Skocz do zawartości
ronaldi

Nowe PS3 80GB ma HDMI 1.3

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zestaw: plazma ps50a756+onkyo606+ps3..Od miesiąca walczę, by ustawić w konsoli 1080p i jedyne co się udało to 1080i w trybie ręcznym, bo z automatu wybiera 576p (!!!!!!)...Tak naprawdę sprzęt kupowałem, by wykorzystać potencjał konsoli a tu kicha :( :( Na razie oglądam filmy głównie dvd i kolejna wkurzająca przypadłość: obraz się pojawia i znika..albo pojawia się z zakłóceniami na pół ekranu...15-20 min trwa kilkukrotne restartowanie konsoli, jej próba złapania rozdzielczości i ponowny restart zanim złapie 1080i....Jestem kompletnie załamany...:( Może ktoś mi podpowie rozwiązanie..może jakieś ustawienia, które pominąłem..:(

W sumie to zadałem Ci to pytanie na PM ale napiszę i tutaj. Po pierwsze aby uzyskać obraz w 1080p musisz podpiąć konsolę do ampa kablem HDMI, na dowolnym wejściu. Potem drugim kablem HDMI z wyjścia (out) do TV. W ustawieniach ampa ( nie pamiętam gdzie, mogę sprawdzić później jak będę w domu ) widnieje chyba przy HDMI opcja "trough" lub coś podobnego. Tak musi zostać, to oznacza, że amp będzie przekazywał tor video bez ingerencji w niego.

Dalej - w ustawieniach video w konsoli najlepiej wybrać opcję auto - jeśli Twój TV potrafi wyświetlić 1080p to napewno zaznaczą się wszystkie opcje. Po tym wszystko powinno działać.

Niepodobają mi się jednak te rzeczy, które opisałeś dalej. Sprawdź najpierw czy coś się zmieniło po ustawieniu wszystkiego tak jak napisałem powyżej. Jak nie to daj znać.

Edytowane przez tomekfff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sumie to zadałem Ci to pytanie na PM ale napiszę i tutaj. Po pierwsze aby uzyskać obraz w 1080p musisz podpiąć konsolę do ampa kablem HDMI, na dowolnym wejściu. Potem drugim kablem HDMI z wyjścia (out) do TV. W ustawieniach ampa ( nie pamiętam gdzie, mogę sprawdzić później jak będę w domu ) widnieje chyba przy HDMI opcja "trough" lub coś podobnego. Tak musi zostać, to oznacza, że amp będzie przekazywał tor video bez ingerencji w niego.

Dalej - w ustawieniach video w konsoli najlepiej wybrać opcję auto - jeśli Twój TV potrafi wyświetlić 1080p to napewno zaznaczą się wszystkie opcje. Po tym wszystko powinno działać.

Niepodobają mi się jednak te rzeczy, które opisałeś dalej. Sprawdź najpierw czy coś się zmieniło po ustawieniu wszystkiego tak jak napisałem powyżej. Jak nie to daj znać.

Mam podpięte tak, jak piszesz (również tuner z kablówki, który pracuje bez zarzutu). W ustawieniach ampa mam na trough (ale sprawdzę to jeszcze, bo tez nie jestem w domu). W ustawieniach wybieram tryb auto, konsola mieli..mieli..a następnie wyświetla komunikat, że nie może ustawić niczego innego niż ma ustawione i że mam 30 sek na ewentualne zmiany..W trybie manualnym wybieram HDMI, w następnym oknie mam do wyboru 576, 720, 1080i i 1080p..Zaznaczone i niezmienialne jest 576p, próba zaznaczenia wszystkich pozostałych - kicha - konsola testuje i znów komunikat o niemożnosci..próba zaznaczenia 1080p - kicha..próba z 1080i - sukces - ale tylko z pozoru, bo teraz wszystko na sztywno jest pewnie w 1080i...I tak od miesiąca...mam wrażenie, że coś przeszkadza konsoli, może coś próbuje niezależnie skalować i się gryzie (onkyo, tv?)....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam podpięte tak, jak piszesz (również tuner z kablówki, który pracuje bez zarzutu). W ustawieniach ampa mam na trough (ale sprawdzę to jeszcze, bo tez nie jestem w domu). W ustawieniach wybieram tryb auto, konsola mieli..mieli..a następnie wyświetla komunikat, że nie może ustawić niczego innego niż ma ustawione i że mam 30 sek na ewentualne zmiany..W trybie manualnym wybieram HDMI, w następnym oknie mam do wyboru 576, 720, 1080i i 1080p..Zaznaczone i niezmienialne jest 576p, próba zaznaczenia wszystkich pozostałych - kicha - konsola testuje i znów komunikat o niemożnosci..próba zaznaczenia 1080p - kicha..próba z 1080i - sukces - ale tylko z pozoru, bo teraz wszystko na sztywno jest pewnie w 1080i...I tak od miesiąca...mam wrażenie, że coś przeszkadza konsoli, może coś próbuje niezależnie skalować i się gryzie (onkyo, tv?)....

OK, to już troszkę klaruje sprawę. Sprawdź dokładnie jak masz z tym "trough" i daj znać. W międzyczasie możesz spróbować zresetować ustawienie konsoli. Na początek wyłącz ja, następnie włącz ją ale ręcznie, trzymając palec na przycisku on/off przez kilka sekund, aż usłyszysz kilka piknięć. Potem postępuj zgodnie z instrukcjami i daj znać jaki to przyniosło efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OK, to już troszkę klaruje sprawę. Sprawdź dokładnie jak masz z tym "trough" i daj znać. W międzyczasie możesz spróbować zresetować ustawienie konsoli. Na początek wyłącz ja, następnie włącz ją ale ręcznie, trzymając palec na przycisku on/off przez kilka sekund, aż usłyszysz kilka piknięć. Potem postępuj zgodnie z instrukcjami i daj znać jaki to przyniosło efekt.

resetowałem konsolę juz wielokrotnie, potem wpinałem pada po kablu i ustawiałem przechodziłęm do Display settings..bez efektów...Sprawdziłem przed chwilą w Onkyo - mam ustawione na trough..Spróbowałem też w konsoli wyłaczyć tryb z 24Hz, nie ma związku..upscalowanie z fool screen na normal i off..efekt - pogorszenie obrazu (czyli musi być)..Raz jeszcze pobawiłem się z ustawieniami manualnymi w Display settings - po kolei dodawałem tryby, przyjął 720, przyjął 1080i..gdy zahaczyłem 1080p, nastąpił powrót do okna ustawień..Przecież to niemożliwe, by mój tv nie obsługiwał 1080p (!!!), przecież to full hd.....Tak to z grubsza wygląda..

Edytowane przez maxthebest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
resetowałem konsolę juz wielokrotnie, potem wpinałem pada po kablu i ustawiałem przechodziłęm do Display settings..bez efektów...Sprawdziłem przed chwilą w Onkyo - mam ustawione na trough..Spróbowałem też w konsoli wyłaczyć tryb z 24Hz, nie ma związku..upscalowanie z fool screen na normal i off..efekt - pogorszenie obrazu (czyli musi być)..Raz jeszcze pobawiłem się z ustawieniami manualnymi w Display settings - po kolei dodawałem tryby, przyjął 720, przyjął 1080i..gdy zahaczyłem 1080p, nastąpił powrót do okna ustawień..Przecież to niemożliwe, by mój tv nie obsługiwał 1080p (!!!), przecież to full hd.....Tak to z grubsza wygląda..

Hmmm dziwna sprawa :( przy takim ustawieniu wszystko powinno chulać bez problemu. Jeśli to nie wina kabli to obawiam się, że może to być problem konsoli. Masz możliwość podłączenia do innego TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmmm dziwna sprawa :( przy takim ustawieniu wszystko powinno chulać bez problemu. Jeśli to nie wina kabli to obawiam się, że może to być problem konsoli. Masz możliwość podłączenia do innego TV?

niestety nie :(..Byłbym Ci wdzięczny, jeśli sprawdziłbyś w domu i wypunktował ustawienia konsoli w Display settings i Video settings, bo Onkyo nie ma wiele mozliwości ustawień...Może muszę upgrade'owac soft?..albo zrobic restore system??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niestety nie :(..Byłbym Ci wdzięczny, jeśli sprawdziłbyś w domu i wypunktował ustawienia konsoli w Display settings i Video settings, bo Onkyo nie ma wiele mozliwości ustawień...Może muszę upgrade'owac soft?..albo zrobic restore system??

Bede w domu około 18tej to sprawdzę jak to wygląda u mnie. W sumie jak masz możliwość zrobienią backupu to system restore napewno nie zaszkodzi. Konsole masz podpiętą do netu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bede w domu około 18tej to sprawdzę jak to wygląda u mnie. W sumie jak masz możliwość zrobienią backupu to system restore napewno nie zaszkodzi. Konsole masz podpiętą do netu?

tak, mam wifi..może ściagnąć jakąś aktualizację??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak, mam wifi..może ściagnąć jakąś aktualizację??

W momencie podłaczenia do Playstation Network akutalizacja pobiera się z automatu. Pozatym konsola od początku miała możliwość wyświetlania 1080p, więc to nie to. Wg mnie są tylko 2 opcje - albo jest to wina konsoli albo kabla. Może masz starszą wersję kabla HDMI i nie jest ona w stanie przesłać sygnału 1080p?

Ale ja się osobiście z takim kablem nie spotkałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorrki, nie miałem czasu wczesniej.

OK, sprawdziłem w konsoli - jeśli w Display wybieram opcję HDMI a potem Auto wtedy pokazują mi sie wszystkie obsługiwane rodziałki, aż do 1080p. Co pokazuje się od u Ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie podobnie, tylko że 576 jest zaznaczone ptaszkiem na stałe (ciemniejsze tło)..reszta do zaznaczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeźliłem się i wziąłem do testu na wieczór "Uprowadzoną" na bd..i troche odetchnąłem..Zniknęło "i" przy 1920x1080, no i pojawiło się 24Hz..Dźwiek poszedł też w Master HD..czyli, że z odczytaniem sygnału gęstszego nie było problemu...Wciąz jednak pozostaje zagadka, dlaczego przy upscalowaniu DVD gubi obraz, albo ma zakłócenia, dlaczego najczęściej tak długo startuje przy dvd i czasem nie wystartuje z wizją....No i dlaczego nie pozwal ustawić się w trybie auto, tylko manualnie trzeba mu zahaczyć rozdziałki do 1080i, a 1080p nie można.....Jutro sprawdzę gry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam też dobre pytanie, tak sądzę!!! A mianowicie, wcześniej miałem PS3 podłączone bezpośrednio kablem optycznym do amplitunera Denon AVR-1907 i jak pocinałem sobie w jakieś gierki to na wyświetlaczu Denona zawsze wyświetlał się napis Dolby Digital lub DTS itd. A kiedy ten sam kabel optyczny podłączam pod Telewizor SHARP AQUOS i łącze go z Denon'em, a PS3 idzie tylko przez kabel HDMI, to na wyświetlaczy już nie ma DD i DTS itd., tylko STEREO. Może powinienem wł. w PS3 opcje "Linear PCM 2 kan. 88.2 kHz lub 176.4 kHz, ale powiem szczerze że nie wiem którą wersję PCM powinienem wł., dodam jeszcze że mam tylko 2 kolumny podłączone pod Denon'a, są to JBL LX30. Z góry dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo z TV zawsze wychodzi 2.0 - w sony jest to samo

kiła mogiła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[...]A mianowicie, wcześniej miałem PS3 podłączone bezpośrednio kablem optycznym do amplitunera Denon AVR-1907 i jak pocinałem sobie w jakieś gierki to na wyświetlaczu Denona zawsze wyświetlał się napis Dolby Digital lub DTS itd. [...]

A jakie to gry co mają audio DD lub DTS ? Bo jeszcze takiej nie spotkałem. W grach dźwięk przestrzenny jest generowany na podstawie wielu zmiennych, ale na bank to nie jest DD / DTS, także nie wiem skąd u Ciebie takie informacje na ampli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z innej beczki. A czy poczciwa stara "gruba" PS3 60GB poda dzwięk w DTS-HD i DolbyD True-HD po LPCM ?

Edytowane przez Dawidowski1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje wiem, ale proszę o konstruktywną odpowiedź. :lol: Gość mi nie wierzy, więc może potwierdź, bo moje zapewnienia są psu na budę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z innej beczki. A czy poczciwa stara "gruba" PS3 60GB poda dzwięk w DTS-HD i DolbyD True-HD po LPCM ?

oczywiście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...