Skocz do zawartości
Krzysiek1000

Panasonic DMP-BD35 i DMP-BD55 Nowości Panasa na zimę?

Rekomendowane odpowiedzi

oto chodzi:)) ja tez mam tylko 5.1 i narazie nie zamierzam zmieniac tego stanu bo uwazam ze nie jeden sprzet wyzszej klasy 5.1 bije na leb nie jedne 7.1:)
CZEKAMY NA TESTY WKONCU KONKRETNE TO CO MNIE INTERESUJE I WIELU INNYCH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dembol' post='132378' date='21.11.2008, 17:11 ']oto chodzi:)) ja tez mam tylko 5.1 i narazie nie zamierzam zmieniac tego stanu bo uwazam ze nie jeden sprzet wyzszej klasy 5.1 bije na leb nie jedne 7.1:)
CZEKAMY NA TESTY WKONCU KONKRETNE TO CO MNIE INTERESUJE I WIELU INNYCH[/quote]

No dobra, trudno to nazwać testem... Ja po prostu posłuchałem sobie płytki w dwóch ustawieniach i w dwóch formatach dźwięku.

Jeszcze raz: sprzęt - BD55, Yamaha RX-V3800 połączone kablem HDMI Supra, plazma Pioneer Kuro również połączona z ampli kablem HDMI Supra. Kolumny JBL Northridge.

Jak na moje gumowe ucho to różnica pomiędzy dźwiękiem "wypuszczonym" z BD55 w postaci PCM a bitstream jest i to na korzyść tego drugiego. W momencie kiedy dźwięk jest dekodowany w ampli (bitstream) jest słyszalna różnica w większej dynamice i lekko w ogólnej głośności. Jak dla mnie ten dźwięk jest mniej płaski i bardziej przestrzenny niż wypuszczony jako PCM. Różnica jest zarówno w Dolby True HD jak i w DTS HD Master. Podobnie zresztą jest różnica na korzyść dts w stosunku do dolby.

Poza tym po wybraniu opcji PCM w BD55, początkowo pojawiły się delikatne trzaski, które trwały tak długo aż nie uruchomiła się płyta. Po jej wyłączeniu te delikatne ciągłe trzaski pojawiły się ponownie. Nie wiem dlaczego tak się dzieje.

Teścik prowadziłem na płycie "The Rolling Stones, Shine A Light" Martin Scorsese. To tyle.

Co do tej śmiesznej kwestii długiej reakcji na klawisz STOP. Nie wiem czym to jest spowodowane ale jest to uzależnione od ...płyty. Na wspomnianym Shine a Light po naciśnięciu STOP odtwarzacz zatrzymuje się po.... 16 sekundach!! Z kolei na płycie Halloween Carpentera reakcja jest natychmiastowa. Nie wiem o co w tym chodzi. Może bardziej "skomplikowane" płyty tak obciążają procesor że ten tak długo myśli?

To tyle, mam nadzieję że choć trochę pomogłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i wszystko ! tym sposobem dyskfalifikuje ten sprzet analog kiepski a i po hdmi nie umie sie poratować
trzeba bedzie sie zadluzyc jednak na 5000 es bo jak widze nie ma sensu sie pakowac w tanei skrzynki majac dosc dobrej klasy sprzet oraz fanatyczne wymagania co do dzwieki kina hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli nie masz na co wydawac kilku tys. zlotych tylko na BD to prosze... Edytowane przez Whiplash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To mój pierwszy post na forum, witam więc wszystkich bardzo serdecznie!
Do tej pory jedynie obserwowałem forum, ale w końcu przyszedł czas na aktywne uczestnictwo.
W związku z tym że dopiero "uczę się" tematu mam kilka pytań:
- czy DB35 i DB55 poza wyglądem i brakiem dekoderów dźwięku HD (w DB35) mają jeszcze jakieś istotne różnice ?
- czy przesyłając audio z DB35 przez wyjśie optyczne, amplituner (bez dekoderów HD) rozkoduje go do dźwięku
przestrzennego, czy nadal będzie to 2.0.
- czy jest sens dokładania w sumie niewielu, ale zawsze kilkuset zł do DB55 w sytuacji gdy aktualnie mam amplituner
Yamahy bez dekoderów dźwięku HD, ale w ciągu kilku tygodni kupię amplituner z HD i jak rozumiem z dotychczasowej
lektury forum wówczas dźwięk przesyłany po HDMI będzie rozkodowywany w amplitunerze.

Dzięki za ewentualne informacje i pozdrawiam. Edytowane przez mstomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

1. 35 i 55 poza wyjściem 7.1 w 55 a 2.0 w 35 i srebrnymi nóżkami w 55 niczym się nie różnią.
2. Oczywiście amplituner rozkoduje dźwięk wielokanałowy
3. Jeśli nie szastasz kasą na lewo i prawo to nie ma sensu, bo i tak lepszy dźwięk uzyskasz rozkodowywując go w amplitunerze

Udanej wędrówki po pełnym niespodzianek i pułapek świecie HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla miłośników zmodyfikowanych playerów [url="http://www.jvbdigital.nl/jvb.asp?cur=1&level=dvdplayers&page=title&title=498"]DMP-BD55 HD-SDI Multizone + Multiregion[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O dłuższy będzie ciężko bo to stosunkowo młody model. Ja używam BD55 od paru tygodni i sprawuje się rewelacyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='HD Tosiek' post='137806' date='21.12.2008, 10:28 ']Dla miłośników zmodyfikowanych playerów [url="http://www.jvbdigital.nl/jvb.asp?cur=1&level=dvdplayers&page=title&title=498"]DMP-BD55 HD-SDI Multizone + Multiregion[/url][/quote]

1700 euro za Panasa 55 to chora cena ! W Szwecji za przerobienie biorą około 120 euro (w zależności od modelu czy Panas, Sony, Pioneer i który numer kosztuje 100-150 euro). Może się skuszę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie witam wszystkich forumowiczów jestem świeży na tym forum i mam pytanie odnośnie tego odtwarzacza Panasonic DMP-BD55 chciałbym go kupić do mojego zestawu mam Amplituner Panasonic XR57 7.1 kolumny /firmy Quadral/ 7.1 nie jestem fanatykiem jakości i nie będę wydawał fortuny na odtwarzacze ,interesuje mnie czy ten odtwarzacz jest wart zakupu czy może wybrać coś innego jakaś inną firmę , zależy mi głownie na odczycie płyt DVD + DL i nagranym na nich AVCHD z kamery Panas.... SD-100, oraz na dobrej jakości obrazu jak na tę klasę a także na w miarę szybkim starcie po włożeniu płyty,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem BD55 będzie idealny.

Bardzo dziękuję za doradztwo , trochę bawię się edycją plików AVCHD /dodawanie efektów ,napisy itd.../ materiał nagrałem na zwykła płytę DVD + w formacie AVCHD i za nim postanowię kupić ten odtwarzacz / BD55 / to chciałbym go jeszcze sprawdzić w sklepie czy nie będzie miał problemów z odczytem płyty .

Edytowane przez dario4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasa 55 mam już parę miesięcy i nadal uważam że jest to bardzo dobry plejer do kina domowego w stosunku do ceny. A dla kogoś kto nie ma wzmacniacza z z nowymi dekoderami audio jest to znakomity plejer na przeczekanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panasa 55 mam już parę miesięcy i nadal uważam że jest to bardzo dobry plejer do kina domowego w stosunku do ceny. A dla kogoś kto nie ma wzmacniacza z z nowymi dekoderami audio jest to znakomity plejer na przeczekanie.

Witam.Czekalem tyle czasu na denona 3800 lub pioneera LX91,ale za te pieniadze to niech sie gonia.Powiedz czy masz tego panasa podlaczonego do amplituera przez hdmi czy po analogu.Ja mam Procesor rotela rsp 1098 i jest ciekawy jak ten panas by zagral.Masz chyba racje ze trzeba kupic ten player na przeczekanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też go mogę zdecydowanie polecić. Już kolejny m-c z niego korzystam i same pozytywne odczucia. Większość topowych playerów w kwestii funkcjonalności i jakości może się wiele od niego nauczyć. Za tą cene nie ma nic lepszego. Za 5 lub 10 razy więcej dopiero pojawia się inna alternatywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nie doczekalem sie odpowiedzi czy masz podpietego go po analogu czy hdmi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panasa 55 mam już parę miesięcy i nadal uważam że jest to bardzo dobry plejer do kina domowego w stosunku do ceny. A dla kogoś kto nie ma wzmacniacza z z nowymi dekoderami audio jest to znakomity plejer na przeczekanie.

A ja mam od trzech dni i uwazam ,ze wcale nie jest na przeczekanie, ale na kilka latek. Co prawda nie mam porownania z innymi plajerami ale mysle ze ten ma wszystko co trzeba . Na pierwszym moim filmie na BD szczena mi opadla i uszy tez (IRON MAN).Zona prawie mnie skrobala z dywanu :rolleyes: .Nawet nie poszedlem do pracy, aby tylko nacieszyc oczy i uszy jakoscia dzwieku i obrazu.

A to dopiero poczatek, chwilowo nie mam jeszcze kabli audio (przydaly sie szajsiaste z podelka aby podlaczyc Yamahe z Panase tak na prowizorke)a co to bedzie jak przyjda kabelki ktore zamowilem <_< pod Sonego 5000 , ktory notabene do mnie nie dotarl (kij mu w zeby, ile mozna czekac?).

W sumie tak na marginesie dodam ,ze nie zaluje zakupu. I jeszcze jedno -pilot wcale nie jest taki zly jak to ktos wczesniej napisal , moze malo ergonomiczny,moze zbyt plastikowy, ale to kwestia przyzwyczajenia sie i obycia. Pozdrawiam posiadaczy PANASA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i nie doczekalem sie odpowiedzi czy masz podpietego go po analogu czy hdmi ;)

Po analogu (8x Klotz) do ampli 7.1 i HDMI (Alphard) do ampli i TV 52". Obraz i dźwięk fenomenalny. Podejrzewam że też pewnie przeczekam na nim ze 2 lata ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam od trzech dni i uwazam ,ze wcale nie jest na przeczekanie, ale na kilka latek. Co prawda nie mam porownania z innymi plajerami ale mysle ze ten ma wszystko co trzeba . Na pierwszym moim filmie na BD szczena mi opadla i uszy tez (IRON MAN).Zona prawie mnie skrobala z dywanu ;) .Nawet nie poszedlem do pracy, aby tylko nacieszyc oczy i uszy jakoscia dzwieku i obrazu.

A to dopiero poczatek, chwilowo nie mam jeszcze kabli audio (przydaly sie szajsiaste z podelka aby podlaczyc Yamahe z Panase tak na prowizorke)a co to bedzie jak przyjda kabelki ktore zamowilem ;) pod Sonego 5000 , ktory notabene do mnie nie dotarl (kij mu w zeby, ile mozna czekac?).

W sumie tak na marginesie dodam ,ze nie zaluje zakupu. I jeszcze jedno -pilot wcale nie jest taki zly jak to ktos wczesniej napisal , moze malo ergonomiczny,moze zbyt plastikowy, ale to kwestia przyzwyczajenia sie i obycia. Pozdrawiam posiadaczy PANASA.

Jakie kabelki zamowiles i skad? Bo jestem tez przed wyborem kabli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie DMP-BD55 -czyta on plyty DVD+R i DVD+R DL ? ,99% to verbatim ,jezeli nie to dyskwalifikuje go i szukam dalej .Wczesniejsze odpowiedzi nie byly konkretne i jasne .Prosze o odpowiedz osob ,ktore na 100% sprawdzily taka kombinacje bo nie wierze ze jeszcze nikt nie przetestowal tego .Dziekuje za odpowiedz.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopie DVD na DVD+R i DVD-R czyta, DVD+R DL nie sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje wszystkie "niebieskie" Verbatimy przeczytał.

Do kolegów powyzej: nie popadajmy w skrajnosci, w stosunku do ceny ten Panas jest wybitny, ale ogólnie ma pare niedociągnięć (od softu, przez pilot do czytania karty SD). To wymieniłem wcześniej w recenzji na tym forum i raczej się z tego nie wycofam. Ale wydawanie chorych sum na "wybitne" plejery BR uważam za nieporozumienie, bo lepiej i korzystniej dopłacić do dobrego wzmaka.

A jeśli jeszcze znajdę chwilke i dołożę opcję czytania regionu A, to już Panasowi chyba nic nie dorówna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...