Skocz do zawartości
ronaldi

Nowe PS3 80GB ma HDMI 1.3

Rekomendowane odpowiedzi

W opisie nowej PS3 [url="http://www.ceneo.pl/1744612"]http://www.ceneo.pl/1744612[/url] pisze coś takiego: Playstation 3 to również najwyższa, obecnie możliwa rozdzielczość telewizyjna 1080p, czyli FULL HD. Zarówno gry jak i filmy na Blu-ray korzystają z tej niesamowitej technologii, a dzięki interfejsowi HDMI 1.3, użytkownik PS3 będzie miał gwarancje zerowej utraty na jakości podczas przesyłania cyfrowego obrazu i dźwięku. Wyjście HDMI 1.3 to również technologie Deep Colour i Next Gen Copy Protection, dzięki którym PS3 może transferować obraz w miliardach kolorów.

W związku z tym mam kilka pytań , niektóre prawdopodobnie dość laickie więc proszę o wyrozumiałość:
1)Czy to oznacza że mogę na niej usłyszeć dzwięk HD po podłączeniu do amplitunera kablem HDMI 1.3 ( o ile amplituner też obsługuje ten dziwięk)??
2) Jeśli tak to jaki amplituner polecacie do zakupienia w tym celu ( jakiś Onkyo model)?
3) Czy na PS3 są jakieś gry obsługujące taki format dzwięku czy usłysze to jedynie w filmach Blue-ray?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ronaldi' post='123618' date='02.10.2008, 11:36 ']W opisie nowej PS3 [url="http://www.ceneo.pl/1744612"]http://www.ceneo.pl/1744612[/url] pisze coś takiego: Playstation 3 to również najwyższa, obecnie możliwa rozdzielczość telewizyjna 1080p, czyli FULL HD. Zarówno gry jak i filmy na Blu-ray korzystają z tej niesamowitej technologii, a dzięki interfejsowi HDMI 1.3, użytkownik PS3 będzie miał gwarancje zerowej utraty na jakości podczas przesyłania cyfrowego obrazu i dźwięku. Wyjście HDMI 1.3 to również technologie Deep Colour i Next Gen Copy Protection, dzięki którym PS3 może transferować obraz w miliardach kolorów.

W związku z tym mam kilka pytań , niektóre prawdopodobnie dość laickie więc proszę o wyrozumiałość:
1)Czy to oznacza że mogę na niej usłyszeć dzwięk HD po podłączeniu do amplitunera kablem HDMI 1.3 ( o ile amplituner też obsługuje ten dziwięk)??
2) Jeśli tak to jaki amplituner polecacie do zakupienia w tym celu ( jakiś Onkyo model)?
3) Czy na PS3 są jakieś gry obsługujące taki format dzwięku czy usłysze to jedynie w filmach Blue-ray?[/quote]

ad. 1 - tak, usłyszysz wszystkie formaty dźwięku HD pod HDMI
ad. 2 - zależy jakim budżetem dysponujesz, ja mam Onkyo 606 i jestem bardzo zadowolony
ad. 3 - gry są najlepszym wypadku w DTSsie ( Uncharted ), pozostałe w Dolby Digital

Pozdrowienia
Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Mam 1400 i od niedawna mam PS3. Oba podpięte są do sr605.
Mam płytę z próbkami HD Samplerki.
Kiedy odtwarzam na 1400 na ampku widzę ze jest dźwięk True HD a kiedy ten sam klip puszczam prze PS3 to ampek pokazuje mi DD. Dlaczego? Na PS3 widnieje info., ze ma dekoder True HD.

Oba podpięte kablem HDMI 1.3a.


Pozdr.
]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='lechu54' post='123627' date='02.10.2008, 12:49 ']Witam.

Mam 1400 i od niedawna mam PS3. Oba podpięte są do sr605.
Mam płytę z próbkami HD Samplerki.
Kiedy odtwarzam na 1400 na ampku widzę ze jest dźwięk True HD a kiedy ten sam klip puszczam prze PS3 to ampek pokazuje mi DD. Dlaczego? Na PS3 widnieje info., ze ma dekoder True HD.

Oba podpięte kablem HDMI 1.3a.


Pozdr.
][/quote]
Najprawdopodobniej masz źle skonfigurowany dźwięk w PS3. Musisz wejść w opcje dźwięku, wybrać HDMI, potem auto ( powinny zaznaczyć Ci sie wszystkie opcje / formaty dźwięku ). Potem w opcjach DVD / BR musisz wybrać dla BR bitstream. I juz możesz się cieszyć dźwiękiem HD. Jakkolwiek twój amplituner bedzie pokazywał tylko "multichannel" to faktycznie uzyskasz dźwięk HD ( select na padzie i bedziesz miał widoczny jaki stream dźwięku jest aktualnie oddtwarzany ).

Pozdrowienia
Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]Potem w opcjach DVD / BR musisz wybrać dla BR bitstream[/quote]
Tu jest błąd.
Wybierz LPCM.
PS3 nie wysyła HD audio jako bitstream.
Tylko dekoduje dts MA i D TrueHD do LPCM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dominikjestem' post='123633' date='02.10.2008, 13:34 ']Tu jest błąd.
Wybierz LPCM.
PS3 nie wysyła HD audio jako bitstream.
Tylko dekoduje dts MA i D TrueHD do LPCM.[/quote]

hehe dokładnie to miałem na myśli. Pisząc skupiłem sie na tym, żeby nie włączać bitstream i proszę... Dzięki za sprostowanie.

Pozdrowienia
Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli ten nowy PleyStation ma HDMI 1.3 to może wypuszczać dźwięki HD jako BITSTREAM a nie jako LPCM. Technicznie możliwe to już jest - pytanie czy działa w praktyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Lukasz436' post='123641' date='02.10.2008, 14:02 ']Jeżeli ten nowy PleyStation ma HDMI 1.3 to może wypuszczać dźwięki HD jako BITSTREAM a nie jako LPCM. Technicznie możliwe to już jest - pytanie czy działa w praktyce.[/quote]
Wszystko kwestia softu, z tego co wiem to do chwili obecnej dźwięk hd idzie tylko i wyłącznie po LPCM.

pozdrowienia
Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za pomoc!
Ten amplituner co mówisz Onkyo 606 wydaje się być idealnym rozwiązaniem ma chyba wszystko co powinien tylko czy jest w kolorze czarnym?
Jak to miałbym wtedy podłączyć? PS3 kablem HDMI do amplitunera i potem amplituner kablem HDMI z TV ( TV też ma hdmi wersji 1.3 jeśli to ma znaczenie) ? Czy nie będzie wtedy pogorszenia jakości obrazu jeśli to się puści przez amplituner ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ronaldi' post='123684' date='02.10.2008, 14:50 ']Dzięki za pomoc!
Ten amplituner co mówisz Onkyo 606 wydaje się być idealnym rozwiązaniem ma chyba wszystko co powinien tylko czy jest w kolorze czarnym?
Jak to miałbym wtedy podłączyć? PS3 kablem HDMI do amplitunera i potem amplituner kablem HDMI z TV ( TV też ma hdmi wersji 1.3 jeśli to ma znaczenie) ? Czy nie będzie wtedy pogorszenia jakości obrazu jeśli to się puści przez amplituner ?[/quote]
Podłączenie dokładnie tak jak napisałeś. Sygnał podany po HDMI jest w uproszczeniu przez ampituner tylko przesyłany ( nie ma ani up ani downsaclingu ) więc bedzie wyglądał identycznie jak puszczony bezpośrednio na TV.
Co do koloru to są i srebrne i czarne, ja mam czarny.

Pozdrowienia
Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie wiesz czy model Onkyo 605 jest dużo gorszy od 606 , bo mam możliwość kupna 6 miesięcznego za 1100zl ? Jakie kolumny do tego amplitunera polecasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem 606 za 1500 nówkę na gwarancji, nie lubie używek :P , ampli czeka od 5 dni w kartonie bo mam remont :D . pozdr.

Edytowane przez milaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktos sprawdzal czy po wgraniu nowego FW (2.52) PS3, jest w stanie wypluc dzwiek DTS HD-MA w postaci bitstrema?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='macek.g' post='133207' date='26.11.2008, 16:02 ']nie wypuszcza,poza tym jutro zawita FW 2.53.[/quote]


NIe jutro tylko dzisiaj ;)
Co nie zmienia faktu, że 2.53 nic nie zmieni :/.


Czy jest szansa, ze Sony w koncu sprawi, ze bedzie mozna zaplic czerwone lampki na naszych wzmacniaczach, czy raczej nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie stare jak świat:
Czy PS3 ma HDMI 1,3 ?

Ostatnio gdzieś napisałem, że mój TV PDP PIONEER 5090H ma taką cechę, że pod klawiszem [info] wyświetla kilka danych o otrzymanym sygnale.
W przypadku niektórych produkcji BD granych z PS3 wyświetla 36 bit color !
Zwykle jest to 30 bit.
I to zamyka temat bo ostatnim elementem brakującym do pełnej realizacji specyfikacji HDMI 1.3 przez PS3 był ten nieszczęsny "Deep Color".

ps.:
czy PS3 opłaci prawa do bit stream dla HD audio to osobny problem. Nie ma takiej potrzeby. Po HDMI przekazuje DTS MA i DolbyTrueHD jako LPCM.
Niektórzy produceńci uważają, że pass-through (przepuszcenie bez ingerencji) nie wymaga żadnych opłat licencyjnych i walą tę opcję bez uzgodnień z dts-em. Dla nas klientów to dobrze.
I chyba mają rację, [b]bo paten opłacony jest w odbiorniku[/b] typu ONKYO 606. Moim zdaniem.
Zwłaszcza posiadaczy ampów z dewkodekami Audio-HD na pokładzie.
PS3 jet wylistowane na stronach dts jako jedyne urządzenie z softwarowym dekodowaniem do LPCM DTS MA. Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przydatna tabelka, znaleziona na innym forum.
Sugeruje podpiecie co by uciac spekulacje. Sam tez sie naszukalem zanim, pogodzilem sie z faktem, ze na moim 606, PS3 nie zapali magicznych lampek :)



[img]http://www.dtvmax.com/images/PS3_Audio_Table.jpg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
POSIADAM PS 80GB TYDZIEN TEMU KUPILEM CO POLECACIE WYBRAC Yamaha RX-V663 CZY ONKYO TX-SR606

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo przydatna tabelka, znaleziona na innym forum.

Sugeruje podpiecie co by uciac spekulacje. Sam tez sie naszukalem zanim, pogodzilem sie z faktem, ze na moim 606, PS3 nie zapali magicznych lampek :)

PS3_Audio_Table.jpg

Ja mam Denona1909 i u mnie PS3 80GB lampki audio HD też nie zapala chyba kupie jakiś BD MOŻE KTOŚ COŚ poleci do 1800zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wydasz do 1800zł tylko po to żeby ci się lampki świeciły podczas oglądania?

Rozumiem, że jak nie widzisz że się świecą kontrolki aktualnego dekodera dźwięku w danej chwili to jest pewien niedosyt ale PS3 z tego co wiem to puszcza każdy dźwięk więc mimo wszystko w głośnikach go usłyszysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To wydasz do 1800zł tylko po to żeby ci się lampki świeciły podczas oglądania?

Rozumiem, że jak nie widzisz że się świecą kontrolki aktualnego dekodera dźwięku w danej chwili to jest pewien niedosyt ale PS3 z tego co wiem to puszcza każdy dźwięk więc mimo wszystko w głośnikach go usłyszysz.

Nie nie kupię dla samej kontrolki denon1909 rozpoznaje dostarczany rodzaj dżwięku a z konsoli dzwięku HD nie widzi więc z kąd ta pewność że ten dżwięk tam jest.Trochę mnie dziwi że nie usłyszałbym różnicy między dolby digital a HD master czy różnica jest tak nieistotna- może mi ktoś powie.Kolumny które są podpięte pod tego denona to zestaw koda K5200 ORAZ SUB SW5200 wszystko na kablach monster całość jak dla mnie gra świetnie tylko sam niewiem co z tym dzwiękiem HD a mam parę koncertów na blu-ray i jeszcze coś dokupię więc było by bez sęsu wywalać kasę na porządne płyty i ich w pełni nie wykorzystać .Ponawiam pytanie co za odtwarzacz BD do 1800 nie jest to kwota której by mi było szkoda na dobry sprzęt.Wydaje mi się że lepiej kupić coś dobrego (nie wymieniamy sprzętu zbyt często)niż czuć niedosyt,ale to moje zdanie-pozdrawiam forumowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy Panas BD35 za połowę tej kwoty i na 100% wszystko zagra tak jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wystarczy Panas BD35 za połowę tej kwoty i na 100% wszystko zagra tak jak trzeba.

Dzięki Tosiek wygląda dobrze mam na myśli dane techniczne-pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w temacie LPCM, i od razu do rzeczy

Denon 2809 i ps3 i JBL seria N E 80,C 25 SW 250 i jest tak ze duzo zalezy od jakosci nagranego dzwieku a dotyczy to DVD i BLU RAY!

Dzwiek po bitstream jest o.k. i dekodery pokladowe rozpoznaja prawidlowo dostarczony sygnal -nie dotyczy dzwieku HD, ale

To co slychac po przejsciu na LPCM to potega sama w sobie, na amplitunerze wyswietla multichanel lecz z glosnikow wydobywa sie

wspanialy dynamiczny dzwiek,pelen szczegolow i mocy!!!!

Wspaniale slychac dzwiek z plyt dvd szczegolnie DTS i DTS ES,plyty dostaja drugie zycie,plyty blu ray brzmia jeszcze lepiej!!!!

i to tyle w temacie,polecam sprawdzic samemu.

Polaczenie hdmi !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W opisie nowej PS3 http://www.ceneo.pl/1744612 pisze coś takiego: Playstation 3 to również najwyższa, obecnie możliwa rozdzielczość telewizyjna 1080p, czyli FULL HD. Zarówno gry jak i filmy na Blu-ray korzystają z tej niesamowitej technologii, a dzięki interfejsowi HDMI 1.3, użytkownik PS3 będzie miał gwarancje zerowej utraty na jakości podczas przesyłania cyfrowego obrazu i dźwięku. Wyjście HDMI 1.3 to również technologie Deep Colour i Next Gen Copy Protection, dzięki którym PS3 może transferować obraz w miliardach kolorów.

Mam zestaw: plazma ps50a756+onkyo606+ps3..Od miesiąca walczę, by ustawić w konsoli 1080p i jedyne co się udało to 1080i w trybie ręcznym, bo z automatu wybiera 576p (!!!!!!)...Tak naprawdę sprzęt kupowałem, by wykorzystać potencjał konsoli a tu kicha :( :( Na razie oglądam filmy głównie dvd i kolejna wkurzająca przypadłość: obraz się pojawia i znika..albo pojawia się z zakłóceniami na pół ekranu...15-20 min trwa kilkukrotne restartowanie konsoli, jej próba złapania rozdzielczości i ponowny restart zanim złapie 1080i....Jestem kompletnie załamany...:( Może ktoś mi podpowie rozwiązanie..może jakieś ustawienia, które pominąłem..:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...