Skocz do zawartości
Gmeru

MEGA-TEST: Odtwarzacz Blu-ray Samsung BD-P1500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na wstępie powiem, że pierwszy raz mam styczność z odtwarzaczami ( czy to dvd czy bd). Trafił więc w moje ręce ten odtwarzacz. Nie wiem czy jest w 100% sprawny, ale nie zauważyłem żadnych objawów. Jako, że nie mam możliwości wykorzystania jego do oglądania BR i HD-DVD to skupiłem się na zwykłych DVD-Video i Divx. Telewizor to stary elemis. A podłączenie przez scarta. Na tym firmwarze, który był ( chyba pierwotna wersja z 2008 r.)Divxy nie działały, więc poczytałem co nieco i wgrałem najnowszy soft 2.7. Cudu jednak to nie zrobiło. Zrobiłem sobie wczoraj test 17 płyt i oto efekty:

Mp3 i jpg na nim nie działają.

Napisy, które odtwarza to tylko wersja MicroDVD. Wersja czasowa (00:00:00) działa bardzo słabo a czasowe 0:00:00 nie działa wcale. Nie ma polskich znaków ale przynajmniej nie pokazuje krzaczków (brak ogonków).

A jeśli chodzi o divxy to wychodzi jakieś pomieszanie z poplątaniem. Wiem na pewno, że kodek audio AC3 nie jest obsługiwany. Reszta kodeków audio bez problemów. Ale jeśli chodzi o kodeki video to:

divx 5.0.2 - nie obsługiwany

Xvid XviD Dev ver. 25-Mar-03 - OK

XviD 1.2 SMP - OK

DIV3 DivX 3 Low-Motion - raz OK a raz wszystko traci kolor ( ekran powitalny, menu i film - wszystko jest szare)

XviD 1.0.3 - jeden z czterech traci kolor a reszta OK

Xvid 1.1.0 - jeden z trzech traci kolor, reszta OK

Xvid 1.2 smp - OK

Nie czaje tego, jak mogą filmy tych samych kodekach raz działać a raz nie.

I tu moje pytanie, czy na jakimś wcześniejszym firmwarze macie podobne sytuacje, czy może nie występują błędy z utratą koloru w menu i filmie tylko wszystko w porządku przy tych kodekach? I jak to jest w końcu z mp3 i jpgami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam taniego odtwarzacza BR .Zależy mi głównie żeby był dobrej jakości obraz,i dobrze odtwarzał oryginalne płyty BR,i co najważniejsze ,czy da radę odtwarzać nagrane płyty DVD w HD z kamery SONY ? To dla mnie najważniejsze .Będę wdzięczny ,jak ktoś mi podpowie,bo nie chcę w ciemno kupić,a te nagrane płyty HD/DVD nie będą działać .Dzięki z góry za info .

PS.Jeśli nie ten model,to jaki inny żeby spełniał te warunki / chyba niewygórowane / .

Może SAMSUNG BD-C5500 ?

Edytowane przez hk23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...