Skocz do zawartości
tomekfff

Cyfrowe UPC w Warszawie

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='miro79' post='105745' date='06.06.2008, 10:23 ']A ja cały czas twierdze że UPC cyfrowe to wielka porażka, za te pieniądze tyle problemów żadna szanująca się firma nie u[beeep] ludzi takim badziewiem za tyle kasy. Wcześniej czy później ci co płacą za to i chwalą się że jest super przed sąsiadami nie wytrzymają i zacznie się raban. A UPC jak czegoś nie zrobi to niech szykuje swoich najlepszych prawników. Jedyne co im wyszło to internet a cyfrowy świat niech zostawią tym co się na tym znają. Ja myślę że oni wsadzili w to kupę kasy a idzie okres wakacji ludzie wyjadą i wracając z nich euro już nie będzie i opadną emocje a UPC zostanie na lodzie. Bo ja liczyłem na UPC cyfrowe tylko dlatego że chciałem obejrzeć euro hd. A teraz to mnie w pompke niech ugryzą, po zakończeniu umowy analogowej powiem do widzenia. Mam inne problemy niż zastanawianie się czy to działa czy nie. Pozdrawiam żywicieli UPC i radze wam łączcie się i walczcie o zwrot kasy za to badziewie. Jak nie to jest rzecznik praw konsumenta. :P:):):angry:[/quote]
Kupiłam nowy samochód i zaczął się psuć. Ludzie oddajmy wszyscy samochody tej marki i niech zwracają nam kasę albo szykują prawników.

Edytowane przez PHUPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak wyglada sytuacja jak ma sie np. dwa gniazda kablowki. momtuja mi dekoder i mam cyfrowo w jednym tv a w drugim dalej analogowo tak? jeszcze takie troche absurdalne pytanie co do ceny ale wole sie dowiedziec. jak wybieram przykladowo ten najdrozszy pakiet za 100 zl miesiecznie to juz nie musze placic za analoga ktory jest odbierany na tym drugim tv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PHUPC coś zabolało że start kiepski czy co ? Szanujcie klijenta bo moi znajomi trzeci tydzień czekają na instalatora i nikt nie raczy się odezwać. a ci co już założyli to nie są nazbyt szczęśliwi z tedo dobrobytu. TESTY TESTY TESTY jak w laboratorium na zwierzątkach. :):P:P:P:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='vip77' post='105944' date='07.06.2008, 17:20 ']jak wyglada sytuacja jak ma sie np. dwa gniazda kablowki. momtuja mi dekoder i mam cyfrowo w jednym tv a w drugim dalej analogowo tak? jeszcze takie troche absurdalne pytanie co do ceny ale wole sie dowiedziec. jak wybieram przykladowo ten najdrozszy pakiet za 100 zl miesiecznie to juz nie musze placic za analoga ktory jest odbierany na tym drugim tv?[/quote]
Kupując cyfrową telewizję, analog zostaje tak jak był i nic za to dodatkowo nie płacisz.Jeżeli masz dwa telewizory to na jednym masz cyfrówkę a w drugim analog.Dekoder jest na jeden telewizor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam dekoder ustawiony na 1080i i u mnie wszystkie programy działają oki, może macie w telewizorach ostrość ustawioną na minimum i dlatego kanały SD są rozmyte, jedyny minus to soft z powodu którego wejście np do przewodnika TV wymaga wzięcia psychotropów, mieli to wymienić z końcem maja ale jakoś jeszcze tego nie zrobili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='miro79' post='105993' date='07.06.2008, 20:27 ']a ci co już założyli to nie są nazbyt szczęśliwi z tedo dobrobytu. TESTY TESTY TESTY jak w laboratorium na zwierzątkach. :P:P:P:P:P[/quote]
Oj juz nie przesadzaj.... ja mam zalozone 3 tygdnie temu i jestem zadowolony z tego dobrobytu. Co do testów.... takie niestety są koleje losu, jak ktoś chce byc pierwszy to musi być świadom że wszystko co nowe przechodzi przez fazę "dzieciństwa" i daleko temu do doskonałości. Ja byłem świadom komplikacji (pewnie bardziej niż inni potencjalni nabywcy pakietu cyfrowego) a mimo to "wszedłem" w ten biznes. Swoją drogą... Twoj znajomy czeka 3 tygodnie, ma kumpla z negatywnym podejsciem do oferty UPC... czemu nie zrezygnowal??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem ciekaw czy byłbyś taki szczęśliwy gdybyś po tych trzech tygodniach "cyfrowego Eldorado" nagle ujrzał komunikat "Odmowa dostępu" i po telefonach do UPC usłyszał, że jeszcze tego samego dnia wszystko będzie OK, a wyżej wymieniony stan trwałby cztery dni i nie wiadomo jak długo jeszcze może potrwać. Po prostu totalna olewka, amatorszczyzna i trzeci świat! Zrezygnować już nie mogę, bo minęło 10 ustawowych dni a NIKT się nie poczuwa do tego aby problem rozwiązać! A PHUPC gratuluję samopoczucia! Pracujesz w firmie, która potrafi zadbać o ofertę ale starego klienta ma w du.ie! Kupiliście nasz samochód - cieszcie się, jest wspaniały! A jak się rozkraczy... sorry - to już wasze, upiardliwi abonenci, zmartwienie! Jak będziemy mieli ochotę to może ruszymy naszym leniwym paluszkiem! Takie właśnie jest podejście UPC! Edytowane przez dagie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@valdi one dzieki za info
dla mnie chore jest w upc takie cos ze jak jestes stalym/starym klientem i masz juz od nich kablowke od poczatku wejscia na rynek tej firmy oraz placi sie bez zadnych spoznien to nie ma sie nawet zlotowki znizki a jak sie kombinuje rezygnuje bierze promocje i tak w kolko to mozna na tym wyjsc lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='vip77' post='106031' date='07.06.2008, 23:58 ']@valdi one dzieki za info
dla mnie chore jest w upc takie cos ze jak jestes stalym/starym klientem i masz juz od nich kablowke od poczatku wejscia na rynek tej firmy oraz placi sie bez zadnych spoznien to nie ma sie nawet zlotowki znizki a jak sie kombinuje rezygnuje bierze promocje i tak w kolko to mozna na tym wyjsc lepiej.[/quote]
Bo na całym świecie ludzie dbają o własny interes (w Polsce od razu mówi sie, że kombinują) a tylko u nas nie chcą ruszyć tyłka by poprawić swoją sytuację. Tylko czekają by inni im zrobili dobrze. Dlatego WSZYSTKIE firmy z kapitałem zagranicznym korzystaja z takiej mentalności naszych rodaków. Bo one dbają o własny interes i my też się tego nauczmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='PHUPC' post='106038' date='08.06.2008, 08:57 ']Bo na całym świecie ludzie dbają o własny interes (w Polsce od razu mówi sie, że kombinują) a tylko u nas nie chcą ruszyć tyłka by poprawić swoją sytuację. Tylko czekają by inni im zrobili dobrze. Dlatego WSZYSTKIE firmy z kapitałem zagranicznym korzystaja z takiej mentalności naszych rodaków. Bo one dbają o własny interes i my też się tego nauczmy.[/quote]

Tiaaaa! Jak nie drzesz mordy to cierp człowieku! Płacz i płać! PHUPC - pozwolisz że się z tobą nie zgodzę - sytuacja którą opisujesz świadczy o braku szacunku dla wiernych klientów, a o dobrych klientów trzeba dbać a nie zdzierać z nich "ostatnią koszulę". A te "firmy z kapitałem zagranicznym" mają nas za ostatnich "mieciów", Ciebie zresztą też, bo udało im się zasczepić w Tobie tak zwaną ich "filozofię". Niech zgadnę - na szkoleniach miałaś wpajane, że firma to wielka "rodzina" i temu podobne bzdety. I się nabrałaś!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dagie' post='106099' date='08.06.2008, 21:45 ']Tiaaaa! Jak nie drzesz mordy to cierp człowieku! Płacz i płać! PHUPC - pozwolisz że się z tobą nie zgodzę - sytuacja którą opisujesz świadczy o braku szacunku dla wiernych klientów, a o dobrych klientów trzeba dbać a nie zdzierać z nich "ostatnią koszulę". A te "firmy z kapitałem zagranicznym" mają nas za ostatnich "mieciów", Ciebie zresztą też, bo udało im się zasczepić w Tobie tak zwaną ich "filozofię". Niech zgadnę - na szkoleniach miałaś wpajane, że firma to wielka "rodzina" i temu podobne bzdety. I się nabrałaś![/quote]
Gdybyś był osobą chcącą uzyskać obiektywne info to zapytałbyś znajomych w innych krajach jak tam się dba o stałych i wiernych klientów. Ty jednak wolisz podgrzewać atmosferę uważając, że ma być tak jak Ty uważasz. Pojedź i zobacz a nie wymyślaj. A co do szkoleń to nie jestem pracownikiem UPC. Więc to inna rodzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='PHUPC' date='09.06.2008, 08:18 ' post='106153']
Gdybyś był osobą chcącą uzyskać obiektywne info to zapytałbyś znajomych w innych krajach jak tam się dba o stałych i wiernych klientów. [quote]

Skoro masz takie informacje to się nimi podziel, bo ja niestety znajomych w innych krajach nie mam. A czym mnie najbardziej rozczarowuje UPC? Przyspieszeniami internetu nie dla wszystkich, częstymi awariami internetu, a co za tym idzie telefonu. Ostatnio w dniu kiedy miał przyjść technik na instalację cyfrówki przestał działać internet i telefon i tylko dzięki interwencji u gościa z UPC na innym forum sytuacja ta trwała dwa dni a nie dwa tygodnie, bo na partyline UPC stwierdzono, że jest to spowodowane tym, że nie wyłączono szybszego wysyłania przy zmianie parametrów internetu. Dopiero właśnie po dwóch tygodniach od podpisania umowy włączyli mi właściwą taryfę telefoniczną. Ale żeby nie było za dobrze to odłączyli cyfrówkę i już mija piąty dzień od mojej interwencji. Co prawda na stronie "Moje upc" widzę, że pojawiła się "Telewizja cyfrowa" ale czy działa przekonam się po powrocie do domu. Dlatego myślę, że powinniśmy być traktowani trochę bardziej profesjonalnie za te ciężkie pieniądze, które płacimy co miesiąc od paru ładnych lat.

A tak poza tym - jaka jest szansa na zmianę mediaboxa PVR na HD, jaki koszt, jaka umowa i t.d. Edytowane przez dagie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dagie' post='106177' date='09.06.2008, 11:28 ']A tak poza tym - jaka jest szansa na zmianę mediaboxa PVR na HD, jaki koszt, jaka umowa i t.d.[/quote]
Handlowcy nie zajmują się zmianą dekoderów. Musisz się dowiedzieć na CC lub w BOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='valdi_one' post='106246' date='09.06.2008, 20:54 ']Nowa promocja .Od dziś instalacja boxa z HD 100zł,bez HD 50zł.[/quote]

A w promocjach na C+ i HBO nadal nic...;-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to ja powiem coś pozytywnego o UPC. Zamówiłem przez internet we wtorek (3.06) wieczorem - mediabox z nagrywarką i HD. Oddzwonili już następnego dnia - uzgodniliśmy montera na sobotę na konkretną godzinę. Monter przyszedł punktualnie. Montaż trwał 15 minut (miałem już analogową w UPC). 111 programów cyfrowych, pozostało również ok. 50 w analogu. Obraz na kanałach HD idealny. Na pozostałych różnie ale widać różnicę w porównaniu do analogu. Wczoraj (9.06) właczyli Polsat news - w pierwszym momencie myślałem, że jest w HD, tak dobra była jakość obrazu. Są oczywiście programy, które lepiej ogladac w analogu (u mnie np TVP3).
Uwagi:
1. Długo wczytuje się przewodnik po programach
2. programy HD po włączeniu kanału pojawiają sie nawet dopiero po 30 sekundach - czasami krócej.
3. nie działają przyciski na pilocie (radio i VR) - też tak macie? Do tych funkcji trzeba wchodzić przez menu
4. Nie świeci sie lampka HD na dekoderze.
5. TV nie przełącza sie automatycznie po włączeniu dekodera (może trzeba połączyc jeszcze SCART-em?)

I jeszcze pytanie:
jak wejść do menu startowego - tego w którym ustawia się kraj, podaje numer kodu regionu, skanuje programy? W trakcie instalacji menu włączyło sie automatycznie (rozumiem, że dekoder był nowy i trzeba było ustawić programy). Gdybym chciał jeszcze raz to zrobić to jak?
jureK

Aha, wszystko działo sie w Opolu. Edytowane przez roomster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='roomster' post='106305' date='10.06.2008, 11:04 ']Wczoraj (9.06) właczyli Polsat news - w pierwszym momencie myślałem, że jest w HD, tak dobra była jakość obrazu.[/quote]

Mam pytanko czy masz posat w 16:9 czy są obcięte boki z lewej i prawej. Bo podobno nadają w 16:9 czyli nie powinien nic ucinać
Ja mam na razie analoga i w analogu też jest polsat news(chyba zamiast tv biznes), telewizor jest panoramiczny ale mam obięte boki
nawet jak ustawię obraz w 4:3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='roomster' post='106305' date='10.06.2008, 10:04 ']I jeszcze pytanie:
jak wejść do menu startowego - tego w którym ustawia się kraj, podaje numer kodu regionu, skanuje programy? W trakcie instalacji menu włączyło sie automatycznie (rozumiem, że dekoder był nowy i trzeba było ustawić programy). Gdybym chciał jeszcze raz to zrobić to jak?[/quote]

Nie wiem, jak to wyglada w mediaboxie HD, ale w zwyklym (z PVR) wchodzisz do menu, nastepnie Ustawienia/Wyszukiwanie programow/Wyszukiwanie reczne. Tam bedziesz mial do wpisania kod regionu, kraj i inne parametry. Z ciekawostek, to jesli poda sie kod regionu 5 (tak jak dla Katowic), to mozna ogladac TV Silesia bedac w Warszawie :)

Pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='KKL' post='106320' date='10.06.2008, 12:34 ']Nie wiem, jak to wyglada w mediaboxie HD, ale w zwyklym (z PVR) wchodzisz do menu, nastepnie Ustawienia/Wyszukiwanie programow/Wyszukiwanie reczne. Tam bedziesz mial do wpisania kod regionu, kraj i inne parametry. Z ciekawostek, to jesli poda sie kod regionu 5 (tak jak dla Katowic), to mozna ogladac TV Silesia bedac w Warszawie :)

Pozdr,[/quote]
To mnie zaskoczyłeś (jestem blondynką, więc to nie trudne). A czy po zmianie regionu na Katowice nie traci się czegoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='roomster' post='106305' date='10.06.2008, 11:04 ']1. Długo wczytuje się przewodnik po programach
2. programy HD po włączeniu kanału pojawiają sie nawet dopiero po 30 sekundach - czasami krócej.
3. nie działają przyciski na pilocie (radio i VR) - też tak macie? Do tych funkcji trzeba wchodzić przez menu
4. Nie świeci sie lampka HD na dekoderze.
5. TV nie przełącza sie automatycznie po włączeniu dekodera (może trzeba połączyc jeszcze SCART-em?)
Aha, wszystko działo sie w Opolu.[/quote]

Ja też mam małe pytanie:
- Czy przez MediaBoxa możesz odbierać programy radiowe z gniazdka UPC, oczywiście te cyfrowe. Jest ich 18 i na moim telewizorze z kablowym tunerem cyfrowym (...upps, kryptoreklama) podłączonym bez żadnego dekodera bezpośrednio do gniazdka UPC po wybraniu programu radiowego telewizor zamienia się w radio przechodząc w tryb wizualizacji (na ekranie widoczek, który określiłem jako "Fajerki").
Czy ktoś jeszcze coś takiego odbiera?
Aha, start programu radiowego jest dłuuuugi, jakieś 5-10 sek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='PHUPC' post='106371' date='10.06.2008, 15:38 ']To mnie zaskoczyłeś (jestem blondynką, więc to nie trudne). A czy po zmianie regionu na Katowice nie traci się czegoś ?[/quote]

Nic sie nie traci, jest jeden kanal wiecej i tyle :lol:. Co wiecej, jesli poda sie pozostale parametry jak dla Katowic, to wtedy laduje sie lista programow dla Slaska (z TVP Info Katowice oraz TVP Info Krakow), ale nie ma wtedy sygnalu.

Pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='roomster' post='106305' date='10.06.2008, 11:04 ']No to ja powiem coś pozytywnego o UPC. Zamówiłem przez internet we wtorek (3.06) wieczorem - mediabox z nagrywarką i HD. Oddzwonili już następnego dnia - uzgodniliśmy montera na sobotę na konkretną godzinę. Monter przyszedł punktualnie. Montaż trwał 15 minut (miałem już analogową w UPC). 111 programów cyfrowych, pozostało również ok. 50 w analogu. Obraz na kanałach HD idealny. Na pozostałych różnie ale widać różnicę w porównaniu do analogu. Wczoraj (9.06) właczyli Polsat news - w pierwszym momencie myślałem, że jest w HD, tak dobra była jakość obrazu. Są oczywiście programy, które lepiej ogladac w analogu (u mnie np TVP3).
Uwagi:
1. Długo wczytuje się przewodnik po programach
2. programy HD po włączeniu kanału pojawiają sie nawet dopiero po 30 sekundach - czasami krócej.
3. nie działają przyciski na pilocie (radio i VR) - też tak macie? Do tych funkcji trzeba wchodzić przez menu
4. Nie świeci sie lampka HD na dekoderze.
5. TV nie przełącza sie automatycznie po włączeniu dekodera (może trzeba połączyc jeszcze SCART-em?)

I jeszcze pytanie:
jak wejść do menu startowego - tego w którym ustawia się kraj, podaje numer kodu regionu, skanuje programy? W trakcie instalacji menu włączyło sie automatycznie (rozumiem, że dekoder był nowy i trzeba było ustawić programy). Gdybym chciał jeszcze raz to zrobić to jak?
jureK

Aha, wszystko działo sie w Opolu.[/quote]
Wybierz w menu przywroc ustawienia fabryczne i wtedy dekoder zachowa sie tak jak w czasie pierwszej instalacji czyli z wyborem kraju potem kod regionu np 022 dla warszawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Zamówiłem w UPC Mixpakiet Internet 10 mb i Pakiet Max z nagrywarką w cenie 136 zł miesięcznie z umową na rok.
Instalacja odbyła się pod moją nieobecność (żona ), jak wróciłem i włączyłem to bardzo się roczarowałem jakością telewizji.
Okazało się, że technik popieprzył całość podłączenia i wywaliło internet a tv była jak analogowa.
Zrobiłem dym na infolinii i kazałem zabrać dekoder a zostawić internet,pan z działu utrzymania klienta zaproponował że za 10 zł wymieni mi dekoder na opcję z hd, a reszta zostanie na zasadach promocji MIX Pakiet przez cały czas trwania umowy. czyli internet 50 % taniej z 89 na 44,5 zł i telewizja za 100 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='murawskir' post='107136' date='16.06.2008, 15:51 ']Witam
Zamówiłem w UPC Mixpakiet Internet 10 mb i Pakiet Max z nagrywarką w cenie 136 zł miesięcznie z umową na rok.
Instalacja odbyła się pod moją nieobecność (żona ), jak wróciłem i włączyłem to bardzo się roczarowałem jakością telewizji.
Okazało się, że technik popieprzył całość podłączenia i wywaliło internet a tv była jak analogowa.
Zrobiłem dym na infolinii i kazałem zabrać dekoder a zostawić internet,pan z działu utrzymania klienta zaproponował że za 10 zł wymieni mi dekoder na opcję z hd, a reszta zostanie na zasadach promocji MIX Pakiet przez cały czas trwania umowy. czyli internet 50 % taniej z 89 na 44,5 zł i telewizja za 100 zł.[/quote]
Masakra, miałem ochotę się skusić ale po tym co czytam to chyba jednak zainwestuję w talerz, kartę sat do komputera i oleję UPC. Tzn zostawię net bo ten jak narazie mają w Warszawie bezkonkurencyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...