Skocz do zawartości
HD Tosiek

Denon DVD-2500BT

Rekomendowane odpowiedzi

Na [url="http://www.allegro.pl/item405166674_denon_dvd_2500_blu_ray_t_665_801_500.html"]alledrogo[/url] pojawił się już nowy Denon 2500 :)

W [url="http://www.denon.co.uk/site/frames_main.php?main=prod&ver=&MID=3&sub=1&action=detail&Pid=363"]specyfikacji[/url] podają że potrafi czytać różne rzeczy :blink:

Jego powściągliwy tył trochę zaskakuje . . . . ale ja to akceptuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na gwarancji własnej

:blink:


ja tam czekam cierpliwie na kolejny wypust... Kupiłem na razie na przetrzymanie zwykłego Soniaka 300 - na start wystarczy.
Miedzyczasie ceny znormalnieją a sprzet stanie się bardziej dopracowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... no wiem, wiem ale już się nie mogę doczekać kiedy pojawi się w sklepie z 36 m-czną gwarancja za 1999 zł :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szkoda, ze w specyfikacji nie podali, ze film startuje juz po okolo minucie. Zaczynam tracic szacunek do Denona, jesli ma sie takie wymagania cenowe to trzeba tez dac cos od siebie. Jak nie potrafia sami zrobic to niech kupia od Sony. Czy PS3 zrobili marsjanie i nikomu juz nie uda sie zblizyc do rekordu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...szybciej niż przypuszczasz :(

Przeciez w srodku siedzi (o ile mnie pamiec nie myli) zwykły Pasikonik...
To czy nie lkepiej na razie wciagnac taką 30tkę czy 50tkę a na danonka jeszcze chwile zaczekac ? Ostatczenie to tylko transport. Napęd i 2 scalaki na krzyż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mobor' post='110572' date='22.07.2008, 21:34 ']...szybciej niż przypuszczasz :(

Przeciez w srodku siedzi (o ile mnie pamiec nie myli) zwykły Pasikonik...
To czy nie lkepiej na razie wciagnac taką 30tkę czy 50tkę a na danonka jeszcze chwile zaczekac ? Ostatczenie to tylko transport. Napęd i 2 scalaki na krzyż[/quote]

I wlasnie dlatego ze to tylko transport mogli dopracowac predkosc dzialania... czy Realta jest w takim transporterze wogole potrzebna? Powinni dac profil 2.0 (jest 1.1 wiec to co w aukcji stoi, ze obsluguje nowe funkcje jest "prawie" prawda), no i po kiego ten divx? Powiedzmy ze dzwiek hifi mozna sobie odpuscic (HDMI i wszystko jasne), ale jakis bezstratny format kompresji dzwieku bylby milym dodatkiem (jezeli juz bawili sie w dodatkowe "uatrakcyjnianie" przedniej scianki kolejnymi znaczkami supportu). Poza tym nie rozumiem, co tam idzie via karty flash... da sie do tego podlaczyc kamerke / karte i puscic bezposrednio pliczek czy sie nie da??? Dla mnie rozczarowanie - mialem nadzieje na idealny BD player - bez zbednych dodatkow, tylko i az: szybko, w najlepszej mozliwej jakosci kontent sinoryjny i tyle... oczywiscie za jako tako przystepna cene (w koncu to tylko jw transport).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Realta czy Reon- śmigają TYLKO na cyfrowych kabelkach...

Spokojnie- rynek zweryfikuje ich zapędy do naszych portfeli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mobor' post='110572' date='22.07.2008, 21:34 ']...szybciej niż przypuszczasz :lol:

Przeciez w srodku siedzi (o ile mnie pamiec nie myli) zwykły Pasikonik...
To czy nie lkepiej na razie wciagnac taką 30tkę czy 50tkę a na danonka jeszcze chwile zaczekac ? Ostatczenie to tylko transport. Napęd i 2 scalaki na krzyż[/quote]

Czy możecie wyjaśnić mi niedouczonemu dlaczego to się właśnie nazywa transport a nie player (tak jak wyższy model)? Na czym polega różnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Glimmer Twins' post='110638' date='23.07.2008, 12:03 ']Czy możecie wyjaśnić mi niedouczonemu dlaczego to się właśnie nazywa transport a nie player (tak jak wyższy model)? Na czym polega różnica?[/quote]

proste: transport odczytuje tylko płytę a resztę roboty zwala na amplituner (oczywiście chodzi o audio), podczas gdy player ma wbudowane dekodery audioi wypuszcza już obrobiony sygnał (znaczy zdekodowany z formatów np. DD i DTS).

A tak swoją drogą to ta chora cena (bo to jest chora cena w stosunku do możliwości) może być wynikiem efektu świeżyniki na allegro, w Polsce nie jest on jeszcze oficjalnie dostępny, wiec wystawiający mógł sobie dowolnie wysoko zaszaleć... Pojawi się więcej ofert ceny zostaną urealnione... Ale i tak ani ten model ani wyższy (3800) to nie jest to na co czekają tygrysy.... ja w każdym razie jako fan Denona jest zawiedziony wyposażeniem tych playerów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ulan' post='110645' date='23.07.2008, 12:49 ']proste: transport odczytuje tylko płytę a resztę roboty zwala na amplituner (oczywiście chodzi o audio), podczas gdy player ma wbudowane dekodery audioi wypuszcza już obrobiony sygnał (znaczy zdekodowany z formatów np. DD i DTS).

A tak swoją drogą to ta chora cena (bo to jest chora cena w stosunku do możliwości) może być wynikiem efektu świeżyniki na allegro, w Polsce nie jest on jeszcze oficjalnie dostępny, wiec wystawiający mógł sobie dowolnie wysoko zaszaleć... Pojawi się więcej ofert ceny zostaną urealnione... Ale i tak ani ten model ani wyższy (3800) to nie jest to na co czekają tygrysy.... ja w każdym razie jako fan Denona jest zawiedziony wyposażeniem tych playerów...[/quote]

Na niemieckich forach piszą, że w środku jest 30-ka od Panasonica. Dopiero 3800 ma być made by Denon z ich firmowymi rozwiązaniami.
Czyli jeżeli mamy płacić dwa tysie więcej za lepszą atabilniejszą obudowę i logo Denona to chyba za drogo i trzeba poczekać na 3800, który na pewno tani nie będzie.
Co do ceny 2500 gdzieś kiedyś czytałem, że ma byc ok. 1000 EUR co się właśnie potwierdza.

I jeszcze jedno. Tylko wyjście HDMI powoduje większy jitter dla audio (problem opisywany w ostatnim Audio, Audio-Video albo Hi-Fi Choice). Pytanie dlaczego denon nie dodał wyjścia coaxial albo opitical. W Panaonicu zapewne takie są.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ulan' post='110645' date='23.07.2008, 12:49 ']proste: transport odczytuje tylko płytę a resztę roboty zwala na amplituner (oczywiście chodzi o audio), podczas gdy player ma wbudowane dekodery audioi wypuszcza już obrobiony sygnał (znaczy zdekodowany z formatów np. DD i DTS).

A tak swoją drogą to ta chora cena (bo to jest chora cena w stosunku do możliwości) może być wynikiem efektu świeżyniki na allegro, w Polsce nie jest on jeszcze oficjalnie dostępny, wiec wystawiający mógł sobie dowolnie wysoko zaszaleć... Pojawi się więcej ofert ceny zostaną urealnione... Ale i tak ani ten model ani wyższy (3800) to nie jest to na co czekają tygrysy.... ja w każdym razie jako fan Denona jest zawiedziony wyposażeniem tych playerów...[/quote]

dzięki.

Przez długi czas miałem sprzęt Denona. DVD + ampli - wymieniałem czasami na nowsze modele ale zawsze to był Denon. Ze smutkiem, ale jednak przesiadłem się 2 miesiące temu na Yamahę. Kupiłem już nowy ampli Denona z dekoderami HD (AVR 3808) ale go oddałem. Miałem w domu 2 egzemplarze i z każdym było coś nie tak. Byłem całkowicie zawiedziony a oficjalny sprzedawca Denona zaskoczony, że takie rzeczy się dzieją. Nie było też kompatybilności sprzętu "w dół" - poprzedni model DVD Denona nie współpracował z nowym ampli Denona. Sprzedawca był zaskoczony a serwis Denona udawał durnia i zwalał a to na kabel a to na inne bzdurne rzeczy. Na szczęście sprzedawca potwierdził wszystkie moje uwagi, testowali sprzęt u siebie i wychodziło na to samo.
Też uważam że obecnie ceny Denona są nieadekwatne do jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też jestem fanem firmy Denon.
Nadal mam dvd+amp.
Ale nastepne jakie kupie to raczej bedzie to juz inna firma.
Specjalnie nie zaskakuja czyms ciekawym obecnie.
Inna sprawa to to iz..pewnie układow montowanych w BD playerach jest nie wiele i pewnie nie ma sie z czym wychylic.
Pewnie za 2 latka mozna by oczekiwac jakis ciekawych rozwiazan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i wlasnie dlatego wszedlemw tani player zeby sobie potem nie pluć w brodę :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jestem dokladnie tego samego zdania. Czekam do IFA choc np. podana dzisiaj specyfikacja Samsunga 2500 nie zachwyca i jezeli tam nie zobacze niczego ciekawego kupuje Panasonica lub Playstation. Wybor nastapiniejako w ostatniej chwili. Dopiero kiedys zdecyduje sie na zakup czegos co w polaqczeniu z przywoitymi kolumnami i ampli da mi mozliwosc odsluchu plyt CD na poziomie HiFi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... obawiam się że jeszcze trochę sobie poczekasz
Tory audio zdecydowanej wiekszosci odtwarzaczy wyglądają jak w Mancie... Garść elektrolitó wokół jednego scalaka. płytka audio obok zasilacza- oczywiscie nic nieekranowane..bo po co.
Obecnie produkowane BD nadają się tylko do oglądania BD i niczego wiecej. Inne zadania powierzam starszym, sprawdzonym i lepszym urządzeniom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To wkurze zone i dokupie do ampli yamahe DVDs1800. Bardzo przywoity player za bardzo przywoita cene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mjasinsk' post='110703' date='23.07.2008, 18:40 ']To wkurze zone i dokupie do ampli yamahe DVDs1800. Bardzo przywoity player za bardzo przywoita cene[/quote]

I to jest bardzo dobry pomysł. Za te same pieniądze nigdy odtwarzacz DVD nie będzie chodził w stereo jak podobny odtwarzacz CD.
Nie może być wszystko do wszystkiego. Najlepiej rozdzielić klocki oddzielny BR i CD. Oczywiście jeżeli kasy starcza. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mobor' post='110593' date='23.07.2008, 00:59 ']Spokojnie- rynek zweryfikuje ich zapędy do naszych portfeli[/quote]

Wlasnie, ze nie. Dla wielu fanow Denona to okazja, za 900 euro (cena w Szwecji) kupuja (tak im sie wydaje) Denona 3800 tylko bez dekoderow itp. Czysta oszczednosc. Nie wszyscy czytaja fora. Wszyscy maja ampli z HDMI, wiec wydaje im sie, ze za 900 euro maja super Denona, to niewiele wiecej niz Pioneery itd. Denon moze sporo tego sprzedac.... (jak Mercedes :rolleyes: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest już [url="http://areadvd.de/hardware/2008/denon_dvd_2500bt.shtml"][color="#FF0000"]recenzja[/color][/url] tego playera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='MMP' post='111047' date='26.07.2008, 20:02 ']Jest już [url="http://areadvd.de/hardware/2008/denon_dvd_2500bt.shtml"][color="#FF0000"]recenzja[/color][/url] tego playera[/quote]

Dla mnie w tym teście najważniejsze są zdjęcia.
Znakomita obudowa ale standardowe bebechy, jak ktoś podawał z Panasa 30.
Mógł się Denon postarać i opracować chociaż firmowe zasilanie.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm tak sobie oglądam te zdjęcia i dochodzę do smutnej konstatacji, że Denon wie jak zrobić ludzi w bambuko. Z przodu player wygląda imponująco, sugeruje bóg wie co,a w środku puchy, tył też nie robi specjalnego wrażenia... to nie jest to co najbardziej lubią tygrysy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No dobrze koniec biadolenia /teoretyzowania/. Kupił to Ktoś? I napisze jak sie zachowuje w akcji? Porowna do ps3 ... Edytowane przez Rejter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Rejter' post='114031' date='22.08.2008, 00:10 ']No dobrze koniec biadolenia /teoretyzowania/. Kupił to Ktoś? I napisze jak sie zachowuje w akcji?[/quote]
dwa linki do zastanowienia:
[url="http://www.skapiec.pl/site/cat/28/comp/366560"]http://www.skapiec.pl/site/cat/28/comp/366560[/url]
[url="http://www.skapiec.pl/site/cat/28/comp/310702"]http://www.skapiec.pl/site/cat/28/comp/310702[/url]

czy myślisz że tylko obudowa i znaczek Denona są warte ponad 2 tys.???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urządzenie nie jest warte połowy tej ceny , niestety . Ogołocony Panas w ładnej skądinąd obudowie .

Rzut oka w 3800 jest na areadvd.de , wielkiego szału nie ma - może tylko poprawa samopoczucia właściciela ! :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...