Skocz do zawartości
Rejter

Jak pogodzić stereo z kinem domowym.

Rekomendowane odpowiedzi

KMAC-zgadzam się, format HD postawił zupełnie nowe oczekiwania wobec kolumn, ale wydaje mi się, że kolumny "nie przednie" muszą prezentować przede wszytkim solidny srodek i góre, bo basy są jednak kierowane do suba. Takie mniejsze kolumny nie są tak kosztowne jak duże kolumny z pełnymi głośnikami basowymi.

Jeszcze o SACD. Mam płytę Vivaldiego z koncertami skrzypcowymi w systemie 5.1. W bocznych kolumnach jest nagrane tylko echo, a daje to niesamowitą przestrzeń, którą z trudem i dla osoby siedzącej w centrum można uzyskać w stereo. Wiem, że jest to możliwe tylko kosztem BARDZO drogich kolumn. Na razie u moich kolegów na stereo nie udało się uzyskać tego efektu na kilkukrotnie droższym sprzęcie łącznie z osobno ciągniętym kablem i magicznymi wtyczkami i podstawkami pod CD. A ponieważ miałem okazję posłuchać tych koncertów osobiście w St Martin in theFields, to wiem, że niestety ale takie stereo to... Nie chcę nikogo urazić ale ta gówniana technika powstała bo igła gramofonowa mogła się poruszać w prawo albo w lewo, mimo że już przed kilkudziesięciu laty inżynierowie dżwięku kręcili głową na brak kanału centralnego.

A płyty SACD mają się dobrze, nie są popularne bo wymagają dobrego sprzętu, nie dają się kopiować a i tutaj większość nagrań jest na poziomie średnim/niskim/bardzo niskim. Popu sie w zasadzie na tym nie wydaje tylko poważną i jazz. Ot taki nośnik jak i niszowe "rozszerzone" CD, których jest jeszcze mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przegladajac aukcje na allegro natknąłem się nawzmacniacz Musical Fidelity A3.5 , który jest tak opisany:


,,Sprzedaję wspaniały wzmacniacz stereo legendarnej brytyjskiej firmy Musical Fidelity. Moc 120W / 8Ohm, funkcja Home Theater Direct, która pozwala zintegrować wzmacniacz z system kina domowego''

napisałem do autora aukcji z pytaniem o itegrację stereo i kd i otrzymałem odpowiedź:

,,witam,
warunkiem, zeby to zadzialalo jest aby amplituner mial wyjscie pre out na przednie kanaly (cinche/RCA). wtedy konfiguracja wyglada tak:
kable glosnikowe do frontowych kolumn wychodza ze wzmacniacza stereo. odtwarzacz CD jest wpiety do wejscia CD wzmacniacza stereo. z amplitunera wyjsciem pre out wychodzi sygnal dla przednich glosnikow do wejscia HT Direct wzmaka stereo. pozostale kanaly, czyli surroundy, subwoofer, wychodza normalnie z amplitunera kablami do glosnikow. jezeli chcesz posluchac CD to wybierasz CD we wzmaku i masz zwykle stereo. jezeli ogladasz kino to wlaczasz amplituner i wzmak, wybierasz we wzmaku opcje HT Direct i wtedy wzmacniacz stereo dziala tylko jako koncowka mocy dla przednich kanalow kina. glosnoscia, barwa itd. wszystkich kanalow sterujesz z amplitunera. korzysc jest taka, ze cala moc amplitunera idzie tylko na surroundy a przody sa napedzane ze wzmaka stereo a glosnoscia sterujesz galka amplitunera. a jak chcesz posluchac stereo to nie musisz przepinac zadnych kabli.''

Co sądzicie o tym wzmacniaczu /na necie ma złą opinie,,zamulacz''/ czy wpasuje się do pary z denonem avr 4308?
Może ktoś go słuchał i podzieli się wrazeniami?
Czy tem wzmak poprawi jakość stereo?

Pozdrawiam Edytowane przez Rejter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[i][quote name='pmcomp' post='124286' date='05.10.2008, 16:07 ']Zawsze audiofile trąbili że są w elicie.
W związku z powyższym oferta SACD jest ofertą eltarną.

:blink::D:)

PS. osobiście wolę dobrze zrealizowane kocerty 5.1 24bit/96Khz dla wszystkich kanałów.

Pozdro[/quote][/i]
Koncert możne i tak. ale wydanie audiofilskie są realizowane w stereo. Dlaczego.......?

[u][size=3][b]Rejter[/b][/size][/u]

Jeżeli Musical Fidelity to A1

[url="http://www.fotosik.pl"][img]http://images27.fotosik.pl/281/edc004b42b773fa3.jpg[/img][/url]

AS

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andsie1' post='124402' date='06.10.2008, 11:46 '][i][/i]
Koncert możne i tak. ale wydanie audiofilskie są realizowane w stereo. Dlaczego.......?

[u][size=3][b]Rejter[/b][/size][/u]

Jeżeli Musical Fidelity to A1

[url="http://www.fotosik.pl"][img]http://images27.fotosik.pl/281/edc004b42b773fa3.jpg[/img][/url]

AS[/quote]


A coś więcej o MF A1...

W opisie A1 znalazłem coś takiego

,,Przez ominięcie przedwzmacniacza można A1 z łatwością połączyć z systemem kina domowego. W tym celu należy przesunąć suwak na tylnej ściance (wejście AUX zmieni się wówczas w wejście typu direct in).''

ktoś to przetestował moze? Edytowane przez Rejter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Rejter' post='124394' date='06.10.2008, 09:56 ']Przegladajac aukcje na allegro natknąłem się nawzmacniacz Musical Fidelity A3.5 , który jest tak opisany:


,,Sprzedaję wspaniały wzmacniacz stereo legendarnej brytyjskiej firmy Musical Fidelity. Moc 120W / 8Ohm, funkcja Home Theater Direct, która pozwala zintegrować wzmacniacz z system kina domowego''

napisałem do autora aukcji z pytaniem o itegrację stereo i kd i otrzymałem odpowiedź:

,,witam,
warunkiem, zeby to zadzialalo jest aby amplituner mial wyjscie pre out na przednie kanaly (cinche/RCA). wtedy konfiguracja wyglada tak:
kable glosnikowe do frontowych kolumn wychodza ze wzmacniacza stereo. odtwarzacz CD jest wpiety do wejscia CD wzmacniacza stereo. z amplitunera wyjsciem pre out wychodzi sygnal dla przednich glosnikow do wejscia HT Direct wzmaka stereo. pozostale kanaly, czyli surroundy, subwoofer, wychodza normalnie z amplitunera kablami do glosnikow. jezeli chcesz posluchac CD to wybierasz CD we wzmaku i masz zwykle stereo. jezeli ogladasz kino to wlaczasz amplituner i wzmak, wybierasz we wzmaku opcje HT Direct i wtedy wzmacniacz stereo dziala tylko jako koncowka mocy dla przednich kanalow kina. glosnoscia, barwa itd. wszystkich kanalow sterujesz z amplitunera. korzysc jest taka, ze cala moc amplitunera idzie tylko na surroundy a przody sa napedzane ze wzmaka stereo a glosnoscia sterujesz galka amplitunera. a jak chcesz posluchac stereo to nie musisz przepinac zadnych kabli.''

Co sądzicie o tym wzmacniaczu /na necie ma złą opinie,,zamulacz''/ czy wpasuje się do pary z denonem avr 4308?
Może ktoś go słuchał i podzieli się wrazeniami?
Czy tem wzmak poprawi jakość stereo?

Pozdrawiam[/quote]

miałem jakiś czas MF A3.5 Jest to bardzo dobry wzmacniacz i do zamulania to mu daleko. W tej cenie trudno znalez lepiej grający wzmacniacz. Co do połaczenia go do kina to nie sprawdzałem pomimo że mam Onkyo 905. U mnie grał z kolumnami JM LAB Utopia i do pewnego momentu dawał sobie radę ale jak było troskze głośniej to juz z siebie flaki wypruwał :blink:.

Co do systemów wielokanałowych SACD - miałem okazje posłuchac wzmacniacze lampowe z Delta Studio z Wrocławia, kolumny na Gorlichach AMJ autorstwa Arka Pruszyńskiego , CD Sony z serii ES i trzeba to usłyszeć aby pisac. Słuchałem wielu systemów stereo bardzo drogich i słuchałem SACD i trudno to porównywać. Ani nie oddam głosu na SACD ani na Stereo :D Każdy z tych systemów ma wiele plusów ale żaden nie jest na 100% lepszy od drugiego.

Co do kina + stereo. Wiele osób ma racje. Głównie chodzi o kasę :) Mnie nie stać i nie jestem w stanie zrobić kina na poziomie stereo więc mam dwa systemy. Spinanie stereo z kinem w moim przypadku wprowadza więcej bałaganu niż pozytku. Kolumny przednie wogóle nie pasują do reszty B&W MT30. Do tego mam ułomną końcówke mocy co ma wyjścia tylko XLR a pomimo tego że onkyo zrobił preamp wielokanałowy XLR to z tego co czytałem to są wtyczki XLR a cały tor audio jest normalny nie mający zbyt wiele wspólnego z XLR. Uważam różniez że wpinanie jakichkolwiek elementów między CD - końcówka mocy jest zbędne i ma wpływ na jakość dźwięku.
W normalnych systemach 5.1 czy 7.1 dołozenie wzmaka stereo jak nabardziej mile widziana bo na pewno poprawi kontrole nad kolumnami frontowymi.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kilka lat temu firma Yamaha wprowadziła do sprzedaży procesor trzykanałowy DSP-E800 dla tych którzy nie chcieli rezygnować ze stereo.

[url="http://www.fotosik.pl"][img]http://images33.fotosik.pl/381/4e3d134c45243f14.jpg[/img][/url]
Wg mnie bardzo dobre rozwiązanie.
To znajdziesz więcej informacji w tej sprawie.;


[url="http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html?temat=29693&moveto=3"]http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html...93&moveto=3[/url]

AS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretyzuje. Mamy cd podpiete do wzmacniacza stereo. Dvd i bd podpiete do amplitunera. Wszystkie kolumny podpiete do amplitunera /5.1 lub 7.1/.
I czy jest możliwe takie połączenie wzmacniacza stereo z amplitunerem , że jesli chce się słuchac stereo to kolumny przednie obsługiwane są przez wzmacniacz stereo a jesli ma się ochotę obejrzec film/koncert to wszystkie kolumny 5.1 lub 7.1 są zasilane przez amplituner. Słowem wzmacniacz wpiety w amplituner i kiedy leci stereo kozysta z frontów podpietych do amplitunera. A jak leci dvd/bd amplituner napedza wszystkie głośniki bez angazowania wzmacniacza. :) Dla mnie to byłby ideał. :rolleyes:

Edytowane przez Rejter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma takiej możliwości ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest to możliwe. W przypadku jednego plejera trzeba podłączyć kino przez HDMI do ampli, a dla stereo wyprowadzić analogiem albo koaxialaem do wzmacniacza stereo. Reszta to kwestia przełączania pilotem.
Ale jeśli chcesz być audiofilem, to trzeba dokupić dobre CD i analogiem połączyć ze wzmakiem stereo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='crazy-j' post='124538' date='07.10.2008, 09:16 ']Jest to możliwe. W przypadku jednego plejera trzeba podłączyć kino przez HDMI do ampli, a dla stereo wyprowadzić analogiem albo koaxialaem do wzmacniacza stereo. Reszta to kwestia przełączania pilotem.
Ale jeśli chcesz być audiofilem, to trzeba dokupić dobre CD i analogiem połączyć ze wzmakiem stereo.[/quote]

Ale nie o to chodzi - nie jest problemem podłączyć dwa dvd do ampli i cd do wzmaka ale problemem jest zasilić jedną kolumnę opcjonalnie z dwóch końcówek mocy!

Wg mojej wiedzy jedyna opcja to amp do kina domowego musi służyć za preamp. Czyli z amplitunera wychodzimy wyjściem pre-out na wzmacniacz (jeśli ten ma wejście wysokopoziomowe) lub na końcówkę mocy która wtedy obsługuje fronty. Tylko wtedy będziemy mieć wspólną regulację głośności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wyjście z tej matni :)
Trzeba przestać być audiofilem, lub zwiększyć ilość videofila w sobie :(
Ewentualnie można jeszcze dla pewności dociążyć potencjometr głośności w amplitunerze, żeby swoją masą nawiązywał do potencjometrów znanych z solidnych wzmaków stereo.. To załatwi przynajmniej w sporej części kwestię różnicy w jakości.. :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prościej nie można:
Główna, frontowa para kolumn jest na stałe podłączona do wzmaka stereo. Wzmak stereo ma regulacje głośności i podłączony dobry CD i mamy audiofilski zestaw. W kinie wzmak stereo służy jaka końcówka mocy podłączona do amplitunera dla kanałów przednich. Oczywiście musi to być wzmak stereo, który umożliwia użycie go jako końcówki mocy (wtedy działa tylko sekcja wzmacniacza, regulacja wzmocnienia i ewentualnych basów i sopranów jest odłączona, głośnością steruje amplituner).

A więc mamy podłączone kolumny i 2 różne wzmacniacze, 1 lub 2 plejery a kabli nie trzeba przełączać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

crazy-j rodzi sie kolejne pytanie/problem.Przy takim podłaczeniu gdzie w kinie amplituner nie napedza przodów tylko korzysta z wznacniacza stereo jako końcówki mocy mam pytanie. Czy autokalibracja amplitunera jest mozliwa czy system Audyssey sobie z tym poradzi. Czy elektronika amplitunera przy autosetupie nie zwariuje?
No i jeszcze jedno pytanko crazy-j mam ampi denon 4308 cd kupilem yamache 2000. Jaki wzmak stereo musiałbym kupić by lepiej to zagrało od frontowego wzmacniacza w amplitunerze Denona? :lol:

Edytowane przez Rejter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko zgadywać bo prób nie robiłem. Autokalibracje jest możliwa ale na pewno nie będzie pełna. Nie będzie problemów z regulacją brzmienia, problemem może być inna moc wzmacniacza dla frontów (skoro audiofilski to jakieś 2x200 W albo lampowy, kto wie ?). Mam niewielkie pojęcie o elektronice, ale chyba charakterystyki wzmacniaczy mogą się różnić i na wzrost prądu na przedwzmacniaczu mogą odpowiadać różnym stopniem wzmocnienia.
Ale to raczej pytanie do właścicieli takich zestawów, ja w przyszłości się pewnie zdecyduję na coś takiego.
Na razie wiem że KRELL ma takie rozwiązanie no i jak sam napisałeś MF. Z postu kolgi BYCZY rozumiem, że też Cambridge Audio. No i Gryphon :lol: .
Trzeba popytać ...

Edytowane przez crazy-j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem na HIGH Fidelity to wzmacniacze yamahy 1000 i 2000 tez mają tą mozliwość. Jednak nie zdecyduje sie na zakup w ciemno. Pojade do studia Top HIFi i posłucham jak gra taka kombinacja wzmak+ampi+cd+bd na jednych kolumienkach powieszone. No jeszcze mozna udac sie na Show Audio do Sobieskiego w listopadową noc... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisz koniecznie co słuchałeś i jak wypadło, może to być ciekawe dla wielu osób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BoDeX' post='124516' date='06.10.2008, 23:47 ']Nie ma takiej możliwości ...[/quote]

Jest - trzeba zastosować mechaniczny przełącznik dla kabli frontowych kolumn, który "podłaczy" ja raz do wzmaka stereo dwa do amplitunera.

Wiem, jest niewygodny ale działa.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jest coś takiego w detalu ?

Może jakiś link jak jest.

A tak na marginesie czy to nie bedzie wąskie gardło w systemie, które położy sens takiego połączenia. Edytowane przez Rejter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Rejter' post='124646' date='07.10.2008, 16:06 ']crazy-j rodzi sie kolejne pytanie/problem.Przy takim podłaczeniu gdzie w kinie amplituner nie napedza przodów tylko korzysta z wznacniacza stereo jako końcówki mocy mam pytanie. Czy autokalibracja amplitunera jest mozliwa czy system Audyssey sobie z tym poradzi. Czy elektronika amplitunera przy autosetupie nie zwariuje?
No i jeszcze jedno pytanko crazy-j mam ampi denon 4308 cd kupilem yamache 2000. Jaki wzmak stereo musiałbym kupić by lepiej to zagrało od frontowego wzmacniacza w amplitunerze Denona? :lol:[/quote]

od denona 4308 zagra lepiej wzmak stereo od około 2500zł w góre np NAD C372. Denon 4308 + yamaha 2000 to takie niezbyt dobre połączenie bo amplituner zabija to CD. Pozyc, wynajmi itp. np. Sugden CD21 Series 2 lub Denona PMA 2000 ( od tak do kompletu aby było :) ) lub MF itp. a zapewnim Cie e usłyszysz rónicę. Czym masz lepsze kolumny i bardziej wymagające tym będzie lepiej. Ni ebędzi eróznicy ttypu - WYDAJE MI SIĘ że jest lepiej bo więcej wydałem więcej kasy, to będzie słycha i czuć :) Ja np. Miałem Donus Faber Grand Piano zasilona kilkoma różnymi amplitunerami ( beznadzieja ) + dwa monoblocki Denona POA 6600A i było lepiej. Mam tez Gamut D200 którego z ciekawości podpiełem pod Sonus Faber i ... jak bym kupił nowe kolumny a myślałem że one lepiej nie potrafią zagrac :)

Dzisiaj miałem małą ucztę :) Córka w przedszkolu a ja miałem godzinkę dla siebie i posłuchałem sobie płyty Krawczyka " ... bo marze i śnie " :) Wiem, wiem, stary jestem :) ale płyta zrealizowana jest bardzo dobrze, instrumentalnie ekstra, wokal pierwsza klasa. Było super :) Późneij z ciekawosci LX90A + onkyo + B&WMT30 7.1 w różnych ustawieniach stereo , 5,1, 7.1 itd. TRAGEDIA ! :) Wiem ż eMT30 to nie są głośniki do muzyki ale system 7.1 na poziomie stereo to zbyt długa i bolesna droga :)
Polecam wszystkim miłośnikom kina jakiś odsłuch w dobrym salonie audio najlpeiej po wczesniejszym umówieniu się aby nie było na odpierd....
Co do wystawy SHOW..... to byłem i więcej nie pojadę :) Najgorzej jest w niedziele w zamknietych pomieszczeniach ze słuchaczami po sobocie :)

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co sądzicie o tym wzmacniaczu [url="http://www.allegro.pl/item446023973_gamut_c2r_przedwzmacniacz_hi_end.html"]http://www.allegro.pl/item446023973_gamut_...acz_hi_end.html[/url] bo pojawił się na aukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Rejter' post='124721' date='07.10.2008, 22:48 ']Co sądzicie o tym wzmacniaczu [url="http://www.allegro.pl/item446023973_gamut_c2r_przedwzmacniacz_hi_end.html"]http://www.allegro.pl/item446023973_gamut_...acz_hi_end.html[/url] bo pojawił się na aukcji.[/quote]

to jest przedwzmacniacz a nie wzmacniacz, nie ma końcówek mocy.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak sobie czytam wasze wywody na tematy audio i videofili i przychodzi mi do glowy taki pomysl.
Moze wezmiemy sie w kupe i zbudujemy taka jednostke centralna, ktora zadowoli audio i video filow.
Wpakowac bebechy najlepszego wzmacniacza stereo i najlepszego ampli w jedna obudowe, dodac przelaczniki na wejsciu i wyjsciu i mamy sprawe zalatwiona. Calosc sterowana bedzie jakims dobrze zaprogramowanym pilotem uniwersalnym i mamy niezly MATRIX:-)
Co wy na to ??
Zamowimy plyty glowne i przygotujemy projekt obudowy.
Zaczniemy sprzedawac jako AUDIO-VIDEO HD MATRIX

Kazdy z nas jest w czyms dobry wiec wspolnie moglibysmy zbudowac niezly klocek.

Na plytach i glownych elementach zdrapie sie napisy (tak jak robi/ł do DreamMedia w DM800) , zeby nie placic za standardy typu THX, HDMI, MPEG itp i cena bedzie strawna dla czlowieka :-)


Pozdrawiam

braavoo Edytowane przez braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='braavoo' post='124761' date='08.10.2008, 10:17 ']Tak sobie czytam wasze wywody na tematy audio i videofili i przychodzi mi do glowy taki pomysl.
Moze wezmiemy sie w kupe i zbudujemy taka jednostke centralna, ktora zadowoli audio i video filow.
Wpakowac bebechy najlepszego wzmacniacza stereo i najlepszego ampli w jedna obudowe, dodac przelaczniki na wejsciu i wyjsciu i mamy sprawe zalatwiona. Calosc sterowana bedzie jakims dobrze zaprogramowanym pilotem uniwersalnym i mamy niezly MATRIX:-)
Co wy na to ??
Zamowimy plyty glowne i przygotujemy projekt obudowy.
Zaczniemy sprzedawac jako AUDIO-VIDEO HD MATRIX

Kazdy z nas jest w czyms dobry wiec wspolnie moglibysmy zbudowac niezly klocek.

Na plytach i glownych elementach zdrapie sie napisy (tak jak robi/ł do DreamMedia w DM800) , zeby nie placic za standardy typu THX, HDMI, MPEG itp i cena bedzie strawna dla czlowieka :-)


Pozdrawiam

braavoo[/quote]

Pomysł fajny ale chyab się jeszcze taki nie urodził co by wszystkim dogodzil ;) Po za amp/wzmak potrzebujemy dobre źródło dzięku. Niby coś jest super BR player ale nikt nie wie jak to zagra jako źródło dżięku czy to z CD czy z BR ( koncerty ) Niby wszystko ma "postac" cyfrową ale przygłuchawy usłyszy różnicę miezy CD za 500zł a CD playerem za 5000zł ( oczywiście jesli reszta systemu jest odpowiednia klasą ) Podobnie sprawa wygląda np. z DVD. Są super odtwarzacze DVD ale większości z nich daleko do bardzo dobrego CD playera. Ja osobiscie nie znam systemu stereo dobrej klasy gdzie źródlem dźwięku jest DVD player.
Pożyjemy zobaczymy , cały czas coś nowego nam oferuja dostawy zabawek. Wydaje mi się że jak by to było takie dość proste to by było już :) ( chyab :) )

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no pomysl calkiem fajny....zeby zbudowac taka wypas jednostke centralna(konkretny amplituner + stereo) w jednej obudowie.
mysle ze jak bysmy byli w chinach to w momencie znalazl by firme ktora by podjela sie zadania wykonania projektu i wykonania bo w poslce to zdaje mi sie ze byloby ciezko znalesc kogos kto by takiego kolcka zaprojektowal.
jestem ciekaw jaki bylby koszt takiej jednostki zbudowany z naprawde dobrych podzespolow przez firme noname (chodzi o zasade nie ze tanio i nie ze musi byc drogo bo tzn ze dobrze tylko napwrade wybrac najlepsze podzespoly). Edytowane przez byczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...