Skocz do zawartości
fatboyx

Sony KDL-40E4000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuję zakup 40" LCD. Rozważam dwie opcje KDL-40X3500 i KDL-40E4000. O X3500 wiem wszystko (review na tej stronie) a o E4000 nie wiem prawie nic. Czy warto dać więcej za serię X, mającą już prawie rok?
Czy korzystał ktoś z serii E4000?

Pozdrawiam
Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
E4000 to dokładnie to samo co W4000. Różnią się tylko i wyłącznie wyglądem. Co do różnic między X3500 to W4000 działa już na Bravia Engine 2 a X3500 jeszcze na BE. Ma za to 100Hz a to jest ważniejsze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
X3500 działa na Bravia Engine Pro. Wg katalogu Sonego to coś więcej niż Bravia Engine 2 w W4000.
Brak Motionflow+100Hz w E4000 i W4000 to ogromny minus.
Warto dopłacić do X3500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz czago jednak powiem Ci (już chyba piszę to dzisiaj 3 raz ; ) ), że W4000 ma lepszy kontrast zatem głębszą czerń. I to widać! 100Hz to nie wszystko chociać dla mnie wszystko :) Jak ktoś ma opory to zbliżają się kolejne modele.... jesień jesień : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lepszy kontrast i czerń w W4000 niż X3500? No fakt, na papierze kontrast jest rzeczywiście lepszy, może w praktyce czerń również, ale ta minimalna różnica może być zauważalna tylko w specyficznych warunkach i to przez fachowców. Przecież czerń w X3500 do tej pory była uznawana za wzorową.

Za to brak Motionflow+100Hz w W4000 i związane z tym skakanie obrazu bije po oczach nawet moją żonę, która wprawdzie jest fachowcem ale w zupełnie innej branży.

Osobiście wątpię czy zwykły śmiertelnik (nawet o świetnym wzroku) przy normalnym oglądaniu gdy kontrast w odbiorniku nie jest ustawiony na maksimum, jest w stanie dostrzeć różnicę w kontraście pomiędzy tymi modelami. Edytowane przez czago

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W4000 w klasie 50Hz ma wzorcową płynność a czerń i kolory zdecydowanie lepsze od X3500 i do tego nie potrzeba fachowego oka, ja po wczorajszej prezentacji tego modelu jest nim zachwycony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego "zaraz" będzie W4500 i będzie po sprawie.

ps. gazar ma rację bo tak jest. Inaczej być nie może... mam teraz w domu i E4000 i X3500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='qazar' post='112448' date='07.08.2008, 21:40 ']W4000 w klasie 50Hz ma wzorcową płynność a czerń i kolory zdecydowanie lepsze od X3500 i do tego nie potrzeba fachowego oka, ja po wczorajszej prezentacji tego modelu jest nim zachwycony...[/quote]

Dobrze, że dodałeś "w klasie 50Hz". Jeśli chodzi o płynność obrazu to do 100Hz-owego X3500 jest mu baaardzo daleko. To jest różnica 3 klas.
Kolory również w W4000 nie mogą być lepsze. Skoro tak widziałeś to znaczy, że ktoś na siłę próbował wyeksponować W4000 celowo rozkalibrowując X3500.

Co do poziomu czerni to być może w W4000 jest ciut lepsza chociaż ja w normalnych warunkach nie zauważyłem różnicy.

Porównywałem W4000 i X3500 na sygnale z Blu-raya po HDMI i obydwa modele pod względem jakości czerni i kolorów wypadły tak samo, czyli świetnie. Nie było widać żadnych różnic. Jedyna różnica pomiędzy tymi modelami, jaka od razu rzuca się w oczy, to płynność obrazu - fatalna w W4000 i wzorowa w X3500. Jeśli ktoś nie wierzy to w każdej chwili może sprawdzić w dowolnym salonie Sony gdzie stoją/wiszą obok siebie te dwa modele.

Z tego powodu dla mnie W4000 zdecydowanie odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X3500 na 100% nie był rozkalibrowany ;) to widać od razu i to samo piszą w testach tego TV ma lepszą czerń i kolory przy gorszej płynności niż seria X, co jest oczywiste bo W4000 nie ma układu MF 100Hz za to W4500 będzie go miał i wtedy seria W na chwile zdeklasuje serie X ;)

Sam jestem na zakupie serii X bo dla mnie ruch jest bardzo ważny(gry) ale jestem pod wrażeniem nowej serii W i nie wiem czy nie poczekam właśnie na świetnie zapowiadający się model W4500

p.s dla mieszkańców małopolski w galerii krakowskiej sony wystawia kilka standów ze sprzętem (laptopy,PS3,GSM,aparaty fotograficzne,BR) oraz kilkadziesiąt TV LCD serii W w różnych wielkościach, można się bliżej zapoznać co ten TV potrafi z wielu sygnałów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdyby nie fatalna płyność W4000 rzeczywiście mógłby dorównać X3500.
Ja też czekam na W4500 i X4500 bo Sony [b]tylko[/b] z Motionflow+100Hz jest w kręgu moich zainteresowań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest fatalna płynność, jest wzorowa jak na 50HZ :) TV będę miał jutro w domu i "przebieduje" u mnie do czasu premiery W/X 4500 :) Sam u siebie przekonam się na co go stać w zaciszu domowym, jak radzi sobie w grach, filmach i współpracy z komputerem a swoje uwagi opisze tu, może komuś pomoże z wyborem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też dzisiaj dostałem E4030 i jestem na pierwszy rzut oka zachwycony. Super wygląd, menu z playstation (rewelacyjnie się sprawdza także w TV), bardzo dobra jakość obrazu (mam koło niego ZFa Toshiby.... mojego guru w LCD :) ) itd. Oczywiście na głębszy test przyjdzie czas ale..... naprawdę współczuje komuś, kto musi wybrać między 4000 a 3500. Po prostu czuć te zmiany w serii 4000 (jest sporo nowocześniejsza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='qazar' post='112932' date='12.08.2008, 19:59 ']Nie jest fatalna płynność, jest wzorowa jak na 50HZ...[/quote]
Płynność wzorowa jak na 50Hz w tym wypadku jest fatalna porównując wszystkie nowoczesne telewizory LCD.
To tak jak np. ze smużeniem. Można powiedzieć o jakimś modelu z matrycą 16ms że ma wzorowe smużenie jak na taką matrycę. Ale jednocześnie jest to fatalne smużenie porównując do matrycy 8ms lub szybszej.
Można powiedzieć, że jakiś model samochodu z silnikiem 1,6l ma wzorowe przyspieszenie. Ale porównując go do tego samego modelu z silnikiem 2,0l przyspieszenie ma jednak fatalne.

Skaczący obraz z Blu-raya na W4000 obiektywnie nigdy nie będzie wzorowy pod względem płynności. Może być umownie uznany za wzorowy ale tylko w danej klasie, czyli w porównaniu do innych skaczących obrazów na innych modelach LCD :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czago nic nie skacze w filmach BR na W4000, nie wiem skąd to wiozłeś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skacze i to wyraźnie. Jestem pewny, że jak raz to zauważysz to będziesz już to widział zawsze.
To tylko kwestia czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Juddering dla mnie to nie nowość, ale o tym pisali i w testach i naocznie to potwierdzam, ten TV jest wolny od tego. Oglądałem kilka filmów BR w 1080/24p oraz filmów mvk i nic podobnego nie występuje. Po prostu nie powino się oceniać TV poprzez pryzmat oglądania go w sklepie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie... po to jest 24p by nie było Judderingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że widząc jakość W4000, czkeam tylko na pierwsze testy W4500 i łykam go ;) Bo seria X4500 będzie raczej po za zasięgiem przez jakiś czas :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wytłumaczcie mi w takim razie, dlaczego w KAŻDYM modelu Sony bez Motionflow+100Hz, w KAŻDYM sklepie firmowym Sony w Warszawie obraz z Blu-raya skacze? Czyżby Sony specjalnie źle ustawiało i eksponowało te telewizory?

Sorry, ale nie wierzę w takie bajki.

Po to jest 24p żeby nie było judderingu?? To w takim razie modele mające 24p byłyby go pozbawione - a to nieprawda. Wiele modeli obsługujących tryb 24p ma juddering nie do zaakceptowania (patrz chociażby Sharp XL2E).


[quote name='qazar' post='113284' date='15.08.2008, 12:10 ']Juddering dla mnie to nie nowość, ale o tym pisali i w testach i naocznie to potwierdzam, ten TV jest wolny od tego. Oglądałem kilka filmów BR w 1080/24p oraz filmów mvk i nic podobnego nie występuje. Po prostu nie powino się oceniać TV poprzez pryzmat oglądania go w sklepie...[/quote]
Wrażliwość na juddering jest różna u różnych osób. Jedne go widzą od razu, inne bardzo sporadycznie, a jeszcze inne wcale. Jeśli jedni go widzą, a inni nie to nie znaczy, że go nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[b]qazar [/b]- wyjaśnij proszę, dlaczego mam nie budować sobie opinii na prezentacjach w Centrum Sony? Przecież dzięki nim można poznać zalety, ale przede wszystkim także WADY poszczególnych modeli.
Swoją drogą radziłbym i Tobie wybrać się na taką prezentację. Może wówczs zauważyłbyś to co ja (juddering) i Twoja opinia o W4000 nie byłaby tak jednostronna.

A może jest jakaś inna prezentacja którą mógłbyś polecić, np. u [b]kikiego[/b] z konkurencyjnego forum :D ? - Nie gniewaj się, to oczywiście żart.

Widzę z tego, że raczej nie doczekam się na racjonalne uzasadnienie, dlaczego w modelu Sony W4000 (i kilku innych) obraz z Blu-raya po HDMI skacze. Wygląda na to, że jednak jest to wina braku układu poprawiającego ruch na ekranie i niwelującego juddering w tych modelach.
Układ ten to Motionflow+100Hz.

EDIT: literówki

Edytowane przez czago

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skacze w każdym bez 100Hz. Jak nie było telewizorów 100Hz to jakoś nikt nic nie mówił.... obraz w 24p jest taki jak być powinien i optyki kamery nie przeskoczysz. W kinie też obraz skacze i co? To skakanie jest prawidłowe. Ależ ludzie się rozbestwili rolleyes.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie jest takie skakanie jak w kinie. Jest duuużo gorsze.
W kinie skakanie w ogóle nie zwraca uwagi, a w LCD bez dobrego układu poprawy ruchu - wali po oczach.
100Hz w LCD to nie wszystko. Jest wiele modeli które mają 100Hz, a juddering pomimo to jest taki, że człowiek oglądając skaczący obraz zastanawia się na co liczy producent. Chyba tylko na... obrotnego sprzedawcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wtrącę się do dyskusji i potwierdzę pogląd czago. Kilkakrotnie przyglądałem się W4000 w Centrach Sony i za każdym razem na tym TV widoczny był juddering. Szczególnie na wolno przesuwających się całych kadrach/planach obraz skacze aż miło. Wydaje mi się, że w Centrum Sony modele prezentacyjne są raczej skalibrowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...