Skocz do zawartości
hr.susel

Igrzyska Olimpijskie Pekin 2008 w HD

Rekomendowane odpowiedzi

Pomyślałem, że skoro mamy kilka kanałów HD transmitujących Igrzyska Olimpijskie w tym roku, to warto założyć osobny temat.

Moje opinie:

1. Smog- na razie zabija nie tylko Chińczyków, nie tylko sportowców, ale także relacje HD
2. Poziom relacji jest nierówny - wygląda na to, że zależy to od miejsca transmisji i pogody :D
3. Duży plus dla TVP HD za dźwięk 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wcześniejsze mecze były lepsze na TVP HD niż na ES. Teraz leci Holandia-Nigeria. Obraz na oko taki sam. Więc to prawdopodobne, że jakość zależy od tego w jakim mieście (miejscowa pogoda) rozgrywane są mecze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obraz taki sam. Czyli to zależy od nadawcy bo przecież np. kolarstwo czy skoki wyglądają lepiej (zaryzykuję: sporo lepiej) w HD na ES HD. Bez tego ziarna pixeli.... jak ktoś ma duży TV to trzeba zachować te 2m żeby nie było tego widać. Wtedy jest lux obraz : > bez porównania do SD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak swoją drogą, to oprócz naszego "publicznego" nadawcy, którego transmisje są dostępnego dla nielicznych wybrańców to jakie stacje Europejskie (HB, Astra albo coś do złapania pomiędzy 1W a 28E) transmitują jeszcze Pekin w HD? Niekodowany albo w kodowaniu które można złamać?

Ok, znalazłem:

[url="http://hdtvfeeds.wordpress.com/beijing-2008-in-hd/"]http://hdtvfeeds.wordpress.com/beijing-2008-in-hd/[/url]

Ale uświadomcie mnie proszę bo nie siedzę w tym, to Eurosport HD będzie nadawał to samo co TVP? Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='112362' date='07.08.2008, 14:22 ']A tak swoją drogą, to oprócz naszego "publicznego" nadawcy, którego transmisje są dostępnego dla nielicznych wybrańców to jakie stacje Europejskie (HB, Astra albo coś do złapania pomiędzy 1W a 28E) transmitują jeszcze Pekin w HD? Niekodowany albo w kodowaniu które można złamać?

Ok, znalazłem:

[url="http://hdtvfeeds.wordpress.com/beijing-2008-in-hd/"]http://hdtvfeeds.wordpress.com/beijing-2008-in-hd/[/url]

Ale uświadomcie mnie proszę bo nie siedzę w tym, to Eurosport HD będzie nadawał to samo co TVP?[/quote]

Nadawcy maja do wyboru 2 rownolegle przekazy HD wiec teoretycznie caly czas obie stacje moga nadawac co innego. Jednak w praktyce beda pokazywaly w 70-80% to samo. Edytowane przez kamcyk26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Część relacji się powtarza (teraz mecz Holandia - Nigeria), a część nie (TVP HD pokazywał Włochów, a Eurosport Brazylijczyków)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='hr.susel' post='112368' date='07.08.2008, 13:42 ']Część relacji się powtarza (teraz mecz Holandia - Nigeria), a część nie (TVP HD pokazywał Włochów, a Eurosport Brazylijczyków)[/quote]
A no to super, czyli wynika z tego że będąc wyposażonym w Eurosport HD, ORF HD i ten feed arabski z Barda 26E jest szansa, że obejrzę co akurat będę chciał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='112370' date='07.08.2008, 14:47 ']A no to super, czyli wynika z tego że będąc wyposażonym w Eurosport HD, ORF HD i ten feed arabski z Barda 26E jest szansa, że obejrzę co akurat będę chciał.[/quote]

No nie do konca... Raczej to co akurat zaproponuja te kanaly tzn to co dostana od Chinczykow. A mowie o tym bo w HD nie zobaczymy np wiekszosci meczow Polakow w siatke i pilke reczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No wiadomo, chodziło mi o to, że będzie duża szansa że wszystkie trzy (czy cztery bo jeszcze jakiś węgierski ma być FTA) nie będą pokazywać tego samego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oglądałem mecze piłkarskie na Eurosporcie HD i odnoszę wrażenie że cały czas jest jakby mgiełka . Nie ma tak czystego obrazu jak na Euro.
Tłumaczę to tym ich smogiem. Czy u was jest podobnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oj przecież nawet na tvp HD widać ten smog - trzeba się do tego przyzwyczaić i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak przelotnie jakiś mecz oglądałem na TVP HD z DVB-T Warszawa to był podobny efekt.
Co do smogu to byłem kilka dni w Pekinie (rok temu) i go nie zauważyłem. Inna sprawa, że to był październik i normalne temperatury a teraz tam jest gorąco i wilgotno więc faktycznie smog może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo pierwszego zachwytu pierwszy minus dla TVP HD - ode mnie :) - jak można przerwać pokaz sztucznych ogni aby puścić gadające głowy z ich komentarzami :angry: , poza tym relacja + dźwięk 5.1 + .

Edytowane przez m12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najdziwniejsza rzecz oddzielne studio TVP HD i TVP Sport.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widocznie stwierdzili, że trzeba iść na całość. Po co klonować kanał SD skoro można choć raz się postarać. Zaczynając od porządnego studia w HD, dobrego obrazu HD a na bardzo dobrej oprawie graficznej kończąc. Najlepszy start kanału HD w Rzeczypospolitej według mojej skromnej opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ceremonia otwarcia na m2HD w 1080i o niebo lepsza niż ORFHD w 720p, tylko język nieludzki.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aktualnie jada kolaze transmisja na TVP HD i E HD.
Moim zdaniem na E HD obraz troche lepszy szczegolnie widac to na ceglanych "teksturach".
Gdy kamera w ruchu zatrzymuje sie na murze efekty sa takie:
TVP HD cegla staje sie "ostra" po dluzszej chwili na E HD szbciej sie "wyostrza"
Byc moze jest to wynik roznicy w bitrate kanalow TVP HD ok 10Mbps, a E HD ok 12Mbps - zrodlo sygnalu jest raczej identyczne dla obu kanalow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...