Skocz do zawartości
pmcomp

Najnowszy Blu-Ray Samsung BD-P1500 już do nabycia w Polsce

Rekomendowane odpowiedzi

[img]http://hdtvpolska.com/news/news-shadow.png[/img]

[center][url="http://imageshack.us"][img]http://img385.imageshack.us/img385/844/logosamsunghg7.gif[/img][/url][/center]

[center][url="http://imageshack.us"][img]http://img124.imageshack.us/img124/1169/bdp1500largerf7.jpg[/img][/url][/center]


digitalo.pl ma już od wczoraj w swojej ofercie najnowsze dziecko ze stajni Szamusnga czyli BD Player BD-P1500


źródło i szczegóły: [url="http://digitalo.pl/product_info.php/cPath/262/products_id/2779"]http://digitalo.pl/product_info.php/cPath/...roducts_id/2779[/url]

I są na stanie :) .


Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest 5x tańszy na starcie od swojego pradziadka BD-P1000 :) tak trzymać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Brzydactwo
Wzorowali się chyba na pierwszym odtwarzaczu CD z 81 roku ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mobor' post='110843' date='24.07.2008, 23:31 ']Brzydactwo
Wzorowali się chyba na pierwszym odtwarzaczu CD z 81 roku ...[/quote]

Obawiam się, że to jest taki sam plastik jak w 1400 a to nie wygląda najlepiej.
Niestety wszystkie najnowsze BD-playery wyglądają fatalnie.

Trzeba będzie brać pierwszego ze stajni z wyższej półki np. Denona 3800 czy Marantza bo nastepne będą zapewne już tylko tańsze czyli gorsze niestety (bo oszczędzane).

No cóż, CCC czyli cena czyni cuda i tak jest też w przypadku tej 1500-ki.

Pozdro Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadza sie

Odnosze wrazenie ze temat BD playerów jest totalnie olewany przez producentów. W zasadzie zaden odtwarzacz nie ma dobrze zaprojektowanych bebechów na miare choćby średniej klasy klocka audio... Trochę to przykre bo nie ma w zasadzie wyboru. Dla mnie wygląd zewnetrzny jest bardzo wazny. Jak na razie podobają mi sie tylko urządzenia SONY /ale nowa linia to juz megaoszczednosci - to widać, producent nawet otwarcie przyznaje ze udało mu się na 350tce oszczedzic prawie 40% materiałów uzytych do produkcji modelu 300) Panasonic odpada za dziadosko rozwiązaną zasłonę napędu wykonaną z tandetnej pleksy, pionek jest z kolei "na wysoki połysk"... Jedyny sensowny klocek wart grzechu to Denon 3800 ... jak na razie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A po co wymyślne bebechy, skoro 100% sygnału idzie torem cyfrowym w tym dźwięk jako bitstream? Napęd, procesor, flash, ram oraz sterownik HDMI i masz pełnowartościowego playera Blu-ray. Nic więcej nie potrzeba. No może jeszcze jakiś procesor obrazu/skaler dla płyt DVD.
Całą dalszą obróbką sygnału zajmują się już urządzenia zewnętrzne: dźwiękiem zajmuje się procesor audio wbudowany w ampli albo zewnętrzny. Obrazem procesor video wbudowany w telewizor (przy sygnale 1080p24 i matrycy 1920x1080 to niewiele ma zresztą do roboty). Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1) Nie kazdy ma ampli z najnowszymi dekoderami - np ja
2) Jesli ktos oszczedza na torze audio - zwykle też i oszczedza na torze video /liche skalery/deinterlacery itp/ - o zasilaczach nawet nie wpsominając
3) Sprowadzajac player BR do komputerowego napędu, jednego scalaka i pamięci flash dojdziemy za chwile do sytuacji w której w sklepach znowu będzie dominować wyłacznie chiński szmelc typu Manta - tak jak jest to obecnie z DVD... Tu również panuje teoria że dobry skaler jest niepotrzebny, wystarczy Farudja aby player za 500zł odtworzył "dobrze" film. Pewnie że wystarczy- ale obraz z tego urzadzenia /także via HDMI/ nie ma szans przy Denonie z serii 2 czy 3... O słuchaniu muzyki już nawet nie wspomnę (dzwiek DTS z BluRaya SONY nie ma szans przy tym z DVD Denona- jestem swierzo po odsłuchu - mam na myśli wewnetrzne dekodowanie płyty DVD-Video ze ścieżki DTS do LPCM i puszczenie tego do ampli via HDMI) COs musi byc na rzeczy skoro postanowiłęm zostawic sobie klocek DVD Denona po zakupie BluRaya SONY. Poza odtwarzaniem płyt BluRay - Soniak pod każdym względem dostaje baty od Denona Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mobor' post='110896' date='25.07.2008, 15:22 ']1) Nie kazdy ma ampli z najnowszymi dekoderami - np ja
2) Jesli ktos oszczedza na torze audio - zwykle też i oszczedza na torze video /liche skalery/deinterlacery itp/ - o zasilaczach nawet nie wpsominając
3) Sprowadzajac player BR do komputerowego napędu, jednego scalaka i pamięci flash dojdziemy za chwile do sytuacji w której w sklepach znowu będzie dominować wyłacznie chiński szmelc typu Manta - tak jak jest to obecnie z DVD... Tu również panuje teoria że dobry skaler jest niepotrzebny, wystarczy Farudja aby player za 500zł odtworzył "dobrze" film. Pewnie że wystarczy- ale obraz z tego urzadzenia /także via HDMI/ nie ma szans przy Denonie z serii 2 czy 3... O słuchaniu muzyki już nawet nie wspomnę (dzwiek DTS z BluRaya SONY nie ma szans przy tym z DVD Denona- jestem swierzo po odsłuchu - mam na myśli wewnetrzne dekodowanie płyty DVD-Video ze ścieżki DTS do LPCM i puszczenie tego do ampli via HDMI) COs musi byc na rzeczy skoro postanowiłęm zostawic sobie klocek DVD Denona po zakupie BluRaya SONY. Poza odtwarzaniem płyt BluRay - Soniak pod każdym względem dostaje baty od Denona[/quote]

Zgadzam się w 100%-ach.
Szczególnie co do tych batów :P .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mobor' post='110896' date='25.07.2008, 15:22 ']1) Nie kazdy ma ampli z najnowszymi dekoderami - np ja[/quote]
Oczywiście, ale tutaj mówimy o innej sytuacji. Wiem, że jest jeszcze mnóstwo osób z bardzo dobrymi wzmacniaczami 5.1/7.1 i dobranymi do nich głośnikami i kablami i nie chcą tego zmieniać. Dla nich są drogie odtwarzacze z wbudowanymi dekoderami i rozbudowanym torem audio.

Dla tych jednak którzy mają nowe ampli (a zadowalające chyba większość kinomaniaków Onkyo 905 kosztuje już poniżej 6 tysięcy) nie ma żadnego powodu do przepłacania za wbudowane dekodery i rozbudowany tor audio.

[quote name='mobor' post='110896' date='25.07.2008, 15:22 ']2) Jesli ktos oszczedza na torze audio - zwykle też i oszczedza na torze video /liche skalery/deinterlacery itp/ - o zasilaczach nawet nie wpsominając[/quote]
Do cyfrowego przesyłu sygnału żaden ogromny ani super ustabilizowany zasilacz nie jest potrzebny. Wszystkie chipy i tak mają swoje stabilizatory na płycie głównej. Taki Samsung pobiera w szczycie jakieś 30W. Zasilacz który ma zainstalowany jest w zupełności wystarczający.
Co do toru video, to goła Sigma SMP8634 przechodzi bez problemu wszystkie testy z płyty HQV Benchmark, więc o odtwarzanie płyt Blu-ray (zarówno filmów 24p jak i materiałów wideo 30i) i domowych AVCHD nie ma się co martwić. Wystarczy ustawić na wyjściu 24p/60p i jeżeli TV to przyjmie to nie trzeba się nawet martwić jakością deinterlacera w TV. Trochę gorzej sprawa wygląda przy DVD, ale o tym niżej.

[quote name='mobor' post='110896' date='25.07.2008, 15:22 ']3) Sprowadzajac player BR do komputerowego napędu, jednego scalaka i pamięci flash dojdziemy za chwile do sytuacji w której w sklepach znowu będzie dominować wyłacznie chiński szmelc typu Manta - tak jak jest to obecnie z DVD... Tu również panuje teoria że dobry skaler jest niepotrzebny, wystarczy Farudja aby player za 500zł odtworzył "dobrze" film. Pewnie że wystarczy- ale obraz z tego urzadzenia /także via HDMI/ nie ma szans przy Denonie z serii 2 czy 3...[/quote]
I tu znowu zależy wszystko od tego co oglądasz. Jeżeli są to filmy Blu-ray to żaden skaler potrzebny nie jest. Jeżeli DVD to też zależy na czym. Nie mam wielkiego porównania, ale na 42 calowym FullHD pomiędzy XA2 a Samsungiem BD-P1400 różnicy nie widzę. Oczywiście siedząc w normalnej odległości a nie wpatrując się w ekran z odległości 50 cm. Oczywiście na projektorze różnica już jest i XA2 wyraźnie wygrywa.
Tak więc znowu wracamy do tego, że dla wymagających jest zupełnie inny sprzęt. Taki BD-P1500 czy nawet Panasonic DMP-BD30 to jest segment użytkowników "normalnych"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro wg Ciebie cyfra to cyfra - po co nadal produkowane są drogie playery CD ... ?
Czy nie wystarczy discman z marketu za 5 dych z digita-out ?

Wszystkie pisma branżowe twierdzą że jednak taki Arcam czy Marantz zagra lepiej...nawet via COAX

O skalerach nie chcę już pisać ale widocznie u mnie różnice są znaczniejsze niż u Ciebie skoro do oglądania DVD używam innego klocka niż do BD :P

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[color="#FF0000"]ostatnie posty użytkowników maxiuca i pmcomp zostały wymoderowane.
Odpowiednie komunikaty poszły na PM.
Za zaśmiecanie w imieniu portalu przepraszam.

pmcomp[/color] Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny test Gmeru. Jak widać odtwarzacze tanieją w oczach tylko szkoda, że tak wolno działają ;) Jednak czy nie lepiej kupić PS3 i mieć jeszcze konsole do grania a oprócz tego bardzo szybkiego bluraya z pilotem bluetooth i profilem 2.0 za podobną cenę? Uważam, że tanie bluraya przegrywają z PS3..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa zdania do testu.
1. fajnie że jednak ten test był bo ... mimo że ten odtwarzacz mnie nie interesuje nic a nic (posiadacz ps3) to uważam że jest najładniejszym klockiem pod tv. Subiektywnie ofkoz
2. "Wyświetlacz powinien być bardziej podświetlony. Z dalszej odległości bardzo słabo widać cyfry." Kto u licha patrzył przez ostatnie 10 lat na wyswietlacze ? To miało sens przy vhs kiedy musieliśmy wiedzieć gdzie zaczyna się lub kończy kolejne Rambo ;) W epoce dvd czy br wyswietlacze to cos co w ciemnym pokoju swieci i rozprasza. I ponownie to moja opinia. Prawdopodobnie drastycznie inna od osoby która testowała sprzet :)
Tak czy inaczej - dzieki za opis. Będę polecał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiesz może jesteś przyzwyczajony, że w PS3 masz selecta (ja też hehe) i sobie info puszczasz w ten sposób ale na takim odtwarzaczu czasami szybciej spojrzeć na wyświetlacz niż naciskać pauze na pilocie (i jeszcze jej szukać po ciemku ; ) ).

To, że jest najładniejszy to ja się z tym zgadzam. Jest najbardziej zgrabny, taki malutki i cichutki z wyglądu ; ) minimalistyczny. Zero krzyku: JESTEM BLLLLLURAAAAY ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[i][quote name='pmcomp' post='110958' date='25.07.2008, 23:59 '][color="#FF0000"]ostatnie posty użytkowników maxiuca i pmcomp zostały wymoderowane.
Odpowiednie komunikaty poszły na PM.
Za zaśmiecanie w imieniu portalu przepraszam.

pmcomp[/color][/quote][/i]
Możesz podać powód takiej decyzji i czy to nowy sposób ograniczenia swobodnych wypowiedzi i tego, co robimy.
Postępując w ten sposób, Forum straci na atrakcyjności i będzie się zawężać do suchych danych i podstawowych informacji.

Wg mnie dyskusja merytoryczna na dobrym poziomie i bardzo ciekawa.

Nie rozumiem, dlaczego DYSKUSJA MERYTORYCZNA NIE JEST MOŻLIWA TYLKO CENZUROWANA.

Uważam, że jeżeli dyskusja jest związana z konkretnym tematem należy ją kontynuować. Oderwane myli od kontekstu sprawy nie będą miały większego wydźwięku.

Ps.
Czy przypadkiem nie jest to prywatna „rozgrywka”

Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat poszedł do Heliosa i tam odbywa sie dyskusja czy fajnie jak jest lepszy zasilacz czy nie itd itd itd.

Jak wiemy Samsung jest wykonany oszczędnie w środku (musi być niska cena!) stąd pmcomp zrobił test heliosa. Tutaj nie ma co syfić. W weekend dojdzie jeszcze opis środka bo liczę, że pmcomp go dopisze bo ma już praktycznie wszystko zrobione :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za informację.

Pozdrawiam,
AS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...