Skocz do zawartości
ja6

Jaki tuner satelitarny HD PVR z CI wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam do Was prośbę o pomoc w wyborze sprzętu,

chciałbym kupić tuner satelitarny HD i ze slotem np., do cyfry+ oraz z dyskiem twardym i możliwością podłączenia dodatkowego dysku...

wstępnie( zapewnie niezbyt dokładnie) przejrzałem fora i sutuacja sie wcale nie wyjaśniła,
np., czy Topfield 7710HDPVR ma faktycznie konkretne wady?
czy lepszy byłby HUMAX icord HD?
czy realnie inna marka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czemu na przykład nie Technisat Digicorder HD S2 ?
Poczytaj dokładniej to forum i forum SatKuriera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ja6' post='108995' date='06.07.2008, 16:35 ']Witam,
Mam do Was prośbę o pomoc w wyborze sprzętu,

chciałbym kupić tuner satelitarny HD i ze slotem np., do cyfry+ oraz z dyskiem twardym i możliwością podłączenia dodatkowego dysku...

wstępnie( zapewnie niezbyt dokładnie) przejrzałem fora i sutuacja sie wcale nie wyjaśniła,
np., czy Topfield 7710HDPVR ma faktycznie konkretne wady?
czy lepszy byłby HUMAX icord HD?
czy realnie inna marka?[/quote]
ja posiadam topfielda TF7700 HDPVR i jestem z niego w 100% zadowolony
żadnych wad!
wszystko śmiga jak należy
dysk pracuje cicho,nagrywa wszystko tak jak trzeba!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Snookerman' post='109331' date='09.07.2008, 10:22 ']A czemu na przykład nie Technisat Digicorder HD S2 ?
Poczytaj dokładniej to forum i forum SatKuriera.[/quote]


dzięki za poddanie nowego tematu, chyba sie zastosuje do solidniejszego przejrzenia różnych zródeł, na razie troch mało było okazji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do knigena i mańka750 (i innych posiadaczy).

Właśnie poważnie się zastanawiam nad TF7700 HDPVR, ale ponieważ mój poprzedni tuner PVR (SD - GoldenInterstar 9000 PVR) jest totalną porażką, jeżeli chodzi o większość spraw związanych z nagrywaniem, chcę być pewny że nowy sprzęt będzie działał poprawnie.

Teraz to mam w zasadzie loterię "nagra się dzisiaj czy nie nagra ?"

Potrzebuję w miarę oczywistej funkcjonalności (nie dla GI 9000):
- możliwość nagrywania z timerem (w tym programy cykliczne: codziennie, raz na tydzień)
- możliwość nagrywania jednego programu i oglądania drugiego (nagrywanie 2 programów jako ewentualny benefit)
- możliwość bezproblemowego odtwarzania nagrań z działającą funkcją przewijania w przód (jak działa również do tyłu jak w normalnych DVD to super :) )
- jakieś najprostsze możliwości zarządzania nagraniami (nadawanie nazw, usuwanie)
- ustawianie nagrywania z EPG (opcja)

A i pytanie dodatkowe - rozumiem, że TF ma polską wersję językową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Marek__M' post='118321' date='15.09.2008, 10:33 ']Pytanie do knigena i mańka750 (i innych posiadaczy).

Właśnie poważnie się zastanawiam nad TF7700 HDPVR, ale ponieważ mój poprzedni tuner PVR (SD - GoldenInterstar 9000 PVR) jest totalną porażką, jeżeli chodzi o większość spraw związanych z nagrywaniem, chcę być pewny że nowy sprzęt będzie działał poprawnie.

Teraz to mam w zasadzie loterię "nagra się dzisiaj czy nie nagra ?"

Potrzebuję w miarę oczywistej funkcjonalności (nie dla GI 9000):
- możliwość nagrywania z timerem (w tym programy cykliczne: codziennie, raz na tydzień)
- możliwość nagrywania jednego programu i oglądania drugiego (nagrywanie 2 programów jako ewentualny benefit)
- możliwość bezproblemowego odtwarzania nagrań z działającą funkcją przewijania w przód (jak działa również do tyłu jak w normalnych DVD to super ;) )
- jakieś najprostsze możliwości zarządzania nagraniami (nadawanie nazw, usuwanie)
- ustawianie nagrywania z EPG (opcja)

A i pytanie dodatkowe - rozumiem, że TF ma polską wersję językową[/quote]
w topiku tf 7700 nagrywasz z timerem jak tylko chcesz (co dziennie,tygodniowo,tylko w dni robocze pon-pią,w weekendy itp itd)i to programujesz nawet na kilka lat w przód NIGDY mnie timer nie zawiódł,oczywiście możesz też nagrywać z EPG co jest bardzo wygodne
możesz nagrywać jeden i oglądać drugi,mozesz także nagrywać dwa programy i ogladać trzeci pod warunkiem że bedzie on nadawny z tego samego transpordera co ten nagrywany
odtwarzanie nagrań jest takie jak na dvd
i w dodatku to sam ustawiasz w menu co ile ma być przewijanie do tyłu i do przodu BARDZO DUŻO MOŻLIWOŚCI
pełne zarządzania nagraniami jak najbardziej! a więc zmiana nazwy,skaracanie,wycinanie reklam itp ,a przez port USB zgrasz wszystko do komputera lub na pendriva

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='knigen' post='125190' date='10.10.2008, 14:17 ']w topiku tf 7700 nagrywasz z timerem jak tylko chcesz (co dziennie,tygodniowo,tylko w dni robocze pon-pią,w weekendy itp itd)i to programujesz nawet na kilka lat w przód NIGDY mnie timer nie zawiódł,oczywiście możesz też nagrywać z EPG co jest bardzo wygodne
możesz nagrywać jeden i oglądać drugi,mozesz także nagrywać dwa programy i ogladać trzeci pod warunkiem że bedzie on nadawny z tego samego transpordera co ten nagrywany
odtwarzanie nagrań jest takie jak na dvd
i w dodatku to sam ustawiasz w menu co ile ma być przewijanie do tyłu i do przodu BARDZO DUŻO MOŻLIWOŚCI
pełne zarządzania nagraniami jak najbardziej! a więc zmiana nazwy,skaracanie,wycinanie reklam itp ,a przez port USB zgrasz wszystko do komputera lub na pendriva[/quote]
oczywiście jest POLSKIE MENU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='knigen' post='125190' date='10.10.2008, 14:17 ']możesz nagrywać jeden i oglądać drugi,mozesz także nagrywać dwa programy i ogladać trzeci pod warunkiem że bedzie on nadawny z tego samego transpordera co ten nagrywany[/quote]

Dzięki knigen !

Brzmi obiecująco.
Jeszcze jedno pytanie do nagrywania jednego programu i oglądania drugiego. Czy dotyczy to też programów kodowanych? Konkretnie mam Cyfrę i chodzi mi o wariant podstawowy w stylu, ogladam Eurosport, a w tle nagrywam np. TVP1 czy TVN. Na jakimś innym forum dotyczącym tunera Technisat HD S2 wyczytałem, że tamten tuner nagrywa programy odkodowane, co przy jednej karcie Cyfry oznacza, ze nagrywane dowolnego programu kodowanego pozwala tylko na oglądanie programów FTA.
Jak to działa w Twoim TF ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Marek__M' post='125483' date='12.10.2008, 00:19 ']Dzięki knigen !

Brzmi obiecująco.
Jeszcze jedno pytanie do nagrywania jednego programu i oglądania drugiego. Czy dotyczy to też programów kodowanych? Konkretnie mam Cyfrę i chodzi mi o wariant podstawowy w stylu, ogladam Eurosport, a w tle nagrywam np. TVP1 czy TVN. Na jakimś innym forum dotyczącym tunera Technisat HD S2 wyczytałem, że tamten tuner nagrywa programy odkodowane, co przy jednej karcie Cyfry oznacza, ze nagrywane dowolnego programu kodowanego pozwala tylko na oglądanie programów FTA.
Jak to działa w Twoim TF ?[/quote]
ten drugi zostanie nagrany w formie zakodowanej,odtworzysz go bez problemu jak masz aktywną kartę,wiadomo,że gdy minie miesiąc i cyfra zmieni kody to programu już nie odtworzysz,chyba że wcześniej po prostu zrobisz kopię (tzw deszyfracje) i wtedy kopia będzie tej samej jakości ale już w pełni odkodowana i obejrzysz ją kiedy chcesz i to bez aktywnej karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to super. Dokładnie o taką funkcjonalność mi chodziło.
Zaczynam szukać dostawcy <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Marek__M' post='125756' date='14.10.2008, 08:52 ']No to super. Dokładnie o taką funkcjonalność mi chodziło.
Zaczynam szukać dostawcy :([/quote]
na ebay u niemców kupisz najtaniej!
ja za swojego (500 GB) zapłaciłem z dostawą około 1650 zł i to pół roku temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='knigen' post='125190' date='10.10.2008, 14:17 ']możesz nagrywać jeden i oglądać drugi,mozesz także nagrywać dwa programy i ogladać trzeci pod warunkiem że bedzie on nadawny z tego samego transpordera co ten nagrywany[/quote]
Chyba piszesz o 7700 HDPVR a nie o 7700 HSCI, który ma 1 (jeden) tuner i można oglądać jeden i nagrywać inny program z tego samego transpondera. Skąd masz trzeci?

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='TOmeKK' post='125828' date='14.10.2008, 15:44 ']Chyba piszesz o 7700 HDPVR a nie o 7700 HSCI, który ma 1 (jeden) tuner i można oglądać jeden i nagrywać inny program z tego samego transpondera. Skąd masz trzeci?

Pozdr.[/quote]
zanim coś napiszesz to przeczytaj cały temat
trzeci post w tym temacie:
ja posiadam topfielda TF7700 HDPVR i jestem z niego w 100% zadowolony
żadnych wad!
wszystko śmiga jak należy
dysk pracuje cicho,nagrywa wszystko tak jak trzeba!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żeby nie zakładać nowego tematu to też się tu spytam.
Potrzebuję jakiegoś dobrego tunera do C+.
Cena powiedzmy nie gra roli, ma być po prostu sprawy, dobrze nagrywać, i mieć ładne i intuicyjne menu.
Zastanawiałem się na początku nad Fergusonem HF 8900 HD, ale to dzielenie plików jest zabójcze. Potem się zastanawiałem na czy czekać na Dreambox'a DM8000, potem czytałem o AB IPBox 9000HD rev2 itd i nie mam w końcu pojęcia co wybrać :]
Można jakąś propozycję dać?
Z góry dziękuje!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Sakhar' post='126868' date='20.10.2008, 22:09 ']Żeby nie zakładać nowego tematu to też się tu spytam.
Potrzebuję jakiegoś dobrego tunera do C+.
Cena powiedzmy nie gra roli, ma być po prostu sprawy, dobrze nagrywać, i mieć ładne i intuicyjne menu.
Zastanawiałem się na początku nad Fergusonem HF 8900 HD, ale to dzielenie plików jest zabójcze. Potem się zastanawiałem na czy czekać na Dreambox'a DM8000, potem czytałem o AB IPBox 9000HD rev2 itd i nie mam w końcu pojęcia co wybrać :]
Można jakąś propozycję dać?
Z góry dziękuje!!![/quote]
Poszukaj dobrze. Temat był wałkowany ostatnio wiele razy. Były opisywane zalety i wady chyba wszystkich dostępnych obecnie niezależnych dekoderów HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie czy topfield 7700 poszedl was z dyskiem zewnetrznym 2,5 cala bez zewnetrznego zasilania, bo taki reklamuje firma profan:
[url="http://www.profan.com.pl/product_info.php/cPath/66/products_id/553"]http://www.profan.com.pl/product_info.php/...products_id/553[/url]
a mi nie chcial sie bujnac z zewnetrznym 2,5 cala, co prawda nie takim samym. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...