Skocz do zawartości
pmcomp

Pożyczyłem dekoder Polsat HD i...

Rekomendowane odpowiedzi

kolego, zanim takie bzdety napiszesz o pikselozie, to sprawdź jaki bitrate ma Polsat i TVN....albo/i przestudiuj podstawowe zasady marketingu...
dam Ci taki przykład, moja matka mieszka w Płocku, z anteny naziemnej ma dostęp tylko do 3 kanałów, a chciałaby trochę więcej. Mama ma wyższe wykształcenie, jest emerytowaną nauczycielką, ale na emeryturze dostaje 1000 zł na rękę i nie stać jej na pakiet Full Wypas HD za 140 zł miesięcznie. Mama chce mieć dostęp do kilkunastu najpopularniejszych kanałów, w większości polskich, zarówno do TVNu, Polsatu, TVP, więc wybrała Polsat Cyfrowy za 9,9 zł, bo tam ma wszystko to, czego oczekuje. I mimo, że ma TV HD Ready w prezencie ode mnie, to nie dba o to, czy kanał jest HD czy SD, dla niej liczy się jedynie cena i zawartość jaką dostaje za tą cenę. Nie interesuje ją AXN Crime, ani TV Owsiak, ten pakiet CP za 9,9 zł jest dokładnie szyty na jej miarę. To jest siła marketingu. Zapewniam Cię też, że ulubionym kanałem mamy jest TVN, ale lubi też obejrzeć Jak Oni Śpiewają, Rodzinę Zastępczą i serial CSI i siatkówkę polską, a tego w N-ce nie zobaczy.

Drugim przykładem jestem ja, stać mnie na trochę więcej, lubię i Ligę Mistrzów i Formułę 1 i siatkówkę, więc żeby móc to wszystko oglądać mam obie platformy, ale w N-ce mam tylko 3 pakiety, a w CP Full pakiet za 2x mniej niż w N czy C+. To też marketing i czysta kalkulacja. Całość kosztuje mnie ok. 120 zł, czyli mniej niż Full pakiety N-ki (z kanałami premium) i C+, a przecież mam też HBO+Cinemax+HBO HD. Z N-ki zrezygnowałem z pakietu dla dzieci (mimo że mam 4 dzieci) i z pakietu Style, który uważam za nieporozumienie. Dużo kanałów dla dzieci i TVN Style, Vivę i MTV mam w pakiecie podstawowym w CP i nie muszę za nie płacić dodatkowo 32 zł !!! A jak CP uruchomi Discovery HD, to zrezygnuję też z pakietu dokumentalnego w N-ce i zostanę tylko przy 2 pakietach: Sport i Film, + 6 zł za podstawowy "darmowy".
Uważam, że N-ka ma źle zestawione pakiety (marketingowo) i dlatego CP ma taką przewagę u abonentów. I zapewniam Cię, że Polsat jest dla mnie interesujący, tak samo jak TVN.

Jeśli zapytasz, dlaczego zatem mam N-kę odpowiem, mam ją tylko dla lepszej jakości TVP1 i TVP2, dla TVP HD, MGM, Ligi Mistrzów HD, Discovery HD i TVN HD. I za to płacę 48 zł. Reszta mnie nie interesuje, bo mam wszystko za 70-kilka zeta w CP w Full pakiecie. I jeśli tylko TVP1, TVP2 będzie tej samej jakości na CP oraz pojawi się tam dokument HD i TVP HD, to zrezygnuję z N-ki, bo będę miał wszystko w CP za pół ceny.

Co do grupy docelowej, to nie zgadzam się z powyższymi opiniami, każda platforma nastawiona jest na zysk, nie ma znaczenia jakie kanały się nadaje, pod warunkiem, że mogą przyciągnąć więcej widzów i tym samym więcej reklamodawców.
Ludzie wybierają 3-4x częściej platformę CP dlatego, że ma w swoim pakiecie wszystkie "podstawowe" kanały, tak mi powiedziało ostatnio dwóch dystrybutorów TV satelitarnych, jeden z Płocka, drugi z Warszawy.
Ludzie są generalnie zainteresowani HD, N-ką, ale w momencie, gdy dowiadują się, że N-ka nie ma Polsatu, TV4, wówczas wybierają CP, taki jest mechanizm przedstawiony mi przez tych dystrybutorów...
I to dlatego CP ma 2,3 mln abonentów, a N-ka "tylko" 0,32 mln i tempo przyrostu 3-4x mniejsze, niestety...

pozdrowienia
P.S. nie to żebym się chwalił, ale akurat pracuję w marketingu w firmie, która w swojej branży jest największa na świecie i również w Polsce i przypadkiem jestem szefem tego działu, w dodatku podlega mi 7 krajów, a wcześniej przez 12 lat byłem szefem sprzedaży...więc troszkę się na tym i tamtym znam... :);)

Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w umie nieźle napisane. Fakt towar najlepiej sprzedaje się albo bardzo tanio - Polsat, albo bardzo drogo/teoretycznie/ - Cyfra. Oczywiście klient dostaje odpowiedni do zapłaty towar. JAko przykład spoza telewizji - świetnie radzą sobie w Polsce firmy zajmujące się sprzedażą wszystkiego do golfa, sport super niszowy a zyski mają świetne. TAk samo cyfra o ile pamięć mnie nie myli ma największy zysk /przynajmniej miała w zeszłym roku/, a N chce zadowolić wszystkich po trochu i jakoś średnio jej to wychodzi - no fakt dajmy jej trochę czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...