Skocz do zawartości
Gmeru

TEST: [Blu-ray] The Mummy (Mumia) (oraz cała seria czyli 2 i 3 część)

Rekomendowane odpowiedzi

51Dk9vs68dL._SS500_.jpg


Wytwórnia Universal Studio jak dotąd wydawała swoje pozycje tylko na nośnikach HD DVD. Ale wszyscy wiemy co się stało z czerwonym formatem zatem zostali zmuszeni do przejścia na niebieską stronę mocy. Sporo pracy i pieniędzy czeka zapewne Universala nim całą dotychczasową bibliotekę filmów wydanych na HD DVD przeniosą na Blu-ray'a. Ale od czegoś trzeba zacząć. Padło na znaną serię filmów z cyklu Mumia biggrin.gif czyli dość dobry wybór jak na start. Seria liczy w tej chwili trzy tytuły: Mumia, Mumia: Powrót i Król Skorpion. W tym opisie zajmiemy się częścią pierwszą. Wybrałem ten film gdyż warto odświeżyć sobie pamięć z uwagi na premierę czwartej części w kinach: Mumia: Grobowiec Cesarza Smoka (premiera 1 sierpnia).


[url=http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/recenzje-blu-ray/filmy/the-mummy-mumia-oraz-cala-seria-czyli-2-i-3-r10][b]Kliknij tutaj aby przeczytać całość[/b][/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobają mi się takie opisy gdyż bluray na to zasługuje. Jak widać oprócz samego filmu jest masa ciekawostek, które uatrakcyjniają obejrzenie tego co już widzieliśmy po kilka razy w życiu. Czekam na premierę nowej mumi w kinach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając BR w chacie i do tego 52" nie widzę zadnego sensu by iść do kina :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chodzę do kina :P bo szkoda mi potem braku maksymalnej przyjemności z oglądania wydania (za niemałą kasę) na nośniku Blu-ray.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wszystkim chce się czekać te pół roku na BD. Niektóre filmy trzeba po prostu obejrzeć jak najszybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie trzeba. Nie mam już 16 lat by nie móc spać z powodu premiery Indiany Jones'a...
W kinie nie byłem, DIVX'a nie ściagnałem- czekam za to cieprliwie do premiery na BR i od razu łykam.
Za film zapłacę niewiele więcej niż wynosi całkowity koszt pójścia z rodziną do kina - przy czym - mam go na własność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oj, tak jak ja bym miał 16 lat...
W zasadzie jest to zbyt skomplikowany temat by dyskutować nad nim, bo i tak się do niczego nie dojdzie.
Zależy to od wielu, wielu czynników. Od tego czy ktoś ma rodzinę na głowie, czy mieszka sam, a może jest uczniem/studentem i ma bilety w cenie ulgowej. Od tego czy ktoś w domu ma odtwarzacz BD czy jedynie DVD lub nie ma nic. Od tego kto jakimi pieniędzmi dysponuje i jakie ma priorytety w ich wydawaniu. Od tego czy ktoś jest kolekcjonerem czy woli obejrzeć film raz i rzadko do jakichś powraca... itd. itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc osób na tym forum ma bzika na punkcie zabawek pt HomeCinema a zatem i pewnie spora ich grupa wychodzi z podobnego założenia co ja i Gmeru
Nie po to wydajemy fortuny na sprzet by jeszcze ganiać po kinach i wsłuchiwać się w szelest torebek po popcornie czy siorbanej przez kogoś nieopodal CocaColi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu się zgodzę z moborem. Porównując warunki panujące w kinie do tych domowych gdzie można obejrzeć film w ciszy (pomijam oczywiście sam film i efekty :) ) to jak niebo a ziemia.
Pamiętam kilka ostatnich produkcji jakie widziałem w kinie - obraz tam był, że tak powiem trochę jak SD i do tego jeszcze te szumy na ekranie... Po obejrzeniu obrazu HD stwierdziłem, że kino tradycyjne idzie w odstawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fakt. Ostatnio z dziewczyną obliczyliśmy że w sumie całkowity koszt wyjścia do kina kosztuje około 70zł. Film Blu-Ray kosztuje około 70 - 110zł. Dlatego także powoli zaczynamy odchodzić od częstego chodzenia do kina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łooo...jak ja bym policzył niektóre wizyty z żoną w kinie to... :lol:
byłoby ze 2-3 filmy na DVD (swego czasu) lub BD obecnie.
Po drodze do kina (lub w drodze powrotnej) zawsze jakiś sklep się znajdzie :)

Edytowane przez klolik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ale wyjście do kina to nie tylko obejrzenie filmu. To także kontakt z ludźmi, wspólne przeżywanie obrazu nie tylko ze znajomymi, ale całą salą, poznawanie nowych osób...

Ja też uwielbiam dobre kino domowe, ale klimat tradycyjnego kina jest nie do podrobienia w warunkach domowych.

Osobiście uwielbiam raz na kilka miesięcy zaplanować ze znajomymi maraton w kinie. Trzy filmy pod rząd, pół dnia przed ekranem... znakomity pomysł na sobotę. Chociaż rzeczywiście niezbyt tani. To spory minus polskich kin. Ale jeśli uda się załapać na kopię cyfrową filmu, to można to przełknąć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Rizzon - HDTVmania.pl' post='111182' date='28.07.2008, 10:09 ']Ja też uwielbiam dobre kino domowe, ale klimat tradycyjnego kina jest nie do podrobienia w warunkach domowych.[/quote]
AMEN. I nikt mnie nie przekona, że jest inaczej. Dlatego nasze to tylko [b]domowe[/b] - kameralne namiastki tego prawdziwego. Chyba że ktoś ma salę kinową 100m.kw. w swoim pałacyku - to ja przepraszam... :D
A jak człowiek pomyśli ile kasy wydaje na głupoty codziennie w supermarketach, to 40 zł na wyjście do kina na coś wartościowego to żaden wydatek.
Był Indy, był Hancock, teraz Wall-e, potem Dark Knight.
Przyjemności X-muzy to nie tylko srebrne krążki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kinach obecnie nie trafisz filmu wartościowego... :D
Ostatni film na którym byłemw kinie i który spowodował u mnie burzę mózgu to Niemoralna Propozycja psrzed 17 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mobor' post='111096' date='27.07.2008, 14:08 ']W kinie nie byłem, DIVX'a nie ściagnałem- czekam za to cieprliwie do premiery na BR i od razu łykam.[/quote]
To w końcu zdecydowałeś się na zakup odtwarzacza Blu-ray?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Butcher, popieram...

Żeby tylko jakiś multipleks zrobił seanse dla niejedzących...

A co do kin, to są takie, gdzie puszczają fajne filmy, ale to już nie nowości, nie THX, nie wielki ekran, tylko kameralnie, z terkotem projektora i rysami na obrazie. I też jest super :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Jeżeli powodem dla którego nie poszedłbym do kina miałby być szelest popcornu albo "siorbanie coli" przez innych
to zacząłbym brać jakieś leki. To moje zdanie, proszę je uszanować.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To grobowiec już jest z PL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba temat jakości filmów Vision został skutecznie rozmyty. :)

A co z jakością innych polskich wydawców, interesuje mnie np TiM Film Studio i jego seria Mumia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba temat jakości filmów Vision został skutecznie rozmyty. :)

A co z jakością innych polskich wydawców, interesuje mnie np TiM Film Studio i jego seria Mumia?

Mumia rewelacja - wszystkie 3 części. Zarówno obraz jak i dźwięk.

Ale jak dobrze pamietam Vision wydał Porę Mroku na Blu-Ray i jakość tego filmu jest naprawdę doskonała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To grobowiec już jest z PL?

Jest już. Od wczoraj posiadam ten tytuł.

DTS-HD MASTER AUDIO - Angielski

Napisy: Polskie

Jakość Rerferencyjna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też potwierdzam, że mumie są na szczycie dopracowanych filmów w HD : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...