająca przednie kanały. Być może Twoja Yamaha ma taką funkcję, nie wiem.

Pozdrawiam

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Są też inne (niestety droższe) rozwiązanie opisywane na forum, np dobry plejer BR (pioneer) z wyjściem analogowym podłączony do starszego przedwzmaka (Cyrus, Naim, Meridian, Rotel itd) bez nowych dekoderow plus końcówki mocy (albo nowy przedwzmak Marantza plus dowolne końcówki). Do tego dobry CD i mamy super jakość na wszystkim.

Ale bardzo dobre rozwiazanie proponuje PMCOMP, rozwiazanie którego wcześniej nie brałem pod uwagę. O ile pamietam to wzmakiem stereo który robi jako koncówka mocy jest KRELL ??? Czy znasz inne takie wzmaki ? Jak sie konkretnie nazywa to rozwiazanie, to będę wiedział pod jakim hasłem szukać samemu ?

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='crazy-j' post='124088' date='04.10.2008, 12:26 ']Ale bardzo dobre rozwiazanie proponuje PMCOMP, rozwiazanie którego wcześniej nie brałem pod uwagę. O ile pamietam to wzmakiem stereo który robi jako koncówka mocy jest KRELL ??? Czy znasz inne takie wzmaki ? Jak sie konkretnie nazywa to rozwiazanie, to będę wiedział pod jakim hasłem szukać samemu ?[/quote]


W Krell'u nazywa się to pass trough.
Generalnie powoduje, że przełączając integrę w tą funkcjonalność jedno (albo kilka) wejśc liniowych (zbalansowanych lub niezbalansowanych) staje się wejściem bezpośrednio na końcówki mocy (z pominięciem przedwzmacniacza dla tego wejścia). Z górnej półki taką funkcjonalnośc posiadają także integry Gryphona, tylko u nich się to po angielsku inaczej nazywa).
Innych (tańszych) rozwiązań nie znam. Zapytaj na www.sudiostereo.pl , myślę że tam Ci pomogą.

Pozdrawiam Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W międzyczasie znalazlem KRELLA 400, gdzie w instrukcji piszą :http://www.krellonline.com/new_pdfs/KAV_400xi/0178_020_MAN.pdf

When you configure a KAV–400xi input for Theater Throughput,
the KAV–400xi volume and balance controls are transferred to the
audio/video surround sound processor, for integrated volume and
balance management as well as ease of operation. As long as the
KAV–400xi input is configured for Theater Throughput and connected
to the audio/video surround sound processor’s input configured
for Theater Throughput, all KAV–400xi volume and balance
adjustments are made through the surround sound processor

To jeszcze jedno potwierdzenie, że można podłączyć dobrego wzmaka jednocześnie do kina domowego i do CD na raz i do jednego zestawu kolumn (pmcomp - rozumiem, że przy ogladaniu filmów fronty są zasilane też z Krella, czyli że nie używasz w ogóle na fronty prądu z amplitunera ?).
Wiem już czego szukać, co prawda ten nowy Krell nie ma tak samo dobrych opinii jak Krell 500, ale chyba go posłucham.

Dzięki i pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam w planie połaczenie w taki sposób jak w instrukcji do amplitunera i mam nadzieje ze stereo będzie jeszcze lepsze chociarz i tak na tym ampli jest w porzadku.
w ustawieniach tylko zmiana w pre out na external 2 channels i podobno ma byc OK trzeba bedzie wkoncu sprawdzic :)

[url="http://img258.imageshack.us/my.php?image=capreoutkg0.jpg"][img]http://img258.imageshack.us/img258/4810/capreoutkg0.th.jpg[/img][/url]

Edytowane przez byczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='124074' date='04.10.2008, 10:37 ']Wiesz bo przeczytałes czy wiesz bo masz, testowałeś, porównywałeś?

Bo ja to drugie i powiem, że można połączyć dobre stereo z dobrym kinem. Jak? Poszukaj na tym portalu, nie będę opisywał sto razy.

Co do stereo i twierdzenia że scena dźwiękowa jest tylko przed słuchaczem to piramidalne bzdura :):angry::angry: !!! Przed słuchaczem stoją (albo siedzą) muzycy ... a to kolosalna różnica.
Czy kolega był kiedyś w filcharmonii. na koncercie w sali koncertowej, na koncercie organowym w kościele albo w zadymionym klubie?
Jeśli nie to niech się nie odzywa ... bo kolega zapomniał o ... dźwięku odbitym !!!
I dobry system wielokanałowy (nie za 500 zł) z dobrze nagranego koncertu potrafi to bardzo dobrze odtworzyć.
Oczywiście mówię o koncertach a nie nagraniach studyjnych zmixowanych i zremasterowanych w studio.

Ręczę Ci, że znam (mam) system wielokanałowy który brzmi lepiej niż inny system stereo w kwocie powiedzmy do 15000 zł.

Czyzby kolega był początkującym audiofilem, który się dużo naczytał i nasłuchał papki marketingowej?
Jesli tak to niech kolega pojedzie kiedyś na IFA czy CES i posłucha jak brzmią systemy wielokanałowe z dobrze zrealizowanym materiałem dźwiękowym.

Pozdrawiam

BTW na systemie opisanym przez autora wątku nie da się poszaleć. To co zapropozuję to dobra końcówka mocy a najlepiej integra mocy z funkcją pass trough czyli opcją pracy jak końcówka na zadanym wejściu.
Wtedy CD-ek do tej integry, a w trybie wielokanałowym pracować będzie jako końcóka napędzająca przednie kanały. Być może Twoja Yamaha ma taką funkcję, nie wiem.

Pozdrawiam[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Początkującym audiofilem byłem w roku 1973 -mniej więcej , i jeszcze jedno -audiofil nie słucha muzyki na systemach wielokanałowych . To tyle .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='yarekz' post='124120' date='04.10.2008, 15:59 ']Początkującym audiofilem byłem w roku 1973 -mniej więcej , i jeszcze jedno -audiofil nie słucha muzyki na systemach wielokanałowych . To tyle .[/quote]


Trochę czasu , ale z rozsądkiem jednak nie do końca ...

ONKYO PR-SC886 choćby ....

A co powiesz na SACD Multichanel ?
A1SR ma taką opcję , że głośniki można przełączać pomiędzy trybem kołowy , a trybem dipolowym , ale to nie ważne ...
Oczywiście, że można połączyć dobre kino z dobrym stereo .

Pass Thru można łatwo rozpoznać po łącznikach (zworach), które spinają wy/we pre/amp .
Niezbędna w takim rozwiązaniu jest regulacja wzmocnienia w źródle !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[i][quote name='yarekz' post='124120' date='04.10.2008, 15:59 ']Początkującym audiofilem byłem w roku 1973 -mniej więcej , i jeszcze jedno -audiofil nie słucha muzyki na systemach wielokanałowych . To tyle .[/quote][/i]
Święte słowa.
W świecie audiofilii systemy wielokanałowe, delikatnie pisząc, to pomyłka. Nawet Meridian proponuje oddzielne systemy do stereo i do odsłuchu wielokanałowego.

AS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam takie uogólnienia :angry: . Dobra pomoc jak dla inteligentnych inaczej.
Albo takie , że każdy sportowy samochód jest szybszy niż kombi. Też g... prawda.
Liczy sie tylko jakość przedwzmacniacza i końcowka mocy. Końcówki są takie same. Ktos śmie powiedzieć, że przedwzmacniacz wielkonałowy Meridian albo Krell itp, ma gorszą jakość niż np. stereo przedwzmak pioneer, sony albo HQ Pre Amp-12/AUX (za 100 zł) ? Mają lepszą jakość bo są stereo mimo, że mają g..... elementy ?

Już nie chcę komentować więcej
BYCZY, jeśli możesz, napisz trochę więcej jakiego sprzetu używasz, bo ten schemat to właśnie to czego szukam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Połącznie dobrego stereo i dobrego kina to tylko kwstia kasy i kropka - myślę, że do 7k coś fajnego można znaleźć co zadowoli każdego amatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiec tak obecnie mam amplituner Cambridge Audio Azur 540v3 i mysle nad dodatkowym wzmacniaczem Cambridge Audio Azur 640A (Version 2). Do wzmacniacza beda podpiete fronty a reszta (sub, surroundy, central) do amplitunera.
Głosniki mam Mission seri m3i (fronty m33i, surround m30i, centralny M3C2i, sub M3AS).
Jak dla mnie będzie to kompromisowy zestaw do sluchania w stereo dla tego, ze stereo bedzie grane przez wzmacniacz, do ktorego beda podpiete dwie kolumny frontowe, a jak bede ogladal film to bedzie wtedy amplituner napedzal sub, central, sourrond a fronty nadal beda szly ze wzmaka stero (amplituner przy takim zestawieniu wylancza dwie koncowki dla glosnikow fronotwych ktore ida przez preamp out). Czekam na przyplyw swierzej gotowki i zobaczymy co to bedzie, puki co moze uda mi sie gdzies wypozyczyc taki wzmacniacz na probe i porownac efekt.
A co do pieniedzy to moze to nie jest najtansze rozwiazanie ale jak dla mnie jest do zakceptowania (amp 1900pln wzmak 1300pln) do tego jescze pasowaloby kupic lepszy CD (np. CA Azur 640C ok 1400) i mysle ze jak ktos kto nie ma sluchu muzyka to bedzie bardzo zadowolony. Mozna takie cos zrobic na serii 540 i bedzie jeszcze taniej i tez dobrze. Edytowane przez byczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[url="http://www.allegro.pl/item451627727_wzmacniacz_krell_kav400xi_okazja.html"]http://www.allegro.pl/item451627727_wzmacn...0xi_okazja.html[/url] Jest tu taki sprzęcik.Słuchał Ktoś tego? Czy bedzie współgral z denonem 4308?

Byczy napisz tutaj jak juz skompletujesz sprzęt jak ci gra w porównaniu do tego co masz teraz. Edytowane przez Rejter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BoDeX' post='124145' date='04.10.2008, 18:34 ']A co powiesz na SACD Multichanel ?
A1SR ma taką opcję , że głośniki można przełączać pomiędzy trybem kołowy , a trybem dipolowym , ale to nie ważne ...
Oczywiście, że można połączyć dobre kino z dobrym stereo .[/quote]


Bodex,

Mały offtop. SACD jest formatem tak szybko odchodzącym w niebyt, że praktycznie nie ma o czym pisać. Wystarczy popytać na www.audiostero.pl lub www.audiohobby.pl
Za to, stale powiększają się możliwości dostępu do nagrań stereofonicznych 96/24, w postaci plików.
Dodam tylko, że żaden z moich znajomych (a mam ich całkiem sporo), dysponujących systemami audio w przedziale od 5kzł do 250 kzł, nie posiada systemu wielokanałowego i nie zamierza go nabyć. To oczywiście nie jest argument ale opisuje pewien stan rzeczy.

Generalnie to temat na dłuższą rozmowę a ja nie mam zamiaru robić z forum HDTV forum audio.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BYCZY – mam dokładnie takie ustawienie jak ty proponujesz.

Amplituner kina domowego - Denon 2307
Stereo - Rotel 1070 i CD Rotel ( CD podpięte po wejście CD oczywiście)

Kino domowe:

Z Denona – pre out podłączyłem L i R do Rotela na wejście video i Rotel napędza fronty
Reszta głośników jest napędzana z Denon.

Udało się mi to wszystko ustawić za pomocą mikrofonu dołączonego do Denona i systemu autokalibracji mimo że moje fronty są zdecydowanie lepsze od reszty głośników.

Głośność reguluję z Denona a w Rotelu ustawiam zawsze wzmocnienie na 11 godzinę ( tak było ustawione przy autokalibracji głośników)

Kino domowe w tym układzie chodzi całkiem przyzwoicie łącznie z koncertami – Madonna np.

Jeżeli chodzi o stereo to podłączenie CD do amplitunera wielokanałowego za podobne pieniądze daje zdecydowanie gorszy efekt niż do stereo. Porównywałem nawet amplituner wielokanałowy dwa razy droższy i efekt nie był zadowalający. Oczywiście mówię tu o sprzęcie do 10k.
Wyżej nie mam doświadczeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='yarekz' post='124120' date='04.10.2008, 15:59 ']Początkującym audiofilem byłem w roku 1973 -mniej więcej , i jeszcze jedno -audiofil nie słucha muzyki na systemach wielokanałowych . To tyle .[/quote]

To zakłądam, że jednak w filcharmonii byłeś.

Skoro jak wyżej to nie miałeś pewnie okazji posłuchać dobrze zrealizowanego wielokanałowego koncertu, fakt nie ma ich zbyt dużo.
Jeżeli przyjąć, że audiofil słucha tylko muzyki, tu zakładam koncertów, dwukanałowo tzn. że jest audio-beton-filem niepodatnym na zmiany. Stereofonia ma swoje ograniczenia i jest czuła na wszelkiego rodzaju ustawienia kolumn. Dodanie już trzeciego centralnego głosnika powoduje, że przód jest spójny i nie me tej jedynej właściwej pozycji słuchacza. Dodanie głosników efektowych symuluje scenę trójwymiarową, odbicia, oklaski, wrzawę itp. Nigdy dwa głośniki z przodu nie dadzą takiego efektu.

Systemy wielokanałowe niestety kojarzą się w tym kraju z kompletnymi pudełeczkami(z głosnikami) za kwoty od 500,- zł do max. kilku tysięcy.
Żeby system wielkonanałowy brzmiał poprawnie pieniążków potrzeba niestety znacznie więcej (dodatkowe 5 głośników + najlepiej dwa suby + dodatkowych 5 końcówek + dodatkowych 5 preampów + dodatkowy procesor dźwięku).
Upraszczając jeżeli dobry system stereo kosztuje 20.000 zł to policz sobie teraz ile trzeba wydać na dobry system wielokanałowy. Dlatego firmy produkujące sprzęt audiofilski nie promują tego rozwiązania bo i tak niszowa grupa klientów skończy im się gwałtownie i zbankrutują. Ot taka moja marketingowa teoria i zarazem teoria spiskowa.

PS. oczywiście nie pisałem tutaj o wszelkiej maści Denonach, Onkyo, Yamahach itp bo to nie jest sprzęt audiofilski. Jest on zazwyczaj napakowany wszelkiej maści cyfrowymi nowinkami technicznymi ale do dobrego dźwięku mu daleko. Wiem, wiem, ja też mam Onkyo 905 i z powodów opisanych powyżej wczoraj, przy okazji instalacji w systemie Popcorna B-110 przeprosiłem się z moim procesorem Tag McLaren, który przez prawie rok gnił w pudle (BTW gra teraz jako dwukanałowy przetwornik DA wstawiony w tor pomiędzy B-110 i lampowego Unisona S6), a czasami dekoduje stare formaty DD i DTS ze źródeł typu HD DVD i Blu-Ray.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do byczy i kmac. Moglibyście zrobić fotke swojego sprzętu tak po świńsku :) od tyłu i wstwić je tutaj?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kil' post='124180' date='04.10.2008, 20:48 '][b]Połącznie dobrego stereo i dobrego kina to tylko kwstia kasy i kropka[/b] -
myślę, że do 7k coś fajnego można znaleźć co zadowoli każdego amatora[/quote]

Święte słowa ( część pierwsza wypowiedzi )
Druga część już niestety zawiera błędną tezę . :)
Aby zadowolić "każdego", to kwoty może jednak nie określać, są przecież tacy, którzy 7k wydają na interkonekt ! :)

Co do audiofili, którzy "kina domowego" boją się jak ognia, to jest kilka powodów tej niechęci .
Jeden z nich to zapewne to, że ... nie są kinomanami ! :)
Oczywiście kolejny argument to kasa, którą należałoby wydać na dokupienie pozostałych elementów z zachowaniem
kryterium jakości .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba przesadnie utrudniamy temat. Jeśli w jednej osobie siedzi i audiofil i kinomaniak to potrzebujemy:

1. Drogi odtwarzacz CD i odtwarzacz BR (jak dla mnie nie musi być przesadnie drogi). Koszt kina nie podnosi znacząco kosztu zestawu dla audiofila, bo cena plejera BR=kable połaczeniowe.
2. Wzmacniacz stereo (chyba KRELL wystarczy ?) i wzmacniacz dla kina (co kto lubi, Denon, Onkyo itp.) Tutaj też koszt wzmacniacza do kina jest znacząco niższy niż stereo (chyba, że ktoś chce juz poszaleć z przedwzmacniaczem Marantza plus końcówki mocy itp).
3. Wybitne kolumny na frontach, które kosztuja majatek to obowiazek dla audiofila. Do kina trzeba dokupic za śmiesznie niskie pieniądze kolumny efektowe, raczej drogi centralny no i sub, a w zasadzie dwa, jeden nastrojony dla kina, drugi dla audiofila (chyba, że wzmak plus duże kolumny na frontach wystarczają). I tutaj koszty kina są niskie w porównaniu z stereo.

Więc dla audiofila dokupienie opcji kina jest tanie, w druga stronę raczej na pewno nie.
W rozwazaniach oparłem się na systemie PMCOMP-a, którego system jest najprostszy. Sa inne mozliwości z drogim plejerem BR i wyjsciami analogowymi HD audio, plus drogi, starszy przedwzmacniacz z 7.1 ale najprostsze jest najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BoDeX' post='124278' date='05.10.2008, 14:58 ']Oczywiście kolejny argument to kasa, którą należałoby wydać na dokupienie pozostałych elementów z zachowaniem
kryterium jakości .[/quote]


To tylko część prawdy. Porównaj sobie ofertę dobrych, wielokanałowych, realizacji SACD a podobną ofertę CD.
Wystarczy rzucić okiem na stoiska z płytami i to niekoniecznie w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gustaw' post='124284' date='05.10.2008, 15:50 ']To tylko część prawdy. Porównaj sobie ofertę dobrych, wielokanałowych, realizacji SACD a podobną ofertę CD.
Wystarczy rzucić okiem na stoiska z płytami i to niekoniecznie w Polsce.[/quote]

Zawsze audiofile trąbili że są w elicie.
W związku z powyższym oferta SACD jest ofertą eltarną.

:):):)

PS. osobiście wolę dobrze zrealizowane kocerty 5.1 24bit/96Khz dla wszystkich kanałów.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='124286' date='05.10.2008, 16:07 ']PS. osobiście wolę dobrze zrealizowane kocerty 5.1 24bit/96Khz dla wszystkich kanałów.[/quote]

Będzie okazja posłuchać dobrego systemu wielokanałowego (Lipiński) na Audioshow w listopadzie.
Jak usłyszę to uwierzę . :)


Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rejter- zrobienie zdjęcia od pupy strony jest niemożliwe. Chyba żebym rozebrał ścianę.
Mam dokładnie połączone tak jak narysował Byczy. Jeden warunek to Amplituner 7.1 musi być z pre out – Onkyo od 707, Denon od 2309 itd.

Crazy-j – masz rację, sam używam zupełnie innej klasy kolumny do stereo niż do kina domowego. Sprawdzało się to doskonale przy DVD z dźwiękiem max 640 kb. W tym formacie głośniki efektowe były zupełnie zaniedbane. Przy BR i szybkościach transmisji dla DTS MA możliwych do 24Mb może to już nie wystarczyć. Dla kliku, kilkunastu procent płyt może to być za mało. Z drugiej strony ustawienie kina domowego zgodnie z standardem THX np. jest bardzo kosztowne i w zasadzie wymaga oddzielnego pomieszczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...