Skocz do zawartości
Krzysiek1000

Panasonic DMP-BD35 i DMP-BD55 Nowości Panasa na zimę?

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='crazy-j' post='131519' date='16.11.2008, 13:40 ']. Ale jak włożyłem karte pamięci ze zdjęciami z Canona HV20, to chce ją formatować. Chyba choroby dziecinstwa....[/quote]

Bardzo mnie ciekawi, jakie formaty będzie przyjmował z DVD. Może mpg2 HD (m2t), bo DivX HD 1080p już wiadomo*, że w przeciwieństwie do BD50 nie odtwarza.

*Instrukcja obsługi BD55: „DivX od 32x32 do 720x576”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='slimak' post='131553' date='16.11.2008, 17:08 ']Bardzo mnie ciekawi, jakie formaty będzie przyjmował z DVD. Może mpg2 HD (m2t), bo DivX HD 1080p już wiadomo*, że w przeciwieństwie do BD50 nie odtwarza.

*Instrukcja obsługi BD55: „DivX od 32x32 do 720x576”[/quote]

Witaj Slimak :)
Nie odtworzył filmu z mpg2 z karty (dlaczego muszę formatować karty w plejerze a nie w komputerze ? :(). Nie nadążam sprawdzać wszystkich możliwości ...Niestety nie mam nic w DivX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.
To chyba zależy od firmy. DVD+R TDK (płyta jasno-błękitna) nie chodzi, DVD+R Double Layer EMTEC chodzi bez problemu.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='crazy-j' post='131568' date='16.11.2008, 17:19 ']Nie odtworzył filmu z mpg2 z karty[/quote]

:)
Telewizory Panasonic serii 700 odtwarzają z karty mpg2.
Poprzednie BD XX nie odtwarzały z DVD, ale odtwarzały z karty SD.


[quote](dlaczego muszę formatować karty w plejerze a nie w komputerze ? :(). Nie nadążam sprawdzać wszystkich możliwości ...Niestety nie mam nic w DivX.[/quote]

Strona 39

SD card:
SD Memory Card*2 formatted FAT12, FAT16, [color="#FF0000"]FAT32*3[/color]:
JPEG*4, AVCHD format*8

DVD-RAM: DVD Video Recording format, AVCHD format*8,
JPEG*4

DVD-R/DVD-R DL:
DVD-Video format*1, DVD Video Recording format*1,
AVCHD format*1, 8, DivX*7

DVD-RW: DVD-Video format*1, DVD Video Recording format*1,
AVCHD format*1, 8
[color="#FF00FF"]+R/+RW/+R DL:[/color]
Video*1, AVCHD format*1, 8

DVD-VIDEO:
DVD-Video format

CD-Audio:CD-DA
CD-R/CD-RW:CD-DA, JPEG*5, MP3, DivX*7

[color="#FF00FF"]*1 Finalizing is necessary.[/color]
*2 Includes SDHC card
Includes miniSD Cards (need a miniSD Adaptor)
Includes microSD Cards (need a microSD Adaptor)
[color="#FF0000"]*3 Does not support long file name[/color]
*4 The total combined maximum number of recognizable picture
contents and folders: 3000 picture contents and 300 folders.
*5 The total combined maximum number of recognizable picture
contents and folders: 999 picture contents and 99 folders.
*6 The total combined maximum number of recognizable picture
contents and folders: 9999 picture contents and 300 folders.
*7 The total combined maximum number of recognizable file
contents and folders: 200 file contents and 300 folders.
*8 AVCHD format V1.0

Strona 38
[color="#FF0000"]Structure of folders that can play back on this unit[/color]

Edytowane przez slimak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kristof65' post='131576' date='16.11.2008, 18:55 ']Witam.
To chyba zależy od firmy. DVD+R TDK (płyta jasno-błękitna) nie chodzi, DVD+R Double Layer EMTEC chodzi bez problemu.
Pozdrawiam[/quote]

No to kurde lipa troche ,to sony 550 wydaje sie bardziej kompatybilne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Whiplash' post='131599' date='16.11.2008, 22:23 ']No to kurde lipa troche ,to sony 550 wydaje sie bardziej kompatybilne...[/quote]

U mnie odtworzył WSZYSTKIE filmy na niebieskim TDK+ z wyjątkiem jednej (która ma też problemy na DVD, chyba jest nie do końca dobrze nagrana). Odtworzył też TDK +RW.

Zaraz wkleję parę słów o odtwarzaczu, ale uprzedzam, że używałem go 14 godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wklej proszę bo nim ja to zrobię to 100 lat minie :( Ogarniam teraz Z4500 więc na pewno trochę osób się ucieszy jak poczyta coś od użytkownika BD55.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobione, chociaż to bardziej o audio niż video. Będę uzupełniał... (raz w tygodniu jestem teraz w domu, więc następny odcinek za tydzień ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niedawno sobie oglądałem 35 w saturnie
wygląda to już megaobrzydliwie...
za 200zł bym tego nie wziął... Przyciski sterujace ukryte pod chybotliwą klapką a każdy z nich ma rozmiar kratki znanej z zeszytu w kratkę... brrr
I to ma kosztowac 1k ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie się podoba, to dla odmiany taki minimalistyczny wygląd ;) .
To on ma jakieś przyciski ? nie szukałem, używam pilota...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak wkoncu jest z tymi + czyta czy nie ? ;) bo juz sie pogubilem xD A jak jest z upscalem DVD ? obraz ladniejszy niz ze zwyklego czytnika dvd bez upscalu ?

Edytowane przez Whiplash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie przeczytał wszystko co mu dałem (przez 14 godzin użytkowania) w tym NA PEWNO wszystkie kopie DVD na TDK i Verbatimach oznaczonych jako +. Także RW+.
Obraz duuuuużo lepszy niż z mojego dawnego DVD, ale zaczekaj na fachowców ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe wiec chyba ta plytka co nie smigala byla jakas feralna.. Jak bede w sklepie to poprostu wezme i - i + i zobacze czy smiga a fachowcy to mi zapewne tak namieszaja w glowie ze nie bede wiedzial jak sie nazywam :) DObranoc HD maniakom :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszce mam takie pytanko .. Podlaczajac BD analogowow to uzywa sie zwyklych chinchow po 2 zl czy jakis innych ?;)

Edytowane przez Whiplash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 zł to może przesada, ale 5 zł to już prawie w sam raz (chyba nie patrzyłeś na moje Monster, bo one są od SACD :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam bd55 od wczoraj.
Ma on jedną cechę która dla mnie była m.in. powodem zakupu tego modelu - bez problemu odczytuje z karty SD filmy zapisane na kamerce HD Panasonic SD9. Po prostu wyjmuję kartę z kamery, wkładam do gniazda w BD55 i oglądam nagrany materiał. Jakość świetna. Czasami tylko na króciutko zrywa dźwięk - nie wiem dlaczego bo na zapisanym materiale edytowanym na PC lub przy bezpośrednim odtwarzaniu z kamery tego nie ma.

Ustawienie początkowych parametrów jest bardzo proste. Jedyny minus jaki na razie znalazłem to podejrzanie długi czas reakcji po naciśnięciu na przycisk STOP. Oglądam film, chcę zatrzymać a tu nic - film jest odtwarzany dalej. Dopiero po chwili funkcja jest wykonywana. Nie wiem dlaczego tak jest - będę jeszcze testował.

Odtwarzacz mam podłączony do Yamahy 3800 (tylko po HDMI kabel Supra), dźwięk wysyłam jako bitstream i Yamaha dekoduje. Mam na razie podłączone kolumny w układzie 5.1 a nie 7.1 i co dziwne: jak wybieram dźwięk Dolby True HD to dekoduje poprawnie i rozdziela na 6 kolumn (pali się na wyświetlaczu Yamahy informacja: Dolby TrueHD i ikonka 6-ciu kolumn) Jak przełączę płytkę na DTS HD MA to dekoduje na 7.1 kolumn mimo że dwóch z nich przecież nie mam i tak też jest ustawione w setup'ie Yamahy - 5 kolumn + sub (na wyświetlaczu jest napis DTS HD MA i ikonka 8-miu kolumn!?) . Też jeszcze tego nie rozgryzłem.

Zobaczę jak będzie dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Whiplash' post='132131' date='19.11.2008, 23:59 ']Hehe czyli nie przesadzac w drogich kablach i kupic zwykle ? Twoich nie widzialem ;)[/quote]

Żartuję sobie, to trochę lepsze Monstery kupione w USA po 10 $ :)
Możesz je zobaczyć w tym wątku: [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=13665"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=13665[/url]

i czy mogę zaproponować dalszą dyskusję o Panasie 55 w tym wątku [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=13665"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=13665[/url]
bo ten tutaj ma już 5 w większości nieaktualnych stron ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Glimmer Twins widze ze masz mozliwosc ! jak bym mogl cie poprosic mam prosbe przelacz w panasie 55 na dekodowanie na pokladzie i wysylanie po hdmi w postaci pcm do yamki ! ja mam yamke 2700 praktycznie to samo co twoja tylko niema kodekow hd ale przyjmuje 8 kanalowy pcm po hdmi
jesli moglbys w miare uwaznie prztestowac jak bardzo i czy wo ogule dzwiek po bitstream sie roznic od lpcm ! na tym playerku !!!
i oczywiscie ocena koncowa jakosc lcpm po hdmi na tym sprzecie ! zalezy mi wlasnie zebys to sprawdzil bo twoj ampli jest na tych samych podzespolach jak moj no i bym mial super test !
czekam na odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ten test prosimy tutaj: [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=13665"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=13665[/url]
test będzie się kompletował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze mozemy liczyc na kolege no chyba ze wejdzie na te forum za miesiac hehe albo 2 :))) to wtedy bede mial juz sprzet na polce
a kiedy wchodzi sony 5000es bo zastanawiam sie czy nie kupic high enda na raty i kit:)
ale wlasnie nikgo sie nie moge doprosic o wlasnie taki test po hdmi ! w panasie bd50 czy 55 zawsze to byly informacje ogolnikowe nic nie wnoszące do tematu bo wtedy to bedzie mialo decydujacy wplyw na zakup bd dla wielu uzytkowników
TAKZE DO KOLEGI LICZYMY NA DOBRY TEST TYLKO TEJ FUNKCJI TEST DOBRY ALE ZARAZEM AMATORSKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście nie płacą od odwiedzin :) , a Panasonic też pewnie nie da mi premii, że nie zaliczyłem sprzętu do absolute super szpitzenklase ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dembol' post='132246' date='20.11.2008, 21:51 ']mam nadzieje ze mozemy liczyc na kolege no chyba ze wejdzie na te forum za miesiac hehe albo 2 :))) to wtedy bede mial juz sprzet na polce
a kiedy wchodzi sony 5000es bo zastanawiam sie czy nie kupic high enda na raty i kit:)
ale wlasnie nikgo sie nie moge doprosic o wlasnie taki test po hdmi ! w panasie bd50 czy 55 zawsze to byly informacje ogolnikowe nic nie wnoszące do tematu bo wtedy to bedzie mialo decydujacy wplyw na zakup bd dla wielu uzytkowników
TAKZE DO KOLEGI LICZYMY NA DOBRY TEST TYLKO TEJ FUNKCJI TEST DOBRY ALE ZARAZEM AMATORSKI[/quote]

o.k. dzisiaj spróbuję. Porównam tylko na HDMI (innego połączenia nie mam). Puszczę bitstream i potem PCM. Test będzie jednak tylko na 6-ciu kolumnach (5.1) bo więcej nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...