Skocz do zawartości
Gmeru

MEGA-TEST: Odtwarzacz Blu-ray Samsung BD-P1500

Rekomendowane odpowiedzi

No to właśnie to jest w audio video... to o czym pisałem ostatnio chyba w 2500... przecież to są jakieś jaja O_o . BUBEL. Naprawdę sprawdziłem to wtykając nos w ekran!!! Jak może być tak nieostry obraz? No jak? Przecież to HD!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego NAJWAŻNIEJSZE w testowaniu jest to , aby to były TESTY PORÓWNAWCZE - bezpośrednie starcie .
Opisy są fajne, ale w żadnym razie nie dają nam wyobrażenia z czym mamy do czynienia .

Osobiście podejrzewam jakąś manipulację, lub błąd testera - taka różnica jest wręcz niemożliwa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie, pięknie :) ludziska czytają forum a później taka [url="http://www.allegro.pl/show_item.php?item=435339000"]cena[/url] .......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak, ale takie porównania (GIF) należałoby piętnować - coś tam obrzydliwie nie gra !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam pytanie chcę kupić ten odtwarzacz i chcę wiedzieć czy mogę go podłączyć przez wejscie optyczne ? bo obecne dvd mam tak podpięte z ampli i hula 5.1 i wszystko jest ok , w ampli nie mam hdmi ale jak bym miał to moje pytanie brzmi jak mam podłaczyc telewizor na hdmi i ampli jak jest tylko jednow wyjscie w odtwarzaczu ? jaki jest schemat podpięcia blu ray tlelewizor ampli ? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam pytanie chcę kupić ten odtwarzacz i chcę wiedzieć czy mogę go podłączyć przez wejscie optyczne ? bo obecne dvd mam tak podpięte z ampli i hula 5.1 i wszystko jest ok , w ampli nie mam hdmi ale jak bym miał to moje pytanie brzmi jak mam podłaczyc telewizor na hdmi i ampli jak jest tylko jednow wyjscie w odtwarzaczu ? jaki jest schemat podpięcia blu ray tlelewizor ampli ? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam pytanie chcę kupić ten odtwarzacz i chcę wiedzieć czy mogę go podłączyć przez wejscie optyczne ? bo obecne dvd mam tak podpięte z ampli i hula 5.1 i wszystko jest ok , w ampli nie mam hdmi ale jak bym miał to moje pytanie brzmi jak mam podłaczyc telewizor na hdmi i ampli jak jest tylko jednow wyjscie w odtwarzaczu ? jaki jest schemat podpięcia blu ray tlelewizor ampli ? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na jaki okres czasu Samsung wystawia gwarancje na ten odtwarzacz? 12m. czy 24m.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce pociągnąć wątek testu z gazety Audio Video
[url="http://imageshack.us"][img]http://img134.imageshack.us/img134/5834/blu12bx6.jpg[/img][/url]
[url="http://imageshack.us"][img]http://img134.imageshack.us/img134/5976/blu1ph3.jpg[/img][/url]
[url="http://imageshack.us"][img]http://img134.imageshack.us/img134/3064/blucq5.jpg[/img][/url]

Co na dzień dzisiejszy myślicie o tych dziwnościach?
Czy ktoś miał okazje do porównań z innymi odtwarzaczami?
W sumie i tak zamówiłem już ten model(649zł), ale męczy mnie trochę to co naczytałem się o nim w necie. Rozumiem, że za mocno to przeżywam bo to najniższa półka, ale byłem pewny, że jeśli interesują mnie tylko nagrania HD, najlepszym wyborem, będzie model najtańszy z najtańszych :rolleyes:
Chodzi mi o to, że pierwotnie mówiło się(a może tylko ja tak myślałem) wyłącznie o różnicach obrazu z płyt DVD(na tle innych modeli). Ostatnio wgłębiłem się w temat i wyszło, że spora liczba recenzji również potwierdza jakieś niedoskonałość przy nagraniach HD. W sumie nie mając jeszcze samsunga w rękach, zaczynem trochę żałować, że nie dołożyłem 100zł do sony/panasonic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fakt, jeżeli tylko 100 to żałuj. Ale z 2 strony zweryfikujesz to organoleptycznie i do 10 dni masz szanse zwrotu (tylko nie niszcz opakowań).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

dostałem w prezencie amplituner SONY STR-DA5000 ES:

http://www.sony.pl/product/hcs-home-cinema...er/str-da5000es

oto jego główne dane:

# Wysokiej klasy (ES) odbiornik z funkcją wzmocnienia cyfrowego S-Master PRO

# Kanał dyskretny 7.1 Moc wyjściowa 170 W x 7 (8 omów DIN)

# Dekoder Dolby? Pro Logic? / Dolby? Digital / DTS?

# Dolby? Pro Logic? II

# Dolby? Digital EX / DTS-ES? (dyskretny 6.1, matrix 6.1), DTS NEO-6?, DTS 96/24

# Digital Cinema Sound EX, Digital Cinema Sound/Digital Concert Hall

# Zgodność z formatem Super Audio CD

# 1 wejście 7.1-kanałowe, 1 wejście 5.1-kanałowe

# Cyfrowe procesory dźwięku 32+32 bity

# Tuner FM/AM z funkcją RDS i możliwością zaprogramowania 30 stacji

# 4 wejścia i 2 wyjścia AV

# 7 wejść cyfrowych, 1 wyjście cyfrowe

Jak część z was zauważyła nie ma on wejść ani wyjśc hdmi ma za to wejścia analogowe 5.1. i 7.1

Chce kupić odtwarzacz BluRay Samsung BD-P1500 poniważ ma dekodowanie Dolby Digital, Dolby Digital +, DTS i Dolby TrueHD jednak brak wyjść analogowych 5.1 (lub 7.1).

Ktos powie to kup Samsung BD-P1400 on ma wyjścia analogowe.

I tu zaczyna sie problem bo odtwarzacz musi czytać płytki nagrywalne: BD-R/ BD-RE 25GB/50GB!!! 1400 nie daje sobie z tym rady.

I tu pojawia sie moje pytanie czy BluRay Samsung BD-P1500 przekaże mi wszystkie zdekodowane formaty po optyce?(myślę,że tak).

Ale Ampli moze sobie nie poradzić z wiernym odtworzeniem dźwieku i odtworzy je jako zwykłe 5.1.

Potrzebuje porady jaki zastepczy odtwarzacz W PODOBNEJ CENIE spełni moje oczekiwania

Bardzo proszę o pomoc

Edytowane przez mauryc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I tu pojawia sie moje pytanie czy BluRay Samsung BD-P1500 przekaże mi wszystkie zdekodowane formaty po optyce?(myślę,że tak).

Po optyku wszystko zamienia na DTS. Moim zdaniem wychodzi to bardzo dobrze. Optymalne rozwiązanie, gdy posiada się starszy sprzęt audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie (20-22 II) za nieco ponad 500 zł w MM Lublin. Choć po tej recenzji chyba dałbym sobie spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I tu zaczyna sie problem bo odtwarzacz musi czytać płytki nagrywalne: BD-R/ BD-RE 25GB/50GB!!!

1400 nie daje sobie z tym rady.

Sprawdzałeś, czy tylko gdzieś wyczytałeś ?

PANAS 35 czyta nawet gazety - a dla Ciebie to chyba jednak 55 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Samsunga znalazłem ciekawe info :

"Can I upgrade my Profile 1.0 or 1.1 player to Profile 2.0?

While a few Profile 1.1 players—Samsung’s BD-P1500, for example—can be upgraded to Profile 2.0 via firmware. Profile 1.0 players unfortunately cannot be upgraded past Profile 1.0, though, with but a few very rare exceptions. But don’t blame the firmware; the reasons for this are almost entirely hardware-related.

When the first Blu-ray players were manufactured, the final specifications for all of the spiffy interactive extra features that would follow hadn’t been set in stone. Things like secondary audio and video tuners, as well as permanent data storage and internet connectivity, were entirely optional.

With the advent of Profile 1.1 (also known as the Final Standard, ironically enough), 256 megabytes of storage, secondary tuners, and a virtual file system (the particulars of which we don’t need to get into here) became mandatory. Internet connections were still optional, but some manufacturers had already begun included them for firmware updates and other purposes, anyway, even during the days of Profile 1.0.

So the differences in hardware between Profile 1.0 and 1.1 were quite large. Surprisingly, though, the leap from 1.1 to 2.0 wasn’t quite so significant in terms of nuts and bolts. A ‘net connection became mandatory, but again, most Profile 1.1 players were already so equipped. The local storage requirement also rose from 256 megabytes to one gigabyte, which is why you’ll need to plug a flash drive of sufficient size into the back of a BD-P1500 to bring it up to full Profile 2.0 spec when its firmware is upgraded this fall.

And don’t worry: for now, no other Profile upgrades are in the cards for video. The oft-whispered-about Blu-ray Profile 3.0 is an audio-only specification in the vein of DVD-Audio and SACD—a topic for another day. "

Choć nie mam już BD-P1500 to informacja Samsunga jest interesująca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś na szybko za 390 zł ten odtwarzacz ... Nie widziałem nigdy materiału HD BD na swojej plazmie PV80 , ale powiem że po odpaleniu płytki demo , kopara mi odpadła ... nFilmy HD wymiękają ... Szkoda tylko że nie odczytuje mp3 :D Bo zdarza się czasem słuchać i myślałem że puszcze na allegro DVD Yamahy s-661 , a tak góra sprzętu urosła . Generalnie jestem zadowolony ;) Jak na 390 zł zainwestowane w Gwiazdkową przyjemnostkę To jestem bardzo zadowolony !:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dołożysz pendrive'a 2 GB za kilka złotych i będziesz miał za śmieszne pieniądze odtwarzacz zgodny z BD-Live 2.0.

Niezła jazda, odtwarzacze w cenie 4 płyt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pendrive'a mam i to nie jednego :) Co muszę zrobić konkretnie ?

Obejrzałem dziś Spider Mana , jakość SUPER !! Uporałem się z opcjami żeby podawał mi 5.1 do amplitunera :) Jako uzupełnienie s-661 jest super , nie żałuję wydanej kaski :) W zasadzie ma być tylko odtwarzaczem blu-ray dlatego nie boli brak bajerów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed swietami takze zakupilem ten odtwarzacz jako ze mam ps3 jestem graczem konsolowym wolalem nie meczyc lasera i tak dostaje od gier zakupilem blu ray samsunga za 390zl nowego z rtv euro agd

Za taka cene naprawde warto sprzet bez bajerow jak pisali poprzednicy . Sam robie kopie filmow blu ray bałem sie ze jak zaczne sie bawic przegrywaniem itp to beda problemy a okazalo sie ze kopiowanie filmow blu ray to banalna sprawa i do tego juz teraz tanie odtwarzacze .

A moje pytanie brzmi czy z opticala mozna uzyskac dzwiek 7.1 czy te zlacze jest tlyko przystosowane do 5.1 czy DTS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie tego odtwarzacza.Mam go już chwilę i podpięty jest kablem hdmi do lcd samsung LE 40B650.Zauważyłem że jak mam ustawione w menu blu-raya 1080p to są kłopoty z niektórymi płytami wyskakuje na telewizorze napis brak sygnału itp. a jak mam ustawione na 1080i to nie ma najmniejszego problemu z żadnymi płytami czy to BD DVD czy div x.Może ktoś ma podobne problemy albo wie coś na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post pod postem ... Sorki ... Ale mam pytanie ... Mam plazmę 37pv80 ... Jak ustawię w odtwarzaczu 720p to jest tragiczny obraz , poszarpane litery z logo blu-ray i samsunga... Jak ustawię 1080p to zauważyłem że trzęsie mi się obraz ... Wszystkie ramki menu itp. drgają... Idealnie jest jak mam 1080i, bynajmniej takie odnoszę wrażenie... A wydawało mi się że najlepiej będzie dać na TV 1080p i TV Sam będzie sobie radził ze zduszeniem rozdzielczości do swojej natywnej wartości... Wie ktoś dlaczego przy 1080p obraz drga ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko co do teego odtwarzacza i irytuje mnie jedna rzecz.Dostaje już powoli nerwicy.Wszystko pięknie śmiga oprócz divxów.Mianowicie po upływie ok.1 minuty odtwarzacz zaczyną ciąć obraz.Czy ktoś z Was miał podobny problem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...