Skocz do zawartości
9000

Yamaha RX-V663

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
Witajcie.

kupiłem odtwarzacz BD SHARPa i przyszedł czas na zmianę wzmacniacza. Do tej pory (6 lat) używałem Yamaha rx-v 420 i bylo ok.



Doradzcie, co kupic w przedziale do 2000 pln (cena sklepów internetowych)


Zainsteresowal mnie nowy model Yamahy 663, poniewaz obsluguje, TrueHD DTS-HD, ma HDMI 1.3 itp - cana jest bardzo przystepna, bo mozna go juz wyrwac za 1650 pln.


Myslalałem jeszcze o Pioneerze VSX-1017, Onkyo TX-SR606, Yamaha rx-v 661 lub 861 ?

Poczytalem troche i widze, ze dobre opinie zbiera 606????


Doradzcie co kupic.

pzdr Edytowane przez 9000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolega kupił tą Yamahę nie dawno i jest z niej zadowolony , a podłączył ją z Jamo S 506.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą Yamahę od 2 tygodni. To co mogę stwierdzić to jest OK. Ale jak to Yamaha bez zastsowania jednego z ich programowych "polepszaczy" dzwięk jest "płastki" :(

Ale dzwięk w HD brzmi naprawdę dobrze !!! DST i DD 5.1 się nie umywa. Wreszczcie słychać coś w tylnych głosnikach poza pojedyńczymi odgłosami.

Swietnie sprawdza się HDMI. Mam cały sprzęt (PS3, PS2, XBOX, XBOX360 i Toshiba HD-DVD) podpięte do ampli a do TV idzie tylko jeden kabel !!!

Ampli jest bez skalera i jedynie przepuszcza obraz pomiędzy złączami.

Generalnie polecam - ale pamiętaj. To napewno nie jest sprzęt typu HIGH-END. To jednynie dobra półka średnia !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Masterone jeżeli można zapytac to jakie masz z Yamahą podłączone kolumny, co za ; polepszacz ; poprawia dzwięk. Sam zastanawiam się nad zakupem tego amplitunera i wszystkie za i przeciw mile wskazane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od kilku miesiecy jestem posiadaczem Yamahy xv661 troszke zaluje ze nie poczekalem te 2 miesiace i nie kupilem xv663 teraz nie wiem czy jest sens zmieniac. W sumie Blue ray player-y maja wbudowane dekodery Tru HD ale jest jeszcze DTS HD MA i te CHYBA nie sa dekodowane przez odtwarzacz. Warto myslec o zmianie, prawde mowiac jeszcze nie spotkalem sie z plyta z dzwiekiem tego formatu.
Co sadzicie?
PZDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzialem jednak Onkyo 606.

Niestety czeka mnie kupno nowego BD, bo jak sie okazalo SHARP nie obsluguje dzwieku w TrueHD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='diana' post='103165' date='21.05.2008, 18:43 ']Witam
Masterone jeżeli można zapytac to jakie masz z Yamahą podłączone kolumny, co za ; polepszacz ; poprawia dzwięk. Sam zastanawiam się nad zakupem tego amplitunera i wszystkie za i przeciw mile wskazane.[/quote]


Yamaha ma zaprogramowane jakieś 35 trybów do róznego rodzaju dzwięku - szumnie nazywane programami, ale ja wolę odsłuchiwać np: stereo jako stereo a nie DPlogic + jakieś "hall" ewentualnie "games"

Tak już mam że bardzo nie lubię zbędnie upiekszać dzwięku. Co do wymiany 661 na 663 wydaje mi się że nie warto !!!

PS3 który służy mi za BR player dekoduje dziwięk HD do PCM i tak puszcza na wzmacniacz. Brzmi naprawdę bardzo dobrze.
Jedyna róznica na oko pomiędzy PCM a audio HD to bitrate (4,5 MB - stałe dla PCM, HD audio nie ma stałego)

Co do głośników mam stare JAMO E 350 5.1 ale myślę mocno nad zmianą.

Zwrócie uwagę przy zakupie na jeden parametr. Według różnych żródeł 663 to dwa modele. Jedne ma 2 wejścia optyczne i jedno coaxial, drugi 3 optyki i dwa coaxiale. Zwracam uwagę bo sam się o mało na to nie naciołem. Już miałem kupić od "bezpośredniego importera" - czytaj sprzedawcy na allegro wersję okrojoną. W końcu kupiłem o 75 PLN droższy z AUDIO-KLANu i mam wszystko OK !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie jeste tak, ze to jedno wejscie digital jest z przodu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='9000' post='103931' date='26.05.2008, 14:46 ']A nie jeste tak, ze to jedno wejscie digital jest z przodu ?[/quote]

Z przodu jest 4 optyczne wejście :-) A z tyłu 3 + 2 coaxiale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znalazlem takie foto

[img]http://www.audioholics.com/reviews/receivers/yamaha-rx-v663/RXV663rear.jpg[/img]

i takie

[img]http://www.yamahamusic.com.au/products/avit/htavreceivers/images/large/rxv663-B.jpg[/img]

Ktore mozna kupic w PL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Górna jest na 120 V , więc z USA ( wtyczki sieciowe )


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...