Skocz do zawartości
MarcinC

Toshiba XD-E500 odtwarzacz DVD HD z eXtended Detail Enhancement

Rekomendowane odpowiedzi

Za nowetrendy:

[quote]Jakiś czas temu sygnalizowaliśmy, że koncern Toshiba zaleczył już rany powstałe podczas przegranej wojny standardów HD i zamierza promować nowy sposób upscalowania sygnału z płyty DVD, zapewniający obraz porównywalny z Blu-ray Disc obraz. Nowa technologia nazywa się eXtended Detail Enhancement.

Jak podaje "Associated Press", Toshiba XD-E500 będzie sprzedawany w USA w cenie 149 $. W zeszłym tygodniu odtwarzacz został zademonstrowany grupie dziennikarzy, którzy zgodnie ocenili oferowany obraz jako znacznie ostrzejszy niż ten oferowany przez standardowy (70$) odtwarzacz DVD.

Skalowanie obrazu w XD-E500 odbywa się w trzech domenach: kolorze, kontraście i ostrości i o tym w jakiej domenie dokonana zostanie poprawa obrazu decydować może użytkownik.

O bezpośrednich konfrontacjach z Blu-ray Disc nic na razie nie wiadomo. XD-E500 pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym miesiącu. Odtwarzacz potrafi wytworzyć z sygnału DVD również obraz w formacie 24p i oczywiście przeskalować obraz DVD do formatu 1080p.[/quote]

Znowu próbują walczyć? Czekamy na IFE!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='MarcinC' post='113641' date='18.08.2008, 22:42 ']Za nowetrendy:



Znowu próbują walczyć? Czekamy na IFE![/quote]
Ci co go już próbowali twierdzą ,że bije wszystkie OPPO ,ONKYO itp.wyposażone w Reona.
W któreś z opinii w skali od 1 do 10 przy czym BLU-RAY-10 ,ONKYO-6(DVD przeskalowane), XD-E500-8 .Niezły artykuł na stronie:http://reviews.digitaltrends.com/review/5531/toshiba-xd-e500-review

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla znających krzyżacki polecam test na [url="http://areadvd.de/hardware/2008/Toshiba_XD-E500.shtml"][color="#0000FF"]areadvd[/color][/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba być Krzyżakiem :lol:

[url="http://translate.google.com/translate?u=http%3A%2F%2Fareadvd.de%2Fhardware%2F2008%2FToshiba_XD-E500.shtml&hl=pl&ie=UTF-8&sl=de&tl=pl"]http://translate.google.com/translate?u=ht...sl=de&tl=pl[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem - tylko po potraktowaniu translatorem jakoś dziwnie się to czyta :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dużo o nim napiszę po IFA. Mam go nawet okazało się też już do testów ; ) z nowym firmwarem. Robiliśmy dzisiaj porównania Last Samurai BD vs DVD i słuchajcie... bardzo mała różnica SZOK. A na zwykłym DVD Toshiba już obraz słaby (bez XDE). Byłem na seminarium o tym sprzęcie oraz mam wywiad z mózgiem tej operacji więc ten temat będzie dominujący ze stoiska Toshiby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' post='115655' date='30.08.2008, 23:18 ']Dużo o nim napiszę po IFA. Mam go nawet okazało się też już do testów ; ) z nowym firmwarem. Robiliśmy dzisiaj porównania Last Samurai BD vs DVD i słuchajcie... bardzo mała różnica SZOK. A na zwykłym DVD Toshiba już obraz słaby (bez XDE). Byłem na seminarium o tym sprzęcie oraz mam wywiad z mózgiem tej operacji więc ten temat będzie dominujący ze stoiska Toshiby.[/quote]
Czekam na to z niecierpliwością ! Mimo ,iż większość z nas ma odtwarzacze HD (ja EP10 i N-kę do tego SHARP aquos 1080p) to nie mam zamiaru odtwarzać mojej ponad 300 tytułów DVD kolekcji na BD(Ci co myślą , że ten standard będzie tani jak DVD i upowszechni się chyba się przeliczają - właśnie dlatego BD wygrało żeby nie powtórzyła się sytuacja jak z tanimi DVD co sami przedstawiciele SONY przyznają ) . Myślę , że spora część HD maniaków ma podobny problem i taki odtwarzacz bardzo by się przydał na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='MMP' post='115632' date='30.08.2008, 19:56 ']Dla znających krzyżacki polecam test na [url="http://areadvd.de/hardware/2008/Toshiba_XD-E500.shtml"][color="#0000FF"]areadvd[/color][/url][/quote]
No z tego co widzę to piszą tam, że obraz jest dobry, ale bez jakiś achów i ochów i ogromnych rewelacji. No i też napisali to co wiadomo nie od dziś, że dobrze skalują się dobre wydania DVD (dobry master, duży bitrate).
Jedno zdanie mnie zdziwiło, mianowicie: "Die Bildschärfe von DVDs ist nicht ganz auf dem Top-Niveau eines Toshiba HD-XE1 oder Denon DVD-3930, aber auch nicht sehr weit davon entfernt und für sein Geld bietet der XDE-Player eine enorme Leistung.", czyli "Ostrość obrazu z płyt DVD nie jest tak do końca na wysokim poziomie Toshiby HD-XE1 czy Denona DVD-3930 ale też nie jest daleko od niego i za te pieniądze odtwarzacz XDE oferuje niezwykłe osiągi."

Wynikałoby że bardzo dobry player za małą kasę, ale o wielkiej rewolucji i algorytmie tworzącym szczegóły z niewiadomo skąd (energii kosmicznej?) nie napisali.

Zresztą z pustego i Salomon nie naleje, a z DVD nie zrobi się HD choćby nie wiem jak zaklinać rzeczywistość.

[quote name='jaczro' post='115660' date='31.08.2008, 00:48 ']Ci co myślą , że ten standard będzie tani jak DVD i upowszechni się chyba się przeliczają - właśnie dlatego BD wygrało żeby nie powtórzyła się sytuacja jak z tanimi DVD co sami przedstawiciele SONY przyznają[/quote]
No obyś był fałszywym prorokiem, bo jak patrze na NOWE (nieużywane) płyty Blu-ray na eBay'u za 15 dolarów sztuka to właściwie to już jest tani standard. Sugerowana cena detaliczna np. filmu Wall-E na DVD to $29,99 a Blu-ray to $34,99.
Na amazonie za Ratatouille na DVD zapłacisz $19.99 a na Blu-ray $23.95. I to niby jest drogi format?

Drogi to on jest w Polsce, chyba najdroższy na świecie (nawet w Japonii w której płyty DVD zawsze były koszmarnie drogie taki Die Hard 4.0 kosztuje 3800 jenów czyli jakieś 80 zł, wysyłka trochę droga, ale już przy trzeciej płycie bardziej opłaca kupić się film na japońskim amazonie niż w polskim sklepie!!) Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='115666' date='31.08.2008, 01:41 ']No z tego co widzę to piszą tam, że obraz jest dobry, ale bez jakiś achów i ochów i ogromnych rewelacji. No i też napisali to co wiadomo nie od dziś, że dobrze skalują się dobre wydania DVD (dobry master, duży bitrate).
Jedno zdanie mnie zdziwiło, mianowicie: "Die Bildschärfe von DVDs ist nicht ganz auf dem Top-Niveau eines Toshiba HD-XE1 oder Denon DVD-3930, aber auch nicht sehr weit davon entfernt und für sein Geld bietet der XDE-Player eine enorme Leistung.", czyli "Ostrość obrazu z płyt DVD nie jest tak do końca na wysokim poziomie Toshiby HD-XE1 czy Denona DVD-3930 ale też nie jest daleko od niego i za te pieniądze odtwarzacz XDE oferuje niezwykłe osiągi."

Wynikałoby że bardzo dobry player za małą kasę, ale o wielkiej rewolucji i algorytmie tworzącym szczegóły z niewiadomo skąd (energii kosmicznej?) nie napisali.

Zresztą z pustego i Salomon nie naleje, a z DVD nie zrobi się HD choćby nie wiem jak zaklinać rzeczywistość.[/quote]
Z kolei na innym forum koś pofatygował się i zmierzył bitrate kilku filmów i wyszło średnio 2x więcej niż dla DVD ( np. Gwiezdne Wojny cz. IV 17 Mbps. ) czyli coś w tym jest. A w ogóle przy monitorach poniżej 40 cali jakość HD w stosunku do dobrego DVD widzisz nie przez ilość szczegółów (musiał byś oglądać z odległości poniżej 80cm) tylko przez ostrość konturów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jaczro' post='115668' date='31.08.2008, 02:14 ']Z kolei na innym forum koś pofatygował się i zmierzył bitrate kilku filmów i wyszło średnio 2x więcej niż dla DVD ( np. Gwiezdne Wojny cz. IV 17 Mbps. ) czyli coś w tym jest.[/quote]
No to jest taka półprawda, bo DVD nawet ten najlepsze mają zazwyczaj w granicach 7 Mbps, a na Blu-ray jest różnie ale zazwyczaj trzyma te 23 Mbps (czyli 3 razy więcej) i kodek jest wydajniejszy, czyli wszystko się zgadza. Te 13 czy 17 Mbps dla HD to jest w transmisjach satelitarnych HD. A Star Warsy w tych 17.5-18 Mbps są rewelacyjne, porównywałem z DVD na XE1 i porównania dla mnie nie ma. DVD dla mnie umarło i nie istnieje :rolleyes:


[quote name='jaczro' post='115668' date='31.08.2008, 02:14 ']A w ogóle przy monitorach poniżej 40 cali jakość HD w stosunku do dobrego DVD widzisz nie przez ilość szczegółów (musiał byś oglądać z odległości poniżej 80cm) tylko przez ostrość konturów.[/quote]
No niby tak, ale ja tam jakoś nie mam problemów z odróżnieniem HD od SD nawet na 32 calach z odległości 1 m. Zobaczymy co to jest, ale naprawdę nie oszukuj się, że DVD da Ci taką samą jakość na Blu-ray nawet na małym ekranie 40 cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='115667' date='31.08.2008, 01:58 ']No obyś był fałszywym prorokiem, bo jak patrze na NOWE (nieużywane) płyty Blu-ray na eBay'u za 15 dolarów sztuka to właściwie to już jest tani standard. Sugerowana cena detaliczna np. filmu Wall-E na DVD to $29,99 a Blu-ray to $34,99.
Na amazonie za Ratatouille na DVD zapłacisz $19.99 a na Blu-ray $23.95. I to niby jest drogi format?

Drogi to on jest w Polsce, chyba najdroższy na świecie (nawet w Japonii w której płyty DVD zawsze były koszmarnie drogie taki Die Hard 4.0 kosztuje 3800 jenów czyli jakieś 80 zł, wysyłka trochę droga, ale już przy trzeciej płycie bardziej opłaca kupić się film na japońskim amazonie niż w polskim sklepie!!)[/quote]
Masz w pewnym sensie rację moje filmy HD w 90% pochodzą z zagranicznych sklepów internetowych.Ale jak wcześniej napisałem "W pewnym sensie" . Takich maniaków jak my jest może parę tysięcy w Polsce.Ty naprawdę wierzysz , że przeciętny Nowak będzie kupował na Amazonie film w wersji angielskiej (nawet mi się nie chce) a zresztą interesujących filmów jest może kilka i odtwarzał całe kolekcje na BD -jak taki maniak HD jak ja ( trzeci próg podatkowy) nie ma na to ochoty ? Dla 80% społeczeństwa wystarczający jest DivX a dla 95% DVD dodane do Tiny.Dla nich BD to takie nieco ładniejsze DVD nie warte swojej ceny (serio- pokazywałem kilku osobom i to nie z pod budki z piwem, tylko lubiącym z mojej pracy kolegom lubujących się w nowinkach tech.) takie same jak pozłacane wtyczki audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No niestety muszę się zgodzić, w polskich warunkach Blu-ray to na razie przeceniona nowinka technologiczna i będziemy pewnie zapóźnieni o kilka lat w stosunku do zachodu.
Ale to też tak jest, że Blu-ray to jeszcze jest wśród "pospólstwa" drogą nic nie wartą nowinką technologiczną, ale jak taki koleś ma już ten 50 calowy LCD (posiadanie którego stało się właściwie już koniecznością i żaden "salon" bez niego się nie obejdzie) i puści sobie na nim telewizje N (a reklama głosi, ze ma najwyższą jakość) to jest przekonany że gra świetnie i że wyraźnie widzi różnicę mimo, że ogląda ten sam szajs w SD co wcześniej przez kabel.
No ale w reklamie TV mówili że jakość świetna to musi być świetna.
Tak samo będzie w Blu-ray. Zaczną reklamować to koledzy z pracy nagle "automagicznie" dostrzegą różnicę. Zauważ, że u nas na razie nikt, nigdzie Blu-ray nie reklamuje. Ba, większość nawet nie wie co to jest. I tak jak piszesz nawet ludzi wykształconych, lubiących gadżety. Też spotkałem się z tym kilka razy.

A inna sprawa, że wszystko zależy od sprzętu na jakim się prezentuje. Z pokazu na projektorze jeszcze nikt nie wyszedł ode mnie nie przekonany co do wyższości jakości HD nad DVD. Oczywiście pytanie o cenę odtwarzacza i płyt od razu zniechęca 90%...

No ale to nie znaczy że format ogólnie jest drogi. Drogi jest w Polsce bo przeciętnego Nowaka można jeszcze dymać na wskroś, bo z zagranicy nie kupi bo albo nie zna angielskiego (bez obrazy, ale większość tych 40-letnich trzecioprogowców nie zna angielskiego) albo się boi użyć karty w Internecie albo nie potrafi w ogóle z netu korzystać. Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='115672' date='31.08.2008, 02:58 ']No niestety muszę się zgodzić, w polskich warunkach Blu-ray to na razie przeceniona nowinka technologiczna i będziemy pewnie zapóźnieni o kilka lat w stosunku do zachodu.
Ale to też tak jest, że Blu-ray to jeszcze jest wśród "pospólstwa" drogą nic nie wartą nowinką technologiczną, ale jak taki koleś ma już ten 50 calowy LCD (posiadanie którego stało się właściwie już koniecznością i żaden "salon" bez niego się nie obejdzie) i puści sobie na nim telewizje N (a reklama głosi, ze ma najwyższą jakość) to jest przekonany że gra świetnie i że wyraźnie widzi różnicę mimo, że ogląda ten sam szajs w SD co wcześniej przez kabel.
No ale w reklamie TV mówili że jakość świetna to musi być świetna.
Tak samo będzie w Blu-ray. Zaczną reklamować to koledzy z pracy nagle "automagicznie" dostrzegą różnicę. Zauważ, że u nas na razie nikt, nigdzie Blu-ray nie reklamuje. Ba, większość nawet nie wie co to jest. I tak jak piszesz nawet ludzi wykształconych, lubiących gadżety. Też spotkałem się z tym kilka razy.

A inna sprawa, że wszystko zależy od sprzętu na jakim się prezentuje. Z pokazu na projektorze jeszcze nikt nie wyszedł ode mnie nie przekonany co do wyższości jakości HD nad DVD. Oczywiście pytanie o cenę odtwarzacza i płyt od razu zniechęca 90%...

No ale to nie znaczy że format ogólnie jest drogi. Drogi jest w Polsce bo przeciętnego Nowaka można jeszcze dymać na wskroś, bo z zagranicy nie kupi bo albo nie zna angielskiego (bez obrazy, ale większość tych 40-letnich trzecioprogowców nie zna angielskiego) albo się boi użyć karty w Internecie albo nie potrafi w ogóle z netu korzystać.[/quote]
Znowu masz rację w pewnym sensie (może pełną w tych trzyprgowcach:-) )ale podane przez Ciebie przykłady nie oddają rzeczywistości.Jeśli chodzi o ceny nowych DVD i BD to naprawdę garsteczka osób kupuje nowości DVD za 25 $.95% populacji w (USA pewnie też) nabywa DVD dodawane do różnych gazet itp. za ok. 2 -5 $,a nowości ogłada na canlal+ ,HBO itp.Jeśli chodzi o tych snobów to może i kupią jakiejś BD żeby się pochwalić na imieninach ale dokupi może ze 3 płyty i na tym się ich przygoda z nowym formatem zakończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='115669' date='31.08.2008, 02:31 ']No to jest taka półprawda, bo DVD nawet ten najlepsze mają zazwyczaj w granicach 7 Mbps, a na Blu-ray jest różnie ale zazwyczaj trzyma te 23 Mbps (czyli 3 razy więcej) i kodek jest wydajniejszy, czyli wszystko się zgadza. Te 13 czy 17 Mbps dla HD to jest w transmisjach satelitarnych HD. A Star Warsy w tych 17.5-18 Mbps są rewelacyjne, porównywałem z DVD na XE1 i porównania dla mnie nie ma. DVD dla mnie umarło i nie istnieje :rolleyes:



No niby tak, ale ja tam jakoś nie mam problemów z odróżnieniem HD od SD nawet na 32 calach z odległości 1 m. Zobaczymy co to jest, ale naprawdę nie oszukuj się, że DVD da Ci taką samą jakość na Blu-ray nawet na małym ekranie 40 cali.[/quote]
Nie wiem czy żeśmy się zrozumieli ale te SW cz.IV z 17Mbps to właśnie było uzyskane na tym DVD XD-E500 z płyty DVD która na normalnym odtwarzaczu dvd pokazywała 8Mbps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos wie kiedy to cudo bedzie w Polsce do kupienia?? i za jaka kase? Na taki produkt czekalem.. Ja nie kupuje duzej ilosci filmow na nosnikach, bo 90% filmow ogladam jeden raz. Wiec 90% wypozyczam, a w beverly hills kolo mnie sa dwa filmy na blurayu i przez rok to sie nie zmienilo.

Mam jeszcze jedno pytanie, ale az sie boje - bo zaraz ktos powie, ze pytac o DVD to zbrodnia, a co dopiero o to, ale zaryzykuje - ciekawe jak to gra divixy :rolleyes: ??

pozdr i z niecierpliwoscia czekam na testy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='fitrus' post='115680' date='31.08.2008, 09:22 ']Czy ktos wie kiedy to cudo bedzie w Polsce do kupienia?? i za jaka kase? Na taki produkt czekalem.. Ja nie kupuje duzej ilosci filmow na nosnikach, bo 90% filmow ogladam jeden raz. Wiec 90% wypozyczam, a w beverly hills kolo mnie sa dwa filmy na blurayu i przez rok to sie nie zmienilo.

Mam jeszcze jedno pytanie, ale az sie boje - bo zaraz ktos powie, ze pytac o DVD to zbrodnia, a co dopiero o to, ale zaryzykuje - ciekawe jak to gra divixy :rolleyes: ??

pozdr i z niecierpliwoscia czekam na testy![/quote]
W usa już jest,u nas na początku października za cenę ok.300 zł.Divx gra też bardzo ładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile??????? 300zl??????? wow

a w niemczech nie ma byc po 179 euro? Myslalem, ze u nas za jakies 600zl. Masakra! Czy to pewne info na 100%?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='fitrus' post='115685' date='31.08.2008, 10:07 ']Ile??????? 300zl??????? wow

a w niemczech nie ma byc po 179 euro? Myslalem, ze u nas za jakies 600zl. Masakra! Czy to pewne info na 100%?[/quote]
To tylko moje przypuszczenia ale skoro w usa jest już za 139$ a mają być promocje za 99$ to wszystko możliwe potrzeba tylko trochę cierpliwości.Te 179euro to może jakiś cwaniak będzie chciał zarobić na początku , w rzeczywistości realne ceny na produkty toshiby są często znacznie niższe niż sugerowane na ich stronach np.DVD sd 280E -199 zł można kupić za 159 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa Tośka z CELL na pokładzie nawet z VHS wyczarowuje "prawie HD" - dzięki zabiegom manipulacji obrazem ( duża moc obliczeniowa) można
jak widać dużo pozmyślać i stworzyć nową jakość . Ciekawym testów ... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jaczro' post='115675' date='31.08.2008, 03:49 ']Nie wiem czy żeśmy się zrozumieli ale te SW cz.IV z 17Mbps to właśnie było uzyskane na tym DVD XD-E500 z płyty DVD która na normalnym odtwarzaczu dvd pokazywała 8Mbps[/quote]
No to tutaj już ktoś jakieś bajki powypisywał a Ty to tutaj powtarzasz i tak się rodzą jakieś dziwne mity. XDE zwiększa bitrate MPEG-2? :P I jeszcze pewnie za te sto baksów stopy masuje a w weekendy robi fellatio...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='115706' date='31.08.2008, 12:24 ']No to tutaj już ktoś jakieś bajki powypisywał a Ty to tutaj powtarzasz i tak się rodzą jakieś dziwne mity. XDE zwiększa bitrate MPEG-2? :P I[b] jeszcze pewnie za te sto baksów stopy masuje a w weekendy robi fellatio...[/quote][/b]


to juz prawdziwa okazja!! przeciez jak sie kupi przez internet to po weekendzie mozna oddac do sklepu bez podawania przyczyny!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='angola' post='115704' date='31.08.2008, 12:18 ']ciekawe jak przeskaluje....dźwięk.....hehe[/quote]


Jeszcze nie tak dawno standardem w kinie było AC-3 0.5 Mbps i wszyscy rwali włosy jak to świetnie gra , a teraz się
zachciewa po 5 Mbps ? :P Wszystko można spreparować aby było "lepsze" ! Może nie efektywne, ale efektowne !
Z obrazem podobie - niech zaimplementują do TV algorytmy "szpiegowskie", które z rozmazanych fotek tworzą
obrazy ostre jak żyleta, a niedługo nie odróżnisz VHS od BluRaya 4K ! :) Świat zwariował , ... a my z nim .... :):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='115713' date='31.08.2008, 12:44 ']zaimplementują do TV algorytmy "szpiegowskie", które z rozmazanych fotek tworzą
obrazy ostre jak żyleta,[/quote]
Takie rzeczy tylko w filmach. W rzeczywistości obowiązuje żelazna reguła "shit in, shit out".

[quote name='jaczro' post='115673' date='31.08.2008, 03:27 ']Jeśli chodzi o ceny nowych DVD i BD to naprawdę garsteczka osób kupuje nowości DVD za 25 $.95% populacji w (USA pewnie też) nabywa DVD dodawane do różnych gazet itp. za ok. 2 -5 $,a nowości ogłada na canlal+ ,HBO itp.[/quote]
Filmy dodawane do gazet to jest taki polski zwyczaj (jeszcze w kilku krajach to funkcjonuje, bodajże w Grecji), ale na całym świecie płyty raczej kupuje się po prostu z sklepie. Oczywiście TV zawsze była i jest konkurentem, ale w USA nikt na sprzedaż płyt z filmami nie narzeka. Co do wypożyczalni to USA jest masa filmów na Blu-ray w wypożyczalniach a cena wypożyczania nie jest wyższa.
Tak więc tylko u nas to cały czas jest dziwna zabawka dla maniaków lub buraków. Naprawdę w USA to już jest rzeczywistość. Zresztą tak samo jak telewizja HD, która u nas na razie raczkuje a w USA jest normą.

[quote name='BoDeX' post='115713' date='31.08.2008, 12:44 ']Jeszcze nie tak dawno standardem w kinie było AC-3 0.5 Mbps[/quote]
AC-3 0.3 Mbps (320 kbps) dokładnie. I cały czas w kinach jest standardem :P

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='115715' date='31.08.2008, 12:48 ']Takie rzeczy tylko w filmach. W rzeczywistości obowiązuje żelazna reguła "shit in, shit out".


Filmy dodawane do gazet to jest taki polski zwyczaj (jeszcze w kilku krajach to funkcjonuje, bodajże w Grecji), ale na całym świecie płyty raczej kupuje się po prostu z sklepie. Oczywiście TV zawsze była i jest konkurentem, ale w USA nikt na sprzedaż płyt z filmami nie narzeka. Co do wypożyczalni to USA jest masa filmów na Blu-ray w wypożyczalniach a cena wypożyczania nie jest wyższa.
Tak więc tylko u nas to cały czas jest dziwna zabawka dla maniaków lub buraków. Naprawdę w USA to już jest rzeczywistość. Zresztą tak samo jak telewizja HD, która u nas na razie raczkuje a w USA jest normą.


AC-3 0.3 Mbps (320 kbps) dokładnie. I cały czas w kinach jest standardem :)[/quote]
W Stanach to standardem jest 10Mb/s w zwykłym wiejskim domu (oczywiście można założyć jeszcze szybsze ). Przy takiej szybkości film w jakości HD na wewnętrznego twardziela np. 1Tb (ceny ciągle spadają) zassie się przez noc. Sami przedstawiciele Toshiby i Microsoftu przyznają , że ostro pracują nad takim systemem w tym opcji , iż wsadzając DVD "brakujące HD" ściągniesz przez sieć. Edytowane przez jaczro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...