Skocz do zawartości
tomekfff

Cyfrowe UPC w Warszawie

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='murawskir' post='107136' date='16.06.2008, 14:51 ']Witam
Zamówiłem w UPC Mixpakiet Internet 10 mb i Pakiet Max z nagrywarką w cenie 136 zł miesięcznie z umową na rok.
Instalacja odbyła się pod moją nieobecność (żona ), jak wróciłem i włączyłem to bardzo się roczarowałem jakością telewizji.
Okazało się, że technik popieprzył całość podłączenia i wywaliło internet a tv była jak analogowa.
Zrobiłem dym na infolinii i kazałem zabrać dekoder a zostawić internet,pan z działu utrzymania klienta zaproponował że za 10 zł wymieni mi dekoder na opcję z hd, a reszta zostanie na zasadach promocji MIX Pakiet przez cały czas trwania umowy. czyli internet 50 % taniej z 89 na 44,5 zł i telewizja za 100 zł.[/quote]

Ja dziś też miałam podlączany dekoder z HD.
Jakość telewizji w porównaniu z analogową nie zachwyciła mnie zbytnio. Np. Axn Crime gorzej niż na alanogowej Axn. Zbyt wiele nie wiem jeszcze niestety, nie miałam okazji oblukać.

Mam tylko jedno ważne pytanie póki co. Zajrzałam na połączenia i mnie wmurowało. Dekoder jest podłączony do tv na SCART! Przypuszczam, ze stąd nienajlepszy obraz prawda? Powiedzcie mi, że tak... będę mogła zrobić dym w UPC za debilną instalację. Przecież to chyba powinno być połączenie HDMI? Mój philips takowe oczywiście ma... A instalacja kosztuje sporo, więc nie rozumiem jak można tak to podłaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mou.matou' post='107209' date='16.06.2008, 23:00 ']Ja dziś też miałam podlączany dekoder z HD.
Jakość telewizji w porównaniu z analogową nie zachwyciła mnie zbytnio. Np. Axn Crime gorzej niż na alanogowej Axn. Zbyt wiele nie wiem jeszcze niestety, nie miałam okazji oblukać.

Mam tylko jedno ważne pytanie póki co. Zajrzałam na połączenia i mnie wmurowało. Dekoder jest podłączony do tv na SCART! Przypuszczam, ze stąd nienajlepszy obraz prawda? Powiedzcie mi, że tak... będę mogła zrobić dym w UPC za debilną instalację. Przecież to chyba powinno być połączenie HDMI? Mój philips takowe oczywiście ma... A instalacja kosztuje sporo, więc nie rozumiem jak można tak to podłaczyć.[/quote]
Przez SCART?
hmmm.. u mnie podłączyli przez HDMI(na szczęście).
Na 100% jakość jest gorsza,więc rób dym
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mou.matou' post='107209' date='16.06.2008, 23:00 ']Ja dziś też miałam podlączany dekoder z HD.
Jakość telewizji w porównaniu z analogową nie zachwyciła mnie zbytnio. Np. Axn Crime gorzej niż na alanogowej Axn. Zbyt wiele nie wiem jeszcze niestety, nie miałam okazji oblukać.

Mam tylko jedno ważne pytanie póki co. Zajrzałam na połączenia i mnie wmurowało. Dekoder jest podłączony do tv na SCART! Przypuszczam, ze stąd nienajlepszy obraz prawda? Powiedzcie mi, że tak... będę mogła zrobić dym w UPC za debilną instalację. Przecież to chyba powinno być połączenie HDMI? Mój philips takowe oczywiście ma... A instalacja kosztuje sporo, więc nie rozumiem jak można tak to podłaczyć.[/quote]
Pewnie instalator (z firmy podwykonawczej) widząc blondynkę postanowił podmienić kabelek (w zestawie jest tylko HDMI) i dorobić do pensyjki. Czym prędzej to zgłoś i rób dym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dymu nie zrobiłam w końcu, choć mam ochotę z innego powodu zrobić :)

Nie ja załatwiałam sprawę, tylko mój rodziciel i wygląda to tak: Nie dogadaliśmy się... Ja mu mówiłam, weź ten najdroższy, a on wziął tańszy. Ja w proces już się nie angażowałam, bo nie miałam czasu, myślałam, że sobie fachowcy poradzą.

Faktycznie w instrukcji jest tak, że mój jest łączony na scart.

Zadzwoniłam do pana z działu technicznego, a ten powiedział mi że:

1. Przy dekoderze pierwszym jest tv właściwie analogowa. Nie można nic nagrywać. Cyfrowość telewizji cyfrowej objawia się możliwością, o ile zrozumiałam, posiadania programu, który można oblukać.

2. Dekoder drugi lepsiejszy -Jak wyżej z tym, że można sobie nagrywać. I TU ABSURD - ja mam pakiet MAX więc mam programy HD (juppi!! po scarcie ;>)

3. Dopiero przy trzecim dekoderze możemy cieszyć się w pełni 6-ma programami HD dzięki złączu HDMI i innymi programami w jakości takiej jak dobrze znana analogowa.

Reasumując. Zyskałam dzięki opcji 2 możliwość nagrywania programów i dodatkowe programy, których nie ma w telewizji analogowej. Biorąc pod uwagę, że posiadam nagrywarkę dvd z opcją przewijania pauzowania etc. to tak naprawdę za cenę cyfrówki zyskałam:

1. Dwa do pięciu nowych programów, które naprawdę mnie ruszają - w wersji analogowej.
2. Hmmm programu HD w wersji analogowej, z których nie wszystkie mnie interesują

oprócz tego:

3. Buczący dekoder (zaznaczę, że dvd w stanie uśpienia w ogóle niczego z siebie nie wydaje)- sztuk raz; pilot do kolekcji - sztuk raz - razem mam 4 (choć - miłe zaskoczenie - w naprostszych opcjach wsółgra z moim tv - zgłaśnianie etc)
4. Możliwość nieco łatwiejszego przeglądania programów ( w sensie kliknięcia i nastawienia nagrywania )
5. Całą tonę nowych kabli - łączących wszystko ze wszystkim a i tak to co wchodzi w moje dvd to analogówka, więc nie nagram sobie nic z n.p. ale kino na płytkę.
6. A i zapomniałabym... extra program uczący zapamiętywania trzycyfrowych numerów programów - lub opcjonalnie wyłożoną na widoku gustowną kartką ze spisem tychże :)

Największy kit jaki UPC mi tu wciska (a raczej wcisnęło) to tygrys na stronie głównej, sugerujący że tak pięknie będą wyglądały moje programy (porównane z analogową telewizją) bez względu na zaprezentowany na kolejnej stronie dekoder. I to moi państwo jest kłamstwo.
Bo sugeruje, że cyfrówka = poprawa obrazu i dźwięku a tak naprawdę cyfrówka UPC = możliwość przewijania i pauzowania programów (i to nie zawsze) = inne bajery i tylko w przypadku 3 dekodera lepszą jakość 6 kanałow. (sic!)

Powiem tak, pewne aspekty dekodera mi się podobają. W porównaniu z nagrywarką dvd jest łatwiej nagrać cokolwiek, bez zmóżdżania się nad ustawieniem godzin. Brakuje mi BARDZO wycinania np. reklam przy nagrywaniu, bo niby czemu nie? I nie rozumiem czemu nagrywanie programu zaczyna się 5 minut wcześniej. W końcu powinno to być jakoś lepiej zsynchronizowane.

Teraz albo machnę reką i będę się cieszyć programami, których nie mam w analogowej tv, ale za dopłatą 10zł miesięcznie zmienię opcję na drugi dekoder... albo wrócę do analogowej i zakupię canal+ i insze (po przekalkulowaniu jak się opłaca)
[b]
PYTANIE [/b]do posiadaczy lub orientujących się: Czy dekoder z HD jest cichszy/głośniejszy? Czy ma jakieś minusy/plusy w stosunku do dekodera bez HD?

Edytowane przez mou.matou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mou.matou' post='107263' date='17.06.2008, 14:05 ']Ok, dymu nie zrobiłam w końcu, choć mam ochotę z innego powodu zrobić :P

Nie ja załatwiałam sprawę, tylko mój rodziciel i wygląda to tak: Nie dogadaliśmy się... Ja mu mówiłam, weź ten najdroższy, a on wziął tańszy. Ja w proces już się nie angażowałam, bo nie miałam czasu, myślałam, że sobie fachowcy poradzą.

Faktycznie w instrukcji jest tak, że mój jest łączony na scart.

Zadzwoniłam do pana z działu technicznego, a ten powiedział mi że:

1. Przy dekoderze pierwszym jest tv właściwie analogowa. Nie można nic nagrywać. Cyfrowość telewizji cyfrowej objawia się możliwością, o ile zrozumiałam, posiadania programu, który można oblukać.

2. Dekoder drugi lepsiejszy -Jak wyżej z tym, że można sobie nagrywać. I TU ABSURD - ja mam pakiet MAX więc mam programy HD (juppi!! po scarcie ;>)

3. Dopiero przy trzecim dekoderze możemy cieszyć się w pełni 6-ma programami HD dzięki złączu HDMI i innymi programami w jakości takiej jak dobrze znana analogowa.

Reasumując. Zyskałam dzięki opcji 2 możliwość nagrywania programów i dodatkowe programy, których nie ma w telewizji analogowej. Biorąc pod uwagę, że posiadam nagrywarkę dvd z opcją przewijania pauzowania etc. to tak naprawdę za cenę cyfrówki zyskałam:

1. Dwa do pięciu nowych programów, które naprawdę mnie ruszają - w wersji analogowej.
2. Hmmm programu HD w wersji analogowej, z których nie wszystkie mnie interesują

oprócz tego:

3. Buczący dekoder (zaznaczę, że dvd w stanie uśpienia w ogóle niczego z siebie nie wydaje)- sztuk raz; pilot do kolekcji - sztuk raz - razem mam 4 (choć - miłe zaskoczenie - w naprostszych opcjach wsółgra z moim tv - zgłaśnianie etc)
4. Możliwość nieco łatwiejszego przeglądania programów ( w sensie kliknięcia i nastawienia nagrywania )
5. Całą tonę nowych kabli - łączących wszystko ze wszystkim a i tak to co wchodzi w moje dvd to analogówka, więc nie nagram sobie nic z n.p. ale kino na płytkę.
6. A i zapomniałabym... extra program uczący zapamiętywania trzycyfrowych numerów programów - lub opcjonalnie wyłożoną na widoku gustowną kartką ze spisem tychże :P

Największy kit jaki UPC mi tu wciska (a raczej wcisnęło) to tygrys na stronie głównej, sugerujący że tak pięknie będą wyglądały moje programy (porównane z analogową telewizją) bez względu na zaprezentowany na kolejnej stronie dekoder. I to moi państwo jest kłamstwo.
Bo sugeruje, że cyfrówka = poprawa obrazu i dźwięku a tak naprawdę cyfrówka UPC = możliwość przewijania i pauzowania programów (i to nie zawsze) = inne bajery i tylko w przypadku 3 dekodera lepszą jakość 6 kanałow. (sic!)

Powiem tak, pewne aspekty dekodera mi się podobają. W porównaniu z nagrywarką dvd jest łatwiej nagrać cokolwiek, bez zmóżdżania się nad ustawieniem godzin. Brakuje mi BARDZO wycinania np. reklam przy nagrywaniu, bo niby czemu nie? I nie rozumiem czemu nagrywanie programu zaczyna się 5 minut wcześniej. W końcu powinno to być jakoś lepiej zsynchronizowane.

Teraz albo machnę reką i będę się cieszyć programami, których nie mam w analogowej tv, ale za dopłatą 10zł miesięcznie zmienię opcję na drugi dekoder... albo wrócę do analogowej i zakupię canal+ i insze (po przekalkulowaniu jak się opłaca)
[b]
PYTANIE [/b]do posiadaczy lub orientujących się: Czy dekoder z HD jest cichszy/głośniejszy? Czy ma jakieś minusy/plusy w stosunku do dekodera bez HD?[/quote]
Albo coś źle zrozumiałaś albo ktoś źle wytłumaczył. Masz na pewno odbiór CYFROWY bo inaczej przez żaden dekoder dodający programy się nie da. Zobacz czy winą złego odbioru nie jest złe gniazdo podłączenia do telewizorka. Powinno być podpięte pod RGB a nie CVBS co tv z reguły wskazuje. Z połową problemów poradzisz sobie jak przeczytasz instrukcję obsługi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='PHUPC' post='107276' date='17.06.2008, 15:42 ']Albo coś źle zrozumiałaś albo ktoś źle wytłumaczył. Masz na pewno odbiór CYFROWY bo inaczej przez żaden dekoder dodający programy się nie da. Zobacz czy winą złego odbioru nie jest złe gniazdo podłączenia do telewizorka. Powinno być podpięte pod RGB a nie CVBS co tv z reguły wskazuje. Z połową problemów poradzisz sobie jak przeczytasz instrukcję obsługi.[/quote]

Wiesz, nie wiem.... Dość jasno zapytałam - "czyli właściwie to tak jakbym miała analogową tv ale z większa ilościa programów" Odpowiedź "Nooo właściwie to tak. Cyfrowość tv wynika z możliwości przeglądania programów i "oglądania tv w jakim się chce czasie""
Oczywiście nie omieszkałam wytknąć panu technicznemu, że "oglądanie kiedy się chce" jest takim samym "oglądaniem kiedy się chce" jak przy video sprzed 10 lat - jak nagrasz to "se obejrzysz jak będziesz chciał" :P

Dziś rano jedynka była porozmazywana, że poezja - muszę chyba technika zawezwać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dekoder z HD tez slychac bo pracuje dysk i wiatrak, zgroza mogli zrobic chlodzenie pasywne czyli lipa, poza tym lipa jest z HBO HD bo oprocz logo HD nic nie ma w HD, format jest 16:9 w porownaniu do HBO ale obraz jest SD, na Canal+ HD przewaznie jest HD, ale obraz zarowna na HBO jak i Canal+ rozsypuje sie tak czesto ze abonament powinien byc za jakies 10zl , dzwiek w wersji 5.1 jest tylko i wylacznie w wersji oryginalnej a z polskim lektorem nie ma 5.1, kolejna lipa.Pozostale programy w HD tez sie rozsypuja, to jest tak jak w przypadku zle ustawionego talerza, pojawiaja sie kwadraciki, pikseloza czy jak tam jeszcze to nazywaja.Mam zamiar do nich zadzwonic i zapytac co z tym mozna zrobic oprocz kupy.Info o programach pojawiajace sie po wcisnieciu przycisku ok. bardzo czesto jest puste, dopiero w przewodniku mozna przeczytac co nadaja - kolejna lipa.
Czas oczekiwania na pojawienie sie obrazu Polsatu HD dochodzi do 40 sekund, dzwiek jest od razu, inne programy wchodza szybciej jedynie History HD od reki wpada obraz.
Skladam reklamacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='valdi_one' post='107411' date='18.06.2008, 21:19 ']Dekoder z HD tez slychac bo pracuje dysk i wiatrak, zgroza mogli zrobic chlodzenie pasywne czyli lipa, poza tym lipa jest z HBO HD bo oprocz logo HD nic nie ma w HD, format jest 16:9 w porownaniu do HBO ale obraz jest SD, na Canal+ HD przewaznie jest HD, ale obraz zarowna na HBO jak i Canal+ rozsypuje sie tak czesto ze abonament powinien byc za jakies 10zl , dzwiek w wersji 5.1 jest tylko i wylacznie w wersji oryginalnej a z polskim lektorem nie ma 5.1, kolejna lipa.[/quote]


Czy na programie Canal+ Film HD, przy ustawieniu oryginalnej scieżki dźwiękowej DD5.1 można wybrać polskie napisy i wymusić nagranie takiej właśnie wersji na dysku dekodera HD?

Pozdrawiam
Gerard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale ten lepszy dekoder nie hałasuje na standby? Bo mój nie hałasuje (wcześniej w zdenerwowaniu nie zauważyłam, że chodzi jeszcze parę minut i ucisza się)

Cyfrówka ma jeden plus - można zmieniać wersje językowe na niektórych kanałach. Angielskich wersji jest od metra - dla mnie na plus, bo mogę podtrzymywać i szlifować znajomość języka. Francuski - uczę się , więc raczej nie można mówić o szlifowaniu, raczej o chłonięciu języka - niestety jest tylko jeden taki program, ale i to dobre tym bardziej, ze na kanale E! Entertainment (łatwiej rozumiec z kontekstu).

MINUS który odkryłam - duży o tyle, że pan technik usiłował mnie przekonać, że jest to największy plus tej telewizji:
Program lubi ginąć lub się nie pojawiać (mówię tylko o programie na dole ekranu). Ale i ten "duży" program w menu niestety pokazywał dziś na Comedy Central "South Park" a faktycznie leciał "Sex w wielkim mieście"

Minus trochę mniejszy. W mojej nagrywarce DVD mam opcję time shift, która nagrywa "chwilowo" program dzięki czemu mogę pauzować go, cofać się itd. Jeśli n.p. oglądam program 10 min i nagle stwierdzę, ze chcę go nagrywac jednak i to od początku, mogę się cofnąć się o 10 minut i wcisnąć record - wszystko zostanie nagrane. Na dekoderze tymczasem jeśli wycofam się o 10 minut i nacisnę record to dekoder i tak zacznie nagrywać program od faktycznej fizycznej godziny, która w danym momencie jest na zegarze. Jednym słowem nie nagram tego co mój dekoder przechowuje w "krótkotrwałej pamięci". W dodatku nie mogę nagrać 5 minut programu - jeśli wcisnę record, to mogę nagrać albo do końca programu, albo dłużej. nigdy krócej.

PYTANIE: Jaka jest gwarancja, ze przy droższym dekoderze i przez kabel HDMI będę miała lepszy odbiór wszystkich programów? Zauważę różnicę w stosunku do scarta? Edytowane przez mou.matou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mou.matou']Jaka jest gwarancja, ze przy droższym dekoderze i przez kabel HDMI będę miała lepszy odbiór wszystkich programów? Zauważę różnicę w stosunku do scarta?[/quote]

Powiem tak: gwarancji nie ma. Może być lepiej a może być gorzej. Wszystko zależy od modelu dekodera i telewizora.
Mówię o programach SD.
Programy HD przy połączeniu HDMI zyskają oczywiście ogromnie. To zobaczy nawet 90 letni półślepy staruszek :lol:

Czy jest sens robić dym w UPC ... czy ja wiem?
Metrowy kabelek HDMI można mieć za 15 zł (na allegro) a przepychanka z UPC może sporo trwać (jakiś rok temu zrezygnowałem z nich więc wiem co mówię) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Fantom' post='107433' date='19.06.2008, 07:48 ']Powiem tak: gwarancji nie ma. Może być lepiej a może być gorzej. Wszystko zależy od modelu dekodera i telewizora.
Mówię o programach SD.
Programy HD przy połączeniu HDMI zyskają oczywiście ogromnie. To zobaczy nawet 90 letni półślepy staruszek :lol:

Czy jest sens robić dym w UPC ... czy ja wiem?
Metrowy kabelek HDMI można mieć za 15 zł (na allegro) a przepychanka z UPC może sporo trwać (jakiś rok temu zrezygnowałem z nich więc wiem co mówię) :P[/quote]
Skoro zrezygnowałeś to nie pisz bzdur bo nie masz pojęcia o temacie. Po co komu kabel hdmi do dekodera bez takiego wyjścia ? W dekoderze HD jest on w komplecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]nie pisz bzdur bo nie masz pojęcia o temacie[/quote]

Nerwy, nerwy. Wzrost ciśnienia krwi może powodować wiele konsekwencji dla zdrowia.

PHUPC, jak fanatyk bronisz tego operatora, a forum służy wymianie poglądów - kolega stwierdził, że oferta mu nie do końca odpowiada i dzięki temu inni potencjalni nabywcy wiedzą, co ich czeka.
Jeśli masz inne zdanie- polemizuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='PHUPC' post='107438' date='19.06.2008, 08:28 ']Skoro zrezygnowałeś to nie pisz bzdur bo nie masz pojęcia o temacie. Po co komu kabel hdmi do dekodera bez takiego wyjścia ? W dekoderze HD jest on w komplecie.[/quote]

Koleżanka wyraźnie zapytała:
[quote name='PHUPC']PYTANIE: Jaka jest gwarancja, ze przy [b]droższym dekoderze[/b] i przez kabel HDMI będę miała lepszy odbiór wszystkich programów?[/quote]
Co w kontekście jej poprzednich wypowiedzi oznacza że chce zmienić na [b]dekoder HD[/b].
Odpowiedziałem. Jeśli choć jedno słowo z tego co napisałem jest "bzdurą" ... proszę to wyraźnie nazwać.

Gdybym opisał moją historyjkę z UPC nie było by śmiesznie. Nie robię tego bo nie lubię nikogo szkalować.
Proszę więc o większą kontrolę nad swoimi słowami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Fantom' post='107452' date='19.06.2008, 10:04 ']Koleżanka wyraźnie zapytała:

Co w kontekście jej poprzednich wypowiedzi oznacza że chce zmienić na [b]dekoder HD[/b].
Odpowiedziałem. Jeśli choć jedno słowo z tego co napisałem jest "bzdurą" ... proszę to wyraźnie nazwać.

Gdybym opisał moją historyjkę z UPC nie było by śmiesznie. Nie robię tego bo nie lubię nikogo szkalować.
Proszę więc o większą kontrolę nad swoimi słowami.[/quote]
Odniosłam się do ceny kabelka. Po co płacić 15 zł skoro jest darmowy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Niech będzie że słowo "bzdura" odnosiło się do kabelka ;)

Tak czy inaczej UPC nie popisało się, nie informując klienta (który zamówił pakiet MAX), że nie skorzysta w pełni z jego dobrodziejstw biorąc zwykły dekoder (SD zamiast HD).
Dobra firma wytłumaczyła by klientowi co i jak.
Tego elementu zabrakło .... stąd te wszystkie pytania i cały temat.
Szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Fantom' post='107496' date='19.06.2008, 17:01 ']Ok. Niech będzie że słowo "bzdura" odnosiło się do kabelka ;)

Tak czy inaczej UPC nie popisało się, nie informując klienta (który zamówił pakiet MAX), że nie skorzysta w pełni z jego dobrodziejstw biorąc zwykły dekoder (SD zamiast HD).
Dobra firma wytłumaczyła by klientowi co i jak.
Tego elementu zabrakło .... stąd te wszystkie pytania i cały temat.
Szkoda.[/quote]
Kończąc temat zwrócę uwagę na fakt, że to klienci (a raczej tata forumowiczki) namieszali sobie. W interesie firmy jest sprzedać jak najbardziej wypasiony pakiecik, więc musiano doradzać HD a klient wybrał inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A teraz kilka spostrzeżeń technicznych z ostatniego czasu w kwestii odbioru cyfrowego.
EPG na Comedy Central jest (bywa) spaprane przez dostawcę (to oni odpowiadają za te treści) gdyż ten sam problem jest w Aster.
Zanim wezwiecie serwis (bo może faktycznie macie za słaby lub zniekształcony sygnał) sprawdźcie czy krzaczące się (artefakty, pikseloza, zacięcia itp) programy nie są emitowane przez jednego nadawcę. Może to bowiem wskazywać na kłopoty w dosyle sygnału do satelity albo mocnym deszczu u nas ;-) Oczywiście w tym samym czasie problemy będą u wszystkich więc można zasięgnąć języka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='PHUPC' post='107520' date='19.06.2008, 20:05 ']Kończąc temat zwrócę uwagę na fakt, że to klienci (a raczej tata forumowiczki) namieszali sobie. W interesie firmy jest sprzedać jak najbardziej wypasiony pakiecik, więc musiano doradzać HD a klient wybrał inaczej.[/quote]
Fakt, tata forumowiczki namieszał ale "W interesie firmy jest sprzedać jak najbardziej wypasiony pakiecik" ... i pakiecik wypasiony sprzedano. Abonament wysoki bo pakiecik z górnej półki a dekoder ... no właśnie to firmy w zasadzie nie obchodzi bo dla nich żadna różnica i żaden dodatkowy zysk. Więc tu pewnie nikt nawet nie próbował rozmawiać z klientem że robi bez sensu. Gdyby tacie forumowiczki wytłumaczyć że robi bez sensu to .... albo nie brał by takiego "wypasionego" pakietu albo wziął by droższy dekoder HD.
Niestety ... liczy się sprzedaż.
Tak naprawdę ciężko winić UPC bo robią to wszystkie sklepy/firmy. Daleko nie trzeba szukać. Wystarczy pójść do MM czy Saturna. Każdy sprzedawca będzie się rozwodził jaki to TV LCD/plazma jest wspaniały i jaki to cudowny obraz będziemy na nim oglądać. Jednak żaden nie pokusi się o to by spytać skąd klient bierze sygnał tv. A często jest to zwykła antena. Telewizor sprzedano ... kliencie płacz sam ;)

Kapitalizm ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam pytanko, czy Wasze dekodery też się wieszają? Mam wersję z nagrywarką bez HD i zawiesza się kilka razy w tygodniu, czyli przestaje reagować na pilota lub nie chce się włączyć będąc na czuwaniu. Oczywiście po wyłączeniu zasilania uruchamia się ponownie i wszystko jest OK do czasu, aż znowu się zawiesi. Aktualizacja softu nie pomogła. Zgłosiłem już problem w UPC, mają się temu "zdalnie" przyjrzeć. Ciekawe, czy usuną problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Wojtasek1' post='107586' date='20.06.2008, 21:51 ']Witam. Mam pytanko, czy Wasze dekodery też się wieszają? Mam wersję z nagrywarką bez HD i zawiesza się kilka razy w tygodniu, czyli przestaje reagować na pilota lub nie chce się włączyć będąc na czuwaniu. Oczywiście po wyłączeniu zasilania uruchamia się ponownie i wszystko jest OK do czasu, aż znowu się zawiesi. Aktualizacja softu nie pomogła. Zgłosiłem już problem w UPC, mają się temu "zdalnie" przyjrzeć. Ciekawe, czy usuną problem.[/quote]


Mam nagrywarkę z HD i średnio raz na kilka dni zawiesza sie.

Gerard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszyscy znajomi z Wawy, ktorzy maja opcje HD skarza sie na sprzet. Rozumiem, ze cos moze na wstepnym etapie nie zawierac wszystkich obiecywanych funkcji, ze EPG moze byc dziurawo-niepelne, ale wypuszczanie softu dajacego efekt freeza co kilkadziesiat godzin to PRZEGIECIE. Szczerze im wspolczuje (jeden liczyl, ze sobie mecze ponagrywa... sie przeliczyl), a tak sie na marginesie zastanawiam - kiedy wreszcie zaprzestanie sie takich, nagannych praktyk czyli robienia z klienta testera (takiego ktory za to testowanie jeszcze placi i to nie malo jak wiemy). No beznadzieja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak jest z darmowym analogiem przy cyfrowym pakiecie, tyczy sie to tez kanałów premium?? i czy wtedy kabel musi iść od dekodera czy wystarczy trójnik gdzieś po drodze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Wicked' post='107650' date='21.06.2008, 17:58 ']a jak jest z darmowym analogiem przy cyfrowym pakiecie, tyczy sie to tez kanałów premium?? i czy wtedy kabel musi iść od dekodera czy wystarczy trójnik gdzieś po drodze??[/quote]

U mnie telewizja analogowa do drugiego telewizora "idzie" z kabla podłączonego do dekodera cyfrowego.
Tak podłączył monter.
I masz tylko i wyłącznie kanały z oferty analogowej UPC.

Jeśli zdecydujesz się na tv cyfrową kanały premium - po wyzszej cenie niż w analogu - masz tylko w tym telewizorze do którego masz podłączony dekoder cyfrowy. Stary modem kablowy zabierają.

Dodam, że jeśli obecnie korzystasz z kanałów premium w analogu w promocji (np. z umowa na rok) to przechodząc na cyfrówkę umowa zostaje rozwiązana bezkarnie. Wtedy możesz zdecydować czy w cyfrowej nadal chcesz oglądać premium czy nie. Wiem to z własnego doświadczenia. Ja mimo, że w analogu korzystałem z promocji HBO i C+ (ok. 50 zł miesięcznie) w cyfrówce sie nie zdecydowałem, bo cena wyższa o 20 zł miesięcznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie spotkała miła niespodzianka bo zamówiłem pakiet select a mam wszystkie kanały z pakietu max łącznie z PS HD co mnie bardzo cieszy :) i mam nadzieję że już tak zostanie i nie będę musiał nic dopłacać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. czy mediabox z UPC, wersja nagrywarka bez HD, można podłączyć do telewizora przez HDMI czy tylko po analogu. czy jakość kanałów SD będzie taka sama na LCD FullFD zarówno przy użyciu dekodera z i bez HD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...