Skocz do zawartości
pmcomp

gówniany kabel HDMI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

:):):rolleyes:

własnie straciłem pół godziny, próbując użyć góóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóównianego kabla HDMI !!! :rolleyes::rolleyes::angry:

Jak ktoś chce mi jeszcze kiedykolwiek wciskać kit, a jestem inżynierem elektronikiem z wykształcenia, że cyfra to cyfra i na byle druciku pójdzie i nie ma znaczenia czy to kabel za 2 zł czy za 10.000 zł to ... zapraszam GO do siebie i sprzedam mu za powiedzmy 1000 USD super kabel HDMI, który działa na 720p, a nie działa na 1080i i 1080p !!!

A cóż to za kabel ???

Ano taki dołączany w zestawie do Popcorna.

Właśnie po modyfikacji softu w Onkyo 905 robiłem małą rewolucję w połaczeniach, i przez tego gówniaka straciłem kupę czasu i nerwów.

Jest jakiś chętny teoretyk? Chętnie mu go sprzedam.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rany .... po co to marudzenie.
Mój kabelek (dołączony do Popcorna) działa doskonale nawet w 1080p.
O czym to świadczy? O tym że masz pecha i trafiła ci się uszkodzona sztuka.
To że działa w 720p a nie działa w 1080p oznacza że kabel wprowadza/filtruje wyższe częstotliwości i nie przenosi całego pasma potrzebnego dla 1080p.
A co by było gdybyś kupił kabel za np. 800 zł i też by tak działał? Potwierdziło by to czy zaprzeczyło powszechnie głoszonej opini? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam trzy kable na 10 HDMI które nie łykają 1080p np. z Popcorna czy XE1 przez Onkyo oraz z TV. Syfy (dodawane do zestawu z czymś tam)... też już wymieniłem na trochę z innej półki. Chociaż ja także uważam, że kable HDMI za np. 500zł to nieporozumienie ale jakiś poziom trzeba zachować. U mnie też już odpadają kabelki za 40-80zł....bo jednak coś nie jest tak... póki nie sprawdziłem większej ilości miałem inne zdanie...a jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dokładnie jak pisze Fantom, jeden kabel działa drugi nie, po prostu prostu przy kablu markowym masz większą pewność że będzie sprawny.Ale wady na produkcji mogą się pojawić zawsze. Dziś w kablach dochodzimy do tego co jest z ciuchami czy jakimkolwiek innym sprzętem;)I na to nie ma reguły. Luzik opanowanie i kolejna szklaneczka chociaż o tej godzinie w tygodniu to już nie wskazane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pmcomp' post='100297' date='06.05.2008, 23:18 ']nie ma znaczenia czy to kabel za 2 zł czy za 10.000 zł[/quote]
Za 2 zł to faktycznie może nie spełniać norm HDMI, ale czy będzie on za 50 zł czy za 5000 zł to żadna różnica (w przypadku HDMI) co dowiedli już inżynierowie elektronicy zza wielkiej wody.
Zresztą nikt chyba nie twierdzi, że na byle czym można puścić sygnał cyfrowy tylko dlatego że jest cyfrowy. Skrętka do sieci też ma swoje normy i wymagania. Kabelek USB, SATA czy IDE tak samo. Tylko nie ma świrów co kupują kable USB czy SATA za tysiące złotych, żeby im lepiej FLACi brzmiały... Ale tak samo można trafić na wadliwy kabel SATA czy USB i można tak samo stracić masę nerwów (w przypadku IDE to wymiana kabli stała się swego czasu podstawową rzeczą przy serwisowaniu kompa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, ja zakupiłem sobie kabelek 2m Tech+link'a z prestiżowej serii WiresXS i jestem z niego bardzo zadowolony. Foto poniżej. Wcześnie korzystałem z no name'a i mój pionek nie radził sobie z kolorami a krawędzie były lekko poszarpane na filamch BD. W tej chwili jest miodzio. Więc mi nie pierniczcie co po niektórzy, że hdmi jest równe hdmi. To tak jakby powiedzieć, że mercedes jest równy mercedesowi. :)

[url="http://img152.imageshack.us/my.php?image=48183531zi3.jpg"][img]http://img152.imageshack.us/img152/1520/48183531zi3.th.jpg[/img][/url]

[url="http://img174.imageshack.us/my.php?image=13196942sq9.jpg"][img]http://img174.imageshack.us/img174/5162/13196942sq9.th.jpg[/img][/url]

[url="http://img174.imageshack.us/my.php?image=33910827ya1.jpg"][img]http://img174.imageshack.us/img174/3803/33910827ya1.th.jpg[/img][/url]

[url="http://img174.imageshack.us/my.php?image=50149050wy3.jpg"][img]http://img174.imageshack.us/img174/9485/50149050wy3.th.jpg[/img][/url]

[url="http://img174.imageshack.us/my.php?image=78400964cp7.jpg"][img]http://img174.imageshack.us/img174/1213/78400964cp7.th.jpg[/img][/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
A ja mam 2x10m z allegro za 80 zł i 7m DVI-HDMI za 60 zł i nie mam żadnych problemów ani z krawędziami ani z kolorami. I co z tego? Czy należy wyciągnąć wniosek że tanie kable są dobre, czy po prostu trafiłem na takie, które spełniają normy HDMO? Bo jeżeli kabel spełnia normy HDMI (co nie jest takie trudne) to będzie działał, jeżeli nie spełnia to będą problemy. Mój kolega kupił 10 metrów z Allegro i niestety obrazu nie ma. Komputer widzi telewizor (bo co ciekawe strumienie audio i danych mają w HDMI korekcję błędów a wideo nie) ale na TV czarno. Podlączenie tego samego TV z tym samym kompem przez kabel 5 metrów jest bezproblemowe.

Basstech,

a Twój kabel jest tak samo jak inne robiony w Chinach i najpewniej w hurcie kosztuje 20 zł... Oczywiście to i tak jest duży skok jakościowy, bo te za 20 zł na allegro kosztują w hurcie u Chińczyków ze 2 złote. Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o i znów zaczyna się voodoo-filowanie hehe. Ja mam kable hdmi no-name jakieś po 40zeta 1,8metra i nie mam zamiaru kupować droższych.

@Basstech
Wydaję mi się, że ten twój no-name był uszkodzony czy inne cuda( trzeba było kupić następny no-name i się przekonać czy to na pewno wina tanich kabli czy tylko Twego egzemplarza). A kupienie tego droższego to kasa w błoto i tyle. Jedynie co podbudowałeś się psychicznie(lepszy stan ducha :) ), że masz droższy kabel gdzie praktycznie ma być lepszy i o to chodzi w marketingu.
Tak się robi kasę i biznes. Pozłocić, zapakować w aksamitne pudełka, napisać, że kabel 1.3a, bleble... i ludzie na to się łapią.

@maxiuca
Możesz napisać co to za niby normy hdmi dla kabla? Kabel jak każdy inny miedziany. Może jakieś proporcje stopy metali zawarte w ów miedzi?, średnica druta a może no-name kable omijają jakieś procesy technologiczne czego nie robią kable voodoo? :(

Moim zdaniem całe meritum ów tego cudactwa co zwie się hdmi to software(od hdmi) w urządzeniach końcowych. Może tak być, że łącząć oba urządzenia(hdmi<->hdmi) dochodzi do jakiś konfilktów softowych po jednej lub obu stronach( tak, tak niby normy tylko jak z tymi normami to nikt nie wie) i tu kabel może nie mieć nic do gadania czy za 2zeta czy 2000baków. Nie ma idealnego algorytmu i nie będzie. Wydaje mi się, że HDMI to jedna wielka pomyłka w standaryzacji.

ps. w hdmi przesył bitów jest pakietowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='emigrant' post='100318' date='07.05.2008, 00:45 ']@maxiuca
Możesz napisać co to za niby normy hdmi dla kabla? Kabel jak każdy inny miedziany. Może jakieś proporcje stopy metali zawarte w ów miedzi?, średnica druta a może no-name kable omijają jakieś procesy technologiczne czego nie robią kable voodoo? :([/quote]
No bardzo dow[beeep]ny jesteś i sarkastyczny tylko że nie masz racji... Nie chce mi się po raz kolejny czytać specyfikacji, więc przytoczę Wikipedię:

[quote]HDMI specifies instead a minimum performance standard and any cable meeting that specification is considered compliant. Different construction quality and materials enables manufacture of cables of different lengths. Higher performance requirements must also be met to support video formats with resolutions and frame rates higher than standard HDTV formats.[/quote]

I wiadomym jest że nawet kabel HDMI mozna sknocić, wystarczy dać za cienkie kable, będzie za duży opór i wtedy urządzenie końcowe może mieć problem. Zresztą tak samo jest z każdym innym kablem. Warstwa oprogramowania też na pewno ma znaczenie i przez to dwa urządzenia mogą się nie lubić a jak dojdzie do tego HDCP to już w ogóle, ale kabel też można sknocić (HDMI akurat ciężko, ale można). Zresztą jak jesteś taki "Cisco Systems" to pewnie o kategoriach skrętki słyszałeś i nie bez powodu CAT7 jest droższy od CAT5.

EDIT:

W specyfikacji HDMI 1.3a wymagania co do warstwy fizycznej łącza HDMI (czyli kabla) są na stronach od 10 - 53.

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale chyba cala dyskujsa zwolennikow i przeciwnikow drogich kabli HDMI nie sprowadza sie do tego czy drozszy jest lepiej wykonany od tanszego. Najczesciej drozszy bedzie wlasnie wykonany starannie i sznasa, ze sie trafi wadliwy moze byc mniejsza. Tu sie chyba wszyscy zgodza. Natomiast klotnia byla o to czy gorszy kabel moze dawac gorszy obraz. A no nie moze. Jesli kable jest wadliwy to i obrazu nie ma. Nie wyblakna nam kolory, nie pogorszy nie kontrast tylko zniknie obraz. Wtedy taki kabelek zanosi sie do sprzedawcy i reklamuje jako niedzialajacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja już pisałem ze faktycznie kabel hdmi no name 15m zaczął mi wariować przy projektorze. Tzn Za pierwszym razem go dopaliłem i było ok. Ale jak zacząłem zmieniać źródła ( przekładać bo swicha nie miałem) to się zaczęło kaszanić. Musiałem wyciągać i wkładać wtyczkę jeszcze raz. Koniec końców, podłączyłem do n'ki , ruszył i od tamtej pory go nie dotykam i działa. Ale na wszelki wypadek go nie dotykam.

Także cyfrowy kabel tez moze sie kaszanić, co sprawdziłem na sobie . Ale z krótszymi nigdy nie miałem problemów. Może mam farta.


Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cóż, w kablu, poza samym przewodem, chrzanić się mogą styki w końcówce i połączenie końcówki z przewodem. Ogólnie, z mojego doświadczenia, wynika, że jest to najczęstszy powód problemów z kablami. Tak było w erze chinch'ów, jack'ów i scart'ów no i na początku USB. Co oznaczać może (jak w przypadku @autorusa) że część kabli sprawia problemy właśnie dlatego.
Nie wiem dokładnie, jak rozłożone są dane na nóżkę w kablu HDMI, ale domyślam się, że błąd na którejkolwiek blaszce może robić taki kabel niesprawnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

moim zdaniem wszystko zalezy od wykonania oraz rodzaju i nic wiecej, jesli jest zkaszaniony wtyk to czy to bedzie przewod cyfrowy czy analogowy to bedzie sie to pierdzielilo, nie zaleznie czy przewod kupiony byl za male pieniadze
w przypadku zakupu taniego przewodu istnieje wieksze ryzyku zakupu uszkodzonego lub jego uszkodzenia w skutek wpinania i wypinania i to jest cala filozofia......wystarczy jeszcze poczytac na stronie hdmi.org co pisza o kablach ze sa tylko dwie kategorie (Standard, High Speed) i nic wiecej....i zeczywiscie trzeba na to jedynie zwrucic uwage przy zakupie bo kategoria 1(Standard, 75Mhz) puszcza do 1080i a druga juz moze o wiele wiecej przeslac (analogicznie jak DVI single i double link) tak wiec jak ktos chce 1080p to niech kupuje kable testownane jako kategoria 2 (High Speed, 340Mhz) i po problemie :(
wiec jak kabel nie dziala to albo sie kupilo zly albo spierdzielony

link [url="http://www.hdmi.org/learningcenter/faq.aspx#48"]http://www.hdmi.org/learningcenter/faq.aspx#48[/url]

Edytowane przez byczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...