Skocz do zawartości
pmcomp

Panasonic 50PV600

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć,

będąc dzisiaj w MM w Al. Karkowskiej oglądałem sobie nowego Panasa 50PV600.
Jest to plazma, 1366x768.
I jest to jej jedyny minus.
Reszta malinka, lepszego obrazu z płaskiego panela nie widziałem. Cena coć ok. 15-16 tys. Stojące obok plazmy SONY i LG wysiadają w przedbiegach. Najnowsze LCD Philipsa i SONY, te niby z super czernią wysiadają także. Niestety.

Mój wniosek na dziś: czekać na plazmę Pansa o rozdziałce 1920x1080, mam nadzieję, że się takie w końcu pojawią.

Moje marzenie: żeby zrobili takie cudeńko coś 56" ew. 60", bo 65" to tochę za dużo i za drogo jak dla mnie. Ew. trzeba czekać na Toshibę SED, jej obrazu nie widziałem, na pewno oblukam uważnie na trgach IFA we wrześniu.

Już szykuję kaskę na zakup na przełomie roku lub na wiosnę 2007 :D .

Pozdrawiam

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' date='21.05.2006, 15:13 ']Już szykuję kaskę na zakup na przełomie roku lub na wiosnę 2007  :D .

[right][post="5121"][/post][/right][/quote]


Takie odlegle plany zwykle nie wypalaja wcale, sa 5 razy zmieniane lub przekladane. to tak na luzno.

jim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jimi77' date='21.05.2006, 16:33 ']Takie odlegle plany zwykle nie wypalaja wcale, sa 5 razy zmieniane lub przekladane. to tak na luzno.

jim
[right][post="5125"][/post][/right][/quote]

Ale to pmcomp > więc tutaj akurat napewno się sprawdzi :D Bo to będzie najlepszy okres. Teraz przeczekać z tym co mamy bo i tak mamy spoko sprzęty a w tym okresie będą już takie jak sobie wymarzyliśmy. Chociaż i tak skoku i szoku nie doznamy :D

Co do Panasa to muszę go koniecznie obejrzeć. Teraz to już jak dla mnie nie gra roli czy to Plazma, LCD czy DLP ...są już robione w takiej technice, że każdy z nich jest trwały itd. Teraz właśnie trzeba patrzeć, który nam da najlepszą jakość obazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jimi77' date='21.05.2006, 19:03 ']Takie odlegle plany zwykle nie wypalaja wcale, sa 5 razy zmieniane lub przekladane. to tak na luzno.

jim
[right][post="5125"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]


Pewnie, że nie wypalają ale w moim przypadku nie z powodu kaski tylko z powodu braku klamora do kupienia na dziś. Swojega Samsunga 1280x720 mam juz ponad rok i taki był plan co by go zmienić na coś 1920x1080. Ale nic takiego jeszcze nie ma. Fajne DLP są za wielką wodą.

Tak więc temat sie opóźnia ale może to i dobrze, z powodów juzopisanych: PDP lub SED w 1920x1080 z obsługą 1080p na wejściach. Takie są moje wymagania.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy moi,

A co ze sloganem "plazmy do aptek" ?
A jak zaczynałem przygodę na tym portalu, to wszyscy mnie od czci odtrącali, że tak bronię plazm. A tu proszę, nawet szanowny admin, no, no, no?, co za "ewolucja" :D
Ale już tak bez uszczypliwości to przypomnę tylko, że w swoich pierwszych postach na tym portalu pisałem o ekranie full HD Panasonica i LG, które jako prototypy jeszcze były pokazywane na IFIE. Plazma full HD 65 cali Panasonica wygrała wtedy nieoficjalnie konkurs za najlpeszą jakość obrazu.
Do kolegi pmcomp - przecież zaraz wystartują plazmy full HD Pioneera PDP5000EX (50 cali) i 65PX600 Panasonica 65 cali.
To po co czekać na 50PV600 skoro za chwilę będzie można kupić 50 cali full HD?

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='AreckiW' date='22.05.2006, 03:21 ']To po co czekać na 50PV600 skoro za chwilę będzie można kupić 50 cali full HD?

Pozdrowienia
[right][post="5144"][/post][/right][/quote]

Chyba na 50PX600 ... :D

Czekać trzeba co najmniej z dwóch powodów:

1. opisywany SED, jak świeci. Znajomy był w zeszłym roku na zamkniętym pokazie Toshiby na IFA'ie i mówi że rewelacja.
2. na początku za PDP fullHD bedzie chora cena, co widać już po Pioneerze.

No i te choróbska wieku dziecięcego.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jako autor hasła "Plazmy do Aptek" nie zmieniam poglądu.
Wczesne plazmy nie nadaja sie do HD. Trochę lepiej jest z nową generacją. Ale nie na tyle żebym zminił nastawienie.
Wszyscy robią postępy. Także LCD. Czekam na SONY X 46" Full HD i odpowiedniki od Samsunga. Bedą na rynku za kilka tygodni.
Zwracam uwagę, że nadal llinie pionowe i poziome w plazmach nadal są masakrowane przez ich matryce. Choć lepsze jest maskowanie.
I nie bójcie się. Jeżeli plazma dogoni LCD to na 100% nie będzie tańsza od konkurencji. Efekt potężnych inwestycji w LCD ( lata 2005/2006) będzie widoczny do końca tego roku. Gwarantuję.
Ideał to dla mnie LCD Full HD 65 - 70". To format na następne 5 lat.
Nowe plazmy do nowych aptek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zgadzam się z przedmówcą !
Plazmy są rok za LCD, zatem jesli pojawią się w sprzedaży full HD PDP, to co będa już potrafiły LCDki?
i nie chodzi tu tylko o czerń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...